Lietuvos istorija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
1 pridėtas baitas ,  prieš 16 metų
S
S (→‎Privatizacijos planai: Rašybos klaida)
*Sergio Godoy, [[Jozefas Stiglicas|J. E. Stiglitz]] (2006). ''Growth, Initial Conditions, Law and Speed of Privatization in Transition Countries: 11 Years Later''. [http://www2.gsb.columbia.edu/faculty/jstiglitz/download/2006_Growth_and_Privatization.pdf (straipsnis anglų kalba)]
 
Sparčiai privatizuoti valstybinį turtą už tikrus pinigus nebuvo galimybės, nes socialistinėje santvarkoje niekas negalėjo turėti legaliai įsigytų tam reikalingų didelių sumų. Todėl privatizacija buvo vykdoma kiekvienam piliečiui išdalinus tam tikrą kiekį vadinamųjų "investicinių čekių", už kuriuos vėliau buvo parduodamas valstybinis turtas. IvesticiniaiInvesticiniai čekiai nebuvo vien Vyriausybės sumanymas, juose rekomendavo [[Tarptautinis Valiutos Fondas]].
 
Reali ir vertinga galimybė šiuos čekius panaudoti buvo gyvenamo buto privatizavimas; kito valstybinio turto kainos reikalavo daugelio žmonių kooperacijos, sudedant turimas čekių sumas. Šią kooperaciją neretai organizuodavo stambius gamybinius objektus jau valdanti administracija, kai kada čekiai buvo tiesiog superkami iš įvairių žmonių už palyginus nedidelę kainą.
47

pakeitimai

Naršymo meniu