Šis straipsnis įtrauktas į Vertingų straipsnių kategoriją

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Lietuvos futbolo rinktinė)
Jump to navigation Jump to search
LFF rinktine 2020.png
Asociacija
Lietuvos futbolo federacija
FIFA reitingas
137 (2021 m. rugsėjo 16 d.)
Treneris
Valdas Ivanauskas
Daugiausiai įvarčių įmušė
Tomas Danilevičius (19)
Daugiausia rungtynių žaidė
Saulius Mikoliūnas (96)
Apranga namuose
Apranga svečiuose
Pirmosios rungtynės
Lietuva Lietuva 0:5 Estija Estija
(Kaunas; 1923 m. birželio 24 d.)
Pergalė didžiausiu skirtumu
Lietuva Lietuva 7:0 Estija Estija
(Ryga; 1995 m. gegužės 20 d.)
Pralaimėjimas didžiausiu skirtumu
Flag of Egypt 1922.svg Egiptas 10:0 Lietuva Lietuva
(Paryžius; 1924 m. gegužės 27 d.)
Pasaulio čempionatas
nedalyvavo
Europos čempionatas
nedalyvavo

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė – futbolo komanda, atstovaujanti Lietuvai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarpukario laikotarpis (1923–1940)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos futbolo rinktinė 1924 m. vasaros olimpinėse žaidynėse.
Lietuvos kojosvaidos žaismo (futbolo) komanda po draugiškų tarpvalstybinių rungtynių su Latvijos rinktine, kuriai pralošė 2:3 (1:1). Antroje eilėje stovi (nuo kairės): Leonardas Žukauskas (Šančių „Kovas“), Izaokas Lifšicas (Kauno „Makabi“), Stasys Sabaliauskas (Šančių „Kovas“), Artūras Vagneris (Kauno „KSK“), Valerijonas Balčiūnas (Šančių „Kovas“), Vincas Bartuška („LFLS“), Juozas Žebrauskas (Šančių „Kovas“), Jaroslavas Citavičius (Šančių „Kovas“), Dovydas Švarcas (Kauno „Makabi“); pirmoje eilėje (nuo kairės): Nikodemas Čerekas („LFLS“), Tadas Šliogeris („LFLS“), Stasys Janušauskas-Jonušas (Šančių „Kovas“). Kaunas, 1926–08–21.

Pirmąsias oficialias rungtynes Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė sužaidė 1923 m. birželio 24 d. su Estijos komanda ir jas pralaimėjo rezultatu 0:5 (sudėtis: vartininkas Steponas Darius, gynėjai Dveringas, Gvildys, saugai Juozapaitis, Bartuška, Razma, puolėjai Varšukas, Baueris, Kiegas, Kunelis, Garbačiauskas). Pirmoji pergalė buvo iškovota 1924 m. rugpjūčio 24 d., kai Taline rezultatu 2:1 buvo nugalėta ta pati Estijos rinktinė. Vėliau Lietuva reguliariai žaidė tarptautines futbolo varžybas iki pat TSRS okupacijos 1940 m. Iš viso per šį laikotarpį Lietuvos rinktinė sužaidė 69 oficialiais rungtynes, iš kurių 14 laimėjo, 12 sužaidė lygiosiomis ir 43 pralaimėjo.

Iki 1927 metų rinktinė žaidė be trenerio priežiūros. 1927 metais LFL paskyrė treneriu vengrą Ferencą Molnarą, bet po dviejų rinktinės pralaimėjimų (latviams 3:6, estams – 0:5) iš trenerio pareigų atleido. Toliau iki 1930 metų komanda vėl rungtyniavo be trenerio. Naujas treneris austras O. Ditrichas pasiekė dvi pergales ir vienos lygiasias. Tačiau 1931 m. rinktinė patyrė tris iš eilės pralaimėjimus (Rumunijai 2:4, Estijai – 0:2 ir Latvijai 0:1), ir treneris atleistas. 1932 m. LFL Centro komitetas rinktinės treneriu paskyrė komandos kapitoną Romualdą Marcinkų. Tai buvo vienintelis tarpukariu prie rinktinės vairo buvęs lietuvis, iki šiol jauniausias jos treneris (1932 metais Romualdui Marcinkui tebuvo 25 metai). Jam vadovaujant rinktinė iš 15 rungtynių pasiekė 4 pergales, 4 lygiasias ir 7 pralaimėjimus.

1924 m. Lietuvos futbolo komanda dalyvavo Paryžiuje vykusių Olimpinių žaidynių futbolo turnyre. Prieš varžybas Lietuvos rinktinė buvo suburta paskubomis ir rimčiau pasiruošti turnyrui nespėjo (iš tiesų prieš varžybas lietuviai net nė karto nepasitreniravo). Atvykusi į Paryžių tik likus mažiau nei parai iki varžybų, Lietuva jau pirmame etape buvo sutriuškinta Šveicarijos rezultatu 0:9[1].

1928 m. startavo Baltijos taurės turnyras, kuriame varžėsi Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinktinės. Turnyras tapo tradiciniu ir su retomis išimtimis (neįvyko 1934 ir 1939 m.) buvo rengiamas kasmet iki pat 1940 m. Lietuvos rinktinė laimėjo šį turnyrą 1930 ir 1935 m.

Lietuva dalyvavo ir atrankos varžybose į Tarpukariu vykusius pasaulio futbolo čempionatus. 1934 m. PČ atrankos varžybose Lietuvai teko susirungti su Švedijos ir Estijos ekipomis. Pirmąjį mačą Kaune, Kariuomenės sporto stadione, švedams lietuviai pralaimėjo 0:2, o antrasis grupės mačas su Estija taip ir nebuvo surengtas, kadangi po estų pralaimėjimo švedams tapo aišku, jog tiek lietuviai, tiek estai neturi jokių galimybių prasimušti į tolimesnį etapą.

1938 m. PČ atrankos varžybose reikėjo žaisti tik su Latvijos komanda, tačiau lietuviai kaimynams pralaimėjo abejas rungtynes – 2:4 išvykoje ir 1:5 namuose – ir į tolesnį turnyro etapą nepateko.

Sovietinės okupacijos laikotarpis (1940–1990)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1940 m. iki 1990 m. Lietuvai esant TSRS okupacijoje, Lietuvos futbolo rinktinė jokiuose oficialiuose turnyruose dalyvauti negalėjo, tačiau žaidė TSRS tautų spartakiadose ir draugiškose rungtynėse. Per šį laikotarpį sužaistos 23 rungtynės, per kuriais iškovota 11 pergalių, 2 rungtynės baigėsi lygiosiomis ir 10 buvo pralaimėta.

Taip pat šiuo laikotarpiu lietuviai futbolininkai rungtyniavo TSRS futbolo rinktinės sudėtyje. 1988 m. du lietuviai – Arminas Narbekovas ir Arvydas Janonis – TSRS rinktinės sudėtyje laimėjo Seulo olimpinių žaidynių aukso medalius. Tais pačiais 1988 m. į sidabrą Europos čempionate iškovojusios TSRS rinktinės sudėtį buvo įtrauktas, tačiau į aikštę taip ir neišbėgo, Vilniaus „Žalgirio“ klubo gynėjas Viačeslavas Sukristovas.

Po Neprikausomybės atgavimo (nuo 1990 m.)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po Nepriklausomybės atgavimo, pirmąsias rungtynes Lietuvos rinktinė sužaidė Tbilisyje 1990 m. gegužės 27 d. su Gruzija, jos baigėsi lygiosiomis 2:2.[2] Nuo tada Lietuvos rinktinė reguliariai žaidžia oficialias ir draugiškas tarpvalstybines futbolo rungtynes. 1991 m. atgaivintas ir Baltijos taurės turnyras. Po nepriklausomos valstybės atkūrimo Lietuva jame nugalėjo 8 kartus (1991, 1992, 1994, 1996, 1997, 1998, 2005 ir 2010 m.), pridėjus du prieš Antrąjį pasaulinį karą iškovotus titulus, Lietuvos rinktinė Baltijos taurę yra laimėjusi jau 10 kartų. Iš atskirų draugiškų rungtynių galima išskirti Lietuvos rinktinės rungtynes 1996 m. su tuometiniais pasaulio čempionais Brazilijos futbolininkais (rungtynes 3:1 laimėjo brazilai), kuriems atstovavo tokios žvaigždės, kaip Ronaldo, kuris ir įmušė visus tris brazilų įvarčius. 1999 m. lietuviai Argentinoje žaidė su pasaulio elitui priskiriamais argentiniečiais ir iškovojo lygiąsias 0:0.

Lietuvos rinktinė oficialiose varžybose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos rinktinė iki šiol 14 kartų yra bandžiusi patekti į aukščiausio lygio futbolo turnyrus (7 kartus į pasaulio čempionatus ir 7 kartus į Europos čempionatus), tačiau nė sykio neįveikė atrankos varžybų. Taip pat vieną kartą dalyvauta UEFA Tautų lygos turnyre.

Pirmasis turnyras į kurį bandė patekti lietuviai – 1994 m. PČ. Pirmąsias rungtynes lietuviai 1992 m. balandžio 28 d. išvykoje žaidė su Šiaurės Airija. Lietuviai nustebino futbolo pasaulį ir pirmosiose oficialiose varžybose sugebėjo iškovoti lygiąsias 2:2[3]. Visgi vėliau Lietuvos rinktinės rezultatai suprastėjo – per 12 atrankos ciklo rungtynių buvo iškovotos tik 2 pergalės (2:1 prieš Latviją ir 3:1 prieš Albaniją), 3 kartus sužaista lygiosiomis (be jau minėtų rungtynių su Šiaurės Airija, dar pasiektos lygiosios su latviais ir danais) ir 7 kartus pralaimėta (tarp jų – penki iš eilės pralaimėjimai penkiose paskutinėse atrankos ciklo rungtynėse). Iš viso lietuviai surinko 7 taškus (tuo metu už pergale buvo skiriami tik 2 taškai) užėmė 5-ąją vietą savo grupėje[4].

Kitas oficialus Lietuvos rinktinės turnyras – atrankos varžybos į 1996 m. Europos futbolo čempionatą. Turnyras pradėtas pergale 2:0 išvykoje prieš Ukrainos komandą. Šios atrankos varžybos buvo vienos sėkmingiausių Lietuvos komandos istorijoje – per 10 mačų iškovotos 5 pergalės (prieš Ukrainą 2:0, prieš Slovėniją du kartus vienodais rezultatais 2:1 ir prieš Estiją 1:0 ir 5:0 – pastarasis rezultatas iki šiol lieka didžiausia Lietuvos komandos pergale oficialiose rungtynėse), kartą sužaista lygiosiomis (0:0 su kroatais) bei patirti 4 pralaimėjimai (0:2 – kroatams, 1:3 – ukrainiečiams ir dukart 0:1 ir 0:4 – italams). Surinkusi 16 taškų Lietuvos komanda užtikrintai užėmė trečiąją vietą savo grupėje, tiesa, gerokai atsilikusi nuo pirmose dviejose vietose įsitvirtinusių Kroatijos ir Italijos rinktinių[5].

Atrankoje į 1998 m. PČ Prancūzijoje lietuviai buvo priartėję arčiausiai tikslo – patekti į aukščiausio lygio futbolo turnyrą. Šiame atrankos cikle iki pat priešpaskutinio turo Lietuva varžėsi su Airija dėl antrosios vietos grupėje, kuri būtų suteikusi galimybę dalyvauti sekančiame atrankos varžybų etape. Tačiau 1997 m. rugsėjo 10 d. lietuviai savo aikštėje – Vilniuje – pralaimėjo lemiamas rungtynes airiams rezultatu 1:2[6] ir galutinėje įskaitoje surinko vienu tašku mažiau nei varžovai bei liko trečioje vietoje. Iš viso per 10 rungtynių Lietuva iškovojo 5 pergales (2:0 ir 2:1 prieš Lichtenšteiną, tokiais pat rezultatais 2;0 ir 2:1 prieš Makedoniją ir 2:0 prieš Islandiją), 2 kartus sužaidė lygiosiomis (0:0 su airiais ir 0:0 su islandais) ir tris kartus pralaimėjo (be jau minėto pralaimėjimo prieš airius dar dusyk – 0:3 ir 0:1 – nusileista grupės nugalėtojams rumunams). 17 surinktų taškų iki šiol lieka geriausias Lietuvos rinktinės rezultatas kada nors pasiektas žaidžiant atrankoje į aukščiausio lygio futbolo turnyrus.

Po sėkmingo pasirodymo atrankoje į 1998 m. PČ, lietuviai puoselėjo viltis pakovoti dėl patekimo į Euro 2000 čempionatą Belgijoje ir Nyderlanduose. Tačiau šioms viltims nebuvo lemta išsipildyti – Lietuva atrankos cikle pasirodė vidutiniškai. Pirmajame mače iškovotos lygiosios 0:0 su gana pajėgia Škotija, tačiau vėliau tokiu pačiu rezultatu 0:0 namuose sužaista su kuklia Farerų salų vienuolike. Trečiajame mače lietuviai pasiekė puikią pergalę 4:2 prieš Bosnijos ir Hercegovinos komandą (šiame mače net tris įvarčius įmušė Valdas Ivanauskas)[7], tačiau vėliau sekė trys pralaimėjimai iš eilės (0:2 – čekams, 1:2 – estams ir 0:2 – bosniams), kurie palaidojo Lietuvos viltis prasibrauti į Europos čempionatą. Likusiose atrankos ciklo rungtynėse Lietuva atsirevanšavo Estijai (2:1), dar kartą pralaimėjo čekams (0:4), nugalėjo Farerus (1:0) ir pralaimėjo škotams (0:3). Iš viso buvo surinkta 11 taškų (3 pergalės, 2 lygiosios ir 5 pralaimėjimai) ir, dėl blogesnio įvarčių santykio (-8) nei tiek pat taškų surinkusių bosnių (-3) ir estų (-2), užimta galutinė penkta vieta grupėje[8].

Atranka į 2002 m. PČ buvo vienas nesėkmingiausių Lietuvos rinktinės atrankos turnyrų. Rinktinė startavo 3 pralaimėjimais iš eilės – 0:1 išvykoje nusileista rumunams, o vėliau namuose lietuviai buvo sutriuškinti gruzinų (0:4) ir vengrų (1:6). Po šių nesėkmių pasikeitė Lietuvos komandos treneriai (po pralaimėjimo Gruzijai Stasį Stankų laikinai pakeitė Julius Kvedaras, o po mačo su vengrais rinktinės vairą perėmė Benjaminas Zelkevičius), tačiau rezultatai nepagerėjo: šiek tiek vilčių suteikė lygiosios Vengrijoje (1:1) su šios šalies rinktine, tačiau po to vėl sekė pralaimėjimai išvykoje italams (0:4) ir namuose rumunams (1:2). Atrankos ciklo pabaigoje lietuviai dar sugebėjo namuose sužaisti nulinėmis lygiosiomis su italais (nepaisant to, jog atrankos ciklas lietuviams buvo itin nesėkmingas, šis rezultatas yra vienas didesnių Lietuvos rinktinės pasiekimų), o paskutinėse rungtynėse 0:2 pralaimėjo gruzinams. Iš viso per 8 rungtynes lietuviai surinko vos 2 taškus (2 lygiosios ir 6 pralaimėjimai) ir grupėje liko paskutiniai – penkti[9].

Atrankos ciklo į 2004 m. EČ starto pirmosiose rungtynėse lietuviai pralaimėjo vokiečiams (0:2) ir įveikė Farerus (2:0), tačiau vėliau kiek netikėtai patirtas pralaimėjimas islandams (0:3). 2003 m. lietuviai pradėjo sėkmingai – iš pradžių išvykoje iškovotos lygiosios su Vokietija (1:1)[10], o dar vėliau namuose įveikti škotai (1:0). Vėliau sekė pralaimėjimas Islandijos rinktinei, kuriai Lietuva savo aikštėje dar kartą pralaimėjo rezultatu 0:3, vėliau įveikti Farerai 3:1, tačiau pralaimėtos paskutinės ciklo rungtynės škotams (0:1). Galutinis rezultatas – 10 taškų (3 pergalės, 1 lygiosios ir 4 pralaimėjimai) per 8 rungtynes ir ketvirtoji vieta grupėje.

2006 m. PČ atrankoje Lietuva žaidė vidutiniškai. Nors atrankos ciklo pradžioje buvo pademonstruoti neblogi rezultatai – lygiosios 1:1 su belgais, pergalė prieš San Mariną 4:0, lygiosios su Ispanija 0:0[11] ir dar viena pergalė 1:0 prieš San Mariną – tai leido Lietuvai baigti 2004 m. pirmaujant savo grupėje. Tačiau vėliau rezultatai suprastėjo: lygiosios su Bosnija ir Hercogovina 1:1 bei keturi pralaimėjimai iš eilės (0:1 išvykoje ispanams, 0:2 išvykoje serbams, 0:1 namuose bosniams ir 0:2 namuose serbams), paskutinėse rungtynėse lygiosiomis 1:1 sužaista su belgais. Per 10 rungtynių Lietuva surinko 10 taškų (2 pergalės, 4 lygiosios ir 4 pralaimėjimai) ir užėmė tradicinę penktąją vietą grupėje[12] (plačiau žr. 'Lietuvos rinktinė 2006 m. pasaulio futbolo čempionato atrankoje).

Atranką į 2008 m. EČ Lietuva pradėjo lygiosiomis su tuomečiais pasaulio čempionais italais (1:1)[13], vėliau sekė pralaimėjimas škotams (1:2) ir pergalė prieš Farerus (1:0). Atrankos ciklo viduryje Lietuva komplikavo savo padėtį pralaimėjimais prancūzams ir ukrainiečiams vienodais rezultatais 0:1, nugalėjo gruzinus 1:0, tačiau patyrė dar du pralaimėjimus iš eilės Italijai (0:2) ir Škotijai (1:3). Vėliau sekė pergalė prieš Farerus (2:1) ir pralaimėjimas Prancūzijai (0:2). Geriausius rezultatus Lietuvos rinktinė pademonstravo atrankos ciklo pabaigoje, kai per 4 dienų laikotarpį 2007 m. lapkričio mėnesį iškovojo dvi pergales prieš Ukrainą namuose (2:0) ir Gruziją išvykoje (2:0). Iš viso lietuviai per 12 rungtynių iškovojo 5 pergales, kartą sužaidė lygiosiomis, 6 kartus pralaimėjo, surinko 16 taškų ir savo grupėje liko penkti[14] (plačiau žr. Lietuvos rinktinė XIII Europos futbolo čempionato atrankoje).

Prieš 2010 m. PČ atranką Lietuvos rinktinės treneriu pirmą kartą nuo 1990 m. tapo užsienietis – portugalas Jose Couceiro. Naujojo trenerio vadovaujama komanda startavo labai sėkmingai: per pirmąsias 4 rungtynes iškovojo tris pergales prieš Rumuniją (ši pergalė rezultatu 3:0[15], pasiekta varžovų aikštėje yra laikoma vienu geriausiu visų laikų lietuvių rezultatų), Austriją ir Farerų salas ir pirmavo savo atrankos grupėje. Tačiau vėliau sekė 5 pralaimėjimai iš eilės (tarp jų net ir Farerų saloms) ir tik paskutinėse atrankos ciklo rungtynėse vėl iškovota pergalė prieš Serbiją. Galutinis lietuvių rezultatas – 12 taškų (10 rungtynių – 4 pergalės, 6 pralaimėjimai) ir užimta ketvirtoji vieta savo grupėje[16] (plačiau žr. Lietuvos rinktinė 2010 m. pasaulio futbolo čempionato atrankoje).

Atrankoje į 2012 m. Europos čempionatą Lenkijoje ir Ukrainoje Lietuvos rinktinei vadovavo Raimondas Žutautas. Ciklo pradžia kaip įprasta lietuviams susiklostė neblogai – lygiosios namie su Škotija ir pergalė prieš Čekiją išvykoje. Vėliau sekė du pralaimėjimai tuomečiams pasaulio ir Europos čempionams ispanams vienodu rezultatu 1:3. Nors lietuviai turėjo puikias galimybes kovoti dėl 2-os vietos grupėje, padėtį sukomplikavo pralaimėjimas vienai silpniausių žemyno komandų Lichtenšteinui rezultatu 2:0[17] ir lygiosios namie. Turnyrą lietuviai baigė pralaimėjimais Škotijai (0:1) ir Čekijai (1:4). Tai buvo vienas prasčiausių rinktinės pasirodymų – pelnyta tik 1 pergalė, surinkti 5 taškai ir vos 1 tašku aplenktas autsaideris Lichtenšteinas.

Į 2014 m. pasaulio čempionato atranką Brazilijoje Lietuvą vedė vengras Čaba Laslo. Lietuviai du kartus sužaidė lygiosiomis su slovakais, pralaimėjo Bosnijai ir Hercegovinai bei dusyk Graikijai ir nugalėjo Lichtenšteiną. Vėliau sekė pralaimėjimas svečiuose Latvijai (1:2) ir pergalė prieš Lichtenšteiną. Po tokio pasirodymo trenerio Laslo paslaugų buvo atsisakyta, ir paskutinėse dvejose varžybose rinktinei vadovavo Igoris Pankratjevas. Nors ir atsisakęs keleto rinktinės lyderių, jis sugebėjo pasiekti revanšą prieš Latviją (2:0). Paskutines varžybas lietuviai žaidė prieš grupės lyderius bosnius, kuriems buvo būtina pergalė. Jiems Lietuvos rinktinės gynybą pavyko palaužti tik antrojo kėlinio viduryje ir pasiekti istorinę pergalę, atveriančią kelią į pasaulio čempionatą. Lietuviai tuo tarpu liko grupėje ketvirti, aplenkę Latviją ir Lichtenšteiną.

2015 m. lapkričio 5 d. paskelbtame FIFA reitinge Lietuvos rinktinė užėmė žemiausią iki to laiko vietą savo istorijoje – 123.[18]

Atrankoje į išplėsto formato 2016 m. Europos čempionatą Lietuvos rinktinė užėmė priešpaskutinę vietą, aplenkdama tik San Mariną ir nusileisdama Estijai, Slovakijai, Šveicarijai ir Anglijai. Igorio Pankratjevo vadovaujama gerokai atjaunintos sudėties rinktinė patyrė triuškinamus pralaimėjimus prieš grupės lyderius (0:4 ir 0:3 su Anglija, 0:4 ir 1:2 su Šveicarija), su vidutiniokėmis sužaidė apylygiai (0:2 ir 1:1 su Slovėnija, 1:0 ir 0:1 su Estija) ir abusyk įveikė tik San Mariną (2:0 ir 2:1).

2018 m. pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybas G grupėje Lietuva pradėjo daug žadančiai, sužaidė lygiosiomis su Slovėnija 2:2 ir Škotija 1:1 bei nugalėjo Maltą 2:0. Pirmoje lentelės vietoje buvo neilgai, sekė pralaimėjimų serija Slovakijai 0:4 ir 1:2, Anglijai 0:2, Škotijai 0:3 ir Slovėnijai 0:4. Rungtynės su Malta, kurios baigėsi lygiosiomis 1:1, suteikė Maltai vienintelį tašką šiame atrankos turnyre. Paskutines rungtynes Lietuva pralaimėjo grupės nugalėtojai Anglijai 0:1 ir užėmė 5 vietą su 6 taškais.

Po nesėkmingo rinktinės pasirodymo 2018 m. atrankoje, Lietuvos komanda 2017 m. spalio 16 d. FIFA reitinge nukrito į dar žemesnę 145 vietą.

Naujai įkurtoje UEFA Tautų lygoje 2018-2019 m. Lietuva startavo C divizione. 2018 m. Lietuva pralaimėjo visas 6 rungtynes Serbijai, Juodkalnijai ir Rumunijai ir turėjo iškristi į D divizioną, tačiau, pakeitus varžybų sistemą ir padidinus komandų skaičių aukštesniuose divizionuose, liko varžytis C divizione.

Trenerio poste Edgarą Jankauską pakeitus Valdu Urbonu, 2019 m. rezultatai nepagerėjo. Atrankoje į 2020 m. Europos čempionatą iškovotas tik 1 taškas (lygiosios namie su Liuksemburgu), užimta paskutinė vieta grupėje, patirta eilė sutriuškinimų (0:6 ir 1:5 su Portugalija, 1:4 su Serbija, 0:3 su Ukraina).

2020 m. rinktinė pasirodė puikiai, iškovojo keturias pergalės ir dvejas rungtynes baigė lygiosiomis per aštuonerias šių metų rungtynes. Tai leido FIFA reitinge pakilti per dvi pozicijas į 129 vietą. Užskaityti 25 reitingo taškai, kas 2020 m. buvo aštuntas didžiausias šuolis pasaulyje.[19]

2022 m. pasaulio futbolo čempionato atrankos varžyboms Lietuvos rinktinei iškeltas tikslas yra C grupėje užimti ne žemesnę nei 4 vietą. Kitas tikslas – laimėti sekančias Baltijos taurės turnyrą.[20] Dėl pandemijos 2020 m. Baltijos taurės varžybos buvo atidėtos.[21]

2021 m. rugpjūčio mėn. Valdas Ivanauskas buvo paskirtas Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneriu.[22] Patvirtinti trys talkininkai: trenerio asistentas Tomas Ražanauskas, vartininkų treneris Audrius Ramonas bei fizinio rengimo treneris iš Vokietijos Thomas Klimmeck. Su treneriu ir jo štabu pasirašytos sutartys iki šio atrankos ciklo pabaigos.[23]

Dalyvavimas aukščiausio lygio futbolo turnyruose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasaulio čempionatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 1930 m. – nedalyvavo
 • 1934–1938 m. – neįveikė atrankos
 • 1950–1990 m. – žr. TSRS futbolo rinktinė
 • 1994–2018 m. – neįveikė atrankos

Europos čempionatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidėjai ir treneriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartinė nacionalinės rinktinės sudėtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išplėstinė rinktinės sudėtis prieš 2022 m. birželio mėn. rungtynes UEFA Tautų lygoje.[24] Duomenys atnaujinti po draugiškų rungtynių su Airijos rinktine 2022 m. kovo 29 d..

Nr. Poz. Žaidėjas Gimimo data Rungt. Įvarčiai Klubas
16 V Ernestas Šetkus (kapitonas) 1985 m. gegužės 25 d. (37 metai) 36 0 Izraelis Hapoel Tel Aviv FC
1 V Džiugas Bartkus 1989 m. lapkričio 7 d. (32 metai) 7 0 Izraelis Hapoel Ironi Kiryat Shmona FC
12 V Edvinas Gertmonas 1997 m. gegužės 13 d. (25 metai) 3 0 Lietuva FK Žalgiris
16 V Ignas Plūkas 1993 m. gruodžio 8 d. (28 metai) 1 0 Lietuva FC Hegelmann

13 G Saulius Mikoliūnas 1984 m. gegužės 2 d. (38 metai) 97 5 Lietuva FK Žalgiris
8 G Egidijus Vaitkūnas 1988 m. rugpjūčio 8 d. (33 metai) 62 0 Lietuva FK Kauno Žalgiris
4 G Edvinas Girdvainis 1993 m. sausio 19 d. (29 metai) 35 0 Lietuva FK Kauno Žalgiris
2 G Linas Klimavičius 1989 m. balandžio 10 d. (33 metai) 31 0 Lietuva FK Panevėžys
23 G Rolandas Baravykas 1995 m. rugpjūčio 23 d. (26 metai) 26 2 Rumunija FC UTA Arad
6 G Benas Šatkus 2001 m. balandžio 1 d. (21 metai) 10 0 Vokietija FC Nürnberg
5 G Edgaras Utkus 2000 m. birželio 22 d. (21 metai) 7 0 Belgija Cercle Brugge KSV
4 G Artemijus Tutyškinas 2003 m. rugpjūčio 8 d. (18 metų) 2 0 Italija FC Crotone
3 G Pijus Širvys 1998 m. balandžio 1 d. (24 metai) 1 0 Lietuva FK Panevėžys
13 G Natanas Žebrauskas 2002 m. vasario 18 d. (20 metų) 0 0 Vokietija SpVgg Greuther Fürth B

11 S Arvydas Novikovas 1990 m. gruodžio 18 d. (31 metai) 78 12 Turkija BB Erzurumspor
10 S Fedor Černych 1991 m. gegužės 21 d. (31 metai) 73 11 Lenkija Jagiellonia Białystok
14 S Vykintas Slivka 1995 m. balandžio 29 d. (27 metai) 50 2 Graikija Apollon Smyrnis
19 S Donatas Kazlauskas 1994 m. kovo 31 d. (28 metai) 33 2 Lietuva FK Žalgiris
17 S Justas Lasickas 1997 m. spalio 6 d. (24 metai) 32 2 Serbija Voždovac
18 S Ovidijus Verbickas 1993 m. liepos 4 d. (28 metai) 30 1 Lietuva FK Žalgiris
7 S Gratas Sirgėdas 1994 m. gruodžio 17 d. (27 metai) 14 5 Lietuva FK Kauno Žalgiris
20 S Paulius Golubickas 1999 m. rugpjūčio 19 d. (22 metai) 13 1 Kroatija HNK Gorica
15 S Linas Mėgelaitis 1998 m. rugsėjo 9 d. (23 metai) 10 1 Italija Viterbese
5 S Karolis Uzėla 2000 m. kovo 11 d. (22 metai) 3 0 Latvija FK RFS
23 S Vilius Armanavičius 1995 m. gegužės 8 d. (27 metai) 3 0 Lietuva FC Hegelmann
15 S Giedrius Matulevičius 1997 m. kovo 5 d. (25 metai) 3 0 Lietuva FK Sūduva
9 S Eligijus Jankauskas 1998 m. birželio 22 d. (23 metai) 2 0 Lietuva FK Panevėžys
4 S Titas Milašius 2000 m. gruodžio 12 d. (21 metai) 2 0 Lenkija TS Podbeskidzie Bielsko-Biała
10 P Nauris Petkevičius 2000 m. vasario 19 d. (22 metai) 0 0 Belgija RSC Charleroi
17 S Tomas Kalinauskas 2000 m. balandžio 27 d. (22 metai) 0 0 Anglija AFC Wimbledon
7 S Artūr Dolžnikov 2000 m. birželio 6 d. (21 metai) 0 0 Lietuva FK Riteriai
8 S Gustas Jarusevičius 2003 m. gegužės 23 d. (19 metų) 0 0 Lietuva FK Žalgiris

9 P Karolis Laukžemis 1992 m. kovo 11 d. (30 metų) 27 2 Rumunija FC UTA Arad
22 P Armandas Kučys 2003 m. vasario 27 d. (19 metų) 2 0 Švedija Kalmar FF
21 P Augustinas Klimavičius 2001 m. balandžio 27 d. (21 metai) 2 1 Lietuva FC Hegelmann
15 P Ignas Kružikas 1998 m. gruodžio 14 d. (23 metai) 1 0 Lietuva FC Hegelmann

Artimiausia rinktinės atsarga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiti žaidėjai per pastaruosius 12 mėnesių kviesti į Lietuvos rinktinę

Poz. Žaidėjas Amžius Rungt. Įvarčiai Klubas Paskutinės
V Titas Krapikas 1999 m. sausio 3 d. (23 metai) 1 0 Italija Ternana Calcio Kuveitas, 2021 m. lapkričio 15 d.
V Tomas Švedkauskas 1994 m. birželio 22 d. (27 metai) 14 0 Belgija Lommel Ispanija U-21, 2021 m. birželio 8 d.
V Deividas Mikelionis 1995 m. rugpjūčio 5 d. (26 metai) 0 0 Lietuva FK Kauno Žalgiris Ispanija U-21, 2021 m. birželio 8 d.

G Vytas Gašpuitis 1994 m. kovo 4 d. (28 metai) 11 0 Škotija Dunfermline Athletic Kuveitas, 2021 m. lapkričio 15 d.
G Dominykas Barauskas 1997 m. balandžio 18 d. (25 metai) 5 0 Lietuva Riteriai Kuveitas, 2021 m. lapkričio 15 d.
G Justinas Januševskij 1999 m. kovo 26 d. (23 metai) 3 0 Lietuva Panevėžys Šveicarija,2021 m. spalio 12 d.
G Vaidas Slavickas 1986 m. vasario 26 d. (36 metai) 22 0 Lietuva Sūduva Italija, 2021 m. rugsėjo 7 d.
G Markas Beneta 1993 m. liepos 8 d. (28 metai) 13 0 Lietuva Sūduva Ispanija U-21, 2021 m. birželio 8 d.
G Sigitas Olberkis 1997 m. balandžio 19 d. (25 metai) 0 0 Estija TJK Legion Ispanija U-21, 2021 m. birželio 8 d.

S Martynas Dapkus 1993 m. vasario 16 d. (29 metai) 16 0 Lietuva Kauno Žalgiris Kuveitas, 2021 m. lapkričio 15 d.
S Domantas Šimkus 1996 m. vasario 10 d. (26 metai) 24 0 Azerbaidžanas Səbail FK Kuveitas, 2021 m. lapkričio 15 d.
S Ernestas Veliulis 1992 m. rugsėjo 22 d. (29 metai) 5 0 Lietuva Panevėžys Kuveitas, 2021 m. lapkričio 15 d.
S Modestas Vorobjovas 1995 m. gruodžio 30 d. (26 metai) 23 1 Rumunija FC UTA Arad Italija,2021 m. rugsėjo 8 d.
S Deimantas Petravičius 1995 m. rugsėjo 2 d. (26 metai) 23 1 Ispanija Águilas Ispanija U-21, 2021 m. birželio 8 d.
S Tautvydas Eliošius 1991 m. lapkričio 3 d. (30 metų) 9 0 Lietuva Panevėžys Ispanija U-21, 2021 m. birželio 8 d.
S Karolis Šilkaitis 1996 m. liepos 21 d. (25 metai) 0 0 Lietuva Kauno Žalgiris Ispanija U-21, 2021 m. birželio 8 d.

P Edgaras Dubickas 1998 m. liepos 9 d. (23 metai) 4 0 Italija Piacenza Calcio Kuveitas, 2021 m. lapkričio 15 d.

Daugiausiai kartų Lietuvos rinktinei atstovavę žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paryškintu šriftu išskirti profesionalo karjerą tebetęsiantys žaidėjai.

Atnaujinta 2022 m. kovo 29 d.

# Žaidėjas Karjera rinktinėje Rungtynės Įvarčiai
1. Saulius Mikoliūnas 2004– 97 5
2. Andrius Skerla 1996–2011 m. 84 1
3. Deividas Šemberas 1996–2013 m. 82 0
4. Arvydas Novikovas 2010– 78 12
5. Fedor Černych 2012– 73 11
6. Tomas Danilevičius 1998–2012 m. 71 19
7. Žydrūnas Karčemarskas 2002–2013 m. 66 0
8. Aurelijus Skarbalius 1991–2005 m. 65 5
Marius Stankevičius 2001–2013 m. 65 5
10. Deividas Česnauskis 2001–2015 m. 64 4

Rezultatyviausi visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paryškintu šriftu išskirti profesionalo karjerą tebetęsiantys žaidėjai.

Atnaujinta 2022 m. kovo 29 d.

# Žaidėjas Karjera rinktinėje Įvarčiai (rungtynės) Įv./rungt.
1. Tomas Danilevičius 1998–2012 m. 19 (71) 0,27
2. Antanas Lingis 1928–1938 m. 12 (33) 0,36
Arvydas Novikovas 2010– 12 (78) 0,15
4. Fiodor Černych 2012– 11 (73) 0,15
5. Edgaras Jankauskas 1991–2008 m. 10 (56) 0,18
6. Virginijus Baltušnikas 1990–1998 m. 9 (42) 0,21
7. Jaroslavas Citavičius 1926–1933 m. 8 (24) 0,33
Valdas Ivanauskas 1990–2000 m. 8 (28) 0,29
Darius Maciulevičius 1991–2005 m. 8 (38) 0,21
Robertas Poškus 1999–2011 m. 8 (48) 0,17

Garsūs žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Komandos treneriai (nuo 1990 m.)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Spalvos ir apranga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Spalvos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Symbol question vote.svg

Apranga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aprangos tiekėjas renkamas konkurso būdu, per savo istoriją rinktinė turėjo 8 tiekėjus:[25]

Metai Gamintojas
1992–1994 Umbro
1994 Auda
1995–1997 Diadora
1997 Tūta
1998 Puma
1999 Hummel
2000–2002 Lotto
2002–2005 Hummel
2006–2010 Saller
2010–2021 Hummel

Jaunimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rungtynių rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos futbolo rinktinės varžybos
Pasaulio čempionatų atranka: 1994 | 1998 | 2002 | 2006 | 2010 | 2014 | 2018 | 2022
Europos čempionatų atranka: 1996 | 2000 | 2004 | 2008 | 2012 | 2016 | 2020
UEFA Tautų lyga 2018–2019 m. | 2020–2021 m. | 2022–2023 m.
Neoficialios: Draugiškos varžybos | Baltijos taurė


Pastarosios rungtynės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Data Turnyras Vieta Varžovas Rezultatas Įvarčiai
2021 m. kovo 24 d. Kontrolinės rungtynės Kosovas Priština Kosovas Kosovas Pralaimėjimas 0:4
2021 m. kovo 28 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Šveicarija Sankt Galenas Šveicarija Šveicarija Pralaimėjimas 0:1
2021 m. kovo 31 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Italija Italija Pralaimėjimas 0:2
2021 m. birželio 1 d. 2021 m. Baltijos taurė Lietuva Vilnius Estija Estija Pralaimėjimas 0:1
2021 m. birželio 4 d. 2021 m. Baltijos taurė Latvija Ryga Latvija Latvija Pralaimėjimas 1:3 Paulius Golubickas
2021 m. birželio 8 d. Kontrolinės rungtynės Ispanija Leganesas[26] Ispanija Ispanija U-21 Pralaimėjimas 0:4
2021 m. rugsėjo 2 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Šiaurės Airija Šiaurės Airija Pralaimėjimas 1:4 Rolandas Baravykas
2021 m. rugsėjo 5 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Bulgarija Sofija Bulgarija Bulgarija Pralaimėjimas 0:1
2021 m. rugsėjo 8 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Italija Emilijos Redžas Italija Italija Pralaimėjimas 0:5
2021 m. spalio 9 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Bulgarija Bulgarija Pergalė 3:1 Justas Lasickas, Fiodoras Černychas (2)
2021 m. spalio 12 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Šveicarija Šveicarija Pralaimėjimas 0:4
2021 m. lapkričio 12 d. XXII pasaulio futbolo čempionato atranka Šiaurės Airija Belfastas Šiaurės Airija Šiaurės Airija Pralaimėjimas 0:1
2021 m. lapkričio 15 d. Kontrolinės rungtynės Lietuva Vilnius Kuveitas Kuveitas Lygiosios 1:1 Justas Lasickas
2021 m. lapkričio 16 d. Kontrolinės rungtynės Baltarusija Minskas Baltarusija Baltarusija atšauktos[27]
2022 m. kovo 25 d. Kontrolinės rungtynės San Marinas Seravalė San Marinas San Marinas Pergalė 2:1 Augustinas Klimavičius, Linas Mėgelaitis
2022 m. kovo 29 d. Kontrolinės rungtynės Airija Dublinas Airija Airija Pralaimėjimas 0:1

Artėjančių rungtynių tvarkaraštis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Data Turnyras Vieta Varžovas
2022 m. birželio 4 d. 2022–2023 m. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Liuksemburgas Liuksemburgas
2022 m. birželio 7 d. 2022–2023 m. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Turkija Turkija
2022 m. birželio 11 d. 2022–2023 m. UEFA Tautų lyga Farerų salos Farerų salos Farerų salos
2022 m. birželio 14 d. 2022–2023 m. UEFA Tautų lyga Turkija Turkija Turkija
2022 m. rugsėjo 22 d. 2022–2023 m. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Farerų salos Farerų salos
2022 m. rugsėjo 25 d. 2022–2023 m. UEFA Tautų lyga Liuksemburgas Liuksemburgas Liuksemburgas

Rinktinės varžybų statistika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos rinktinės rungtynių statistika pagal komandas (visos oficialios ir draugiškos rungtynės po 1990 m.).

      Teigiamas pergalių santykis       Neutralus santykis       Neigiamas santykis

Varžovas
Žaista
Pergalės
Lygiosios
Pralaimėta
Įmušta
Praleista
Santykis
Airija Airija 5 0 1 4 1 6 -5
Albanija Albanija 6 3 1 2 7 7 0
Andora Andora 2 2 0 0 7 1 +6
Anglija Anglija 4 0 0 4 0 10 -10
Argentina Argentina 1 0 1 0 0 0 0
Armėnija Armėnija 4 2 0 2 7 6 +1
Austrija Austrija 3 1 0 2 3 6 -3
Azerbaidžanas Azerbaidžanas 3 1 1 1 2 2 0
Baltarusija Baltarusija 10 1 5 5 8 20 -12
Belgija Belgija 2 0 2 0 2 2 0
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina 6 1 1 4 5 10 -5
Brazilija Brazilija 1 0 0 1 1 3 -2
Bulgarija Bulgarija 3 1 0 2 3 5 -2
Čekija Čekija 7 1 0 6 5 20 -15
Čilė Čilė 1 0 0 1 0 1 -1
Danija Danija 2 0 1 1 0 4 -4
Estija Estija 24 13 4 7 47 20 +27
Farerai Farerai 9 7 1 1 13 5 +8
Gruzija Gruzija 8 3 1 4 6 13 -7
Graikija Graikija 3 1 0 2 2 4 -2
Indonezija Indonezija 2 1 1 0 6 2 +4
Iranas Iranas 1 0 0 1 0 1 -1
Islandija Islandija 4 1 1 2 2 6 -4
Ispanija Ispanija 7 0 1 6 2 18 -16
Italija Italija 8 0 2 6 1 19 -18
Izraelis Izraelis 5 0 1 4 8 14 -6
Jordanija Jordanija 1 0 0 1 0 3 -3
Juodkalnija Juodkalnija 2 0 0 2 1 6 -5
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai 1 0 1 0 1 1 0
Kazachstanas Kazachstanas 3 1 1 1 3 4 -1
Kipras Kipras 3 1 0 2 3 4 -1
Kroatija Kroatija 2 0 1 1 0 2 -2
Kosovas Kosovas 1 0 0 1 0 4 -4
Kuveitas Kuveitas 2 0 1 1 1 2 -1
Latvija Latvija 26 10 5 11 29 36 -7
Lichtenšteinas Lichtenšteinas 6 4 1 1 8 3 +5
Liuksemburgas Liuksemburgas 4 1 1 2 4 5 -1
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija 3 2 0 1 4 2 +2
Malis Malis 1 0 0 1 1 3 -2
Malta Malta 5 2 2 1 8 5 +3
Moldavija Moldavija 8 2 4 2 11 9 +2
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 1 1 0 0 1 0 +1
Norvegija Norvegija 2 0 0 2 0 2 -2
Lenkija Lenkija 11 2 4 5 7 17 -10
Portugalija Portugalija 4 0 0 4 3 20 -17
Prancūzija Prancūzija 4 0 0 4 0 5 -5
Rumunija Rumunija 11 1 0 10 5 18 -13
Rusija Rusija 4 0 1 3 4 11 -7
San Marinas San Marinas 5 5 0 0 11 2 +9
Serbija Serbija[a] 9 1 0 8 6 23 -17
Slovakija Slovakija 6 0 3 3 5 11 -6
Slovėnija Slovėnija 6 2 2 2 7 11 -4
Suomija Suomija 2 1 0 1 1 3 -2
Šiaurės Airija Šiaurės Airija 3 0 1 3 3 8 -5
Škotija Škotija 10 1 3 6 4 14 -10
Šri Lanka Šri Lanka 2 1 1 0 2 0 +2
Švedija Švedija 1 0 0 1 2 4 -2
Šveicarija Šveicarija 4 0 0 4 1 11 -10
Turkmėnija Turkmėnija 1 1 0 0 2 1 +1
Ukraina Ukraina 10 2 1 7 8 20 -12
Vengrija Vengrija 5 0 1 4 2 14 -12
Vokietija Vokietija 2 0 1 1 1 3 -2
 1. įskaitant Jugoslaviją bei Serbiją ir Juodkalniją

Lietuva dar nėra žaidusi jokių varžybų nuo 1990 m. su šiomis UEFA zonos komandomis: Turkija Turkija, Nyderlandai Nyderlandai, Velsas Velsas, Gibraltaras Gibraltaras.

Reitingai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

FIFA reitingai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2022 m. kovo mėn. Lietuvos futbolo rinktinė užėmė 138 vietą FIFA reitingų lentelėje. Aukščiausias reitingas buvo 43 vieta 1995 m., o žemiausias – 149 vieta 2017 m.[28]

UEFA reitingai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

UEFA reitingai yra skaičiuojami UEFA Tautų lygos rezultatų pagrindu. Paskutiniai UEFA Tautų lygos reitingai buvo paskelbti 2020 m. gruodžio 1 d. Lietuvos vyrų futbolo rinktinė užima 41-ą vietą.[29] Po 2018–2019 m. UEFA Tautų lygos sezono rinktinė užėmė 43-ą vietą. Prieš tai, nacionalinių rinktinių reitingavimui buvo naudojami UEFA koeficientai.

Įsimintinos varžybos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išskirtinės savo rezultatais rinktinės varžybos (nuo 1990 m.)

Įsimintinos pergalės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pergalės arba lygiosios žaidžiant su pajėgesnėmis rinktinėmis:

1992 m. rugsėjo 23 d.
XV pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Danija Danija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 10 500
Teisėjas: Bulgarija Lube Spasov
Ataskaita

1995 m. kovo 29 d.
X Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Kroatija Kroatija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 9500
Teisėjas: Velsas Keith Burge
Ataskaita

1994 m. lapkričio 16 d.
X Europos futbolo čempionato atranka
Slovėnija Slovėnija 1 – 2 Lietuva Lietuva Stadion Ljudski vrt, Mariboras
Žiūrovų: 4000
Teisėjas: Slovakija Karol Ihring
Zahovič Scored after 55 minutes 55' Ataskaita Sukristovas Scored after 64 minutes 64'
Žuta Scored after 87 minutes 87'

1997 m. rugpjūčio 20 d.
XVI pasaulio futbolo čempionato atranka
Airija Airija 0 – 0 Lietuva Lietuva Lansdowne Road, Dublinas
Žiūrovų: 32 620
Teisėjas: Portugalija Jorge Monteiro Coroado
Ataskaita

1999 m. birželio 26 d.
draugiškos
Argentina Argentina 0 – 0 Lietuva Lietuva José Amalfitani stadionas, Buenos Airės
Žiūrovų: 11 314
Teisėjas: Urugvajus Daniel Bello
Ataskaita

2001 m. rugsėjo 1 d.
XVII pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Italija Italija Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 5500
Teisėjas: Nyderlandai Mario van der Ende
Ataskaita

2003 m. kovo 29 d.
XII Europos futbolo čempionato atranka
Vokietija Vokietija 1 – 1 Lietuva Lietuva Franken-Stadion, Niurnbergas
Žiūrovų: 40 754
Teisėjas: Ispanija Victor José Esquinas Torres
Ramelow Scored after 7 minutes 7' Ataskaita Ražanauskas Scored after 72 minutes 72'

2003 m. balandžio 2 d.
XII Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 1 – 0 Škotija Škotija Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 6400
Teisėjas: Austrija Fritz Stuchlik
Ražanauskas Scored after 73 minutes 73' (11 m) Ataskaita

2004 m. rugsėjo 4 d.
XVIII pasaulio futbolo čempionato atranka
Belgija Belgija 1 – 1 Lietuva Lietuva Stade du Pays de Charleroi, Šarlerua
Žiūrovų: 19 218
Teisėjas: Kipras Loizos Loizou
Sonck Scored after 61 minutes 61' Ataskaita Jankauskas Scored after 73 minutes 73'

2004 m. spalio 13 d.
XVIII pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Ispanija Ispanija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 9114
Teisėjas: Prancūzija Éric Poulat
Ataskaita

2006 m. gegužės 2 d.
draugiškos
Lenkija Lenkija 0 – 1 Lietuva Lietuva Stadion GKS, Belchatuvas
Žiūrovų: 5500
Teisėjas: Šiaurės Makedonija Emil Bozinovski
Ataskaita Gedgaudas Scored after 14 minutes 14'

2006 m. rugsėjo 2 d.
XIII Europos futbolo čempionato atranka
Italija Italija 1 – 1 Lietuva Lietuva San Paolo stadionas, Neapolis
Žiūrovų: 60 000
Teisėjas: Švedija Martin Hansson
Inzaghi Scored after 30 minutes 30' Ataskaita Danilevičius Scored after 21 minutes 21'

2007 m. lapkričio 17 d.
XIII Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 2 – 0 Ukraina Ukraina Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 3000
Teisėjas: Šiaurės Airija David Malcolm
Savėnas Scored after 41 minutes 41'
Danilevičius Scored after 67 minutes 67'
Ataskaita

2008 m. rugsėjo 6 d.
XIX pasaulio futbolo čempionato atranka
Rumunija Rumunija 0 – 3 Lietuva Lietuva Dr. Constantin Radulescu stadionas, Klužas
Žiūrovų: 14 000
Teisėjas: Airija Alan Kelly
Ataskaita Stankevičius Scored after 31 minutes 31'
Mikoliūnas Scored after 69 minutes 69'
Kalonas Scored after 86 minutes 86'

2008 m. rugsėjo 10 d.
XIX pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 2 – 0 Austrija Austrija Sūduvos stadionas, Marijampolė
Žiūrovų: 4500
Teisėjas: Italija Paolo Tagliavento
Danilevičius Scored after 52 minutes 52', Scored after 58 minutes 58' Ataskaita

2009 m. spalio 14 d.
XIX pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 2 – 1 Serbija Serbija Sūduvos stadionas, Marijampolė
Žiūrovų: 2000
Teisėjas: Bulgarija Anton Guenov
Kalonas Scored after 18 minutes 18' (11 m)
Stankevičius Scored after 67 minutes 67' (11 m)
Ataskaita Tošić Scored after 59 minutes 59'

2010 m. rugsėjo 7 d.
XIV Europos futbolo čempionato atranka
Čekija Čekija 0 – 1 Lietuva Lietuva Andrův stadionas, Olomoucas
Žiūrovų: 12 100
Teisėjas: Izraelis Alon Yefet
Ataskaita Šernas Scored after 26 minutes 26'

2011 m. kovo 25 d.
draugiškos
Lietuva Lietuva 2 – 0 Lenkija Lenkija Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 3000
Teisėjas: Latvija Andris Treimanis
Mikoliūnas Scored after 18 minutes 18'
E. Česnauskis Scored after 29 minutes 29'
Ataskaita

2015 m. spalio 9 d. (2015-10-09)
XV Europos futbolo čempionato atranka
Slovėnija Slovėnija 1–1 Lietuva Lietuva Stožice Stadium, Liubliana
Žiūrovų: 10 498
Teisėjas: Nyderlandai Björn Kuipers
Birsa Scored after 45+1 minutes 45+1' (11 m) Ataskaita Novikovas Scored after 79 minutes 79' (11 m)

Pergalės dideliu įvarčių skirtumu:

1995 m. gegužės 20 d.
1995 m. Baltijos taurė
Lietuva Lietuva 7–0 Estija Estija Dauguvos stadionas, Ryga
Žiūrovų: 1500
Teisėjas: Latvija Roman Lajuks
Skarbalius Scored after 27 minutes 27'
Baltušnikas Scored after 34 minutes 34'
Preikšaitis Scored after 36 minutes 36'
Upstas Scored after 57 minutes 57'
Žuta Scored after 62 minutes 62'
Žvingilas Scored after 75 minutes 75'
Poderis Scored after 88 minutes 88'

1995 m. spalio 11 d.
X Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 5 – 0 Estija Estija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 2500
Teisėjas: Prancūzija Didier Pauchard
Maciulevičius Scored after 8 minutes 8'
Šuika Scored after 13 minutes 13', Scored after 39 minutes 39'
Šlekys Scored after 44 minutes 44'
Ivanauskas Scored after 61 minutes 61'
Ataskaita

1998 m. birželio 29 d.
draugiškos
Lietuva Lietuva 4 – 0 Andora Andora Savivaldybės stadionas, Karksi Nuja, Estija
Žiūrovų: 60
Teisėjas: Estija Juri Saar
Tereškinas Scored after 20 minutes 20'
Morinas Scored after 22 minutes 22'
Mikulėnas Scored after 43 minutes 43'
Vasiliauskas Scored after 78 minutes 78'
Ataskaita

2001 m. liepos 4 d.
2001 m. Baltijos taurė
Lietuva Lietuva 5 – 2 Estija Estija Dauguvos stadionas, Ryga
Žiūrovų: 500
Teisėjas: Latvija Roman Lajuks
Buitkus Scored after 37 minutes 37'
Česnauskis Scored after 46 minutes 46'
Vasiliauskas Scored after 73 minutes 73'
Trakys Scored after 90 minutes 90'
Vilėniškis Scored after 90+1 minutes 90+1'
Anniste Scored after 7 minutes 7'
Švets Scored after 35 minutes 35'

2003 m. liepos 3 d.
2003 m. Baltijos taurė
Estija Estija 1 – 5 Lietuva Lietuva Sportland Arena, Talinas
Žiūrovų: 1500
Teisėjas: Švedija Martin Ingvarsson
Sirel Scored after 57 minutes 57' Morinas Scored after 39 minutes 39'
D. Česnauskis Scored after 45 minutes 45'
Velička Scored after 72 minutes 72'
Bezykornovas Scored after 84 minutes 84'
E. Česnauskis Scored after 90 minutes 90'

2004 m. rugsėjo 8 d.
XVIII pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 4 – 0 San Marinas San Marinas Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 4000
Teisėjas: Albanija Sokol Jareci
Jankauskas Scored after 18 minutes 18' Scored after 50 minutes 50'
Danilevičius Scored after 65 minutes 65'
Gedgaudas Scored after 90+2 minutes 90+2'
Ataskaita

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/karines_oro_pajegos/karo_lakunu_portretai/karo_lakunai_1919_-1940_m./kapitonas_romualdas_marcinkus_-_tarpukario_futbolo_legenda.html Archyvuota kopija 2012-08-08 iš Wayback Machine projekto.
 2. UEFA Member associacion profile – Lithuania [1]
 3. http://scoreshelf.com/gjlb/en/Lithuania/1994fwcNIR_v_LTU
 4. http://scoreshelf.com/dvcb/en/World_Cup/1994
 5. http://scoreshelf.com/dvcb/en/European_Cup/1996
 6. http://scoreshelf.com/gjbb/en/Lithuania/1998fwcLTU_v_IRL
 7. http://scoreshelf.com/gjlb/en/Lithuania/2000uecLTU_v_BIH
 8. http://www.weltfussball.de/spielplan/em-qualifikation-1998-1999-gruppe-9/0/
 9. http://www.weltfussball.de/spielplan/wm-quali-europa-2002-gruppe-8/0/
 10. http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/pasauli-pribloske-lygiosios-vokietijoje-7554
 11. http://www.fifa.com/worldcup/archive/germany2006/preliminaries/preliminary=8071/matches/match=36651/report.html Archyvuota kopija 2013-12-25 iš Wayback Machine projekto.
 12. http://scoreshelf.com/dvcb/en/World_Cup/2006
 13. http://www.lrytas.lt/-11572183681157143813-futbolo-sensacija-lietuva-italija-1-1-nuotraukos.htm[neveikianti nuoroda]
 14. http://scoreshelf.com/dvcb/en/European_Cup/2008
 15. http://www.balsas.lt/naujiena/212216/neitiketina-lietuva-rumunija-3-0/rubrika:naujienos-sportas-futbolas
 16. http://www.weltfussball.de/spielplan/wm-quali-europa-2010-gruppe-7/0/
 17. http://www.uefa.com/uefaeuro2012/matches/season=2012/round=15171/match=2002215/postmatch/report/index.html
 18. Lietuvos rinktinė FIFA reitinge pramušė dugną
 19. https://www.sportas.lt/naujiena/425194/didziausia-suoli-padariusi-fifa-reitingo-8-vieta-lietuva
 20. https://lff.lt/news/11700/ivyko-vykdomojo-komiteto-posedis/
 21. https://lff.lt/news/9698/baltijos-taures-varzybos-atidedamos-neribotam-laikui/
 22. https://www.sportas.lt/naujiena/438142/v-ivanauskas-lietuvos-rinktines-vyriausiasis-treneris
 23. https://lff.lt/news/12391/patvirtintas-naujas-vyru-rinktines-treneriu-stabas/
 24. https://lff.lt/news/13577/paskelbta-lietuvos-rinktines-sudetis-birzelio-menesio-kovoms-uefa-tautu-lygoje/
 25. https://lff.lt/news/10997/lff-issirinko-technini-partneri/
 26. https://lff.lt/news/12102/birzelio-menesi-lietuvos-rinktine-suzais-kontrolines-rungtynes-su-ispanija/
 27. https://www.15min.lt/sportas/naujiena/futbolas/po-lektuvo-uzgrobimo-lietuva-traukiasi-is-futbolo-macu-su-baltarusija-24-1508430
 28. https://www.fifa.com/fifa-world-ranking/LTU
 29. https://editorial.uefa.com/resources/0264-10fc7133decc-0734cf828401-1000/unl_rankings_after_md6_with_criteria_1_december_2020_.pdf

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidėjų statistika:

Varžybų statistika:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Verta.png Šis straipsnis įtrauktas į Vertingų straipsnių kategoriją.