Pereiti prie turinio

Lietuvos ir Mikronezijos Federacinių Valstijų santykiai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lietuvos ir
Mikronezijos Federacinių Valstijų santykiai
 Pagrindinės datos:
 • Diplomatinių santykių užmezgimas: 2013 m. lapkričio 4 d.
 Prekybos apimtys (2016):[1]
 • Lietuva → Mikronezijos FV: 1600 eur.
 • Mikronezijos FV → Lietuva: 0 eur.

Lietuvos ir Mikronezijos Federacinių Valstijų santykiai — dvišaliai tarptautiniai santykiai tarp Lietuvos ir Mikronezijos Federacinių Valstijų (Mikronezijos FV).

Diplomatiniai santykiai užmegzti 2013 m. lapkričio 4 d. Lietuva buvo 74-a valstybė, su kuria Mikronezijos FV užmezgė diplomatinius santykius, o Lietuvai Mikronezijos FV buvo septinta Ramiojo vandenyno regiono valstybė, su kuria užmezgė diplomatinius santykius, po Australijos, Naujosios Zelandijos, Samoa, Nauru, Saliamono Salų ir Palau.

Abi šalys yra Jungtinių Tautų narės, į šią organizaciją priimtos tą pačią, 1991 m. rugsėjo 17 dieną.

2022 m. duomenimis, Lietuvoje Mikronezijos Federacinių Valstijų piliečių negyveno.[2]

Santykių istorija

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diplomatiniai santykiai užmegzti 2013 m. lapkričio 4 d. Niujorke (JAV) Lietuvos nuolatinei atstovei JT ambasadorei Raimondai Murmokaitei ir Mikronezijos nuolatinei atstovei JT ambasadorei Džeinei Čigijal pasirašius bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo. Dokumente valstybės, be kita ko, išreiškė abipusį siekį skatinti bendradarbiavimą politikos, ekonomikos ir kultūros srityse. Mikronezija tapo 174 valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius.[3] Nuo to laiko dvišalių susitikimų tarp šalių nesuorganizuota.

Ekonominiai santykiai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2016 m. duomenimis, prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Mikronezijos FV siekė 1600 eurų. 2016 m. produktų is Mikronezijos FV importuota nebuvo.[1]

Pasiuntinių ir ambasadorių sąrašas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2023 m. duomenimis, nei Lietuva, nei Mikronezija nėra viena kitai akreditavę savo ambasadorių ar paskyrę konsulų.

  1. 1,0 1,1 „Prekių eksportas, importas pagal šalis ir teritorijas“. Lietuvos statistika. Nuoroda tikrinta 2023 m. balandžio 20 d.
  2. Migracijos metraštis 2020, Migracijos departamentas prie VRM
  3. Užmegzti diplomatiniai santykiai su Ramiojo vandenyno salų valstybe Mikronezija (Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija)[neveikianti nuoroda]