Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 172 671 straipsnis
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 172 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Vaizdas iš žaidimo „Street Fighter“, Ryu kaunasi prieš Retsu

Street Fighter (jap. ストリートファイター = Sutorīto Faitā, liet. „Gatvės kovotojas“), paprastai trumpinama SF ar スト – „Capcom“ kuriama muštynių žaidimų frančizė. Pirmasis žaidimas buvo išleistas 1987 m., nuo tada susilaukė sėkmės įvairiose šalyse, nuolat yra tarp daugiausiai parduodamų žaidimų pasaulyje, ir antra pagal pelningumą tarp „Capcom“ frančizių.

Pirmą žaidimą, pavadinimu „Street Fighter“, sukūrė Takaši Nišijama ir Hiroši Macumoto. 1987 m. jis buvo išleistas žaidimų automatams. Jame žaidėjai valdė protagonistą kovos menų meistrą Ryu ir dalyvavo virtualiame pasauliniame kovos menų turnyre. Turnyras vyko penkiose skirtingose šalyse ir kautis reikėjo prieš dešimt skirtingų oponentų iš įvairių pasaulio šalių. Kiekvienas oponentas turėjo savo unikalų kovos stilių. Antrasis žaidėjas galėjo prisijungti bet kuriuo metu ir valdyti Ryu varžovą Ken (Ryu su pakeista palete). Žaidėjai galėjo atlikti tris rūšis smūgių kumščiu ir spyrių koja, bei tris ypatingas atakas: „Hadouken“, „Shoryuken“, „Tatsumaki Senpukyaku“. Ypatingosios atakas buvo atliekamos nuspaudžiant tinkamas mygtukų kombinacijas.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Liepos 5.png liepos 5 dienos įvykiai

Lietuvoje

  • informacija ruošiama


Pasaulyje

Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Žemė

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas įvairių geografinių, istorinių, kultūrinių straipsnių, kurie projekto eigoje nebuvo sukurti, kūrimui. Labai prašome prisidėti prie straipsnių plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Hoplia parvula (Lithuania, Palanga).JPG
Žaliažvynis grambuoliukas (Hoplia parvula) (Palanga)
Vikiprojektas:Straipsnių iliustravimas
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Vyriausioji rinkimų komisija

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) – rinkimus organizuojanti institucija Lietuvoje. Vykdo ir organizuoja LR Seimo, LR Prezidento ir savivaldybių tarybų rinkimus, taip pat referendumus. Komisijos teisinę padėtį, uždavinius, įgaliojimus, veiklos principus, taip pat jos sudarymo, darbo organizavimo tvarką ir finansavimą nustato Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymas.

LDK miestų savivaldos organai (magistratai) ir miestiečių teismai pradėti rinkti dar XIV–XV amžiais, kai didesniems miestams suteiktos savivaldos teisė. Seniausių žinių apie valstybinės valdžios organų rinkimą Lietuvoje yra 1413 m. Horodlės unijos akte, kur numatyta, jog po Vytauto mirties Lietuvos didysis kunigaikštis turės būti renkamas. Pirmą kartą 1430 m. ponai ir bajorai juo išrinko Švitrigailą.

Nuo 1565 m. (po 1564–1566 m. LDK reformos) kiekvieno pavieto (viso – 22) bajorai savo seimelyje rinko po 2 atstovus į Seimą. Po 1569 m. Liublino unijos Lenkijos karalius ir Lietuvos didžiuosius kunigaikščius rinko specialus elekcinis seimas.

Po III ATR padalijimo miestų gyventojai buvo suskirstyti į kategorijas ir kas trejus metus rinko burmistrą ir bendrosios miesto dūmos narius. Bajorai apskričių seimeliuose toliau rinko kandidatus į teismų ir bajorų savivaldos pareigybes. Po 1861 m. reformos valstiečiams buvo leista rinkti atstovus į valsčiaus sueigą.

1919 m. gruodžio 10 d. sudaryta pirmoji institucija, atsakinga už Steigiamojo Seimo rinkimų organizavimą ir vykdymą – Vyriausioji rinkimų komisija. Jos pirmininku paskirtas žinomas teisininkas, I ir II kabineto teisingumo ministras, vėliau – IV vyriausybės vidaus reikalų ministras, VDU Teisių fakulteto dekanas Petras Leonas (1822–1933).

Šios savaitės iniciatyva yra valstybės institucijos.

Daugiau…

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga