Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 173 623 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 173 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Kaliforninio kondoro (Gymnogyps californianus) galva

Kaliforninis kondoras (lot. Gymnogyps californianus, angl. California condor, isp. Cóndor de California) – amerikinių grifų (Cathartidae) šeimos plėšrusis paukštis.

Skaičiuojant nuo XXI a. pradžios, šių laikų kaliforninių kondorų fosilijos randamos iš vėlyvojo pleistoceno periodo, maždaug prieš 40 000 metų. Fosilijos aptinkamos gana plačioje teritorijoje – visoje vakarinėje JAV dalyje ir šiaurės vakarų Meksikoje – arba nuo pietinės Britų Kolumbijos iki pietuose esančios Žemutinės Kalifornijos valstijos. Jų fosilijų buvo rasta labai toli ne tik nuo dabartinio, bet ir istorinio arealo – net Niujorko valstijoje ir pietinėje Floridoje.

Dar holoceno epochoje kaliforniainiai kondorai gyveno plačioje Šiaurės Amerikos žemyno dalyje. Bet prieš atsikraustant europiečiams, jų arealas jau buvo labai žymiai susitraukęs, kada gyveno palyginus nedidelėje žemyno vakarinėje dalyje, tai yra Šiaurės Amerikos žemyno vakarinės dalies kalnuose ir palei Ramųjį vandenyną, nuo pietinės Britų Kolumbijos iki pietuose esančios Žemutinės Kalifornijos valstijos.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Rugsėjo 4.png rugsėjo 4 dienos įvykiai

Lietuvoje


Pasaulyje


Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Žemė

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas įvairių geografinių, istorinių, kultūrinių straipsnių, kurie projekto eigoje nebuvo sukurti, kūrimui. Labai prašome prisidėti prie straipsnių plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Zanskar Valley.jpg
Zanskaro slėnis (Ladakas, Indija)
Vikiprojektas:Straipsnių iliustravimas
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva

Gamtos paveldo objektas – atskiras arba tankias grupes sudarantis kraštovaizdžio elementas, kuriam dėl jo vertės teisės aktais nustatytas specialus apsaugos ir naudojimo režimas. Gamtos paveldo objektai skelbiami saugomais vadovaujantis Gamtos paveldo objektų vertinimo ir reikšmingumo nustatymo kriterijų aprašu. Vertingiausi gamtos paveldo objektai skelbiami gamtos paminklais. Gamtos paveldo objektų apsaugos ir tvarkymo ypatumus nustato Saugomų teritorijų įstatymas.

Gamtos paveldo objektai yra:

Šios savaitės iniciatyva yra Lietuvos gamtos paveldas.

Daugiau…

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga