Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 189 513 straipsnių

Sveiki atvykę
Dažniausi klausimai
Pagalba

Klausk
Taisyklės ir susitarimai
Paveikslėlių naudojimas

Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 189 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Savaitės straipsnis

Jonas Paulius II Kryžių kalne, 1993 m.

1993 m. popiežiaus vizitas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – 61-oji apaštališkoji Jono Pauliaus II kelionė, įvykusi 1993 m. rugsėjo 4-10 dienomis. Popiežius aplankė Lietuvą, Latviją ir Estiją. Jis Lietuvoje praleido daugiausiai laiko – keturias dienas. 1992 m. pabaigoje Vatikanas patvirtino, kad popiežius aplankys Lietuvą ir kitas Baltijos šalis. Pasiruošimo programa ir lankymosi vietos buvo derinamos su šalių vyskupais. Buvo atsižvelgta į konkrečius popiežiaus pageidavimus, pvz., Lietuvoje susikaupti prie šv. Kazimiero karsto, aplankyti Aušros vartus, Šiluvą. Prieš kelionę popiežius mokėsi lietuviškai, jo mokytoju buvo prelatas Stasys Žilys, nes Šv. Tėvas norėjo pats paruošti pamokslus ir juos pasakyti lietuvių kalba.

Popiežius atvyko į Vilniaus oro uostą. Malda Vilniaus katedroje pradėjo apaštališkąjį vizitą Lietuvoje. Prie Šv. Kazimiero karsto pasakė kalbą, kuri buvo skirta kunigams, vienuoliams, vienuolėms ir klierikams. Jonas Paulius II prie katedros pirmą kartą išlipo iš savo papamobilio ir netikėtai nuėjo pasisveikinti su žmonėmis. Vėliau apsilankė Seimo rūmuose, kur susitiko su Prezidentu Algirdu Brazausku, Seimo ir Vyriausybės nariais. Aušros Vartų koplyčioje meldėsi prie Švč. Mergelės Marijos paveikslo. Popiežiaus rožinio malda per Vatikano radiją buvo transliuojama visam pasauliui.

Rugsėjo 5 d. įvyko ekumeninis susirinkimas Vilniuje, apaštališkojoje nunciatūroje, malda Antakalnio kapinėse, pagerbiant 1991 m. sausio 13–osios aukas prie Vilniaus televizijos bokšto ir Medininkų žudynių aukas. Taip pat laikytos Šv. Mišios Vingio parke. Į šias mišias susirinko apie 100 tūkst. žmonių. Į minią popiežius kreipėsi lietuvių, lenkų ir baltarusių kalbomis. Vėliau susitikta su diplomatiniu korpusu Vilniuje apaštališkojoje nunciatūroje (joje buvo apsistojęs popiežius), su mokslo ir kultūros pasaulio atstovais Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje, su Lietuvos lenkų bendruomenės atstovais Vilniaus Šventosios Dvasios bažnyčioje.

Daugiau…


Naujienos

  • Rugsėjo 17 d. JAV vyko televizijos „Emmy“ apdovanojimai. Triumfavo „Sostų karai“.
  • Rugsėjo 16 d. prasidėjo „Europos judrioji savaitė“. Prie jos prisijungė daugiau kaip 20 Lietuvos savivaldybių.
  • Rugsėjo 15–16 d. Vilniuje vyko populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Jame surengtas didžiausias Cosplay konkursas Baltijos šalyse.
  • Rugsėjo 15 d. Pasaulinę tvarkymosi dieną Lietuvos saugomose teritorijose vyko talkos, edukacinės bei pramoginės programos.
  • Rugsėjo 14 d. Lietuvoje pradėta TV kanalo „Current Time“ (Настоящее время) antžeminė retransliacija rusų kalba.


rugsėjo 18 dienos įvykiai

Lietuvoje

Pasaulyje

Rinktinė iliustracija

Juodkrante from bird's-eye view.jpg
Juodkrantė 2018 m.
Straipsnių iliustravimo projekto puslapis

Savaitės iniciatyva

Estadio El Molinón stadionas

Estadio El Molinón (liet. Malūno stadionas) yra futbolo stadionas Chichone, Astūrijoje, Ispanijoje. Nuo 1915 m. namų rungtynes žaidžia R. Sporting de Gijón.

Atidarytas 1908 m. Tai seniausias stadionas šalyje, kuriame vis dar vyksta futbolo varžybos. Pirmosios oficialios varžybos buvo sužaistos 1917 m. balandžio 22 d., Copa del Rey taurės metu, tarp Real Sporting ir Arenas Club de Getxo. Arenas laimėjo rungtynes 0–1. 1920 m. gegužės 2 d. stadione vyko Ispanijos futbolo taurės finalas, kuriame FC Barcelona rezultatu 2–0 nugalėjo Athletic Bilbao. 1924 m. stadioną nusipirko Real Sporting klubas. 1931 m. stadionas nukentėjo nuo gaisro. Chichono miesto savivaldybė perstatė jį 1944 m., o vėliau ir perpirko stadioną iš klubo dėl finansinių priežasčių. 1968 m. stadione buvo instaliuoti keturi šviesos bokštai. Futbolo varžybas pradėta rengti vėlai vakare. Pirmosios rungtynės įvyko 1969 m. lapkričio 30 d. prieš Valencia CF. El Molinón 1970 m. sausio 28 d. tapo pirmuoju, pilnai dengtu stadionu Ispanijoje. 1997–1998 m. po UEFA ir FIFA reikalavimų tapo pilnai sėdimu. Stadiono vietų skaičius sumažėjo nuo 42 000 iki 25 885. Po 2009 ir 2010 m. renovacijos vietų skaičius padidintas iki 30 000.

Pirmosios stadione tarptautinės varžybos buvo sužaistos 1928 m. balandžio 22 d., tarp Ispanijos ir Italijos rinktinių. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1–1. Jų pažiūrėti atėjo 36 000 žiūrovų. Po penkiasdešimties metų El Molinón stadione buvo surengtos varžybos tarp Ispanijos ir Čekoslovakijos rinktinių. Stadione aštuonis kartus yra sužaidusi Ispanijos rinktinė. Be rinktinės varžybų, šiame stadione Sporting klubas žaidė visas UEFA taurės rungtynes, įskaitant 1987 m. rugsėjo 30 d. pergalę 1–0 prieš AC Milan klubą. Stadione vyko B grupės varžybos 1982 m. XII pasaulio futbolo čempionate.

Stadione vyko ir tokių žinomų atlikėjų ar grupių kaip Bon Jovi, Paul McCartney, The Rolling Stones, Bruce Springsteen, Sting ir Tina Turner muzikos renginiai.

Šios savaitės iniciatyva yra olimpiniai stadionai.

Daugiau…

Vikisritys


Kiti projektai

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga