Vikipedija:Bendruomenė

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Tai yra Vikipedijos lietuvių kalba bendruomenės puslapis. Šiame puslapyje pateikiama informacija aktyviems Vikipedijos dalyviams, t. y. kuriantiems ir taisantiems Vikipedijos straipsnius. Ir Tu gali kurti Laisvąją enciklopediją lietuvių kalba. Kviečiame įsijungti į šaunią Vikibendruomenę.

Domiesi tik tam tikra sritimi? Peržiūrėk subprojektus, išvardytus dešinėje, arba sukurk naują.

Šiuo metu Vikipedijoje yra 175 722 straipsniai.

Kaip prisidėti

Info bulb.png

Jei turėsi laiko ir noro, pranešk apie sutvarkytą straipsnį Cleanup projekto puslapyje

Pageidaujami vertimai:

NAUJIENOS

SUBPROJEKTAI, VIKISRITYS

Aktyvūs:

VIKISRIČIŲ SĄRAŠAS.

TURINIO PRIEŽIŪRA

Savaitės tema

Klepsidra (1903 m. leidinio iliustracija). Vanduo iš rezervuaro A vamzdeliu B ir C teka žemyn ir trykšta mažu fontanėliu F. Po to vanduo vamzdeliu E suteka į apatinį rezervuarą A'. Apvertus klepsidrą (kaip ir smėlio laikrodį, procesas prasideda iš naujo

Vandens laikrodis arba klepsidra (gr. „laiko vagis“), matuoja laiko trukmę pagal tekančio skysčio kiekį. Laikas nustatomas pagal tai, kokią atžymą siekia įtekėjęs arba ištekėjęs vanduo.

Seniausi vandens laikrodžiai, sukurti Kinijoje, Mesopotamijoje ir Indijoje maždaug 30001500 m. pr. m. e., buvo naudojami astrologijos ir astronomijos tikslams. Jie buvo kalibruojami pagal saulės laikrodžius. Tai buvo tiksliausia laiko matavimo priemonė iki XVII amžiaus, kai buvo sukurti pirmieji gana tikslūs mechaniniai laikrodžiai.

Vienas iš seniausių vandens laikrodžių aptiktas Egipto faraono Amenhotepo I (1525–1504 pr. m. e.) kape: akmeninis indas su skylute netoli dugno, kurio vidinėje pusėje padarytos atžymos pagal ištekėjusio vandens kiekį matavo „valandas“. Kitas labai panašios konstrukcijos vandens laikrodžio panaudojimo būdas kai kuriose Afrikos vietose išliko iki XX amžiaus: tuščias metalinis indas su skylute pamerkiamas į didesnį indą su vandeniu ir nuskęsta per numatytą laiko tarpą.

Herodotas mini egiptiečių laikrodį, kuriame vietoje vandens buvo naudojamas gyvsidabris.

Šios savaitės iniciatyva yra laikrodžiai.

Daugiau…


Plačiau skaityk Savaitės iniciatyvos puslapyje.

Pagalba straipsniams kurti

Nuvola apps laptop pcmcia.png

Dalyviai

Redagavimas

Taisyklės ir susitarimai

Kita