Vikipedija:Bendruomenė

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Tai yra Vikipedijos lietuvių kalba bendruomenės puslapis. Šiame puslapyje pateikiama informacija aktyviems Vikipedijos dalyviams, t. y. kuriantiems ir taisantiems Vikipedijos straipsnius. Ir Tu gali kurti Laisvąją enciklopediją lietuvių kalba. Kviečiame įsijungti į šaunią Vikibendruomenę.

Domiesi tik tam tikra sritimi? Peržiūrėk subprojektus, išvardytus dešinėje, arba sukurk naują.

Šiuo metu Vikipedijoje yra 172 986 straipsniai.

Kaip prisidėti

Info bulb.png

Jei turėsi laiko ir noro, pranešk apie sutvarkytą straipsnį Cleanup projekto puslapyje

Pageidaujami vertimai:

NAUJIENOS

SUBPROJEKTAI, VIKISRITYS

Aktyvūs:

VIKISRIČIŲ SĄRAŠAS.

TURINIO PRIEŽIŪRA

Savaitės tema

Besimeldžiančios moterys čečėnės

Čečėnai (Нохчий) – Kaukazo tauta, gyvenanti daugiausia Rusijoje (Čečėnijoje, Ingušijoje, Dagestane, Stavropolio krašte, Volgogrado srityje, Kalmukijoje, Astrachanės, Saratovo ir Tiumenės srityse), taip pat Kazachstane, Gruzijoje, Turkijoje, Jordanijoje ir kitur. Populiacija – 1,5 mln. žmonių. Kalba čečėnų kalba, priklausančia Kaukazo kalbų šeimai.

Tikintieji – musulmonai sunitai. Verčiasi drėkinamąja žemdirbyste (augina javus, linus, arbūzus), kalnų ganykline gyvulininkyste (galvijai, avys, ožkos, arkliai), gamina gelumbės, odos, šilko, juvelyrikos dirbinius, užsiima kilimų audimu, kalvyste. Tradicinės čečėnų gyvenvietės didelės, juose yra nuo 500–600 iki 4000 kiemų, kiekviena gyvenvietė turi 3-5 aukštų gynybinį bokštą. Kaip ir daugeliui kitų Kaukazo tautų, čečėnams būdingi vaišingumo, bičiulystės, įbrolystės, kraujo keršto papročiai. Turi gausų folklorą ir ikimusulmoniškų dievybių panteoną (Nartų epas).

Čečėnai minimi VII a. armėnų, XIII a. persų šaltiniuose. Daugiausia buvo chazarų, alanų įtakoje. 1722 m. prasidėjus Petro I žygiams į Persiją, čečėnai atsidūrė rusų įtakos zonoje, tačiau nuožmiai priešinosi užkariavimui. 1944 m. TSRS apie 0,4 mln. čečėnų deportavo į Kazachstaną. Vėliau dalis jų grįžo. Po TSRS subyrėjimo čečėnai aktyviai kovoja prieš Rusiją. Dėl karo daug čečėnų emigravo į kitas Rusijos teritorijas, Europos valstybes.

Šios savaitės iniciatyva yra Kaukazo tautos.

Daugiau…


Plačiau skaityk Savaitės iniciatyvos puslapyje.

Pagalba straipsniams kurti

Nuvola apps laptop pcmcia.png

Dalyviai

Redagavimas

Taisyklės ir susitarimai

Kita