Vikipedija:Bendruomenė

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Tai yra Vikipedijos lietuvių kalba bendruomenės puslapis. Šiame puslapyje pateikiama informacija aktyviems Vikipedijos dalyviams, t. y. kuriantiems ir taisantiems Vikipedijos straipsnius. Ir Tu gali kurti Laisvąją enciklopediją lietuvių kalba. Kviečiame įsijungti į šaunią Vikibendruomenę.

Domiesi tik tam tikra sritimi? Peržiūrėk subprojektus, išvardytus dešinėje, arba sukurk naują.

Šiuo metu Vikipedijoje yra 180 783 straipsniai.

Kaip prisidėti

Info bulb.png

Jei turėsi laiko ir noro, pranešk apie sutvarkytą straipsnį Cleanup projekto puslapyje

Pageidaujami vertimai:

NAUJIENOS

SUBPROJEKTAI, VIKISRITYS

Aktyvūs:

VIKISRIČIŲ SĄRAŠAS.

TURINIO PRIEŽIŪRA

Savaitės tema

Verlos medienos dirbtuvės

Verla − nedidelė gyvenvietė−muziejus Suomijoje, Pietų Suomijos provincijoje, Kymenlakso regione, 30 km nuo Kouvolos miesto. 1996 m. įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą.

Verla − tai medžio apdirbimo gamykla (buvo gaminamas kartonas) ir šalia jos esanti nedidelė gyvenvietė, kuri labai gerai išsilaikė kaip XIXXX a. pradžios nedidelio pramonės komplekso kaimo vietovėje pavyzdys. Tais laikais Šiaurės Europoje ir Šiaurės Amerikoje klestėjo medžio apdirbimo pramonė: buvo gaminama celiuliozė, popierius, lentos. Labai nedaug tokių fabrikėlių ir šalia jų esančių gyvenviečių išliko iki mūsų dienų.

1872 m. Hugo Noimanas (Hugo Neuman) įkūrė medžio apdirbimo gamyklą. Tačiau gamykla gyvavo neilgai: Noimanas neturėjo pakankamai lėšų gamybos plėtrai, o be to ir gaisras sunaikino gamyklą.

1882 m. Gotlibas Kraidlas (Gottlieb Kreidl) ir Luisas Henelis (Luis Hänel) toje vietoje įkūrė naują, daug didesnę gamyklą bei kartono fabriką.

Fabrikas Verloje galutinai buvo uždarytas 1964 m. liepos 18 d. Uždarant fabriką, jo paskutinės gyvavimo dienos buvo filmuojamos ir sukurtas dokumentinis filmas, kuriame parodyta kaip vyko darbas Verloje.

1972 m. Verloje atidarytas pirmasis Suomijoje pramonės muziejus.

Šios savaitės iniciatyva yra Šiaurės Europos UNESCO paveldas.

Daugiau…


Plačiau skaityk Savaitės iniciatyvos puslapyje.

Pagalba straipsniams kurti

Nuvola apps laptop pcmcia.png

Dalyviai

Redagavimas

Taisyklės ir susitarimai

Kita