Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Main Page)
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 172 675 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 172 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Vaizdas iš žaidimo „Street Fighter“, Ryu kaunasi prieš Retsu

Street Fighter (jap. ストリートファイター = Sutorīto Faitā, liet. „Gatvės kovotojas“), paprastai trumpinama SF ar スト – „Capcom“ kuriama muštynių žaidimų frančizė. Pirmasis žaidimas buvo išleistas 1987 m., nuo tada susilaukė sėkmės įvairiose šalyse, nuolat yra tarp daugiausiai parduodamų žaidimų pasaulyje, ir antra pagal pelningumą tarp „Capcom“ frančizių.

Pirmą žaidimą, pavadinimu „Street Fighter“, sukūrė Takaši Nišijama ir Hiroši Macumoto. 1987 m. jis buvo išleistas žaidimų automatams. Jame žaidėjai valdė protagonistą kovos menų meistrą Ryu ir dalyvavo virtualiame pasauliniame kovos menų turnyre. Turnyras vyko penkiose skirtingose šalyse ir kautis reikėjo prieš dešimt skirtingų oponentų iš įvairių pasaulio šalių. Kiekvienas oponentas turėjo savo unikalų kovos stilių. Antrasis žaidėjas galėjo prisijungti bet kuriuo metu ir valdyti Ryu varžovą Ken (Ryu su pakeista palete). Žaidėjai galėjo atlikti tris rūšis smūgių kumščiu ir spyrių koja, bei tris ypatingas atakas: „Hadouken“, „Shoryuken“, „Tatsumaki Senpukyaku“. Ypatingosios atakas buvo atliekamos nuspaudžiant tinkamas mygtukų kombinacijas.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Liepos 6.png liepos 6 dienos įvykiai

Lietuvoje


Pasaulyje

Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Žemė

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas įvairių geografinių, istorinių, kultūrinių straipsnių, kurie projekto eigoje nebuvo sukurti, kūrimui. Labai prašome prisidėti prie straipsnių plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Hoplia parvula (Lithuania, Palanga).JPG
Žaliažvynis grambuoliukas (Hoplia parvula) (Palanga)
Vikiprojektas:Straipsnių iliustravimas
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Rekvizito sandėlys Manheimo Nacionaliniame teatre (Vokietija)

Rekvizitas (lot. requisitum 'kas reikalinga, būtina') - teatro spektaklyje naudojamų daiktų, tiek tikrų, tiek butaforinių, visuma. Rekvizitas leidžia aktoriams ir žiūrovams įsijausti į spektaklyje vaizduojamą epochą ir situaciją. Rekvizitas naudojamas ir cirke, kinematografe.

Rekvizitu vadinami bet kokie daiktai, kuriuos vaidinimo metu dėvi, laiko rankose aktoriai. Apranga paprastai nėra laikoma rekvizitu.
Scenoje sienas, gamtos ir kitokį foną vaizduojantys objektai, baldai yra dekoracijų dalis. Jei daikto aktorius neliečia, jis yra dekoracijų dalis. Jei daiktą aktorius liečia pagal scenarijų, režisieriaus nurodymą ar savąjį vaidmens suvokimą, toks daiktas yra rekvizitas.

Rekvizitai paprastai skiriami nuo aktorių dėvimų kostiumų ir stambių objektų, kurie laikomi scenos dalimi (dekoracijomis). Tačiau šios ribos nėra griežtos. Pvz., aprangos dalykai (pvz., pirštinės, skrybėlė, diržas ir kt.), kurių aktorius nedėvi, o laiko rankose ar perduoda kitiems aktoriams, paprastai laikomas rekvizitu, o ne kostiumu, juos tvarko rekvizitu užsiimantys žmonės, o ne kostiumininkai. Jei scena vaizduoja batų krautuvę ar batsiuvio dirbtuvę, lentynose sudėta avalynė laikoma rekvizitu ar net dekoracijomis.

Spektaklių metu nešiojami, rankiniai rekvizito daiktai būna sudėti užkulisiuose ant specialaus rekvizito stalo. Tarp vaidinimų rekvizitas saugomas rekvizito sandėliukuose.

Šios savaitės iniciatyva yra teatras.

Daugiau…

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga