Vikipedija:Forumas/Archyvas 1

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Specialūs šablonai[redaguoti vikitekstą]

Ar yra kur Vikipedijoje puslapis, kuriame būtų surašyti visi įmanomi „šablonai“ (nežinau kaip jie vadinasi)? Pavyzdžiui tokie kaip: {{CURRENTDAY}}, {{PAGENAME}} ir pan. — exтaтe [apt.] 01:46, 20 Liepos 2006 (EEST)

meta:Help:Magic words. knutux 08:29, 20 Liepos 2006 (EEST)
Mmm... Ačiū. — exтaтe [apt.] 18:36, 21 Liepos 2006 (EEST)

Kalbų šablonai[redaguoti vikitekstą]

Siūličiau pakeisti kalbų šablonų tekstus. Pavyzdžiui Šablonas:User lt-3 šablono tekstas skirtas tik vyriškosios lyties žmonėms, nes jame skelbiama „Šis naudotojas gali...“. Siūličiau tai pakeisti į „Šis naudotojas(-a) gali...“. Juk Vikipedijoje ne tik vyrai... — exтaтe [apt.] 22:19, 22 Liepos 2006 (EEST)

Naudotojas nenusako giminės, tai tiesiog bendras pavadinimas. Reiktų pasitikslinti, bet tikriausiai kokiuose nors dokumentuose Seimo narių teisės ir pan įvardijamos kaip "Seimo narys gali", o ne "Seimo narys(ė) gali), tas pats su daugeliu kitų žodžių. knutux 09:09, 23 Liepos 2006 (EEST)
Na gal. Turbūt teks sutikti. Šiame nutarime visur minimi tik seimo nariai, o ne nariai(-ės). — exтaтe [apt.] 13:21, 23 Liepos 2006 (EEST)
Šiaip jau lietuvių kalboje gimines skirti reikėtų, tokio varianto, kad daiktavardis būtų be giminės nėra, išskyrus tam tikrą kategoriją ("valkata", "neklaužada" ir pan.). Dirgela 15:19, 29 Liepos 2006 (EEST)
Žodžio gramatinė giminė nebūtinai reiškia objekto giminę. Giminė dar neutralesnė tampa naudojant daugiskaitą. „Naudotajai“ apima ir naudotojas, ir naudotojus. Plg. „tėvai“ apima ir tėčius, ir mamas. --Mykolas OK (apt.)
Na aš nežinau tiksliai visų tų liet. k. taisyklių, tiesiog kai patekęs į vienos merginos (gal mergaitės ar moters - nežinau) naudotojo puslapį pasirodė keista, kad viename template parašyta: „Šis naudotojas yra puikus...“. Atsiprašau, kad sukėliau tokią sumaištį. — exтaтe [ apt. ] 10:38, 5 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Kalbų šablonų kategorijos[redaguoti vikitekstą]

Įdęjus kalbų šabloną į savo userpage'ą, jis būna priskiriamas vienai kategorijai ir tos kategorijos subkategorijai. Pavyzdžiui įdėjęs į savo nadotojo puslapį {{user bat-smg}}, puslapis priskiriamas dviem kategorijom: User bat-smg ir User bat-smg-N. User bat-smg-N yra kategorijos User bat-smg subkategorija. O kiek žinau pagal Vikipedijos taisykles tas pats puslapis negali būti priskiriamas kokias nors kategorijai ir kartu subkategorijai. Siūlau panaikinti iš šablonų tokias kategorijas kaiop User bat-smg, o palikti tik smulkesnes (N, 1, 2, 3...). Be to jei naudotojas moka daug kalbų, tai Kategorijų sąrašas jo puslapyje pasidaro labai didelis. — exтaтe [ apt. ] 14:55, 5 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Taip, šitą reikėtų padaryt. Kažkada aš buvau pasiryžęs, bet pažiūrėjau, kad per daug darbo, tai taip ir palikau, tai jei kas nors užsiimtų, būtų visai neblogai. knutux 10:46, 6 Rugpjūčio 2006 (EEST)
Ar nebūtų galima padaryti robotą? Rankiniu būdu pataisyt ~300 šablonų gan sunkus ir daug laiko atimantis darbas. — exтaтe [ apt. ] 15:25, 6 Rugpjūčio 2006 (EEST)
Na padaryti aišku įmanoma, bet su ištestavimais bus tiek pat vargo, kiek ir būtų rankiniu būdu keičiant (o gal ir daugiau), o kadangi vėliau nebus kur naudoti, kažin ar apsimoka. knutux 09:06, 7 Rugpjūčio 2006 (EEST)

Wikimania 2007 Team Bulletin[redaguoti vikitekstą]

Published by the Wikimania 2007 Taipei Team, Wikimania 2007 Team Bulletin provides the latest news of the Team's organizing work to everyone who is interested in Wikimania; it also gives the Team chances to announce calls for help/participation, so assistance in human and other resources can be sought in a wider range. Team Bulletin is published at the official website of Wikimania 2007 and released to the public domain. Issue 1 and Issue 2 has already published.--218.166.212.246 04:00, 2006 Spalio 29 (EET)

Lietuvių kalbos skyryba[redaguoti vikitekstą]

Noriu atkreipti dėmesį, kad 80 % straipsnių Vikipedijoje įkyriai vartojama nenorminė lietuvių kalbos skyryba. Čia turiu omeny angliškas kabutes ir trumpus brūkšnius.

Bendroji taisyklė tokia: kabutės lietuvių kalboje atidaromos apačioje („), jų kodas U+201E, uždaromos viršuje (“), jų kodas U+201C. Jei iš abiejų brūkšnio pusių tarpai arba brūkšnys iškart eina po kablelio, jis turi būti ilgas (–); minuso ženklui (-) čia nevieta. Ilgo brūkšnio kodas – U+2013.

Kartais man kyla mintis skaitomame straipsnyje ištaisyti šiuos skyrybos parazitus, bet 40000 rašinių jūroje tai bergždžias darbas. Tokiai mechaniškai veiklai neblogai tinka robotai, todėl kreipiuosi su prašymu, kad kas automatizuotų šitą nemalonų užsiėmimą ir pakeistų nenormines angliškas kabutes (") bei minusius lietuvių kalbai pritaikytais skyrybos ženklais.

Beje, čia naudojamas Arial šriftas turi blogybę: uždaromosios lietuviškos kabutės (“) beveik nesiskiria nuo angliškųjų ("), tačiau tai esmės nekeičia: nukopijavus tekstą ar pakeitus šriftą skyrybos klaidos matosi kaip ant delno. Ąžuolas

Nebus taip lengva automatizuoti kabučių dėjimą, nes kitos frazės ar pavadinimai būna angliški, todėl jie turi likti angliškos sistemos rėmuose. Valdas Karklelis
Netiesa. Jei sakinys parašytas lietuvių kalba, jo skyryba turi aklai paklūsti lietuvių kalbos normoms. Tai, kad aš straipsnyje pavartosiu kokią japonišką ar latvišką savoką originalo kalba, manęs neįpareigoja rūpintis japoniškomis ar latviškomis kabutėmis (kurios, beje, atitinkamai rašomos 「」 ir « »). Kaip atrodytų sakinys „Latvių organizacija «Tildes birojs» nupirko japonų kompanijos 「Nintendo」 (「ニンテンド」) kontrolinį akcijų paketą“? Ąžuolas
Beje, kodai čia nereikalingi, viskas yra spec. simbolių lentelėje po redagavimo langu. Beje, dėl brūkšnio naudojimo aš dar šiek tiek palaukčiau, nes yra viso trys galimi jo variantai. Laukiu atsakymo iš VLKK jau parą, turbūt patys nesusigaudo (nes kitką greit atrašo) :-) - andrius.v 23:35, 2007 Vasario 20 (EET)
Kodus surašiau specialiai tiems, kurie galbūt imtųsi programavimo darbų. Programuojant kodais dirbti patogiau negu pačiais simboliais.
Na, su brūkšniu situacija gan paprasta. Nustačius lietuvių kalbą ir renkant tekstą, trumpas brūkšnys MS Offise automatiškai taisomas į simbolį, kurio kodas U+2013. Naudojant standartinę lietuvišką klaviatūrą (kurios tvarkyklių Vindozėm galima parsisiųsti iš pačios VLKK kartu su Palemono šriftu) kombinacijos AltGr+C ir AltGr+< sugeneruoja simbolį, kurio kodas taip pat U+2013. Nukopijavus brūkšnius, vartojamus pačioje VLKK svetainėje, paaiškėja, jog brūkšnio kodas yra U+2013. Todėl manau turįs pakankamai pagrindo manyti, jog lietuviško ilgojo brūkšnio kodas yra U+2013 (semtis patirties galima puslapyje http://www.vlkk.lt/konsultacijos/ar-tiesa-kad/konsultacija.60.html ).
Ąžuolas
Tai viskas tvarkoj, aš tik paminėjau lentelę po redagavimo langu, jog naudotojai neišsigąstų kodų :-) - andrius.v 00:06, 2007 Vasario 21 (EET)

Žiūriu naudotojas Ąžuolas Vikipedijoj nieko rimto nenuveikia, o tik iš smulkmenų kažkokias problemas daro. Nei čia yra didelis skirtumas, trumpas ar ilgas tas brūkšnys (pastarasis tikrai nepuošia teksto), nei kokios tos kabutės uždėtos. Dabar čia kažkam siūloma sukt galvą, kaip viską ištaisyti. Nelabai kas ir kreipia dėmesį į tuos ženklelius. Manau reikia pirmiausia rimtus darbus daryti: vikipedijos kategorijų, iliustracijų, netvarkingų, su klaidomis straipsnių taisymu ir tvarkimu, o ne kažkokiom kabutėm ar brūkšniais. Hugo.arg 00:12, 2007 Vasario 21 (EET)

Gerbiamas Hugai,
naudotojas Ąžuolas galėtų nuveikti ir dar mažiau, tačiau net ir tuomet tai būtų daugiau negu vidutinio Lietuvos piliečio indėlis į projektą. Gal tavo straipsniai man visiškai neįdomūs, tačiau aš nepuolu įrodinėti, kad tavo pateikta informacija man visiškai neaktuali.
Vadovaujantis šia logika, apskritai galima tualete sėdint pasidėjus ant kelių klaviatūrą maigyti kas ant liežuvio pasitaiko. Gal kilusios idėjus ir bus vertos dėmesio, bet tai bent enciklopedija gausis!
Straipsnių kokybė yra svarbesnė už jų kiekybę. Norėčiau, kad čia atsirastų daugiau taip manančių žmonių. Jei aš pirštu bakstelėjau, kur enciklopedijoje akiplėšiškos klaidos, norėtųsi, kad būtų imtasi priemonių, o ne svaidomi argumentai prieš žmogų.
Neteisingų kabučių ir brūkšnių dėliojimas yra lietuvių kalbos sistemos pažeidimas nepriklausomai nuo to, kiek aš parašiau straipsnių. Tavo valia ignoruoti, tik daryk tai konstruktyviai.
Ąžuolas
Visiškai nepritariu Hugo.arg ir palaikau Ąžuolą. Tai itin svarbūs dalykai, ypač tokiame dalyke, kaip enciklopedija. Tikrai sutinku, jog ne kiekybė, o kokybė turi būti enciklopedijos pagrindas. Lietuvių kalbos taisyklės – ne šiaip sau prasimanymas. Kalba ginama įstatymu, jei kas to dar nežinojo. Kaip tik jau kelias dienas vis galvojau sukurti kažkokį šabloniuką šita tema (būtent kabutės ir brūkšniai. Likusi skyryba ir rašyba manau tiek nešlubuoja, o ir per dieną neišmokysi žmogaus) ir dėt visiem aktyvesniems naudotojams.
P.S. Jei neaiškiai išdėsčiau mintis, tai pasakysiu, jog tenorėjau paaiškint, kad kabūtės ir brūkšnys – tokie pat svarbūs ženklai, kaip kablelis ar kabliukas ant nosinių raidžių.
Gerbkime savo kalbą :-) - andrius.v 00:44, 2007 Vasario 21 (EET)
Na dėl įstatymų čia perlenkta, bet šiaip tai Vikipedija tikrai neatrodys solidžiai ir patikimai jei nesilaikys net elementariausių rašybos taisyklių. Tiesa, ilgi brūkšniai man nelabai gražiai atrodo, bet čia tikriausiai tik įpročio reikalas. Beje, manantiems, kad kiekybė svarbiau už kokybę, siūlyčiau užeiti į kai kurių ratai naudojamų kalbų Vikipedijas ir pažiūrėti kas būna, kai kokybės beveik nėra, tik štampuojami pusės eilutės ilgio straipsniai (pvz., žemaičių ar latvių Vikipedijos, nors yra ir žymiai baisesnių). Lietuvių Vikipedijos viena varomųjų jėgų yra palyginus neprasta kokybė, todėl reikia siekti ją išlaikyti, o kai tai įmanoma, kelti.
Dėl botų naudojimo yra šiokių tokių subtilybių, nes klaidingai naudojant kabutes (pvz, kai kurie mėgindami padaryti "lietuviškai" deda lietuvišką atidarančią ir anglišką uždarančią kautes) botas gali viską supainioti, bet iš esmės kokius 95 % klaidingų kabučių galima pakeisti automatizuotai. Dėl brūkšnių dar nežinau (nes įtariu, kad kai kuriais atvejais legalus ir trumpas brūkšnys), reiks kada patyrinėti automatizavimo galimybes. knutux 08:05, 2007 Vasario 21 (EET)
Jei prireiks, čia paaiškinta, kada rašomas koks brūkšnys: http://publications.europa.eu/code/lt/lt-4100000.htm --Undine 17:24, 2009 rugpjūčio 7 (EEST)
Na, dėl įstatymo tikrai neperlenkta – LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖS KALBOS ĮSTATYMAS :-) Išsigąst nereikia, tik tenorėjau labiau atkreipt dėmesį į mūsų kalbą. - andrius.v 08:36, 2007 Vasario 21 (EET)
Na aš ne tai turėjau galvoje apie perlenkimą - žinau kad yra įstatymas, bet ne dėl jo reikia stengtis. knutux 08:51, 2007 Vasario 21 (EET)
Beje, ženklas - nėra minuso ženklas. Minusas turi būti tokio pačio ploto, kaip ir pliusas: +− (dėl netikslumo kaltas šriftas). Tekstuose naudojamas brūkšnys: —.
Ne : http://www.vlkk.lt/konsultacijos/konsultacija.8611_1.html . Cituoju: Pastaba. Brūkšnį, jei naudojatės ne lietuviško standarto klaviatūra, galima surinkti Alt+0150. Simbolis, kurio ANSI kodas yra Alt+0150, Unikodu koduojamas U+2013 ir tai yra ženklas „–“, o ne „—“. Ąžuolas
Nežinau, mėtytis pradedu, nes šiandien klausiau prof. Prano Juozo Žilinsko, kuris leidžia metodinę medžiagą apie tai, tai jis kitaip man aiškino. Na, bet iš visos diskusijos galiu užtikrintai sakyti, jog „-“ jokiu būdu ne minuso ženklas (tai jis kumščiu pabrėžė :-) ), tai istoriškai atsiradęs simbolis klaviatūroje. Todėl, manau, minusui bus naudojamas tas pats brūkšnelis „–“. - andrius.v 20:30, 2007 Vasario 21 (EET)
Palaikau Ąžuolą - būtina rūpintis viskuo, tame tarpe skyryba. Vikipediją pagerintų net ir redaktorius, kuris teužsiimtu tik kabučių taisymu bei rekomendacijų dėl kabučių rašymu. Kiekvienas redaktorius daro tai, ką gali ir nori daryti. Tik visi kartu pasiekiame rezultatų. Tarp kitko, gal ne visi vartotojai žino, kad skaičių eilės lietuviškoje klaviatūroje klavišų 9( ir )0 pirmame registe dažnai būna lietuviškos kabutės. Taip yra standartinėse Linux klaviatūrose, tokį variantą mačiau ir papildomose klaviatūrose kitoms sistemoms. --Mykolas OK 16:07, 2007 Vasario 21 (EET)
o, apie kabutes nežinojau, dėkui už informavimą :) (Mantito 19:38, 2007 Vasario 21 (EET))

Pirmieji automatizacijos blynai jau yra - [1]. knutux 08:34, 2007 Vasario 21 (EET)

(null arba nil). – botas šitos vietos nesuprato? - andrius.v 08:38, 2007 Vasario 21 (EET)
Kad šiose vietose tik kursyvas, tai ir neturėjo suprasti. knutux 08:51, 2007 Vasario 21 (EET)
Oi, netyčia apsižioplinau. - andrius.v 15:18, 2007 Vasario 21 (EET)

Tiesiog puiku tada – trūksta tik uogienės :) Porą žodžių apie tą nesklandumą, kur vartojamos įžanginės lietuviškosios, o uždaromosios – angliškos kabutės. Robotas galėtų būti gudrus: jam reiktų peržiūrėti, ar straipsnyje nėra lietuviškų atidaromųjų kabučių. Tokių aptikęs jis galėtų patikrinti, ar tame pačiame straipsnyje nevartojamos dar ir angliškos kabutės. Aptikęs tokį atvejį, jis galėtų įdėti šabloną, raginantį, kad koks nors žmogus patikrintų straipsnio skyrybą. Arba nedarytų nieko – tiesiog lauktume geresnių dienų.

Dėl brūkšnių irgi kažką reikia daryt, nes dažniausia tai būna makalošė – net ir tam pačiam straipsny identiškomis situacijomis vartojami skirtingi brūkšniai. Ąžuolas

Jei reiktų minėtų mandresnių tikrinimų ir automatinio žymių dėjimo, tam tektų šiek tiek paprogramuoti (dabar tiesiog naudoju standartinį skriptą). Dėl brūkšnių/brūkšnelių - pagal VLKK ([2] [3]) gaunas, kad ne taip jau trivialu atskirti, kur keisti į brūkšnį, o kur palikti brūkšnelį (čia tais atvejais, kai nėra tarpo iš abiejų pusių). knutux 13:08, 2007 Vasario 22 (EET)
Brūkšnelis, kuris aplink save neturi tarpų (ar tam tikrais atvejais kitų skyrybos ženklų), Vikipedijoje dažniausiai ir turės likti trumpu brūkšneliu. Šitą dalyką galima palikti sutvarkyti žmonėms. Ąžuolas

Problemos[redaguoti vikitekstą]

Viena problema su automatiniu brūkšnelių keitimu - kai kur brūkšneliai naudojami straipsnių pavadinimuose (pvz Biržų rajono taryba 1990 - 1995 m. ir visa serija analogiškų straipsnių), dėl to mano botas išgadina nuorodas į tokius straipsnius. Taigi, reiktų prie progos prasieiti visus tokius straipsnius, pervadinti teigsinga ir sudėti visus įmanomus redirectus (tikiuosi tai padaryti boto pagalba, bet iki to laiko liks išgadintų nuorodų). knutux 08:21, 2007 Vasario 28 (EET)

Norėčiau atkreipti dėmesį į įrašą MediaWiki aptarimas:Edittools#Kabutės, brūkšniai, o taip pat pasidomėti, ar neišeina pastabos „Būtinai įsitikinkite, kad jūsų keitimai nepažeidžia autorių teisių ir remiasi patikrinamais šaltiniais.“ irgi padaryti paryškintu ir raudonu šriftu..;) ~ Mea 14:36, 2007 Kovo 18 (EET)
Dėl perspėjimo apie autorinių teisių pažeidimus keitimo (teksto ar vaizdo) - tai galima padaryti puslapyje MediaWiki:Common.css keičiant "#editpage-copywarn" stilių (taip pat bet kuris registruotas dalyvis gali tą stilių personalizuoti savo stilių puslapyje, jei nemėgsta raudonos spalvos ar pan.). knutux 07:27, 2007 Kovo 20 (EET)

Tarpai tarp žodžių[redaguoti vikitekstą]

Nepamirškime, kad taškas ar kablelis neatleidžia nuo pareigos žodžius vieną nuo kito skirti tarpais. Gal instrukcijoje naujokams reikia priminti šią elementarią tiesą? Ypač dažnos klaidos, kai sulipinama vardo raidė ir pavardė. Vardas ir pavardė yra atskiri žodžiai, juos būtina atskirti net ir jei vienas iš jų trumpinamas. --Mykolas OK 16:07, 2007 Vasario 21 (EET)

Taip, kartais tai pasitaiko. Jei ši klaida daroma sistemingai (taip kaip su brūkšniais ar kabutėmis), būtų irgi galima pasikliauti automatika. Lietuvių kalboje tarpas po skyrybos ženklo būtinas (jei po jo neina kitas skyrybos ženklas), todėl įpareigoti kompiuterį ieškoti tokių parazitų labai nesunku. Ąžuolas

Wikimedia Polska Conference[redaguoti vikitekstą]

Hi!

The Wikimedia Polska Conference 2007 will take place from May 1 till May 3 2007 in the Complex of Forrest Schools in Białowieża - near Litva of course and Belarus :)

If you want to arrive, pleace sent via e-mail to konferencja@wikimedia.pl. The deadline for presentations, workshop and panel discussion is April 20, 2007

Contact us[redaguoti vikitekstą]

Wikimedia Poland Conference 2007 Organization Committee
e-mail: konferencja@wikimedia.pl
tel: (+48) 22 219 56 94
fax: (+48) 42 637 47 87

More info on the page Wikimedia Poland Conference or on other language versions, sorry but we can't translate to lt :( But of course we all the time wait for you :)

with regards

Przykuta

We are able to sponsor travelling expenses to the Białowieża (not for all of course), please talk with members of special committe:
 • Jadwiga - andrychowska(at)wp.pl
 • Pimke - konrad.kurzacz(at)gmail.com
 • Wulfstan - wiki.wulfstan(at)gmail.com

The time to send presentations is end, but if anybody want to meet with us in Białowieża... :)

Przykuta 08:29, 2007 Balandžio 22 (EEST)

Could you please help with adding coordinates to Lithuania-related images on Wikimedia Commons? For example to images in commons:Category:Vilnius. Thank you. --EugeneZelenko 18:31, 2007 Birželio 7 (EEST)

There is also a tool to see only the images that haven't been geocoded yet. See Category:Vilnius for example. Thanks for participating! --Para 15:21, 2007 rugpjūčio 30 (EEST)

Wikimedia Election Notice[redaguoti vikitekstą]

If you are able, please translate this notice to as many possible languages and post it anywhere applicable.

The Wikimedia Election Committee is accepting candidates for the 2007 Wikimedia Foundation Board of Trustees election. Please see [4] for more information.

There is still time for a new candidate to be considered for election, and you may now endorse the candidate of your choice (up to 3 candidates) on the endorsements page, [5]. Please read the instructions carefully prior to endorsing. If you can translate the instructions, please do.

If you have any questions, please contact any member of the election committee, who are listed here [6].

Posted on behalf of the Election Committee,
Philippe

Preparation of Fundraiser 2007[redaguoti vikitekstą]

Hi, this is just a first introduction message to tell you: there is more to come. I am dealing with the Project Management of the Fundraiser 2007 and therefore will search for contacts of wikimedians who can help us to do our tasks on all projects. I am actually also building the structure for the fundraiser on Meta. We will need people who help to design buttons, translate texts of buttons, documents, sitenotices etc. Should you feel you want to co-operate please let me know. You can reach me on my meta user page or by e-mail at scretella (at) wikimedia (dot) org. If you wish to notify us that you would like to co-operate on translations, it would be nice if you used e-mail and copied the e-mail to me and Aphaia (aphaia (at) gmail (dot) com). Thank you for your attention and I hope to meet you soon! Cheers :-) -- 4 September 2007 Sabine

Visitor statistics[redaguoti vikitekstą]

After 7 years of Wikipedia operation with webserver log files being thrown away, sysadmin Domas Mituzas has now made some log files available. In the last 72 hours, the following were the 200 most visited pages of the Lithuanian Wikipedia: 1st place Specialus:Search (60199 page views), 2 Pagrindinis puslapis (24605), 3 Specialus:Random (5582), 4 Specialus:Recentchanges (2750), 5 Special:Random (1696), 6 Kalėdos (1616), 7 Lietuva (1550), 8 Sekso poza (1062), 9 Vikipedija:Bendruomenė (984), 10 Kalėdų Senelis (937), 11 Pagalba:Turinys (922), 12 Kamasutra (887), 13 Viduramžiai (864), 14 Pagalba:Searching (817), 15 Specialus:Specialpages (796), 16 Maironis (787), 17 Special:Search (767), 18 Matavimo vienetas (759), 19 Vilnius (749), 20 Prancūzija (745), 21 JAV (705), 22 Renesansas (691), 23 Lietuvos istorija (655), 24 Seksas (642), 25 Europa (641), 26 Europos Sąjunga (640), 27 Vaizdas:Canis lupus laying.jpg (637), 28 Specialus:Upload (577), 29 Rusija (565), 30 Specialus:Categories (549), 31 Kaunas (544), 32 Lenkija (541), 33 Kategorija:Šunų veislės (541), 34 Vikipedija (534), 35 Septyni pasaulio stebuklai (532), 36 Lietuvos raudonoji knyga (531), 37 Antrasis pasaulinis karas (529), 38 Vokietija (518), 39 Australija (515), 40 Afrika (513), 41 Antanas Škėma (512), 42 Čikaga (510), 43 Trikampis (509), 44 Barokas (507), 45 Gotika (503), 46 AJAX (498), 47 Pirmasis pasaulinis karas (495), 48 Londonas (494), 49 Senovės Roma (493), 50 Rūkymas (473), 51 Maskva (472), 52 Krikščionybė (464), 53 Japonija (464), 54 Romantizmas (460), 55 Wiki (458), 56 Latvija (454), 57 Main Page (449), 58 Paryžius (448), 59 Infliacija (446), 60 Kūčios (443), 61 Italija (439), 62 Senovės Egiptas (434), 63 Oksfordas (431), 64 Orgazmas (429), 65 Jungtinė Karalystė (424), 66 Varpa (lytinis organas) (422), 67 Ispanija (422), 68 Baltai (422), 69 Indija (420), 70 Baltijos jūra (420), 71 Airija (419), 72 Salomėja Nėris (417), 73 Leonardas da Vinčis (416), 74 Periodinė elementų lentelė (411), 75 Vikisritis:Geografija (410), 76 Vankuveris (402), 77 Kompiuteris (402), 78 Azija (402), 79 Sueitis (400), 80 Filosofija (399), 81 Graikija (391), 82 69 (sekso poza) (387), 83 Kinija (377), 84 Oralinis seksas (375), 85 Šiauliai (373), 86 Egiptas (372), 87 Makštis (lytinis organas) (370), 88 Žalgirio mūšis (369), 89 Suomija (369), 90 Senovės Graikija (364), 91 Erogeninė zona (360), 92 Adomas Mickevičius (357), 93 Lietuvių kalba (356), 94 Rinkodara (348), 95 Kristijonas Donelaitis (341), 96 Baltarusija (337), 97 Žemė (334), 98 Lytiniai organai (334), 99 Vikipedija:Apie (333), 100 Mindaugas (333), 101 Aristotelis (331), 102 Specialus:Watchlist (330), 103 Estija (329), 104 Nilas (328), 105 Masturbacija (327), 106 Vaizdas:Green pog.svg (322), 107 Putė (319), 108 Internetas (319), 109 Vėžys (liga) (315), 110 Laiko juosta (315), 111 Klaipėda (315), 112 RSS (313), 113 Vaizdas:Bermuda Triangle (LT).svg (308), 114 Klasicizmas (308), 115 Vilniaus televizijos bokštas (305), 116 Pi (303), 117 Abėcėlė (302), 118 Bendras Vidaus Produktas (301), 119 Roma (299), 120 Religija (297), 121 Romos imperija (295), 122 Kategorija:Sekso technika (294), 123 Varputė (293), 124 Nėštumas (293), 125 Matematika (293), 126 Fizika (292), 127 Vytautas Mačernis (291), 128 Adolfas Hitleris (291), 129 Meilės žaismas (290), 130 Demokratija (290), 131 Danija (288), 132 Eifelio bokštas (287), 133 Alytus (287), 134 Islandija (286), 135 Erotika (286), 136 Muzika (284), 137 Trapecija (280), 138 Salvatore Riina (280), 139 Lietuvos istorijos datos (280), 140 Pietų Amerika (278), 141 Vikipedija:Privatumo politika (276), 142 Vytautas (273), 143 Islamas (271), 144 Šveicarija (270), 145 Lietuvos administracinių teisės pažeidimų kodeksas (270), 146 Platonas (268), 147 Kakadu nacionalinis parkas (267), 148 Dailė (267), 149 Antanas Smetona (267), 150 Lotynų kalba (265), 151 Lietuvių liaudies muzika (265), 152 Turkija (264), 153 Švedija (264), 154 Special:Export (264), 155 Tautosaka (263), 156 Norvegija (263), 157 Ląstelė (263), 158 Anglija (263), 159 Apskritimas (261), 160 Kraujo grupė (260), 161 Globalizacija (260), 162 Pašto kodas (259), 163 Funkciniai stiliai (259), 164 Arklys (258), 165 2007 (256), 166 Brazilija (255), 167 Siaurikės (253), 168 Kategorija:Sekso pozos (253), 169 Grybai (253), 170 Mafija (252), 171 Pitagoras (251), 172 Malta (251), 173 Kryžiaus žygiai (251), 174 Vikisritis:Biologija (250), 175 LDK (250), 176 Augalai (249), 177 Paukščių gripas (247), 178 Vikingai (246), 179 Gediminas (246), 180 [[U�upis]] (245), 181 Šuo (243), 182 Trakų salos pilis (242), 183 Kanada (242), 184 Virškinimo sistema (241), 185 Olberso paradoksas (241), 186 Vatikanas (239), 187 Vikipedija:Atsakomybės apribojimas (238), 188 Google Earth (238), 189 Ukraina (237), 190 Antis (roko grupė) (237), 191 Lietuvos politinė sistema (236), 192 Arvydas Sabonis (236), 193 Martynas Mažvydas (235), 194 Verslo etika (234), 195 Seimas (234), 196 Katė (234), 197 Depresija (234), 198 Lietuvių mitologija (233), 199 Klimato juostos (233), 200 Kepenys (233). How can you use these statistics? Perhaps you can see if these pages are as well-written as they should be. I guess we will learn better ways to use statistics as time goes by. --LA2 23:32, 2007 gruodžio 12 (EET)

Betawiki: better support for your language in MediaWiki[redaguoti vikitekstą]

Dear community. I am writing to you to promote a special wiki called Betawiki. This wiki facilitates the localisation (l10n) of the MediaWiki interface. You may have changed many messages here to use your language in the interface, but if you would log in to for example the Japanese language Wiktionary, you would not be able to use the interface as well translated as here. In fact, of over 1,700 messages in the core of MediaWiki, almost all messages have been translated, but it is in need of an update. Betawiki also supports the translation of messages for well over 100 extensions, with over 1,550 messages. Of those, fewer than 100 are available in your language. Translators for over 70 languages contribute their work to MediaWiki this way every month.

If you wish to contribute to better support of your language in MediaWiki, as well as for many MediaWiki extensions, please visit Betawiki, create an account and request translator privileges. You can see the current status of localisation of your language on MediaWiki.org and do not forget to get in touch with others that may already be working on your language on Betawiki.

If you have any further questions, please let me know on my talk page on Betawiki. We will try and assist you as much as possible, for example by importing all messages from a local wiki for you to start with, if you so desire.

You can also find us on the Freenode IRC network in the channel #mediawiki-i18n where we would be happy to help you get started.

Thank you very much for your attention and I do hope to see some of you on Betawiki soon! Cheers! Siebrand@Betawiki 19:38, 2007 gruodžio 13 (EET)

 • Currently 96.43 % of the MediaWiki messages and 42.33 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 12:15, 2008 balandžio 26 (EEST)
 • Currently 96.84 % of the MediaWiki messages and 30.18 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 12:12, 2008 gegužės 27 (EEST)
 • Currently 96.41 % of the MediaWiki messages and 36.05 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 09:37, 2008 liepos 7 (EEST)
 • Currently 98.20 % of the MediaWiki messages and 42.25 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 16:47, 2008 rugpjūčio 6 (EEST)
 • Currently 95.91 % of the MediaWiki messages and 36.62 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising and proof reading at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 15:39, 2008 rugsėjo 9 (EEST)
 • Currently 92.54 % of the MediaWiki messages and 34.73 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising and proof reading at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 11:08, 2008 spalio 14 (EEST)
 • Currently 92.18 % of the MediaWiki messages and 26.04 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising and proof reading at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 14:07, 2008 lapkričio 10 (EET)
 • Currently 95.83 % of the MediaWiki messages and 25.59 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising and proof reading at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 18:11, 2008 gruodžio 14 (EET)
 • Currently 97.56 % of the MediaWiki messages and 25.51 % of the messages of the extensions used by the Wikimedia Foundation projects have been localised. Please help us help your language by localising and proof reading at Betawiki. This is the recent localisation activity for your language. Thanks, GerardM 15:54, 2009 sausio 10 (EET)

Exemption doctrine policy[redaguoti vikitekstą]

Hello. As you might know, the Wikimedia Foundation approved a resolution concerning non-free images more than a year ago. The resolution says that unless Wikimedia projects create an exemption doctrine policy (EDP) for non-free images, all of those images shall be deleted by March 23, 2008 (which was yesterday). We'd now like to gather information from the projects about their exemption policies in one place so we can check their validity, and if images on those projects are in accordance with the Foundation's resolution. Your project is one of these we don't have information about, so it'd be great if you could add it to the page listing all EDPs, meta:Non-free_content. If you have any questions about the page or don't have an EDP yet and want one, you can use the appropriate talkpage on Meta or just contact me directly on Meta or by e-mail (however, please note that I'm just a volunteer and therefore not in a position to give any official advice).

If you don't have any EDP in place and don't plan to use one, it might be useful and effective for your project to disable local uploads entirely and use files from Wikimedia Commons only. This method has been used by many Wikimedia projects, notably Spanish and Swedish Wikipedia and English Wiktionary, and means you wouldn't have to deal with file licensing problems anymore; if you're interested in this solution, feel free to contact me for more information.

Thanks for your cooperation! Timichal 17:13, 2008 kovo 25 (EET)

Hello! We at lv: are having hard time trying to translate what does the article on Adaptuotoji asmenvardžio forma say. I would be very grateful if anyone could provide a brief insight as to what is the status of Adaptuotoji asmenvardžio forma in the Lithuanian language as of today.

We have a similar article at lv:Īpašvārdu atveidošana and somewhat of a controversy sprung up regarding the question whether Adaptuotoji asmenvardžio forma is still being used in the Lithuanian language or to what extent. Regards. Wordsthink 17:21, 2008 kovo 25 (EET)

As far, as I understand, the sentence to be translated is "Sovietmečiu tai buvo pagrindinis asmenvardžių rašymo būdas, po 1990 metų rašyba tapo įvairi – rašoma tiek originalo kalba, tiek ir sulietuvintai.". It would translate more or less as "In the soviet times that was the main way to write names of persons, after 1990 various ways are used - both in the original language and Lituanized.". --Martynas Patasius 18:12, 2008 kovo 25 (EET)
Thanks! That helps. Wordsthink 23:20, 2008 kovo 28 (EET)

Fotka Cinika v pornografickém videu[redaguoti vikitekstą]

Prosím koukně te se na druhou část videa /content/video/47941.wmv, kam někdo mezi nechutné porno přidal fotku cs:User:Cinik (probleskne tam asi na jednu vteřinu, jinak tam naštěstí jinde není). Myslím, že tím porušuje jednak licenci obrázku a jednak tím znevažuje dotyčného člověka. Neumím anglicky, ale někdo by se jim měl ozvat. Rovnou blokněte tuhle adresu, ze které edituji, je to open proxy.

Pokud není toto upozornění na vhodném místě, poraďte, kam jinam se s ním zde obrátit. -- šis nepasirašytas komentaras buvo paliktas naudotojo 205.234.140.219 (aptarimasindėlis)

Toto je litevska verze Wikipedie a my s tim bohuzel nemuzeme nic delat. Prosim zkuste vyhledat pomoc v ceske lokalizaci Wikipedie. --Mea 23:17, 2008 birželio 12 (EEST)

Apytikris vertimas: Prašau patikrinti šio video antrą dalį, kažkas joje panaudojo šio nurodyto naudotojo nuotrauką (visa laimė tik sekundei). Manau taip pažeidžiama paveikslėlio licencija ir išreiškiama nepagarba tam asmeniui. Nemoku anglų k., bet kažkas turėtų juos informuoti. Galite užblokuoti šį adresą, iš kurio redaguoju, nes tai proxy... Jeigu kreipiuosi ne toje vietoje, praneškite kur turėčiau kreiptis.

Portals and Lists[redaguoti vikitekstą]

Hi,

(Sorry about writing in English - I can read Lithuanian, but i cannot write it well. You can reply in Lithuanian.)

I noticed that you have a namespace for lists - "Sąrašas", but you don't have a namespace for portals. Did i understand correctly?

Thanks in advance. --Amiras E. Aharonis 20:17, 2008 rugpjūčio 8 (EEST)

Yes. We use namespace "Wikipedia" instead of "Portal" (see for example Vikisritis:Lotynų Amerika). I think we need to write to bugzilla to get namespace for portals. * Hugo ¿díme? 20:20, 2008 rugpjūčio 8 (EEST)

Manual for new and small Wikipedias[redaguoti vikitekstą]

Hello, at Meta there are pages created to help new and small Wikipedias: Manual and Wikipedia and help pages. You are welcome to have a look and comment. Kind regards--Ziko 01:50, 2008 rugpjūčio 14 (EEST)

Tell us about your Wikipedia[redaguoti vikitekstą]

Please Tell us about your Wikipedia language edition, answering some questions, and learn about others.--Ziko 21:18, 2008 rugpjūčio 28 (EEST)

Translation request[redaguoti vikitekstą]

Could someone translate for this local wikipedia a template? it's commons:User SUL. This template is useful to know the main account of an user and this give a link to this account. Cordialement, Otourly 14:13, 2008 rugpjūčio 30 (EEST) done by Naudotojas:Matasg Otourly 14:35, 2008 rugpjūčio 31 (EEST)

Screenshot'ų kėlimas į Vikipediją[redaguoti vikitekstą]

Ką manote apie naudotojo Jacky veiklą? Turiu galvoje, gausų kadrų iš filmų ar laidų įkėlinėjimą į Vikipediją straipsniams iliustruoti. Aš nemanau, kad reikalinga straipsnį iliustruoti kokiom 6,7 ar 8 "fair use" iliustracijomis. Juk galima apsiriboti viena, dviejomis. Kaip manote? – Andrius // 20:40, 2008 spalio 11 (EEST)

Pilnai pritariu. Straipsniuose ištisų galerijų (ypač fair use) nereikia. --Homo 20:43, 2008 spalio 11 (EEST)

Wikipedia logo project[redaguoti vikitekstą]

English: Hello! This is a message to inform all the Wikipedias that there is an ongoing project to fix the errors in the Wikipedia logo. There's also a plan to add more characters in the blank spaces and find characters for the other sides of the globe. Feel to visit the page on Meta-Wiki and discuss it on the talk page. If this message has arrived in the wrong place, please update the distribution list. Thank you, and see you on Meta! Bastique 23:56, 2008 spalio 17 (EEST)

lietuvių: Please translate this message!

The most often used MediaWiki messages[redaguoti vikitekstą]

Hoi, the most often used MediaWiki messages (less than 25 % of all MediaWiki messages) are the most visible messages. They help our readers and editors the most. We are aiming to get these messages localised for as many languages as possible by the end of the year. Please help us and yourself and localise these messages. Thanks, GerardM 15:45, 2008 lapkričio 19 (EET)

Kadangi pastaruoju metu vikipedijoje kilo daug problemų su klonais, ar nereikėtų kam nors suteikti Check User teises? --Teo 18:51, 2008 gruodžio 6 (EET)

Na, ar tikrai taip jau daug tų bėdų su klonais? Viena diskusija (tegu ir padalinta - [7] ir [8]) - dar ne „daug problemų“. --Martynas Patasius 19:37, 2008 gruodžio 6 (EET)

Fairuse iliustracijos[redaguoti vikitekstą]

Kadangi niekas neatrašė, tai gal tiesiog nematė. Mestelkit akį į klausimą (Vikiprojekto_aptarimas:Mokslininkų_biografijos#Fairuse_iliustracijos) ir ten išsakykit nuomonę. Dėkui :) – Andrius // 23:12, 2008 gruodžio 13 (EET)

Statistikos puslapis[redaguoti vikitekstą]

Kas galit, sutvarkykit puslapį Specialus:Statistika. Nuorodas į developerius ar stewardus sutvarkykit taip, kad rodytų į metawiki (kaip en wiki). Ir dar: "Vidutinis redakcijų kiekis puslapiui"? Geriau "Vidutinis keitimų skaičius puslapiui". Ir dar: "Puslapių redagavimų skaičius nuo Vikipedija sukūrimo"? Paskutinis daykas: "Aktyvių naudotojų (Naudotojai kurie paskutinį mėnesį įdėjo savo indėlį)"? Gal geriau "padarė keitimus"?--...Spaideris...aptarimas 20:51, 2008 gruodžio 22 (EET)

Suteikta Pataisyta. --Homo 21:31, 2008 gruodžio 22 (EET)
Na, nevisai. Kur kalbejau apie developerių ir stewardų nuorodas i metawiki turėjau omeny ne tik juos. Kalbėjau apie visą importerių, uploaderių, oversighterių ir kitų teisių turėtojų "kompaniją".--...Spaideris...aptarimas 19:27, 2008 gruodžio 23 (EET)
Pataisysiu ir juos. --Homo 19:32, 2008 gruodžio 23 (EET)