Vikipedija:Kandidatai į vertingų straipsnių kategoriją

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Čia pateikiami straipsniai kandidatuoti į vertingų straipsnių kategoriją.

Šią sritį kuruoja Ta-Ntalas. Kilus neaiškumams – rašykite Ta-Ntalo aptarime.

Pasiūlymo teikimas[redaguoti kodą]

Straipsnį į kandidatus tapti Vertingu siūlyti gali kiekvienas. Jeigu manote, kad parašėte arba radote Vertingų straipsnių reikalavimus atitinkantį straipsnį, prašome drąsiai jį pateikti kandidatūrai šiame puslapyje.

Siūlant straipsnį skyriuje „Esami pasiūlymai“ įrašykite ([[straipsnis]] - siūlo [[naudotojas:X]])

Straipsnio skyrimo tvarka[redaguoti kodą]

Po to, kai straipsnis pasiūlomas į kandidatus, jis sąraše bus laikomas dvi savaites. Per tą laiką norintys gali išsakyti nuomonę ar pritaria arba nepritaria siūlymui bei išdėstyti, kodėl jis gali būti nevertas skelbti „vertingu“. Po dviejų savaičių, projekto koordinatorius (Ta-Ntalas) nuspręs, ar priskirti straipsnį vertingų kategorijai. Straipsnis bus priskiriamas ar atmetamas remiantis Vertingų straipsnių reikalavimais bei pasisakiusiųjų nuomone.

Esami siūlymai[redaguoti kodą]

  • Prašome siūlyti (įrašykite straipsnio pavadinimą ir kas siūlo).

Vokiečių kalba (3:1)[redaguoti kodą]

:

  1. --Petriukas (aptarimas) 15:58, 14 rugpjūčio 2016 (EEST)
  2. --Ed1974LT (aptarimas) 03:58, 16 rugpjūčio 2016 (EEST)
  3. Ta-Ntalas (aptarimas) 09:51, 18 rugpjūčio 2016 (EEST)

Prieš:

  1. Istorijos dalis be šaltinių, o labai praverstų. Dalis "vokiečių kalbos paplitimas" - netvarkinga, pvz., prie Baltijos šalių vokiečių bendruomenių siūloma skaityti apie Rusijos vokiečius (?), paskui dar kažkodėl Baltijos šalys išskirtos atskirai. Bendrinės kalbos gramatikos dalis prašosi į atskirą straipsnį, nes yra labai detalus ir iškreipia straipsnio struktūrą (dabar 3/4 straipsnio yra apie gramatiką).--Dirgela (aptarimas) 21:05, 21 rugpjūčio 2016 (EEST)

Komentarai: Palyginkime su atitinkamais vertingais straipsniais kitose wiki - rusų, danų, švedų: proporcijos bus panašios, jei ne dar didesnis dėmesys gramatikai. Tiesa, rusų wiki daugiau rašoma apie vokiečių tarmes ir kalbos istoriją.

Natūralu, kad str. apie kalbą didžiausias dėmesys skiriamas gramatikai. Nebent būtų kokia egzotiškesnė, neidoeuropietiška, itin kitokios struktūros nei lietuvių kalba ir labiau reikėtų aprašyti jos specifiką, mažiau dėmesio skiriant pačiai gramatikai.--Ed1974LT (aptarimas) 22:06, 21 rugpjūčio 2016 (EEST)

Netvarką skyriuose "Vokiečių kalbos paplitimas", rodos, panaikinau. Nuorodų įkėliau daug.--Ed1974LT (aptarimas) 17:08, 22 rugpjūčio 2016 (EEST)

Siūlymai šalinti iš kategorijos[redaguoti kodą]

  • Jei manote, kad kažkuris straipsnis nebeatitinka keliamų reikalavimų, siūlykite pašalinti iš vertų paskaityti kategorijos.

Salomėja Nėris (1:1)[redaguoti kodą]

  • „Šaltinių gausa ir enciklopedinis stilius“.

:

  1. Felicilijonas (aptarimas) 00:41, 20 rugpjūčio 2016 (EEST)

Prieš:

  1. Formis (aptarimas) 09:07, 23 rugpjūčio 2016 (EEST)

Komentarai: Straipsnis senas ir dabar juos skirstome kitokia, ne grynai chronologine tvarka, bet dėl informacijos priekaištų nematau. O kuo užkliuvo šaltiniai? Pagrindinė literatūra - trys knygos skirtos grynai šiai poetei.

Įgyvendinti siūlymai[redaguoti kodą]

Atmesti pasiūlymai[redaguoti kodą]

Taip pat skaitykite[redaguoti kodą]