Vikipedija:Pavyzdiniai straipsniai

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Pavyzdiniai straipsniai
Pavyzdiniai straipsniai
Pavyzdiniai straipsniai
Pavyzdiniai straipsniai
Pavyzdiniai straipsniai
Kokybiškiausi Vikipedijos straipsniai


Pavyzdiniai straipsniai – tai geriausi projekto straipsniai, reprezentuojantys lietuviškąją Vikipediją. Kiekvieną straipsnį prieš įtraukiant į pavyzdinių kategoriją vertina projekto dalyviai ir balsavimu nusprendžia ar straipsnis vertas atsidurti šiame puslapyje. Jie pažymėti Pavyzdinių straipsnių ženklu ženklu puslapio viršuje dešinėje ir specialiu šablonu apačioje.

Šiuo metu Vikipedijoje yra 27 pavyzdiniai straipsniai, kurie atitinka visus tobulo straipsnio reikalavimus.

Taip pat egzistuoja ir Vertingi arba Verti paskaityti straipsniai, kurie dar neatitinka visų Pavyzdiniams straipsniams keliamų reikalavimų, tačiau kokybės prasme yra netoli jų.


Naujausi pavyzdiniai straipsniai[redaguoti vikitekstą]

Patagonija  – geografinis regionas Pietų Amerikos pietuose, apimantis pietines Argentinos ir Čilės teritorijas. Driekiasi į pietus nuo 39° pietų platumos, tarp Ramiojo ir Atlanto vandenynų. Tai retai gyvenamas, atšiauriu klimatu pasižymintis kraštas su dideliais pusdykumių, kalnų plotais, ežerų, salų ir fjordų gausa; vėliausiai kolonizuota Pietų Amerikos dalis.

Merlina Monro – žymi amerikiečių aktorė, dainininkė ir modelis. Ilgą laiką ir po mirties Merlina Monro išlieka popkultūros dievaite. Išgarsėjo vaidindama juokingas gražuoles blondines, ji buvo XX a. 6-ojo dešimtmečio ir 7-ojo dešimtmečio pradžios sekso simbolis, seksualinės revoliucijos emblema.

Friulų kalbafriulų tautos kalba, viena iš romanų kalbų. Paplitusi šiaurės rytų Italijoje istorinėje Friulio srityje – didžiojoje šiuolaikinio Friulio-Venecijos Džulijos regiono dalyje ir rytiniuose Veneto regiono rajonuose.

Kazys Grinius · Marilyn Monroe · Ronald Reagan

Jūriniai paukščiai

Amazonija · Lyvių pakrantė · Kėdainiai · Senasis Daugėliškis · Sidnėjus · Melburnas · Patagonija

Baltų prokalbė · Friulų kalba · Latvių kalba · Lietuvių kalba · Lyvių kalba · Valų kalba · Vepsų kalba · Vokiečių kalba · Indoeuropiečių prokalbė · Žemutinių sorbų kalba ·

Apačiai · Dzūkijos nacionalinis parkas · Luvras · Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus · Panevėžio architektūra · Vokietijos federalinis prezidentasJei manote, kad parašėte pavyzdinį straipsnį, radote parašytą kitų ar žymiai papildėte Vertingą straipsnį prašome jį įtraukti į kandidatų sąrašą.Pasiūlymus dėl projekto rašykite šiame puslapyje.