Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sveiki atvykę į Vikipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Lietuviškojoje Vikipedijoje:
213 138 straipsniai

Apie Vikipediją
Vikipedija yra universali, daugiakalbė interneto enciklopedija, kaip bendruomeninis projektas, pagal viki technologiją ir pamatinius principus kuriama daugybės savanorių bei išlaikoma iš paaukotų lėšų.

Vikipedijos tikslas – pateikti laisvą, nešališką ir patikrinamą turinį, kurį be jokių apribojimų gimtąja kalba galėtų skaityti visi žmonės. Rašyti, pildyti, tobulinti straipsnius taip pat gali visi, jei laikomasi bendrų, visiems dalyviams galiojančių taisyklių ir susitarimų. Nauji dalyviai yra kviečiami apsilankyti pagalbos puslapiuose ir bendruomenės portale.

Vikipedija vadinama „laisvąja enciklopedija“, nes visas jos turinys pateikiamas pagal GFDL ir CC-BY-SA licencijas, kurios leidžia enciklopedijos turinį naudoti, keisti ir platinti tiek nemokamai, tiek ir mokamai, jei laikomasi naudojimo sąlygų.
Rinktinė iliustracija
Savaitės straipsnis
Tristanas Tompsonas

Tristanas Trevoras Džeimsas Tompsonas (angl. Tristan Trevor James Thompson, g. 1991 m. kovo 13 d.) – Kanados krepšininkas, žaidžiantis NBA lygoje besivaržančioje Klivlando „Cavaliers“ komandoje.

2016 m. su „Cavaliers“ laimėjo NBA finalą, taip pat žaidė Bostono „Celtics“, Sakramento „Kings“, Indianos „Pacers“, Čikagos „Bulls“ ir Los Andželo „Lakers“ komandose. T. Tompsonas vieną sezoną žaidė koledžo krepšinį Teksaso „Longhorns“ komandoje, o 2011 m. NBA naujokų biržoje „Cavaliers“ jį pašaukė ketvirtuoju šaukimu. Jis taip pat yra žaidęs Kanados vyrų krepšinio rinktinėje.

2011 m. NBA naujokų biržoje Tristaną Tompsoną ketvirtuoju šaukimu pasirinko Klivlando „Cavaliers“. Tuo metu jis buvo aukščiausiai NBA istorijoje pašauktas Kanadoje gimęs žaidėjas, kol 2013 m. ir 2014 m. Anthony Bennett ir Andrew Wiggins buvo pasirinkti pirmuoju šaukimu.

2011 m. gruodžio 26 d. debiutavo Klivlando ekipoje prieš Toronto „Raptors“. Per 17 minučių nuo atsarginių žaidėjų suolelio Tompsonas pelnė 12 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Vėliau tiek Tompsonas, tiek komandos draugas Kyrie Irving buvo įtraukti į 2012 m. „Kylančių žvaigždžių iššūkį“.

Jis baigė sezoną, per 60 rungtynių vidutiniškai pelnydamas 8,2 taško ir atkovodamas 6,5 kamuolio, ir pateko į antrąją NBA simbolinę naujokų komanda, tapdamas pirmuoju kanadiečiu, pelniusiu šį apdovanojimą.

Daugiau...

rugsėjo 24 d. įvykiai
Lietuvoje

Pasaulyje

Savaitės iniciatyva
Kirasyrai oficialios ceremonijos metu neša vainiką

Kirasyrų pulkas (it. Reggimento corazzieri, anksčiau it. Comando Carabinieri Guardie del Presidente della Repubblica) – Italijos elitinis karinis dalinys (kuopa Karabinierių korpuso sudėtyje), naudojamas kaip Italijos prezidento garbės sargyba. Kirasyrai nuo kitų karabinierių skiriasi uniforma ir ūgiu. Į kirasyrus priimami tik vyrai, kurių ūgis viršija 195 cm.

Dalinio šaknys siekia XIV a. pabaigą, kai Savojos grafas Amadėjus VII kaip asmens sargybinius naudojo arbaletininkų dalinį. XVI a. Savojos hercogas Emanuelis Filibertas perorganizavo Savojos kariuomenę ir joje įsteigė asmens apsaugos raitųjų lankininkų dalinį (it. Guardia D'Onore). Ši sargyba 1590 m. Monso apgulties metu išgelbėjo Savojos hercogą Karlą Emanuelį I. Karlas Emanuelis suformavo kirasyrų kuopą (it. Compagnia Corazzieri del Duca), kurią jo įpėdiniai dar padidino.
1854 m. karaliaus apsauga karo metu tapo karabinieriai. 1868 m. vasario 7 d. princo Umberto ir Margeritos Savojietės (Margherita di Savoia) vestuvėms buvo suformuota raitoji garbės sargyba (it. Squadrone Carabinieri Guardie del Re), kurią sudarė 80 karabinierių. Šis naujas dalinys 1870 m. sausio 7 d. buvo pervadintas į Karališkąją karabinierių sargybą (it. Carabinieri Guardie del Re) ir jai buvo patikėta karaliaus apsauga. Panaikinus Italijos karalystę ir paskelbus Italijos respubliką 1946 m. kirasyrų dalinys buvo suformuotas iš naujo kaip kavalerijos eskadronas.

Daugiau…

Šios savaitės iniciatyva yra policija.
Naujienos
Kiti projektai
Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga