Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sveiki atvykę į Vikipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Lietuviškojoje Vikipedijoje:
209 339 straipsniai

Apie Vikipediją
Vikipedija yra universali, daugiakalbė interneto enciklopedija, kaip bendruomeninis projektas, pagal viki technologiją ir pamatinius principus kuriama daugybės savanorių bei išlaikoma iš paaukotų lėšų.

Vikipedijos tikslas – pateikti laisvą, nešališką ir patikrinamą turinį, kurį be jokių apribojimų gimtąja kalba galėtų skaityti visi žmonės. Rašyti, pildyti, tobulinti straipsnius taip pat gali visi, jei laikomasi bendrų, visiems dalyviams galiojančių taisyklių ir susitarimų. Nauji dalyviai yra kviečiami apsilankyti pagalbos puslapiuose ir bendruomenės portale.

Vikipedija vadinama „laisvąja enciklopedija“, nes visas jos turinys pateikiamas pagal GFDL ir CC-BY-SA licencijas, kurios leidžia enciklopedijos turinį naudoti, keisti ir platinti tiek nemokamai, tiek ir mokamai, jei laikomasi naudojimo sąlygų.
Rinktinė iliustracija
Savaitės straipsnis
Betė Greibl XX a. šeštajame dešimtmetyje

Elizabeta Ruta Greibl (angl. Elizabeth Ruth Grable, 1916 m. gruodžio 18 d. Sent Luisas, JAV – 1973 m. liepos 2 d. Santa Monika, JAV) – amerikiečių aktorė ir įžymus XX a. 5-ojo dešimtmečio plakatinio stiliaus nuotraukų modelis.

Elizabeta Ruta Greibl gimė 1916 m. gruodžio 18 d. Sent Luise, Misūrio valstijoje. Ji buvo jauniausias vaikas iš trijų Lilianos Rouzės (Lillian Rose, megautinė pav. Hofmann) ir biržos maklerio Džono Kono Greiblo (John Conn Grable) šeimoje. Turėjo seserį Mardžorę Lusilę Arnold (Marjorie Lucille Arnold) ir brolį Džoną Karlą „Džekį“ Greiblą (John Karl „Jackie“ Grable, 1914–1916). Greiblų vaikai buvo kilę iš olandų, anglų, vokiečių, Šveicarijos vokiečių ir airių. Vaikystėje praminta Bete (Betty, Elizabeth trumpinys), motinos buvo spaudžiama tapti atlikėja. Betė Greibl dalyvavo ne viename grožio konkurse, daugelį jų laimėjo arba sulaukė didelio dėmesio. Nepaisant sėkmės, ji kentėjo nuo agorafobijos ir vaikščiojo per miegus.

Motinos paskatinta, B. Greibl aktorės karjerą pradėjo 1930 m., tačiau ilgą laiką gaudavo tik antraeilius vaidmenis. Ji buvo viena iš merginų šokėjų kolektyvo „Goldwyn Girls“ narių ir kai kuriuose Edžio Kantoro filmuose dirbo statiste. Dešimtmečio viduryje įsidarbino kino kompanijoje „Paramount Pictures“ ir 1937 m. ištekėjo už vaikystėje buvusio žvaigžde aktoriaus Džekio Kugano. Ilgainiui ji gavo šiek tiek geresnių vaidmenų, bet vis tiek liko antraplane aktore. Proveržis karjeroje įvyko po 1940 m., kai įsidarbino kino kompanijoje „20th Century Fox“. Pirmasis jos filmas šioje kino kompanijoje „Argentinos keliu žemyn“ („Down Argentine Way“, 1940) – prabangiai pastatytas spalvotas miuziklas – Betę Greibl pavertė žvaigžde. 1942–1951 m. ji nuolatos patekdavo į pelningiausių JAV žvaigždžių dešimtuką, ilgiau nei bet kuri kita moteris. 1943 m. ji net užėmė pirmąją vietą, po jos tokią sėkmę patyrė tik Doris Dei.

Daugiau...

kovo 28 d. įvykiai
Lietuvoje

Pasaulyje

Savaitės iniciatyva
Kamamberas iš Normandijos

Kamamberas (pranc. Camembert) – drėgnas ir minkštas karvės pieno sūris. Pirmą kartą pagamintas XVIII amžiaus pabaigoje Kamambere, Normandijoje, šiaurės Prancūzijoje. Savo konsistencija ir skoniu primena Bri sūrį, kildinamą iš Bri regiono Prancūzijoje.

Pirmasis kamamberas buvo pagamintas iš nepasterizuoto pieno, šios tradicijos laikomasi iki šiol, nors daugelis šiuolaikinių sūrių gamintojų naudoja pasterizuotą pieną saugos, normų laikymosi ar patogumo sumetimais.

Sūris gaminamas įšildžius karvės pieną pasėjant mezofilines bakterijas, paskui pridedant šliužo fermento ir leidžiant mišiniui koaguliuoti. Tada gauta varškė supjaustoma maždaug 1 cm dydžio kubeliais, pasūdoma ir perpilama į mažas cilindro formos formas. Formos kas šešias – dvylika valandų yra pasukamos, kad išrūgos tolygiai nutekėtų iš supjaustytos varškės; po 48 valandų kiekvienoje formoje susidaro plokščia cilindro formos kieto sūrio masė, paprastai sverianti 250 g. Tada ant kiekvieno sūrio paviršiaus purškiama Penicillium camemberti pelėsio suspensija, o sūriai paliekami brandinti mažiausiai tris savaites. Dėl šios savybės sūris pasižymi savita žydinčia, valgoma žieve ir kremine vidine tekstūra. Kai sūriai yra pakankamai subrendę, jie įvyniojami į popierių ir dedami į medines dėžes transportavimui.

Daugiau…

Šios savaitės iniciatyva yra maisto produktai.
Naujienos
Kiti projektai
Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga