Vikipedija:Pavyzdiniai straipsniai

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pavyzdiniai straipsniai
Pavyzdiniai straipsniai
Pavyzdiniai straipsniai
Kokybiškiausi Vikipedijos straipsniai


Pavyzdiniai straipsniai – tai geriausi projekto straipsniai, reprezentuojantys lietuvišką Vikipediją. Kiekvieną straipsnį prieš įtraukiant į pavyzdinių kategoriją vertina projekto dalyviai ir balsavimu nusprendžia ar straipsnis vertas atsidurti šiame puslapyje. Jie pažymėti Pavyzdinių straipsnių ženklu ženklu puslapio viršuje dešinėje ir specialiu šablonu apačioje.

Šiuo metu Vikipedijoje yra 19 pavyzdinių straipsnių, kurie atitinka visus tobulo straipsnio reikalavimus.

Taip pat egzistuoja ir Vertingi arba Verti paskaityti straipsniai, kurie dar neatitinka visų Pavyzdiniams straipsniams keliamų reikalavimų, tačiau kokybės prasme yra netoli jų.


P cal euro.pngNaujausi pavyzdiniai straipsniai[redaguoti vikitekstą]

Sidnėjus (angl. Sydney, anksčiau taip pat vartota forma − Sidnis) – Naujojo Pietų Velso valstijos sostinė. Miestas išsidėstęs šalies pietryčiuose, Tasmano jūros pakrantėje. Į vakarus nuo pakrantės miestas tęsiasi apie 70 km iki Mėlynųjų kalnų, į šiaurę tęsiasi iki Hoksberio, į pietus – iki Karališkojo nacionalinio parko, į pietvakarius – iki Makartūro. 5,3 mln. gyventojų (2019 m.).

Melburnas (angl. Melbourne) – miestas Australijos pietryčiuose, Port Filipo įlankos pakrantėje, prie Jaros upės žiočių. Antras pagal dydį miestas Australijoje (po Sidnėjaus), Viktorijos valstijos sostinė. Miesto aglomeracija užima 9 993 km² plotą, turi 5,1 mln. gyventojų (2019).

David face.pngBiografijos[redaguoti vikitekstą]

Kazys Grinius · Ronald Reagan

Emojione 1F331.svg Biologija[redaguoti vikitekstą]

Jūriniai paukščiai

Echo global icon.svg Geografija[redaguoti vikitekstą]

Amazonija · Kėdainiai · Senasis Daugėliškis · Sidnėjus · Melburnas

Ling template.gif Kalbotyra[redaguoti vikitekstą]

Baltų prokalbė · Latvių kalba · Lietuvių kalba · Lyvių kalba · Vepsų kalba · Vokiečių kalba · Indoeuropiečių prokalbė

Infinite.svgĮvairūs[redaguoti vikitekstą]

Apačiai · Luvras · Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus · Vokietijos federalinis prezidentasJei manote, kad parašėte pavyzdinį straipsnį, radote parašytą kitų ar žymiai papildėte Vertingą straipsnį prašome jį įtraukti į kandidatų sąrašą.Pasiūlymus dėl projekto rašykite šiame puslapyje.