Vikipedija:Vertingi straipsniai

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Vikipedija:Verta paskaityti)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Vertingi straipsniai
VikiProjektas:Vertingi straipsniai
Vertingi straipsniai
Čia galite rasti vienus iš kokybiškiausių Vikipedijos straipsnių


Vertingi straipsniai – tai vieni geriausių projekto straipsnių, reprezentuojantys lietuvišką Vikipediją. Kiekvieną straipsnį prieš įtraukiant į vertingų kategoriją vertina projekto dalyviai ir balsavimu nusprendžia ar straipsnis vertas atsidurti šiame puslapyje. Jie pažymėti vertingų straipsnių ženklu ženklu puslapio viršuje dešinėje ir specialiu šablonu apačioje.

Šiuo metu Vikipedijoje yra 91 vertingas straipsnis. Jie atitinka daugelį tobulo straipsnio reikalavimų, bet ne visus, todėl nepriskirti prie pavyzdinių straipsnių.


P cal euro-green.pngNaujausi vertingi straipsniai[redaguoti kodą]

Anime ir manga kūrėjai, norėdami pavaizduoti tam tikras emocijas, paprastai remiasi šiuo nusistovėjusiu veido išraiškų rinkiniu.

Anime (jap. アニメ) – iš Japonijos kilęs animacijos stilius su savita veikėjų ir aplinkos estetika. Anime gali būti piešiami ranka ir/arba kompiuterinės grafikos priemonėmis. Šiai meno šakai įtaką daro japoniški komiksai manga. Pats terminas anime yra japonų kalbos žodžio animēshon (アニメーション, liet. animacija), užrašomo romadži rašmenimis, trumpinys ir Japonijoje vartojamas, kai kalbama apie bet kokio stiliaus animaciją. Kitose kalbose terminas anime apibūdina animaciją, kilusią iš Japonijos, ar Japonijoje platinamos animacijos stilių, kuris paprastai pasižymi spalvinga grafika, gyvybingais veikėjais ir fantastinėmis temomis. Be abejo, toks stilizuotas reikšmės apibūdinimas iškelia galimybę teigti, kad žodis anime neapsiriboja vien tik japoniška produkcija. Visgi dėl paprastumo Vakaruose terminas taikomas tik animacijai iš Japonijos apibūdinti. Pirmoji komercinė japoniška animacija datuojama 1917 m. Specifinis anime piešimo stilius atsirado XX a. 7-ajame dešimtmetyje, jo pradininku laikomas Osamu Tezuka. Nuo to laiko anime produkcija tik didėjo, peraugdama Japonijos rinkos ribas ir sulaukdama tarptautinės auditorijos dėmesio.

Mikelandželas, apie 60 m. amžiaus

Mikelandželas (it. Michelangelo Buonarroti, 1475 m. kovo 6 d. Kaprezė, Toskana, Italija1564 m. vasario 18 d. Roma, Italija) – italų renesanso dailininkas, skulptorius, architektas, poetas, inžnierius. Kilęs iš Florencijos. Tai vienas iškiliausių visų laikų menininkų ir žymiausių istorinių asmenybių. Jo kūryba turėjo didžiulį poveikį tolimesniam Europos tapybos ir skulptūros vystymuisi. Po 1520 m. sekusios manierizmo stilistikos dailininkai tiesiogiai įkvėpimo sėmėsi iš Mikelandželo. Jau gyvenimo metu Mikelandželas buvo įvardijamas iškiliausiu gyvu menininku. Amžininkai jį praminė „dieviškuoju“ (il Divino). Meno istorijoje jo kūryba dažnai vertinama kaip renesanso dailės vystymosi viršūnė. Kaip asmenybė, Mikelandželas buvo nenuolankaus būdo, nuolat konfliktavo su kitais menininkais ir užsakovais − ne mažiau ambicingais ir įnoringais Romos popiežiais. „Nepaisant koks turtingas buvau, visuomet gyvenau kaip vargšas“ − taip senatvėje savo gyvenimą apibūdino Mikelandželas.

Kompiuterinis žaidimas vaidmenimis (angl. role-playing video game, sutrump. CRPG arba tiesiog RPG) – kompiuterinio žaidimo, kuriame žaidėjas valdo protagonisto (ar keleto grupelės narių) veiksmus, įsitraukęs į fantastikos pasaulį, žanras. Dauguma kompiuterinių vaidmenų žaidimų kilo iš stalo vaidmenų žaidimų (tokių kaip „Dungeons & Dragons“) ir naudoja daugmaž tą pačią terminologiją, vyksmo vietą ir laiką bei žaidimo mechanikas. Kiti panašumai su stalo vaidmenų žaidimais yra istorijos pasakojimas ir pasakojimo elementai, žaidėjo veikėjo vystymas, sudėtingumas, taip pat sugebėjimas įtraukti žaidėją į žaidimo pasaulį ir suteikti troškimą pereiti žaidimą dar kartą. Elektroninė terpė leidžia panaikinti žaidimo meistro būtinybę ir padidina kovų sprendimų spartą. RPG žaidimai evoliucionavo iš paprastų tekstinių konsolės lange žaidžiamų žaidimų į žaidimus, vizualiai praturtintus 3D grafika. Kad žaidimas būtų įvardijamas kaip RPG, jis turi atitikti šiuos įprastus kriterijus: turėti sudėtingą pagrindinę siužeto liniją, veikėjas turi turėti galimybę keliauti po skirtingas pasaulio vietoves, kovoti su bosais ir komunikuoti tiek su draugiškai, tiek su priešiškai nusiteikusiais kitais veikėjais.

NGC 6826HSTFull.jpgAstronomija[redaguoti kodą]

Vega

David face.pngBiografijos[redaguoti kodą]

John F. Kennedy · Karolis Didysis · Kimi Räikkönen · Martynas Liuteris · Mikelandželas · Salomėja Nėris · Steve Jobs · Tomas Edisonas

Blue morpho butterfly 300x271.jpgBiologija[redaguoti kodą]

Baltasis lokys · Paukščiai · Paukščių anatomija · Plazminė membrana · Skorpionai · Smegenėlės · Vabalai

P physics.svgFizika[redaguoti kodą]

ITER · Karšto oro balionas · Manheteno projektas · Specialioji reliatyvumo teorija

Nuvola filesystems www.pngGeografija[redaguoti kodą]

Aralo jūra · Argentina · Baikalo ežeras · Gran Čiakas · Japonija · Jonava · Jungtinės Amerikos Valstijos · Juodoji jūra · Kauno apskritis · Karibų jūra · Kaspijos jūra · Koralinis rifas · Latvija · Liuksemburgas · Mažeikiai · Mianmaras · Nemunas · Nevėžis · Palėvenė · Pinatubas · Prancūzija · Raudonoji jūra · Sibiras · Siera Leonė · Suomija · Šilutė · Ugnikalnis · Vepriai · Visuotinis atšilimas · Vokietija

Moro helmet, Philippines (M. América, Madrid) 01.jpgIstorija[redaguoti kodą]

Actekai · Argentinos istorija · Bizantija · Inkų imperija · Kinijos istorija · Konstantinopolio žlugimas · Kryžiaus žygiai · Meksikos užkariavimas · Mūšis dėl Prancūzijos · Prancūzijos istorija · Švedijos istorija

Ling template.gifKalbotyra[redaguoti kodą]

Baltų kalbos · Latvių kalba · Sanskritas · Vengrų kalba

Greek deity head icon.pngMitologija[redaguoti kodą]

Dzeusas · Magija

ReligiousSymbols.svgReligija ir filosofija[redaguoti kodą]

Bahajų tikėjimas · Budizmas · Utilitarizmas

Generic football.pngSportas[redaguoti kodą]

Snukeris · Golfas · Lietuvos vyrų futbolo rinktinė · Scuderia Ferrari · Šachmatai

Rpg video game.svgŽaidimai[redaguoti kodą]

Kompiuterinis žaidimas vaidmenimis · Mass Effect · Profesionalios StarCraft II varžybos

Įvairūs[redaguoti kodą]

Absentas · Anime · Australijos aborigenai · Bismarkas (karo laivas) · Cigaras · Kalvadosas · Lietuvos jūrų muziejus · Minosvaidis · Origami · Pink Floyd · Smuikas · Šampanas · Vilniaus universiteto bibliotekaReikalavimus tokiems straipsniams galite rasti čia. Jei radote ar parašėte straipsnį atitinkantį šiuos reikalavimus prašome įtraukti jį į kandidatų sąrašą.
Pasiūlymus dėl projekto rašykite šiame puslapyje.


Smagaus skaitymo!
Jeigu sudomino šis projektas, tuomet taip pat galite aplankyti Pavyzdinius straipsnius