Vikipedija:Kandidatai į vertingų straipsnių kategoriją

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vertingi straipsniai
Kandidatai į Vertingus straipsnius
Vertingi straipsniai
Visi prisiregistravę naudotojai kviečiami balsuoti.


Kandidatai[redaguoti vikitekstą]

Žemiau pateikiami straipsniai yra kandidatai į vertingus. Straipsnis bus priskiriamas ar atmetamas remiantis vertingų straipsnių reikalavimais bei pasisakiusiųjų nuomone. Straipsnis bus skelbiamas vertingu, jei už – prieš ≥ 5. Be to, esate kviečiami papildyti ir pakoreguoti kandidatuojančių straipsnių turinį. Taip prisidėsite prie reprezentacinių Vikipedijos straipsnių kūrimo ir kartu įdėsite reikšmingą indėlį, gerindami visos enciklopedijos kokybę. Juk ateityje, kuriant naujus, bus lygiuojamasi būtent į šiuos atitinkamų kategorijų straipsnius.

 • Prašome siūlyti.

Banginių medžioklė 2:0[redaguoti vikitekstą]

 • :
 1. Ed1974LT (aptarimas) 18:20, 19 rugpjūčio 2018 (EEST)
 2. Nestea (aptarimas) 20:05, 26 rugpjūčio 2018 (EEST)
 • Prieš:


 • Komentarai:

Banginių medžioklė yra man labai įdomi sritis, ir norėčiau šį straipsnį patobulinti dar labiau, padaryti bent jau „vertingu“ jei ne „pavyzdiniu“. Iš šalies turbūt geriau matosi trūkumai, todėl kviečiu nesivaržyti ir juos išvardinti, o aš pamėginsiu pataisyti. --Nomad (aptarimas) 16:35, 19 rugpjūčio 2018 (EEST)

Straipsniui papildyti matau medžiagos iš en:Anti-whaling (būta audringų „anti“ akcijų). Keista, kad apie rusų verslą šioje srityje tik 2 sakiniai... O kur dar SSRS istorija, jų sukurtos ištisos flotilės prieš banginius (ir šalia, Karaliaučiuje). Jei panimat pa ruski, tai gal iš čia ru:История китобойного промысла в России. Jei atsidaryti vikiteką (straipsnyje nepridedama), galima rasti kažkokį batalinį paveikslą įdėti į tuščią vietą prie turinio lentelės. --Vilensija (aptarimas) 21:32, 26 rugpjūčio 2018 (EEST)
Rusiškai suprantu labai menkai ir apie TSRS banginių medžioklę beveik nieko neišmanau :) Būtų šaunu, jei kas nors suprantantis pagelbėtų. O dėl anti-whaling akcijų, aš svarsčiau priešingai, net šiek tiek sumažinti teksto apie tai. Mat jau dabar straipsnyje sakyčiau yra neproporcingai didelė dalis teksto skirta aprašyti kontroversijoms, susitarimams ir įstatymams, lyginant kiek aprašo pačią banginių medžioklę (medžiojimo būdus, istoriją, perdirbimą ir pan.) ne veltui ir angliškoje Viki tie dalykai aprašyti atskirame straipsnyje anti-whaling. Na bet kuriuo atveju išskirtinai pagarsėjusias „audringas“ akcijas turbūt paminėti verta, ką ir padarysiu kitą sav. Dėkui už pasiūlymus :) --Nomad (aptarimas) 00:10, 27 rugpjūčio 2018 (EEST)

Patarimai balsuojant[redaguoti vikitekstą]

Pateikiama keletas patarimų dėl balsavimo:

 1. Prašome balsuoti tik atidžiai perskaičius visą straipsnį.
 2. Įsivaizduokite, kad skaitoma tema jums nauja. Ar informacija straipsnyje aiški ir išsami?
 3. Palyginkite su kitomis kalbomis. Straipsnis, savo kokybe, turėtų išsiskirti iš kitų lietuviškų (tos temos) Vikipedijos straipsnių bei lygiuotis su kitų kalbų Vikipedijų straipsniais.
 4. Nebalsuokite dėl subjektyvių priežasčių (pagrindiniai straipsnio redaguotojai draugai ar priešai; jūs blogos nuotaikos ar geros ir kt.).
 5. Pažiūrėkite ar prie kiekvieno abejotino sakinio, ar bent jau straipsnio pabaigoje, pateikti šaltiniai/išnašos.

Išbraukimas iš sąrašo[redaguoti vikitekstą]

Atradus esminių netikslumų, klaidų, ir negalinti jų pataisyti – apskritai išbraukiamas iš vertingų straipsnių sąrašo. Balsavimo procedūra analogiška kaip ir renkant straipsnį pavyzdiniu.

Kandidatai išbraukti iš sąrašo:

Jei vertingame straipsnyje radote klaidų, įvairių netobulumų, jei galite, pataisykite ir patobulinite straipsnį. Jei tai neįmanoma, atkreipkite Vikipedijos Bendruomenės dėmesį, pasiūlydami vertingą straipsnį išbraukti iš sąrašo

Taip pat skaitykite[redaguoti vikitekstą]