Pereiti prie turinio

Pagalba:Aptarimai

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Aptarimo puslapis yra prie kiekvieno Vikipedijos puslapio. Jis skirtas to puslapio turinio, formos, stiliaus, pateikiamos informacijos aptarimui.

Norėdami patekti į straipsnio aptarimų puslapį, spustelėkite nuorodą 'Aptarimas' straipsnio viršuje. Norėdami grįžti į straipsnį, spauskite nuorodą 'straipsnis'. Naują diskusiją aptarimo puslapyje galima pradėti spaudžiant nuorodą "Pridėti temą" puslapio viršuje.

Dalyvių diskusijų puslapiai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekvienas prisiregistravęs Vikipedijos dalyvis turi savo dalyvio puslapį, kuris taip pat turi ir aptarimų puslapį. Jei dalyvis yra prisijungęs savo vardu, kiekvieną kartą kai jo aptarimų puslapyje atsiranda naujas komentaras apie tai pranešama tame puslapyje, kurį jis yra tuo metu atsidaręs, ir pateikiama nuoroda, kurią paspaudus matoma, koks naujas komentaras parašytas. Įsidėmėkite, kad tai, ką rašote naudotojo diskusijų puslapyje, gali skaityti visi kiti vartotojai, todėl, jei norite diskutuoti asmeniškai, naudokitės el. paštu ar kitomis priemonėmis.

Gausią medžiagą bei kitų dalyvių komentarus galima archyvuoti; trinti rekomenduojama tik neetiškus pasisakymus bei kitą medžiagą, sukurtą pažeidžiant principines Vikipedijos kūrimo bei tarpusavio komunikacijos taisykles.

Kaip diskutuoti

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Diskusijų puslapiuose dažniau naudojami šie elementai:

  1. Pasirašykite: po įvesto teksto įveskite tris tildes (~~~) ir po išsaugojimo jos bus pakeistos į vartotojo vardą su nuorodą (pvz.: Knutux). Įveskite keturias tildes (~~~~) ir prie vardo dar bus pridėtas ir išsaugojimo laikas (pvz.:Knutux 11:44, 28 Jun 2004 (UTC))
  2. Naudokite pastumtą tekstą, kad pokalbio tema lengvai skaitytųsi ir išsiskirtų. Temą pradėjęs žmogus visada rašo prie kairio krašto, pirmas jam atsakantis turi pridėti dvitaškį (:) prieš tekstą, antras - du dvitaškius ir t.t. Jei vėliau vėl rašo pirmas vartotojas, jis vėl rašo prie kairio krašto, jam atsakantis su vienu dvitaškiu ir taip toliau.
  3. Atskirkite temas - kiekvieną atskirą diskusijų temą dėkite į atskirą skyrelį (==Skyrius==).
  4. Diskutuojant apie pavadinimą, rašykite dabartinį - kitaip, jei vėliau puslapis bus pervadintas, nebebus aišku apie ką buvo kalba.