Pereiti prie turinio

Google Earth

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Google Earth

Google Campus Kalifornijoje matoma „Google Earth“ programos ekrane.
KūrėjasGoogle
Pirmoji versija2001 m. birželio 11 d.
ParašytaC++
Operacinė sistemaWindows, OS X, Linux, Android, iOS
TipasVirtualus gaublys
LicencijaFreeware
Svetainėearth.google.com

Google Earth („Google Žemė“) – nedidelė nemokama (apie 10 MB užimanti) internetinė programa, kuria naudojantis galima išvysti beveik bet kurią pasaulio vietą. Jos pagrindą sudaro milžiniška aukštos kokybės palydovinių nuotraukų bazė, kuri yra patalpinta „Google“ serveriuose. Nuotraukos taip pat pildomos iš „Panoramio“ projekto.

Apžvalga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Trumpa istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2004 m. pabaigoje interneto korporacija Google inc. įsigijo garsią skaitmeninių žemėlapių kūrėją „Keyhole“, kuri kūrė programą „EarthViewer“. Netrukus 2005 metais Google paskelbė, kad išleido projektą „Google Earth“, kuri buvo minėtos programos „Earth Viewer“ žymiai patobulintas variantas.

Programa[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tik paleidus programą prieš akis pasirodo žemės gaublys. Jį kompiuterio pelės pagalba galima sukioti ir nukreipti į norimą pasaulio vietą, o pelės ratuku priartinti arba patolinti vaizdą. Palydovų nuotraukos pradedamos siųsti tik tada, kuomet priartinama konkreti vieta. Atsiunčiamas vaizdas pradžioje būna neryškus ir pamažu detalizuojamas, pildomas įvairiais objektais iki kol gaunamas gana kokybiškas vaizdas.

Įvairių regionų detalumas programoje skiriasi ir yra nuolat vystomas. Jis priklauso nuo miesto ar vietovės dydžio bei populiarumo. Daugelis pasaulio vietų nufotografuota 15 m raiška, didesni miestai 0,61 m raiška ir tik nedaugelis vietų nufotografuota 0,15 m raiška.

Lietuva Google Earth programoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Naujausias ir kokybiškiausias fotografijas turi Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Marijampolė, Alytus, Palanga ir dar keletas Lietuvos vietų ir jų apylinkės. Vaizdas čia palyginti detalus, kai kur galima įžiūrėti netgi žmones. Kitos teritorijos yra atvaizduoti porą kartų mažesne raiška ir truputį išblukusios.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Google earth bendruomenė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]