Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Sveiki atvykę į Vikipediją

Laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Lietuviškojoje Vikipedijoje:
213 162 straipsniai

Apie Vikipediją
Vikipedija yra universali, daugiakalbė interneto enciklopedija, kaip bendruomeninis projektas, pagal viki technologiją ir pamatinius principus kuriama daugybės savanorių bei išlaikoma iš paaukotų lėšų.

Vikipedijos tikslas – pateikti laisvą, nešališką ir patikrinamą turinį, kurį be jokių apribojimų gimtąja kalba galėtų skaityti visi žmonės. Rašyti, pildyti, tobulinti straipsnius taip pat gali visi, jei laikomasi bendrų, visiems dalyviams galiojančių taisyklių ir susitarimų. Nauji dalyviai yra kviečiami apsilankyti pagalbos puslapiuose ir bendruomenės portale.

Vikipedija vadinama „laisvąja enciklopedija“, nes visas jos turinys pateikiamas pagal GFDL ir CC-BY-SA licencijas, kurios leidžia enciklopedijos turinį naudoti, keisti ir platinti tiek nemokamai, tiek ir mokamai, jei laikomasi naudojimo sąlygų.
Rinktinė iliustracija
Savaitės straipsnis
Tristanas Tompsonas

Tristanas Trevoras Džeimsas Tompsonas (angl. Tristan Trevor James Thompson, g. 1991 m. kovo 13 d.) – Kanados krepšininkas, žaidžiantis NBA lygoje besivaržančioje Klivlando „Cavaliers“ komandoje.

2016 m. su „Cavaliers“ laimėjo NBA finalą, taip pat žaidė Bostono „Celtics“, Sakramento „Kings“, Indianos „Pacers“, Čikagos „Bulls“ ir Los Andželo „Lakers“ komandose. T. Tompsonas vieną sezoną žaidė koledžo krepšinį Teksaso „Longhorns“ komandoje, o 2011 m. NBA naujokų biržoje „Cavaliers“ jį pašaukė ketvirtuoju šaukimu. Jis taip pat yra žaidęs Kanados vyrų krepšinio rinktinėje.

2011 m. NBA naujokų biržoje Tristaną Tompsoną ketvirtuoju šaukimu pasirinko Klivlando „Cavaliers“. Tuo metu jis buvo aukščiausiai NBA istorijoje pašauktas Kanadoje gimęs žaidėjas, kol 2013 m. ir 2014 m. Anthony Bennett ir Andrew Wiggins buvo pasirinkti pirmuoju šaukimu.

2011 m. gruodžio 26 d. debiutavo Klivlando ekipoje prieš Toronto „Raptors“. Per 17 minučių nuo atsarginių žaidėjų suolelio Tompsonas pelnė 12 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Vėliau tiek Tompsonas, tiek komandos draugas Kyrie Irving buvo įtraukti į 2012 m. „Kylančių žvaigždžių iššūkį“.

Jis baigė sezoną, per 60 rungtynių vidutiniškai pelnydamas 8,2 taško ir atkovodamas 6,5 kamuolio, ir pateko į antrąją NBA simbolinę naujokų komanda, tapdamas pirmuoju kanadiečiu, pelniusiu šį apdovanojimą.

Daugiau...

rugsėjo 25 d. įvykiai
Lietuvoje

Pasaulyje

Savaitės iniciatyva
Gyvačių sala parodyta rodykle

Gyvačių salos mūšis – mūšis, įvykęs 2022 m. vasario 24 d. Gyvačių saloje (ukr. Острів Зміїний) per 2022 m. Rusijos invaziją į Ukrainą.

Apie 18.00 val. Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba paskelbė, kad pirmąją 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą dieną Gyvačių salą užpuolė Rusijos laivai. Atakoje dalyvavo kreiseris „Moskva“ ir patrulinis laivas „Vasily Bykov“, panaudoję savo denio patrankas.

Remiantis garso įrašu, kuriuo pasidalijo „Ukrayinska Pravda“, Rusijos kreiserio vadas nurodė saloje dislokuotiems ukrainiečių kariams pasiduoti arba būti apšaudytiems. Pokalbio įraše girdėti jog pasieniečiai pusbalsiu pasitarė ir nusprendė karinį rusų laivą pasiųsti ant trijų raidžių, ką padarė garsiai.

22.00 val. Valstybės sienos apsaugos tarnyba paskelbė, kad Rusijos pajėgos užėmė salą po jūrų ir oro bombardavimo, kurio metu buvo sunaikinta visa salos infrastruktūra. Tuo metu manyta, kad per mūšį, atsisakius pasiduoti, žuvo trylika pasieniečių, kurie sudarė visą saloje esančią Ukrainos kariuomenę. Iškart po mūšio prezidentas Volodymyras Zelenskis paskelbė, kad kiekvienam iš jų po mirties bus suteiktas Ukrainos didvyrio vardas.Vėliau Ukrainos atstovai suabejojo ar tikrai visi žuvo, kas buvo pagalvota staiga nutrūkus radijo ryšiui. Tikėtasi, kad dalis ar ir visi pasieniečiai vietoj to galėjo būti paimti nelaisvėn. Po mėnesio V. Zelenskis paskelbė, kad dalis salos gynėjų žuvo, o dalis išvaduoti Ukrainai ir Rusijai apsikeitus karo belaisviais.

Daugiau…

Šios savaitės iniciatyva yra karas Ukrainoje.
Naujienos
Kiti projektai
Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga