Vikipedija:Išorinės nuorodos

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Plume pen w.png  Čia pateiktas pasiūlymas oficialioms Vikipedijos taisyklėms ar tvarkai.
Prašome pasisakyti aptarimo puslapyje.

Išorinėmis nuorodomis Vikipedijoje vadinamos nuorodos į kitas interneto svetaines. Vikipedijos straipsniuose galima pateikti išorines nuorodas, kad skaitytojas galėtų:

  • gauti papildomą tikslią informaciją straipsnio tema;
  • rasti papildomą informaciją, kuri negalėjo būti įtraukta į straipsnį dėl autorinių teisių apsaugos ar ypač dėl savo detalumo (pvz., autorinėmis teisėmis saugomi žemėlapiai, pilni filmo kūrime dalyvavusių filmavimo grupių duomenys ir pan.)

Jos pateikiamos straipsnio pabaigoje, skyriuje „Išorinės nuorodos“ arba „Nuorodos“. Straipsnių dėstymo dalyje nuorodos tiesiogiai į kitus interneto puslapius nededamos, nors techniškai tai yra įmanoma (rašant [http://www.puslapis.lt Puslapis] kas rodoma kaip Puslapis).

Vikipedija nėra interneto nuorodų rinkinys (žr. kas nėra Vikipedija). Dėl to visais atvejais dedant išorines nuorodas turi būti laikomasi šių principų:

  • nuorodos turi vesti į tiesiogiai su straipsnio objektu susijusius puslapius, o ne į puslapius panašia tema arba apie tam tikrą straipsnio objekto dalį;
  • nuorodos turi būti pateikiamos į patikimus šaltinius;
  • pateikiamos nuorodos tik į tokią informaciją, kuri negali būti tiesiogiai įtraukiama į Vikipedijos straipsnį.

Straipsniuose apie organizacijas, įskaitant valstybines, verslo įmones ir viešasias įstaigas įprasta pateikti nuorodą į organizacijos oficialų puslapį.

Nuorodos įdėjimo pagrindimas yra ją įdėjusio dalyvio reikalas, t.y. jis turi prievolę pagrįsti kodėl tam tikra nuoroda turi būti tekste, o ne kiti dalyviai įrodyti, kad tokia nuoroda nereikalinga.

Rekomenduojama pateikti nuorodas į susijusią su straipsniu medžiagą, kuri nėra tinkama Vikipedijai. Tačiau šiuo atveju patartina teikti pirmenybę nuorodoms į analogišką medžiagą kituose Wikimedia projektuose, jei tokia egzistuoja.

Vengiant interesų konflikto naudotojams nerekomenduojama straipsniuose pateikti nuorodų į savo svetaines. Patariama pateikti užklausimą apie tokios nuorodos įtraukimo tikslingumą straipsnio aptarime ir palikti teisę nuorodą įtraukti ar atmesti kitiems naudotojams.

Nerekomenduojama pateikti tokių nuorodų, kurios gali būti laikomos reklama, pavyzdžiui, nuorodų į komercines svetaines (skirtas kokių nors prekių ar paslaugų pardavimui), svetaines, turinčias daug reklamos, ar svetaines, teikiančias mokamą informaciją straipsnio tema.

Siekiant išvengti galimų teisinių problemų, labai nerekomenduojama pateikti nuorodų į svetaines, kurios pažeidžia autorių teises.

Neveikiančių nuorodų klausimas aptariamas puslapyje Vikipedija:Neveikiančios nuorodos.