Lietuvos vyrų futbolo rinktinė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Lietuvos futbolo rinktinė)
Jump to navigation Jump to search
Asociacija
Lietuvos futbolo federacija
FIFA reitingas
132 (2019 m. rugsėjo 19 d.)
Treneris
Valdas Urbonas
Daugiausiai įvarčių įmušė
Tomas Danilevičius (19)
Daugiausia rungtynių žaidė
Saulius Mikoliūnas (86)
Apranga namuose
Apranga svečiuose
Pirmosios rungtynės
Lietuva Lietuva 0:5 Estija Estija
(Kaunas; 1923 m. birželio 24 d.)
Pergalė didžiausiu skirtumu
Lietuva Lietuva 7:0 Estija Estija
(Ryga; 1995 m. gegužės 20 d.)
Pralaimėjimas didžiausiu skirtumu
Flag of Egypt (1922–1958).svg Egiptas 10:0 Lietuva Lietuva
(Paryžius; 1924 m. gegužės 27 d.)
Pasaulio čempionatas
nedalyvavo
Europos čempionatas
nedalyvavo
Lietuvos futbolo rinktinė 1924 m. vasaros olimpinėse žaidynėse.
Lietuvos kojosvaidos žaismo (futbolo) komanda po draugiškų tarpvalstybinių rungtynių su Latvijos rinktine, kuriai pralošė 2:3 (1:1). Antroje eilėje stovi (nuo kairės): Leonardas Žukauskas (Šančių „Kovas“), Izaokas Lifšicas (Kauno „Makabi“), Stasys Sabaliauskas (Šančių „Kovas“), Artūras Vagneris (Kauno „KSK“), Valerijonas Balčiūnas (Šančių „Kovas“), Vincas Bartuška („LFLS“), Juozas Žebrauskas (Šančių „Kovas“), Jaroslavas Citavičius (Šančių „Kovas“), Dovydas Švarcas (Kauno „Makabi“); pirmoje eilėje (nuo kairės): Nikodemas Čerekas („LFLS“), Tadas Šliogeris („LFLS“), Stasys Janušauskas-Jonušas (Šančių „Kovas“). Kaunas, 1926–08–21.

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė – futbolo komanda, atstovaujanti Lietuvai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tarpukario laikotarpis (1923–1940)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmąsias oficialias rungtynes Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė sužaidė 1923 m. birželio 24 d. su Estijos komanda ir jas pralaimėjo rezultatu 0:5 (sudėtis: vartininkas Steponas Darius, gynėjai Dveringas, Gvildys, saugai Juozapaitis, Bartuška, Razma, puolėjai Varšukas, Baueris, Kiegas, Kunelis, Garbačiauskas). Pirmoji pergalė buvo iškovota 1924 m. rugpjūčio 24 d., kai Taline rezultatu 2:1 buvo nugalėta ta pati Estijos rinktinė. Vėliau Lietuva reguliariai žaidė tarptautines futbolo varžybas iki pat TSRS okupacijos 1940 m. Iš viso per šį laikotarpį Lietuvos rinktinė sužaidė 69 oficialiais rungtynes, iš kurių 14 laimėjo, 12 sužaidė lygiosiomis ir 43 pralaimėjo.

Iki 1927 metų rinktinė žaidė be trenerio priežiūros. 1927 metais LFL paskyrė treneriu vengrą Ferencą Molnarą, bet po dviejų rinktinės pralaimėjimų (latviams 3:6, estams – 0:5) iš trenerio pareigų atleido. Toliau iki 1930 metų komanda vėl rungtyniavo be trenerio. Naujas treneris austras O. Ditrichas pasiekė dvi pergales ir vienos lygiasias. Tačiau 1931 m. rinktinė patyrė tris iš eilės pralaimėjimus (Rumunijai 2:4, Estijai – 0:2 ir Latvijai 0:1), ir treneris atleistas. 1932 m. LFL Centro komitetas rinktinės treneriu paskyrė komandos kapitoną Romualdą Marcinkų. Tai buvo vienintelis tarpukariu prie rinktinės vairo buvęs lietuvis, iki šiol jauniausias jos treneris (1932 metais Romualdui Marcinkui tebuvo 25 metai). Jam vadovaujant rinktinė iš 15 rungtynių pasiekė 4 pergales, 4 lygiasias ir 7 pralaimėjimus.

1924 m. Lietuvos futbolo komanda dalyvavo Paryžiuje vykusių Olimpinių žaidynių futbolo turnyre. Prieš varžybas Lietuvos rinktinė buvo suburta paskubomis ir rimčiau pasiruošti turnyrui nespėjo (iš tiesų prieš varžybas lietuviai net nė karto nepasitreniravo). Atvykusi į Paryžių tik likus mažiau nei parai iki varžybų, Lietuva jau pirmame etape buvo sutriuškinta Šveicarijos rezultatu 0:9[1].

1928 m. startavo Baltijos taurės turnyras, kuriame varžėsi Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinktinės. Turnyras tapo tradiciniu ir su retomis išimtimis (neįvyko 1934 ir 1939 m.) buvo rengiamas kasmet iki pat 1940 m. Lietuvos rinktinė laimėjo šį turnyrą 1930 ir 1935 m.

Lietuva dalyvavo ir atrankos varžybose į Tarpukariu vykusius pasaulio futbolo čempionatus. 1934 m. PČ atrankos varžybose Lietuvai teko susirungti su Švedijos ir Estijos ekipomis. Pirmąjį mačą Kaune, Kariuomenės sporto stadione, švedams lietuviai pralaimėjo 0:2, o antrasis grupės mačas su Estija taip ir nebuvo surengtas, kadangi po estų pralaimėjimo švedams tapo aišku, jog tiek lietuviai, tiek estai neturi jokių galimybių prasimušti į tolimesnį etapą.

1938 m. PČ atrankos varžybose reikėjo žaisti tik su Latvijos komanda, tačiau lietuviai kaimynams pralaimėjo abejas rungtynes – 2:4 išvykoje ir 1:5 namuose – ir į tolesnį turnyro etapą nepateko.

Sovietinės okupacijos laikotarpis (1940–1990)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 1940 m. iki 1990 m. Lietuvai esant TSRS okupacijoje, Lietuvos futbolo rinktinė jokiuose oficialiuose turnyruose dalyvauti negalėjo, tačiau žaidė TSRS tautų spartakiadose ir draugiškose rungtynėse. Per šį laikotarpį sužaistos 23 rungtynės, per kuriais iškovota 11 pergalių, 2 rungtynės baigėsi lygiosiomis ir 10 buvo pralaimėta.

Taip pat šiuo laikotarpiu lietuviai futbolininkai rungtyniavo TSRS futbolo rinktinės sudėtyje. 1988 m. du lietuviai – Arminas Narbekovas ir Arvydas Janonis – TSRS rinktinės sudėtyje laimėjo Seulo olimpinių žaidynių aukso medalius. Tais pačiais 1988 m. į sidabrą Europos čempionate iškovojusios TSRS rinktinės sudėtį buvo įtrauktas, tačiau į aikštę taip ir neišbėgo, Vilniaus „Žalgirio“ klubo gynėjas Viačeslavas Sukristovas.

Po Neprikausomybės atgavimo (nuo 1990 m.)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po Nepriklausomybės atgavimo, pirmąsias rungtynes Lietuvos rinktinė sužaidė Tbilisyje 1990 m. gegužės 27 d. su Gruzija, jos baigėsi lygiosiomis 2:2.[2] Nuo tada Lietuvos rinktinė reguliariai žaidžia oficialias ir draugiškas tarpvalstybines futbolo rungtynes. 1991 m. atgaivintas ir Baltijos taurės turnyras. Po nepriklausomos valstybės atkūrimo Lietuva jame nugalėjo 8 kartus (1991, 1992, 1994, 1996, 1997, 1998, 2005 ir 2010 m.), pridėjus du prieš Antrąjį pasaulinį karą iškovotus titulus, Lietuvos rinktinė Baltijos taurę yra laimėjusi jau 10 kartų. Iš atskirų draugiškų rungtynių galima išskirti Lietuvos rinktinės rungtynes 1996 m. su tuometiniais pasaulio čempionais Brazilijos futbolininkais (rungtynes 3:1 laimėjo brazilai), kuriems atstovavo tokios žvaigždės, kaip Ronaldo, kuris ir įmušė visus tris brazilų įvarčius. 1999 m. lietuviai Argentinoje žaidė su pasaulio elitui priskiriamais argentiniečiais ir iškovojo lygiąsias 0:0.

Lietuvos rinktinė oficialiose varžybose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos rinktinė iki šiol 14 kartų yra bandžiusi patekti į aukščiausio lygio futbolo turnyrus (7 kartus į pasaulio čempionatus ir 7 kartus į Europos čempionatus), tačiau nė sykio neįveikė atrankos varžybų. Taip pat vieną kartą dalyvauta UEFA Tautų lygos turnyre.

Pirmasis turnyras į kurį bandė patekti lietuviai – 1994 m. PČ. Pirmąsias rungtynes lietuviai 1992 m. balandžio 28 d. išvykoje žaidė su Šiaurės Airija. Lietuviai nustebino futbolo pasaulį ir pirmosiose oficialiose varžybose sugebėjo iškovoti lygiąsias 2:2[3]. Visgi vėliau Lietuvos rinktinės rezultatai suprastėjo – per 12 atrankos ciklo rungtynių buvo iškovotos tik 2 pergalės (2:1 prieš Latviją ir 3:1 prieš Albaniją), 3 kartus sužaista lygiosiomis (be jau minėtų rungtynių su Šiaurės Airija, dar pasiektos lygiosios su latviais ir danais) ir 7 kartus pralaimėta (tarp jų – penki iš eilės pralaimėjimai penkiose paskutinėse atrankos ciklo rungtynėse). Iš viso lietuviai surinko 7 taškus (tuo metu už pergale buvo skiriami tik 2 taškai) užėmė 5-ąją vietą savo grupėje[4].

Kitas oficialus Lietuvos rinktinės turnyras – atrankos varžybos į 1996 m. Europos futbolo čempionatą. Turnyras pradėtas pergale 2:0 išvykoje prieš Ukrainos komandą. Šios atrankos varžybos buvo vienos sėkmingiausių Lietuvos komandos istorijoje – per 10 mačų iškovotos 5 pergalės (prieš Ukrainą 2:0, prieš Slovėniją du kartus vienodais rezultatais 2:1 ir prieš Estiją 1:0 ir 5:0 – pastarasis rezultatas iki šiol lieka didžiausia Lietuvos komandos pergale oficialiose rungtynėse), kartą sužaista lygiosiomis (0:0 su kroatais) bei patirti 4 pralaimėjimai (0:2 – kroatams, 1:3 – ukrainiečiams ir dukart 0:1 ir 0:4 – italams). Surinkusi 16 taškų Lietuvos komanda užtikrintai užėmė trečiąją vietą savo grupėje, tiesa, gerokai atsilikusi nuo pirmose dviejose vietose įsitvirtinusių Kroatijos ir Italijos rinktinių[5].

Atrankoje į 1998 m. PČ Prancūzijoje lietuviai buvo priartėję arčiausiai tikslo – patekti į aukščiausio lygio futbolo turnyrą. Šiame atrankos cikle iki pat priešpaskutinio turo Lietuva varžėsi su Airija dėl antrosios vietos grupėje, kuri būtų suteikusi galimybę dalyvauti sekančiame atrankos varžybų etape. Tačiau 1997 m. rugsėjo 10 d. lietuviai savo aikštėje – Vilniuje – pralaimėjo lemiamas rungtynes airiams rezultatu 1:2[6] ir galutinėje įskaitoje surinko vienu tašku mažiau nei varžovai bei liko trečioje vietoje. Iš viso per 10 rungtynių Lietuva iškovojo 5 pergales (2:0 ir 2:1 prieš Lichtenšteiną, tokiais pat rezultatais 2;0 ir 2:1 prieš Makedoniją ir 2:0 prieš Islandiją), 2 kartus sužaidė lygiosiomis (0:0 su airiais ir 0:0 su islandais) ir tris kartus pralaimėjo (be jau minėto pralaimėjimo prieš airius dar dusyk – 0:3 ir 0:1 – nusileista grupės nugalėtojams rumunams). 17 surinktų taškų iki šiol lieka geriausias Lietuvos rinktinės rezultatas kada nors pasiektas žaidžiant atrankoje į aukščiausio lygio futbolo turnyrus.

Po sėkmingo pasirodymo atrankoje į 1998 m. PČ, lietuviai puoselėjo viltis pakovoti dėl patekimo į Euro 2000 čempionatą Belgijoje ir Nyderlanduose. Tačiau šioms viltims nebuvo lemta išsipildyti – Lietuva atrankos cikle pasirodė vidutiniškai. Pirmajame mače iškovotos lygiosios 0:0 su gana pajėgia Škotija, tačiau vėliau tokiu pačiu rezultatu 0:0 namuose sužaista su kuklia Farerų salų vienuolike. Trečiajame mače lietuviai pasiekė puikią pergalę 4:2 prieš Bosnijos ir Hercegovinos komandą (šiame mače net tris įvarčius įmušė Valdas Ivanauskas)[7], tačiau vėliau sekė trys pralaimėjimai iš eilės (0:2 – čekams, 1:2 – estams ir 0:2 – bosniams), kurie palaidojo Lietuvos viltis prasibrauti į Europos čempionatą. Likusiose atrankos ciklo rungtynėse Lietuva atsirevanšavo Estijai (2:1), dar kartą pralaimėjo čekams (0:4), nugalėjo Farerus (1:0) ir pralaimėjo škotams (0:3). Iš viso buvo surinkta 11 taškų (3 pergalės, 2 lygiosios ir 5 pralaimėjimai) ir, dėl blogesnio įvarčių santykio (-8) nei tiek pat taškų surinkusių bosnių (-3) ir estų (-2), užimta galutinė penkta vieta grupėje[8].

Atranka į 2002 m. PČ buvo vienas nesėkmingiausių Lietuvos rinktinės atrankos turnyrų. Rinktinė startavo 3 pralaimėjimais iš eilės – 0:1 išvykoje nusileista rumunams, o vėliau namuose lietuviai buvo sutriuškinti gruzinų (0:4) ir vengrų (1:6). Po šių nesėkmių pasikeitė Lietuvos komandos treneriai (po pralaimėjimo Gruzijai Stasį Stankų laikinai pakeitė Julius Kvedaras, o po mačo su vengrais rinktinės vairą perėmė Benjaminas Zelkevičius), tačiau rezultatai nepagerėjo: šiek tiek vilčių suteikė lygiosios Vengrijoje (1:1) su šios šalies rinktine, tačiau po to vėl sekė pralaimėjimai išvykoje italams (0:4) ir namuose rumunams (1:2). Atrankos ciklo pabaigoje lietuviai dar sugebėjo namuose sužaisti nulinėmis lygiosiomis su italais (nepaisant to, jog atrankos ciklas lietuviams buvo itin nesėkmingas, šis rezultatas yra vienas didesnių Lietuvos rinktinės pasiekimų), o paskutinėse rungtynėse 0:2 pralaimėjo gruzinams. Iš viso per 8 rungtynes lietuviai surinko vos 2 taškus (2 lygiosios ir 6 pralaimėjimai) ir grupėje liko paskutiniai – penkti[9].

Atrankos ciklo į 2004 m. EČ starto pirmosiose rungtynėse lietuviai pralaimėjo vokiečiams (0:2) ir įveikė Farerus (2:0), tačiau vėliau kiek netikėtai patirtas pralaimėjimas islandams (0:3). 2003 m. lietuviai pradėjo sėkmingai – iš pradžių išvykoje iškovotos lygiosios su Vokietija (1:1)[10], o dar vėliau namuose įveikti škotai (1:0). Vėliau sekė pralaimėjimas Islandijos rinktinei, kuriai Lietuva savo aikštėje dar kartą pralaimėjo rezultatu 0:3, vėliau įveikti Farerai 3:1, tačiau pralaimėtos paskutinės ciklo rungtynės škotams (0:1). Galutinis rezultatas – 10 taškų (3 pergalės, 1 lygiosios ir 4 pralaimėjimai) per 8 rungtynes ir ketvirtoji vieta grupėje.

2006 m. PČ atrankoje Lietuva žaidė vidutiniškai. Nors atrankos ciklo pradžioje buvo pademonstruoti neblogi rezultatai – lygiosios 1:1 su belgais, pergalė prieš San Mariną 4:0, lygiosios su Ispanija 0:0[11] ir dar viena pergalė 1:0 prieš San Mariną – tai leido Lietuvai baigti 2004 m. pirmaujant savo grupėje. Tačiau vėliau rezultatai suprastėjo: lygiosios su Bosnija ir Hercogovina 1:1 bei keturi pralaimėjimai iš eilės (0:1 išvykoje ispanams, 0:2 išvykoje serbams, 0:1 namuose bosniams ir 0:2 namuose serbams), paskutinėse rungtynėse lygiosiomis 1:1 sužaista su belgais. Per 10 rungtynių Lietuva surinko 10 taškų (2 pergalės, 4 lygiosios ir 4 pralaimėjimai) ir užėmė tradicinę penktąją vietą grupėje[12] (plačiau žr. 'Lietuvos rinktinė 2006 m. pasaulio futbolo čempionato atrankoje).

Atranką į 2008 m. EČ Lietuva pradėjo lygiosiomis su tuomečiais pasaulio čempionais italais (1:1)[13], vėliau sekė pralaimėjimas škotams (1:2) ir pergalė prieš Farerus (1:0). Atrankos ciklo viduryje Lietuva komplikavo savo padėtį pralaimėjimais prancūzams ir ukrainiečiams vienodais rezultatais 0:1, nugalėjo gruzinus 1:0, tačiau patyrė dar du pralaimėjimus iš eilės Italijai (0:2) ir Škotijai (1:3). Vėliau sekė pergalė prieš Farerus (2:1) ir pralaimėjimas Prancūzijai (0:2). Geriausius rezultatus Lietuvos rinktinė pademonstravo atrankos ciklo pabaigoje, kai per 4 dienų laikotarpį 2007 m. lapkričio mėnesį iškovojo dvi pergales prieš Ukrainą namuose (2:0) ir Gruziją išvykoje (2:0). Iš viso lietuviai per 12 rungtynių iškovojo 5 pergales, kartą sužaidė lygiosiomis, 6 kartus pralaimėjo, surinko 16 taškų ir savo grupėje liko penkti[14] (plačiau žr. Lietuvos rinktinė XIII Europos futbolo čempionato atrankoje).

Prieš 2010 m. PČ atranką Lietuvos rinktinės treneriu pirmą kartą nuo 1990 m. tapo užsienietis – portugalas Jose Couceiro. Naujojo trenerio vadovaujama komanda startavo labai sėkmingai: per pirmąsias 4 rungtynes iškovojo tris pergales prieš Rumuniją (ši pergalė rezultatu 3:0[15], pasiekta varžovų aikštėje yra laikoma vienu geriausiu visų laikų lietuvių rezultatų), Austriją ir Farerų salas ir pirmavo savo atrankos grupėje. Tačiau vėliau sekė 5 pralaimėjimai iš eilės (tarp jų net ir Farerų saloms) ir tik paskutinėse atrankos ciklo rungtynėse vėl iškovota pergalė prieš Serbiją. Galutinis lietuvių rezultatas – 12 taškų (10 rungtynių – 4 pergalės, 6 pralaimėjimai) ir užimta ketvirtoji vieta savo grupėje[16] (plačiau žr. Lietuvos rinktinė 2010 m. pasaulio futbolo čempionato atrankoje).

Atrankoje į 2012 m. Europos čempionatą Lenkijoje ir Ukrainoje Lietuvos rinktinei vadovavo Raimondas Žutautas. Ciklo pradžia kaip įprasta lietuviams susiklostė neblogai – lygiosios namie su Škotija ir pergalė prieš Čekiją išvykoje. Vėliau sekė du pralaimėjimai tuomečiams pasaulio ir Europos čempionams ispanams vienodu rezultatu 1:3. Nors lietuviai turėjo puikias galimybes kovoti dėl 2-os vietos grupėje, padėtį sukomplikavo pralaimėjimas vienai silpniausių žemyno komandų Lichtenšteinui rezultatu 2:0[17] ir lygiosios namie. Turnyrą lietuviai baigė pralaimėjimais Škotijai (0:1) ir Čekijai (1:4). Tai buvo vienas prasčiausių rinktinės pasirodymų – pelnyta tik 1 pergalė, surinkti 5 taškai ir vos 1 tašku aplenktas autsaideris Lichtenšteinas.

Į 2014 m. pasaulio čempionato atranką Brazilijoje Lietuvą vedė vengras Čaba Laslo. Lietuviai du kartus sužaidė lygiosiomis su slovakais, pralaimėjo Bosnijai ir Hercegovinai bei dusyk Graikijai ir nugalėjo Lichtenšteiną. Vėliau sekė pralaimėjimas svečiuose Latvijai (1:2) ir pergalė prieš Lichtenšteiną. Po tokio pasirodymo trenerio Laslo paslaugų buvo atsisakyta, ir paskutinėse dvejose varžybose rinktinei vadovavo Igoris Pankratjevas. Nors ir atsisakęs keleto rinktinės lyderių, jis sugebėjo pasiekti revanšą prieš Latviją (2:0). Paskutines varžybas lietuviai žaidė prieš grupės lyderius bosnius, kuriems buvo būtina pergalė. Jiems Lietuvos rinktinės gynybą pavyko palaužti tik antrojo kėlinio viduryje ir pasiekti istorinę pergalę, atveriančią kelią į pasaulio čempionatą. Lietuviai tuo tarpu liko grupėje ketvirti, aplenkę Latviją ir Lichtenšteiną.

2015 m. lapkričio 5 d. paskelbtame FIFA reitinge Lietuvos rinktinė užėmė žemiausią iki to laiko vietą savo istorijoje – 123.[18]

Atrankoje į išplėsto formato 2016 m. Europos čempionatą Lietuvos rinktinė užėmė priešpaskutinę vietą, aplenkdama tik San Mariną ir nusileisdama Estijai, Slovakijai, Šveicarijai ir Anglijai. Igorio Pankratjevo vadovaujama gerokai atjaunintos sudėties rinktinė patyrė triuškinamus pralaimėjimus prieš grupės lyderius (0:4 ir 0:3 su Anglija, 0:4 ir 1:2 su Šveicarija), su vidutiniokėmis sužaidė apylygiai (0:2 ir 1:1 su Slovėnija, 1:0 ir 0:1 su Estija) ir abusyk įveikė tik San Mariną (2:0 ir 2:1).

2018 m. pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybas G grupėje Lietuva pradėjo daug žadančiai, sužaidė lygiosiomis su Slovėnija 2:2 ir Škotija 1:1 bei nugalėjo Maltą 2:0. Pirmoje lentelės vietoje buvo neilgai, sekė pralaimėjimų serija Slovakijai 0:4 ir 1:2, Anglijai 0:2, Škotijai 0:3 ir Slovėnijai 0:4. Rungtynės su Malta, kurios baigėsi lygiosiomis 1:1, suteikė Maltai vienintelį tašką šiame atrankos turnyre. Paskutines rungtynes Lietuva pralaimėjo grupės nugalėtojai Anglijai 0:1 ir užėmė 5 vietą su 6 taškais.

Po nesėkmingo rinktinės pasirodymo 2018 m. atrankoje, Lietuvos komanda 2017 m. spalio 16 d. FIFA reitinge nukrito į dar žemesnę 145 vietą.

Naujai įkurtoje UEFA Tautų lygoje 2018-2019 m. Lietuva startavo C divizione. Lietuva pralaimėjo visas 6 rungtynes Serbijai, Juodkalnijai ir Rumunijai ir turėjo iškristi į D divizioną, tačiau, pakeitus varžybų sistemą ir padidinus komandų skaičių aukštesniuose divizionuose, liko varžytis C divizione.

Trenerio poste Edgarą Jankauską pakeitus Valdu Urbonu, rezultatai nepagerėjo. Atrankoje į 2020 m. Europos čempionatą iškovotas tik 1 taškas (lygiosios namie su Liuksemburgu), užimta paskutinė vieta grupėje, patirta eilė sutriuškinimų (0:6 ir 1:5 su Portugalija, 1:4 su Serbija, 0:3 su Ukraina).

Dalyvavimas aukščiausio lygio futbolo turnyruose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasaulio čempionatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 1930 m. – nedalyvavo
 • 1934–1938 m. – neįveikė atrankos
 • 1950–1990 m. – žr. TSRS futbolo rinktinė
 • 1994–2018 m. – neįveikė atrankos

Europos čempionatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos futbolo rinktinės varžybos
Pasaulio čempionatų atranka: 1994 | 1998 | 2002 | 2006 | 2010 | 2014 | 2018
Europos čempionatų atranka: 1996 | 2000 | 2004 | 2008 | 2012 | 2016 | 2020
UEFA Tautų lyga 2018–2019 m. | 2020–2021 m.
Neoficialios: Draugiškos varžybos | Baltijos taurė


Žaidėjai ir treneriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dabartinė nacionalinės rinktinės sudėtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos rinktinės sudėtis, pristatyta 2020 m. rugpjūčio 28 d., prieš UEFA Tautų lyga rungtynes su Kazachstanu. Rinktinės sudėtį įtakojo COVID-19 kelionių apribojimai bei kai kurių žaidėjų suprastėjusi sportinė forma dėl rungtynių trūkumo, kurios buvo atšauktos pandemijos metu.[19] Statistika yra po 2020 m. rugsėjo 7 d. rungtynių su Albanija.

Nr. Poz. Žaidėjas Gimimo data Rungt. Klubas
1 V Džiugas Bartkus 1989 m. lapkričio 7 d. (30 metų) 6 Izraelis Ironi Kiryat Shmona
12 V Tomas Švedkauskas 1994 m. birželio 22 d. (26 metai) 2 Belgija Lommel United
16 V Edvinas Gertmonas 1997 m. gegužės 13 d. (23 metai) 1 Lietuva FK Žalgiris

2 G Linas Klimavičius 1989 m. balandžio 10 d. (31 metai) 27 be klubo
3 G Markus Palionis 1987 m. gegužės 12 d. (33 metai) 11 Vokietija Jahn Regensburg
4 G Edvinas Girdvainis 1993 m. sausio 19 d. (27 metai) 24 Vokietija KFC Uerdingen 05
8 G Egidijus Vaitkūnas 1988 m. rugpjūčio 8 d. (32 metai) 45 Lietuva Kauno Žalgiris
23 G Rolandas Baravykas 1995 m. rugpjūčio 23 d. (25 metai) 20 Kipras Néa Salamís Ammóchōstos

13 G Saulius Mikoliūnas 1984 m. gegužės 2 d. (36 metai) 86 Lietuva Žalgiris
6 G Dominykas Barauskas 1997 m. balandžio 18 d. (23 metai) 0 Lietuva Riteriai
5 G Markas Beneta 1993 m. liepos 8 d. (27 metai) 1 Lenkija Zagłębie
20 S Domantas Šimkus 1996 m. vasario 10 d. (24 metai) 11 Lietuva Žalgiris
21 S Modestas Vorobjovas 1995 m. gruodžio 30 d. (24 metai) 20 Lietuva Žalgiris
19 S Donatas Kazlauskas 1994 m. kovo 31 d. (26 metai) 16 Lietuva Riteriai
14 S Justas Lasickas 1997 m. spalio 6 d. (22 metai) 13 Serbija FK Voždovac
17 S Martynas Dapkus 1993 m. vasario 16 d. (27 metai) 4 Lietuva Kauno Žalgiris
7 S Domantas Antanavičius 1998 m. lapkričio 18 d. (21 metai) 0 Slovėnija NK Celje
18 S Ovidijus Verbickas 1993 m. liepos 4 d. (27 metai) 18 Kazachstanas FK Taraz
10 S Gratas Sirgėdas 1994 m. lapkričio 17 d. (25 metai) 5 Lietuva Kauno Žalgiris
15 S Tautvydas Eliošius 1991 m. lapkričio 3 d. (28 metai) 1 Lietuva Panevėžys
11 S Daniel Romanovskij 1996 m. birželio 19 d. (24 metai) 3 Ukraina FK Olimpik Donecʹk

22 P Fedor Černych 1991 m. gegužės 21 d. (29 metai) 55 be klubo (kap.)
9 P Karolis Laukžemis 1992 m. kovo 11 d. (28 metai) 14 Kroatija Istra 1961

Artimiausia rinktinės atsarga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiti žaidėjai per pastaruosius 18 mėnesių kviesti į Lietuvos rinktinę

Nr. Poz. Žaidėjas Gimimo data Rungt. Klubas
V Emilijus Zubas 1990 m. liepos 10 d. (30 metų) 14 Turkija Adana Demirspor
V Vytautas Černiauskas 1989 m. kovo 12 d. (31 metai) 6 Bulgarija CSKA Sofia
V Ernestas Šetkus 1985 m. gegužės 25 d. (35 metai) 30 Izraelis Hapoel Be'er Sheva
V Marius Adamonis 1997 m. gegužės 13 d. (23 metai) 0 Italija Casertana

5 G Algis Jankauskas 1982 m. rugsėjo 27 d. (37 metai) 13 Lietuva Sūduva
19 G Vytautas Andriuškevičius 1990 m. spalio 8 d. (29 metai) 34 Kazachstanas Kyzylžar FK
21 G Benas Šatkus 2001 m. balandžio 1 d. (19 metų) 1 Vokietija FC Nürnberg
G Vytas Gašpuitis 1994 m. kovo 4 d. (26 metai) 0 Lietuva Panevėžys
G Vaidas Slavickas 1986 m. vasario 26 d. (34 metai) 19 Lietuva Sūduva
G Rimvydas Sadauskas 1996 m. liepos 21 d. (24 metai) 0 Lietuva Kauno Žalgiris
G Valdemar Borovskij 1984 m. gegužės 2 d. (36 metai) 27 Lietuva Riteriai

7 S Julius Kasparavičius 1995 m. balandžio 3 d. (25 metai) 0 Lietuva FK Banga Gargždai
10 S Paulius Golubickas 1999 m. rugpjūčio 19 d. (21 metai) 7 Kroatija HNK Gorica (skol.)
11 S Arvydas Novikovas 1990 m. gruodžio 18 d. (29 metai) 58 Turkija BB Erzurumspor
14 S Vykintas Slivka 1995 m. balandžio 29 d. (25 metai) 39 Škotija Hibernian
15 S Giedrius Matulevičius 1997 m. kovo 5 d. (23 metai) 3 Lietuva Sūduva
17 S Mantas Kuklys 1987 m. birželio 10 d. (33 metai) 38 Lietuva FK Žalgiris
S Artūras Žulpa 1990 m. birželio 10 d. (30 metų) 39 Kazachstanas Žetìsu FK Taldyķorǵan
S Deimantas Petravičius 1995 m. rugsėjo 2 d. (25 metai) 15 Škotija Queen of the South FC
S Karolis Chvedukas 1991 m. balandžio 21 d. (29 metai) 20 Airija Waterford
S Justinas Marazas 2000 m. vasario 23 d. (20 metų) 2 Lietuva Riteriai

9 P Deivydas Matulevičius 1989 m. balandžio 8 d. (31 metai) 40 Rumunija CSM Școlar Reșița
P Matas Vareika 2000 m. sausio 27 d. (20 metų) 0 Lietuva Žalgiris
P Nerijus Valskis 1987 m. rugpjūčio 4 d. (33 metai) 24 Indija Jamshedpur FC

Daugiausiai kartų Lietuvos rinktinei atstovavę žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paryškintu šriftu išskirti profesionalo karjerą tebetęsiantys žaidėjai.

Atnaujinta 2020 m. rugsėjo 7 d.

# Žaidėjas Karjera rinktinėje Rungtynės Įvarčiai
1. Saulius Mikoliūnas 2004– 86 5
2. Andrius Skerla 1996–2011 m. 84 1
3. Deividas Šemberas 1996–2013 m. 82 0
4. Tomas Danilevičius 1998–2012 m. 71 19
5. Žydrūnas Karčemarskas 2002–2013 m. 66 0
6. Aurelijus Skarbalius 1991–2005 m. 65 5
Marius Stankevičius 2001–2013 m. 65 5
8. Deividas Česnauskis 2001–2015 m. 64 4
9. Gintaras Staučė 1992–2004 m. 61 0
10. Arvydas Novikovas 2010–  58 8

Rezultatyviausi visų laikų Lietuvos rinktinės žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paryškintu šriftu išskirti profesionalo karjerą tebetęsiantys žaidėjai.

Atnaujinta 2020 m. rugsėjo 7 d.

# Žaidėjas Karjera rinktinėje Įvarčiai (rungtynės) Įv./rungt.
1. Tomas Danilevičius 1998–2012 m. 19 (71) 0,27
2. Antanas Lingis 1928–1938 m. 12 (33) 0,36
3. Edgaras Jankauskas 1991–2008 m. 10 (56) 0,18
4. Virginijus Baltušnikas 1990–1998 m. 9 (42) 0,21
Fiodor Černych 2012– 9 (56) 0,16
6. Jaroslavas Citavičius 1926–1933 m. 8 (24) 0,33
Valdas Ivanauskas 1990–2000 m. 8 (28) 0,29
Darius Maciulevičius 1991–2005 m. 8 (38) 0,21
Robertas Poškus 1999–2011 m. 8 (48) 0,17
Arvydas Novikovas 2010– 8 (58) 0,14

Garsūs žaidėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Komandos treneriai (nuo 1990 m.)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Spalvos ir apranga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Spalvos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Symbol question vote.svg

Apranga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aprangos tiekėjas renkamas konkurso būdu, per savo istoriją rinktinė turėjo 8 tiekėjus:[20]

Metai Gamintojas
1992-1994 Umbro
1994 Auda
1995-1997 Diadora
1997 Tūta
1998 Puma
1999 Hummel
2000-2002 Lotto
2002-2005 Hummel
2006-2010 Saller
2010-2021 Hummel

Pastarosios rungtynės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Data Turnyras Vieta Varžovas Rezultatas Įvarčiai
2017 m. spalio 10 d. Pasaulio čempionato atranka Malta Takalis Malta Malta Lygiosios 1:1 Vykintas Slivka
2017 m. spalio 8 d. Pasaulio čempionato atranka Lietuva Vilnius Anglija Anglija Pralaimėjimas 0:1
2018 m. kovo 24 d. Draugiškos Gruzija Tbilisis Gruzija Gruzija Pralaimėjimas 0:4
2018 m. kovo 27 d. Draugiškos Armėnija Jerevanas Armėnija Armėnija Pergalė 1:0 Ovidijus Verbickas
2018 m. gegužės 30 d. 2018 m. Baltijos taurė Estija Rakverė Estija Estija Pralaimėjimas 0:2
2018 m. birželio 5 d. 2018 m. Baltijos taurė Lietuva Vilnius Latvija Latvija Lygiosios 1:1 Karolis Laukžemis
2018 m. birželio 8 d. Draugiškos Rusija Maskva Iranas Iranas Pralaimėjimas 0:1
2018 m. birželio 12 d. Draugiškos Lenkija Varšuva Lenkija Lenkija Pralaimėjimas 0:4
2018 m. liepos 8 d. Draugiškos (rezervinė k.) Šri Lanka Kolombas Šri Lanka Šri Lanka Lygiosios 0:0
2018 m. liepos 11 d. Draugiškos (rezervinė k.) Šri Lanka Kolombas Šri Lanka Šri Lanka Pergalė 2:0 Laurynas Stonkus, Lukas Artimavičius
2018 m. rugsėjo 7 d. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Serbija Serbija Pralaimėjimas 0:1
2018 m. rugsėjo 10 d. UEFA Tautų lyga Juodkalnija Podgorica Juodkalnija Juodkalnija Pralaimėjimas 0:2
2018 m. spalio 11 d. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Rumunija Rumunija Pralaimėjimas 1:2 Artūras Žulpa
2018 m. spalio 14 d. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Juodkalnija Juodkalnija Pralaimėjimas 1:4 Rolandas Baravykas
2018 m. lapkričio 17 d. UEFA Tautų lyga Rumunija Ploještis Rumunija Rumunija Pralaimėjimas 0:3
2018 m. lapkričio 20 d. UEFA Tautų lyga Serbija Belgradas Serbija Serbija Pralaimėjimas 1:4 Deimantas Petravičius
2019 m. kovo 22 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Liuksemburgas Liuksemburgas Liuksemburgas Liuksemburgas Pralaimėjimas 1:2 Fiodor Černych
2019 m. kovo 25 d. Draugiškos Azerbaidžanas Baku Azerbaidžanas Azerbaidžanas Lygiosios 0:0
2019 m. birželio 6 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Liuksemburgas Liuksemburgas Lygiosios 1:1 Arvydas Novikovas
2019 m. birželio 10 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Serbija Belgradas Serbija Serbija Pralaimėjimas 1:4 Arvydas Novikovas
2019 m. rugsėjo 7 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Ukraina Ukraina Pralaimėjimas 0:3
2019 m. rugsėjo 10 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Portugalija Portugalija Pralaimėjimas 1:5 Vytautas Andriuškevičius
2019 m. spalio 11 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Ukraina Charkivas Ukraina Ukraina Pralaimėjimas 0:2
2019 m. spalio 14 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Lietuva Vilnius Serbija Serbija Pralaimėjimas 1:2 Donatas Kazlauskas
2019 m. lapkričio 14 d. XVI Europos futbolo čempionato atranka Portugalija Faras Portugalija Portugalija Pralaimėjimas 0:6
2019 m. lapkričio 18 d. Draugiškos Lietuva Vilnius Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija Pergalė 1:0 Arvydas Novikovas
2020 m. rugsėjo 4 d. 2020–2021 m. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Kazachstanas Kazachstanas Pralaimėjimas 0:2
2020 m. rugsėjo 7 d. 2020–2021 m. UEFA Tautų lyga Albanija Tirana Albanija Albanija Pergalė 1:0 Donatas Kazlauskas
2020 m. spalio 7 d. Kontrolinės rungtynės Estija Talinas Estija Estija
2020 m. spalio 11 d. 2020–2021 m. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Baltarusija Baltarusija
2020 m. spalio 14 d. 2020–2021 m. UEFA Tautų lyga Lietuva Vilnius Albanija Albanija
2020 m. lapkričio 11 d. Kontrolinės rungtynės Lietuva Vilnius Farerų salos Farerų salos
2020 m. lapkričio 14 d. 2020–2021 m. UEFA Tautų lyga Baltarusija Minskas Baltarusija Baltarusija
2020 m. lapkričio 18 d. 2020–2021 m. UEFA Tautų lyga Kazachstanas Nursultanas Kazachstanas Kazachstanas

Rinktinės varžybų statistika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos rinktinės rungtynių statistika pagal komandas (visos oficialios ir draugiškos rungtynės po 1990 m.).

      Teigiamas pergalių santykis       Neutralus santykis       Neigiamas santykis

Varžovas
Žaista
Pergalės
Lygiosios
Pralaimėta
Įmušta
Praleista
Santykis
Airija Airija 4 0 1 3 1 5 -4
Albanija Albanija 5 3 0 2 7 7 0
Andora Andora 2 2 0 0 7 1 +6
Anglija Anglija 4 0 0 4 0 10 -10
Argentina Argentina 1 0 1 0 0 0 0
Armėnija Armėnija 4 2 0 2 7 6 +1
Austrija Austrija 3 1 0 2 3 6 -3
Azerbaidžanas Azerbaidžanas 3 1 1 1 2 2 0
Baltarusija Baltarusija 9 1 4 4 6 16 -10
Belgija Belgija 2 0 2 0 2 2 0
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina 6 1 1 4 5 10 -5
Brazilija Brazilija 1 0 0 1 1 3 -2
Bulgarija Bulgarija 1 0 0 1 0 3 -3
Čekija Čekija 7 1 0 6 5 20 -15
Čilė Čilė 1 0 0 1 0 1 -1
Danija Danija 2 0 1 1 0 4 -4
Estija Estija 22 12 4 6 44 18 +26
Farerai Farerai 8 6 1 1 11 4 +7
Gruzija Gruzija 8 3 1 4 6 13 -7
Graikija Graikija 3 1 0 2 2 4 -2
Indonezija Indonezija 2 1 1 0 6 2 +4
Iranas Iranas 1 0 0 1 0 1 -1
Islandija Islandija 4 1 1 2 2 6 -4
Ispanija Ispanija 6 0 1 5 2 14 -12
Italija Italija 6 0 2 4 1 12 -11
Izraelis Izraelis 5 0 1 4 8 14 -6
Jordanija Jordanija 1 0 0 1 0 3 -3
Juodkalnija Juodkalnija 2 0 0 2 1 6 -5
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai 1 0 1 0 1 1 0
Kazachstanas Kazachstanas 2 0 1 1 1 3 -2
Kipras Kipras 3 1 0 2 3 4 -1
Kroatija Kroatija 2 0 1 1 0 2 -2
Kuveitas Kuveitas 1 0 0 1 0 1 -1
Latvija Latvija 25 10 5 10 28 33 -5
Lichtenšteinas Lichtenšteinas 6 4 1 1 8 3 +5
Liuksemburgas Liuksemburgas 4 1 1 2 4 5 -1
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija 3 2 0 1 4 2 +2
Malis Malis 1 0 0 1 1 3 -2
Malta Malta 5 2 2 1 8 5 +3
Moldavija Moldavija 8 2 4 2 11 9 +2
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija 1 1 0 0 1 0 +1
Norvegija Norvegija 2 0 0 2 0 2 -2
Lenkija Lenkija 11 2 4 5 7 17 -10
Portugalija Portugalija 4 0 0 4 3 20 -17
Prancūzija Prancūzija 4 0 0 4 0 5 -5
Rumunija Rumunija 11 1 0 10 5 18 -13
Rusija Rusija 4 0 1 3 4 11 -7
San Marinas San Marinas 4 4 0 0 9 1 +8
Serbija Serbija[note 1] 9 1 0 8 6 23 -17
Slovakija Slovakija 6 0 3 3 5 11 -6
Slovėnija Slovėnija 6 2 2 2 7 11 -4
Suomija Suomija 2 1 0 1 1 3 -2
Šiaurės Airija Šiaurės Airija 2 0 1 1 2 3 -1
Škotija Škotija 10 1 3 6 4 14 -10
Šri Lanka Šri Lanka 2 1 1 0 2 0 +2
Švedija Švedija 1 0 0 1 2 4 -2
Šveicarija Šveicarija 2 0 0 2 1 6 -5
Turkmėnija Turkmėnija 1 1 0 0 2 1 +1
Ukraina Ukraina 10 2 1 7 8 20 -12
Vengrija Vengrija 5 0 1 4 2 14 -12
Vokietija Vokietija 2 0 1 1 1 3 -2


 1. įskaitant Jugoslaviją bei Serbiją ir Juodkalniją

Lietuva dar nėra žaidusi jokių varžybų nuo 1990 m. su šiomis UEFA zonos komandomis: Turkija Turkija, Nyderlandai Nyderlandai, Velsas Velsas, Gibraltaras Gibraltaras, Kosovas Kosovas.

Įsimintinos varžybos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išskirtinės savo rezultatais rinktinės varžybos (nuo 1990 m.)

Įsimintinos pergalės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pergalės arba lygiosios žaidžiant su pajėgesnėmis rinktinėmis:

1992 m. rugsėjo 23 d.
XV pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Danija Danija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 10 500
Teisėjas: Bulgarija Lube Spasov
Ataskaita

1995 m. kovo 29 d.
X Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Kroatija Kroatija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 9500
Teisėjas: Velsas Keith Burge
Ataskaita

1994 m. lapkričio 16 d.
X Europos futbolo čempionato atranka
Slovėnija Slovėnija 1 – 2 Lietuva Lietuva Stadion Ljudski vrt, Mariboras
Žiūrovų: 4000
Teisėjas: Slovakija Karol Ihring
Zahovič Scored after 55 minutes 55' Ataskaita Sukristovas Scored after 64 minutes 64'
Žuta Scored after 87 minutes 87'

1997 m. rugpjūčio 20 d.
XVI pasaulio futbolo čempionato atranka
Airija Airija 0 – 0 Lietuva Lietuva Lansdowne Road, Dublinas
Žiūrovų: 32 620
Teisėjas: Portugalija Jorge Monteiro Coroado
Ataskaita

1999 m. birželio 26 d.
draugiškos
Argentina Argentina 0 – 0 Lietuva Lietuva José Amalfitani stadionas, Buenos Airės
Žiūrovų: 11 314
Teisėjas: Urugvajus Daniel Bello
Ataskaita

2001 m. rugsėjo 1 d.
XVII pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Italija Italija Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 5500
Teisėjas: Nyderlandai Mario van der Ende
Ataskaita

2003 m. kovo 29 d.
XII Europos futbolo čempionato atranka
Vokietija Vokietija 1 – 1 Lietuva Lietuva Franken-Stadion, Niurnbergas
Žiūrovų: 40 754
Teisėjas: Ispanija Victor José Esquinas Torres
Ramelow Scored after 7 minutes 7' Ataskaita Ražanauskas Scored after 72 minutes 72'

2003 m. balandžio 2 d.
XII Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 1 – 0 Škotija Škotija Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 6400
Teisėjas: Austrija Fritz Stuchlik
Ražanauskas Scored after 73 minutes 73' (11 m) Ataskaita

2004 m. rugsėjo 4 d.
XVIII pasaulio futbolo čempionato atranka
Belgija Belgija 1 – 1 Lietuva Lietuva Stade du Pays de Charleroi, Šarlerua
Žiūrovų: 19 218
Teisėjas: Kipras Loizos Loizou
Sonck Scored after 61 minutes 61' Ataskaita Jankauskas Scored after 73 minutes 73'

2004 m. spalio 13 d.
XVIII pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 0 – 0 Ispanija Ispanija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 9114
Teisėjas: Prancūzija Éric Poulat
Ataskaita

2006 m. gegužės 2 d.
draugiškos
Lenkija Lenkija 0 – 1 Lietuva Lietuva Stadion GKS, Belchatuvas
Žiūrovų: 5500
Teisėjas: Šiaurės Makedonija Emil Bozinovski
Ataskaita Gedgaudas Scored after 14 minutes 14'

2006 m. rugsėjo 2 d.
XIII Europos futbolo čempionato atranka
Italija Italija 1 – 1 Lietuva Lietuva San Paolo stadionas, Neapolis
Žiūrovų: 60 000
Teisėjas: Švedija Martin Hansson
Inzaghi Scored after 30 minutes 30' Ataskaita Danilevičius Scored after 21 minutes 21'

2007 m. lapkričio 17 d.
XIII Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 2 – 0 Ukraina Ukraina Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 3000
Teisėjas: Šiaurės Airija David Malcolm
Savėnas Scored after 41 minutes 41'
Danilevičius Scored after 67 minutes 67'
Ataskaita

2008 m. rugsėjo 6 d.
XIX pasaulio futbolo čempionato atranka
Rumunija Rumunija 0 – 3 Lietuva Lietuva Dr. Constantin Radulescu stadionas, Klužas
Žiūrovų: 14 000
Teisėjas: Airija Alan Kelly
Ataskaita Stankevičius Scored after 31 minutes 31'
Mikoliūnas Scored after 69 minutes 69'
Kalonas Scored after 86 minutes 86'

2008 m. rugsėjo 10 d.
XIX pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 2 – 0 Austrija Austrija Sūduvos stadionas, Marijampolė
Žiūrovų: 4500
Teisėjas: Italija Paolo Tagliavento
Danilevičius Scored after 52 minutes 52', Scored after 58 minutes 58' Ataskaita

2009 m. spalio 14 d.
XIX pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 2 – 1 Serbija Serbija Sūduvos stadionas, Marijampolė
Žiūrovų: 2000
Teisėjas: Bulgarija Anton Guenov
Kalonas Scored after 18 minutes 18' (11 m)
Stankevičius Scored after 67 minutes 67' (11 m)
Ataskaita Tošić Scored after 59 minutes 59'

2010 m. rugsėjo 7 d.
XIV Europos futbolo čempionato atranka
Čekija Čekija 0 – 1 Lietuva Lietuva Andrův stadionas, Olomoucas
Žiūrovų: 12 100
Teisėjas: Izraelis Alon Yefet
Ataskaita Šernas Scored after 26 minutes 26'

2011 m. kovo 25 d.
draugiškos
Lietuva Lietuva 2 – 0 Lenkija Lenkija Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 3000
Teisėjas: Latvija Andris Treimanis
Mikoliūnas Scored after 18 minutes 18'
E. Česnauskis Scored after 29 minutes 29'
Ataskaita

2015 m. spalio 9 d. (2015-10-09)
XV Europos futbolo čempionato atranka
Slovėnija Slovėnija 1–1 Lietuva Lietuva Stožice Stadium, Liubliana
Žiūrovų: 10 498
Teisėjas: Nyderlandai Björn Kuipers
Birsa Scored after 45+1 minutes 45+1' (11 m) Ataskaita Novikovas Scored after 79 minutes 79' (11 m)

Pergalės dideliu įvarčių skirtumu:

1995 m. gegužės 20 d.
1995 m. Baltijos taurė
Lietuva Lietuva 7–0 Estija Estija Dauguvos stadionas, Ryga
Žiūrovų: 1500
Teisėjas: Latvija Roman Lajuks
Skarbalius Scored after 27 minutes 27'
Baltušnikas Scored after 34 minutes 34'
Preikšaitis Scored after 36 minutes 36'
Upstas Scored after 57 minutes 57'
Žuta Scored after 62 minutes 62'
Žvingilas Scored after 75 minutes 75'
Poderis Scored after 88 minutes 88'

1995 m. spalio 11 d.
X Europos futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 5 – 0 Estija Estija Žalgirio stadionas, Vilnius
Žiūrovų: 2500
Teisėjas: Prancūzija Didier Pauchard
Maciulevičius Scored after 8 minutes 8'
Šuika Scored after 13 minutes 13', Scored after 39 minutes 39'
Šlekys Scored after 44 minutes 44'
Ivanauskas Scored after 61 minutes 61'
Ataskaita

1998 m. birželio 29 d.
draugiškos
Lietuva Lietuva 4 – 0 Andora Andora Savivaldybės stadionas, Karksi Nuja, Estija
Žiūrovų: 60
Teisėjas: Estija Juri Saar
Tereškinas Scored after 20 minutes 20'
Morinas Scored after 22 minutes 22'
Mikulėnas Scored after 43 minutes 43'
Vasiliauskas Scored after 78 minutes 78'
Ataskaita

2001 m. liepos 4 d.
2001 m. Baltijos taurė
Lietuva Lietuva 5 – 2 Estija Estija Dauguvos stadionas, Ryga
Žiūrovų: 500
Teisėjas: Latvija Roman Lajuks
Buitkus Scored after 37 minutes 37'
Česnauskis Scored after 46 minutes 46'
Vasiliauskas Scored after 73 minutes 73'
Trakys Scored after 90 minutes 90'
Vilėniškis Scored after 90+1 minutes 90+1'
Anniste Scored after 7 minutes 7'
Švets Scored after 35 minutes 35'

2003 m. liepos 3 d.
2003 m. Baltijos taurė
Estija Estija 1 – 5 Lietuva Lietuva Sportland Arena, Talinas
Žiūrovų: 1500
Teisėjas: Švedija Martin Ingvarsson
Sirel Scored after 57 minutes 57' Morinas Scored after 39 minutes 39'
D. Česnauskis Scored after 45 minutes 45'
Velička Scored after 72 minutes 72'
Bezykornovas Scored after 84 minutes 84'
E. Česnauskis Scored after 90 minutes 90'

2004 m. rugsėjo 8 d.
XVIII pasaulio futbolo čempionato atranka
Lietuva Lietuva 4 – 0 San Marinas San Marinas Dariaus ir Girėno stadionas, Kaunas
Žiūrovų: 4000
Teisėjas: Albanija Sokol Jareci
Jankauskas Scored after 18 minutes 18' Scored after 50 minutes 50'
Danilevičius Scored after 65 minutes 65'
Gedgaudas Scored after 90+2 minutes 90+2'
Ataskaita

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_struktura/karines_oro_pajegos/karo_lakunu_portretai/karo_lakunai_1919_-1940_m./kapitonas_romualdas_marcinkus_-_tarpukario_futbolo_legenda.html
 2. UEFA Member associacion profile – Lithuania [1]
 3. http://scoreshelf.com/gjlb/en/Lithuania/1994fwcNIR_v_LTU
 4. http://scoreshelf.com/dvcb/en/World_Cup/1994
 5. http://scoreshelf.com/dvcb/en/European_Cup/1996
 6. http://scoreshelf.com/gjbb/en/Lithuania/1998fwcLTU_v_IRL
 7. http://scoreshelf.com/gjlb/en/Lithuania/2000uecLTU_v_BIH
 8. http://www.weltfussball.de/spielplan/em-qualifikation-1998-1999-gruppe-9/0/
 9. http://www.weltfussball.de/spielplan/wm-quali-europa-2002-gruppe-8/0/
 10. http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/pasauli-pribloske-lygiosios-vokietijoje-7554
 11. http://www.fifa.com/worldcup/archive/germany2006/preliminaries/preliminary=8071/matches/match=36651/report.html
 12. http://scoreshelf.com/dvcb/en/World_Cup/2006
 13. http://www.lrytas.lt/-11572183681157143813-futbolo-sensacija-lietuva-italija-1-1-nuotraukos.htm
 14. http://scoreshelf.com/dvcb/en/European_Cup/2008
 15. http://www.balsas.lt/naujiena/212216/neitiketina-lietuva-rumunija-3-0/rubrika:naujienos-sportas-futbolas
 16. http://www.weltfussball.de/spielplan/wm-quali-europa-2010-gruppe-7/0/
 17. http://www.uefa.com/uefaeuro2012/matches/season=2012/round=15171/match=2002215/postmatch/report/index.html
 18. Lietuvos rinktinė FIFA reitinge pramušė dugną
 19. https://lff.lt/news/11274/v-urbonas-pristate-nacionalines-rinktines-sudeti/
 20. https://lff.lt/news/10997/lff-issirinko-technini-partneri/

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Žaidėjų statistika:

Varžybų statistika:

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šis straipsnis įtrauktas į Vertingų straipsnių kategoriją
Verta.png Šis straipsnis įtrauktas į Vertingų straipsnių kategoriją.