Vikipedija:Kandidatai į vertingų straipsnių kategoriją

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vertingi straipsniai
Kandidatai į Vertingus straipsnius
Vertingi straipsniai
Visi prisiregistravę naudotojai kviečiami balsuoti.


Kandidatai[redaguoti vikitekstą]

Žemiau pateikiami straipsniai yra kandidatai į vertingus. Straipsnis bus priskiriamas ar atmetamas remiantis vertingų straipsnių reikalavimais bei pasisakiusiųjų nuomone. Straipsnis bus skelbiamas vertingu, jei už – prieš ≥ 5. Be to, esate kviečiami papildyti ir pakoreguoti kandidatuojančių straipsnių turinį. Taip prisidėsite prie reprezentacinių Vikipedijos straipsnių kūrimo ir kartu įdėsite reikšmingą indėlį, gerindami visos enciklopedijos kokybę. Juk ateityje, kuriant naujus, bus lygiuojamasi būtent į šiuos atitinkamų kategorijų straipsnius.

 • Prašome siūlyti.

Parašytas nuo pat pagrindų straipsnis.--SQORP (aptarimas) 20:03, 5 gruodžio 2019 (EET)

Kanbera
8:0

:

 1. --SQORP (aptarimas) 20:03, 5 gruodžio 2019 (EET)
 2. Yra dar taisytinų vietų, stilius vietom šlubuoja, yra faktinių neatitikimų (pvz., dėl vietos savivaldos yra rašoma, kad ji yra, kad nėra), tačiau vertingu manau galima būtų skelbti.--Dirgela (aptarimas) 20:24, 5 gruodžio 2019 (EET)
 3. Ed1974LT (aptarimas) 20:46, 5 gruodžio 2019 (EET)
 4. Labiau už, nei prieš. Italas (aptarimas) 21:37, 5 gruodžio 2019 (EET)
 5. Kiek pataisiau vietomis. Keista, kad Dirgėlai neužkliuvo žymių žmonių sąrašas.... Hugo.arg (aptarimas) 22:29, 5 gruodžio 2019 (EET)
 6. --Homo ergaster (aptarimas) 23:07, 5 gruodžio 2019 (EET)
 7. Už. (Įžymybės be veiklos srities kažkodėl.) -- Makenzis Aptarimas Indėlis 17:37, 6 gruodžio 2019 (EET)
 8. Turinyje nematyti skyrelio apie kengūras, o kontekste neieškojau. Vilensija (aptarimas) 23:04, 6 gruodžio 2019 (EET)

Prieš:


Komentarai:

Reikia sutvarkyti keletą išnašų (Citavimo klaida: Netinkama <ref> žymė; nebuvo pateiktas tekstas nuorodoms su pavadinimu).--Ed1974LT (aptarimas) 20:46, 5 gruodžio 2019 (EET)
Neišverstas tekstas po iliustracija (The Mount Majura Solar Farm has a rated output of 2.3 megawatts and was opened on 6 October 2016).--Ed1974LT (aptarimas) 21:14, 5 gruodžio 2019 (EET)
Atlikta.--SQORP (aptarimas) 21:56, 5 gruodžio 2019 (EET)
Na, kad neatlikta :) Bent poroj vietų vis dar raudonuoja ref klaidos. Taipogi reikėtų straipsnį bent keliskart atidžiai perskaityti, nes yra stiliaus klaidų.--Nestea (aptarimas) 23:35, 5 gruodžio 2019 (EET)

Manau reikėtų pašalinti žymių žmonių sąrašą, ir taip pat kai kurios nuotraukos kelia abejonių, ypač (atrodo) Mia Wasikowska, po kuria net nieko neparašyta. Kokia nauda iš nuotraukos, jei didelė dalis skaitytojų net nežinos, kas joje pavaizduota? Žr. mano gidą paveikslėlių naudojimui ;) Taip pat, manau, žymių žmonių nuotraukos būtų į temą, jei tie žymūs žmonės kažką daug nuveikė Kanberos labui, ar kitaip yra stipriai susiję su Kanberos istorija. O kad tiesiog ten gimė ir užaugo, nežinau, neatrodo pakankamai svarbu net ir nuotrauką įdėti. Žymius žmonės, kurie kažkuo iš tiesų susiję ne tik gimė ir augo, galima paminėti tinkmauose skyreliuose, pvz. kultūra ar ekonomika ar pan. --Nomad (aptarimas) 02:12, 6 gruodžio 2019 (EET)

Patarimai balsuojant[redaguoti vikitekstą]

Pateikiama keletas patarimų dėl balsavimo:

 1. Prašome balsuoti tik atidžiai perskaičius visą straipsnį.
 2. Įsivaizduokite, kad skaitoma tema jums nauja. Ar informacija straipsnyje aiški ir išsami?
 3. Palyginkite su kitomis kalbomis. Straipsnis, savo kokybe, turėtų išsiskirti iš kitų lietuviškų (tos temos) Vikipedijos straipsnių bei lygiuotis su kitų kalbų Vikipedijų straipsniais.
 4. Nebalsuokite dėl subjektyvių priežasčių (pagrindiniai straipsnio redaguotojai draugai ar priešai; jūs blogos nuotaikos ar geros ir kt.).
 5. Pažiūrėkite ar prie kiekvieno abejotino sakinio, ar bent jau straipsnio pabaigoje, pateikti šaltiniai/išnašos.

Išbraukimas iš sąrašo[redaguoti vikitekstą]

Atradus esminių netikslumų, klaidų, ir negalinti jų pataisyti – apskritai išbraukiamas iš vertingų straipsnių sąrašo. Balsavimo procedūra analogiška kaip ir renkant straipsnį pavyzdiniu.

Kandidatai išbraukti iš sąrašo:

Jei vertingame straipsnyje radote klaidų, įvairių netobulumų, jei galite, pataisykite ir patobulinite straipsnį. Jei tai neįmanoma, atkreipkite Vikipedijos Bendruomenės dėmesį, pasiūlydami vertingą straipsnį išbraukti iš sąrašo

Taip pat skaitykite[redaguoti vikitekstą]