Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 188 306 straipsniai

Sveiki atvykę
Dažniausi klausimai
Pagalba

Klausk
Taisyklės ir susitarimai
Paveikslėlių naudojimas

Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 188 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Savaitės straipsnis

Džju Vendžjin per spaudos konferenciją Ženevoje, 2013 m.

Džju Vendžjin (kin. 谭中怡, pinyin: Jū Wénjūn; g. 1991 m. sausio 31 d. Šanchajuje) – Kinijos šachmatininkė, septynioliktoji pasaulio moterų klasikinių šachmatų čempionė (2018 m.), Kinijos moterų šachmatų čempionė (2010, 2014). Nuo 2009 m. moterų didmeistrė. 2014 m. FIDE pripažino jai didmeistrio titulą.

Džju Vendžjin dalyvauja savo šalies čempionatuose: 2010 m. ji laimėjo Kinijos moterų šachmatų čempionatą (8 tšk. iš 11), o 2014 m. antrą kartą tapo Kinijos moterų šachmatų čempione (8,5 iš 11).

Dalyvaudama 2004 m. gruodžio 4-11 d. Beirute vykusiame Azijos moterų šachmatų čempionate surinko 6 taškus iš 9 galimų ir iškovojo bronzos medalį.

Džju Vendžjin nemažai žaidžia komandinėse varžybose: šachmatų olimpiadose, Azijos moterų komandiniuose čempionatuose, pasaulio moterų komandiniuose šachmatų čempionatuose, Kinijos šachmatų lygoje ir kitose.

Daugiau…


Naujienos

  • Birželio 18 d. Kauno „Žalgiris“ 20-ą (8-ą paeiliui) kartą istorijoje tapo LKL čempionu, laimėjęs finalo seriją 4:1 prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“.
  • Birželio 17 d. Graikija ir Makedonija pasirašė istorinę sutartį, kuri, jei bus ratifikuota, išspręs ginčą dėl Makedonijos pavadinimo. Ji taps Šiaurės Makedonijos Respublika.
  • Birželio 15 d. pagerbiant Vestminsterio abatijoje palaidototo kosmologo Stephen Hawking atminimą, į kosmosą, artimiausios juodosios skylės link, išsiųsta jo balso žinutė.
  • Birželio 14 d. minint Gedulo ir vilties dieną, tremtinių ir politinių kalinių vardai buvo viešai skaitomi 10-yje Lietuvos miestų, keliuose iš jų – dieną ir naktį.


birželio 18 dienos įvykiai

Lietuvoje


Pasaulyje


Rinktinė iliustracija

Königsberg Castle courtyard.jpg
Istorinė Karaliaučiaus pilis, Karaliaučius
Straipsnių iliustravimo projekto puslapis

Savaitės iniciatyva

Nuošalės schema

Nuošalė yra futbolo ir kai kurių kitų panašaus tipo sporto šakų taisyklė, ribojanti žaidėjų veiksmus prieš priešininko komandos vartus. Nuošalė būna tada, kai žaidėjas (ar keli žaidėjai) būna nuošalės pozicijoje, kada kiti jų komandos draugai liečia kamuolį, ir užsiima aktyviais atakos veiksmais.

Pagal asociacijos futbolo taisykles, žaidėjas (ar keli žaidėjai) yra nuošalėje tada, jeigu jis yra arčiau priešininkų vartų nei kamuolys ir antras arčiausiai savo vartų esantis besiginančios komandos žaidėjas. Dažniausiai tai reiškia, kad tarp žaidėjo ir vartų yra tik varžovų vartininkas. Buvimas nuošalėje nėra taisyklių pažeidimas, nuošalė fiksuojama tik jei į žaidimą įsitraukęs žaidėjas yra nuošalėje tuo momentu, kai jo komandos draugas paliečia kamuolį. Nuošalė nefiksuojama, jei kamuolį spiria priešininkų komandos žaidėjas arba jei nuošalėje esantis žaidėjas nėra aktyviai įsitraukęs į ataką. Nuošalė nefiksuojama kampinių, smūgio nuo vartų ar išmetimo iš už šoninės linijos metu. Nuošalė taip pat nefiksuojama, kuomet puolančios ekipos žaidėjas yra savo aikštės pusėje.

Aktyvus dalyvavimas atakoje, pagal 2003 metais papildytas FIFA taisykles, yra tada, kai žaidėjas:

  • gauna perdavimą ir puolimo tikslais liečia kamuolį
  • kokiu nors būdu trukdo varžovų gynėjui ar gynėjams
  • gauna pranašumą, būdamas nuošalėje (pvz., gali pasiimti nuo gynėjo po smūgio atšokusį kamuolį ar pan.)

Nors šios taisyklės tinka bendriems atvejams, daug vietos interpretuoti paliekama teisėjui, tad jis ir sprendžia, ar tikrai yra nuošalė. Kai kurie teisėjai nuošalės neskaito ir tada, kai varžovai tiesiog perima kamuolį (t. y. nuošalė tiesiog pakenktų varžovų komandai, nes taip jie prarastų laiko savo naujai atakai pradėti). Nuošalė nefiksuojama, jei žaidėjas pats turėdamas kamuolį ir neperdavinėdamas jo komandos draugams išbėga iš nenuošalės pozicijos į nuošalės poziciją.

Šios savaitės iniciatyva yra futbolas.

Daugiau…

Vikisritys


Kiti projektai

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga