Lotto Sport Italia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lotto
Pramonėsporto prekės, tekstilė
Įkurta1939 m.
Centrinė būstinėTrevinjanas, Italijos vėliava Italija
Produkcijasportinė apranga, avalynė, kamuoliai ir kt.
Tinklalapislotto.it

„Lotto Sport Italia“ – Italijos sporto įrangos gamintojas, įsikūręs Trevinjane netoli Trevizo. Gamina futbolo ir sportinius batelius, taip pat įvairius drabužius, įskaitant marškinėlius, polo marškinėlius, gobtuvus, švarkus, antblauzdžius, šortus ir kitus drabužius, vartininkų pirštines.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1939 m. bendrovę įkūrė Caberlotto šeima (kuri buvo futbolo komandos FC Treviso savininkė) Montebelūnoje, Šiaurės Italijoje.

1973 m. birželį „Lotto“ debiutavo kaip sportinės avalynės gamintoja. Iš pradžių buvo gaminami teniso bateliai, o vėliau – krepšinio, tinklinio, lengvosios atletikos ir futbolo modeliai.

Sportinė apranga buvo kita įmonės veikla. Per pirmuosius dešimt metų „Lotto“ daugiausia dėmesio skyrė Italijos rinkai. Pirmąjį dešimtmetį įmonės strategija buvo sutelkta į teniso avalynės ir drabužių kūrimą, o pradžioje rėmė didelius profesionalių teniso grandų vardus (Martina Navratilova, Boris Becker, Thomas Muster, Andrea Gaudenzi).

Pirmosios futbolo rėmimo sutartys buvo pasirašytos su žaidėjais (Dino Zoff ir Ruud Gullit) ir tokiomis komandomis kaip Milanas (1993–1998), Nyderlandų nacionalinė futbolo rinktinė, „Napoli“ (1994–1997), „Juventus“ (2000–2003), „Chievo“ ir Ispanijos „Real Zaragoza“ klubas. Profesionalūs futbolininkai prisidėjo prie gaminių dizaino ir tobulinimo. Šis dalyvavimas kartu su sportininkais padėjo bendrovei tapti teniso ir futbolo lydere. Per tą patį laikotarpį „Lotto“ išsiplėtė į eksporto rinką, o jos tarptautinis verslas sparčiai augo. Po dešimties metų prekės ženklas buvo platinamas daugiau nei 60 šalių visame pasaulyje.

„Lotto“ platina savo produkciją daugiau nei 70 šalių per nepriklausomas sporto parduotuves, specializuotų tinklų parduotuves ir dideles parduotuves su sporto skyriais; rankiniuose laikrodžiuose naudojamas prekės ženklas yra Lotto Time. Bendrovė skatina kurti kampines ir pavyzdines parduotuves, kurios dabar plačiai paplitusios Italijoje ir kitose šalyse.[1]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]