Vikipedija:Išorinės nuorodos

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Gnome-mime-text-x-copying.svg  Čia aprašytos Vikipedijos taisyklės, galiojančios visiems Vikipedijos dalyviams.
Taisyklės gali būti keičiamos tik nustatyta tvarka.

Vikipedijos straipsniuose galima pateikti nuorodas į kitas interneto svetaines. Jos pateikiamos straipsnio pabaigoje, skyriuje „Išorinės nuorodos“ arba „Nuorodos“. Išorinės nuorodos skirtos tam, kad skaitytojas galėtų lengvai susirasti papildomos medžiagos apie tam tikrą temą. Diskusijų forumai ir panašūs puslapiai šiam tikslui dažniausiai netinka ir į juos nuorodos neturėtų būti pateikiamos.

Vikipedija nėra nuorodų rinkinys (išorinių nuorodų nebuvimas negali būti laikomas pakankama priežastimi jas pridėti).

Bendri nurodymai[redaguoti vikitekstą]

Pagrindinė taisyklė – atrinkti tiksliausias ir išsamiausias nuorodas. Į straipsnį negalima dėti visų kuo nors su tema susijusių nuorodų, tačiau atrinkti tik tas, kurios internete yra geriausios ir išsamiausios.

Atsižvelgiant į taisyklę Vikipedija:Patikrinamumas privaloma pateikti nuorodas į tekstus, kurie naudojami straipsnio rašymui ar cituojami jame. Tokios nuorodos turėtų būti pateikiamos skyriuje „Šaltiniai“ arba išnašose.

Straipsnyje turėtų būti pateikiama nuoroda į oficialią straipsnio objekto svetainę, jei tokia yra.

Jei straipsnyje aprašomi keli požiūriai, rekomenduojama pateikti nuorodas į kelias svetaines, atstovaujančias visiems šiems požiūriams.

Jei straipsniui trūksta medžiagos, kuri jam tinka, atsižvelgiant į kitas Vikipedijos taisykles ir rekomendacijas, ir ši medžiaga yra pateikiama kokioje nors svetainėje, galima pateikti nuorodą į šią svetainę, nors patartina bent vėliau tvarkingai (nepažeidžiant kitų Vikipedijos taisyklių ir rekomendacijų) perkelti šią medžiagą į straipsnį.

Rekomenduojama pateikti nuorodas į susijusią su straipsniu medžiagą, kuri nėra tinkama Vikipedijai. Tačiau šiuo atveju patartina teikti pirmenybę nuorodoms į analogišką medžiagą kituose Wikimedia projektuose, jei tokia egzistuoja.

Straipsniuose galima pateikti vieną ar dvi nuorodas į recenzijas ar kritikų atsiliepimus apie straipsnio objektą, jei tokių esama.

Jei esama daug straipsnio objekto fanų svetainių, galima pateikti nuorodą į vieną (pagrindinę) iš jų.

Nerekomenduojama pateikti nuorodų į svetaines, klaidinančias skaitytoją ir nepateikiančias naudingos informacijos.

Vengiant interesų konflikto naudotojams nerekomenduojama straipsniuose pateikti nuorodų į savo svetaines. Patariama pateikti užklausimą apie tokios nuorodos įtraukimo tikslingumą straipsnio aptarime ir palikti teisę nuorodą įtraukti ar atmesti kitiems naudotojams.

Nerekomenduojama pateikti tokių nuorodų, kurios gali būti laikomos reklama („spamu“), pavyzdžiui, nuorodų į komercines svetaines (skirtas kokių nors prekių ar paslaugų pardavimui), svetaines, turinčias daug reklamos, ar svetaines, teikiančias mokamą informaciją straipsnio tema.

Siekiant išvengti galimų teisinių problemų, labai nerekomenduojama pateikti nuorodų į svetaines, kurios pažeidžia autorių teises.

Neveikiančios nuorodos straipsniuose nenaudotinos. Jos gali būti pašalintos arba pakeistos nuorodomis į archyvinę svetainės kopiją (pavyzdžiui, pasiekiamą per web.archive.org).