Lietuvos ir Samoa santykiai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Flag of Lithuania.svg
LietuvosSamoa santykiai
Flag of Samoa.svg
 Pagrindinės datos:
 • Diplomatinių santykių užmezgimas: 2009 m. vasario 19 d.
 Prekybos apimtys (2018):[1]
 • Lietuva → Samoa: 28,4 tūkst. eur.
 • Samoa → Lietuva: 0 eur.

Lietuvos–Samoa santykiai – dvišaliai tarptautiniai santykiai tarp Lietuvos ir Samoa.

Diplomatiniai santykiai užmegzti 2009 m. vasario 19 d. Tai įvyko Lietuvos nuolatiniam atstovui Jungtinėse Tautose ambasadoriui Daliui Čekuoliui ir Samoa nuolatiniam atstovui JT ambasadoriui Ali'ioaiga Feturi Elisaia savo vyriausybių vardu Niujorke pasirašius bendrą komunikatą.[2] 2008 m. vasario 20 d. Lietuvos vyriausybė įgaliojo minėtą ambasadorių pasirašyti Bendrą komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo.[3]

Samoa yra 152-oji pasaulio ir trečia Ramiojo vandenyno regiono valstybė po Australijos ir Naujosios Zelandijos, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius.

Abi šalys yra Jungtinių Tautų, Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos, Pasaulio prekybos organizacijos, Pasaulio sveikatos organizacijos, Tarptautinio valiutos fondo, Tarptautinio olimpinio komiteto ir kitų tarptautinių organizacijų narės. Nuo 2015 m. tarp šalių galioja bevizis režimas.

2021 m. duomenimis, Lietuvoje Samoa piliečių negyveno.[4]

Ekonominiai santykiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Prekyba tarp dviejų šalių yra minimali ir apsiriboja lietuviškos kilmės produktų eksportu. 2018 m. duomenimis, prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Samoa siekė 28,4 tūkst. eurų.[1]

Diplomatinis atstovavimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2022 m. vasario mėn. duomenimis, nei Samoa, nei Lietuva nėra akreditavusi savo ambasadorių viena kitai. Vyrauja daugiašalis bendradarbiavimas per Jungtinių Tautų Organizaciją.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]