Vikisritis:Agropedija

Agropedija

Agropedija, Žemės ūkio ir Agronomijos portalas
Įvadas

Žemės ūkis – yra didžiausia pramonės šaka pasaulyje. Žemės ūkis teikia maisto produktus, pašarus, pluoštą ir kt.

Agronomija (gr. agros – laukas, dirva + nomos – dėsnis), su žemės ūkio augalų auginimu susijusi mokslų visuma. Agronomijos uždavinys – tyrinėti žemės ūkio augalų savybes bei augimo sąlygas ir rasti būdus bei priemones, kaip jas pagerinti.
Rinktinis straipsnis

Serbentas (lot. Ribes, vok. Johannisbeeren) - monotipinės agrastinių (Grossulariaceae) šeimos daugiamečių uogakrūmių gentis, paplitusi Šiaurės pusrutulio šaltojo ir vidutinio klimato juostose, taip pat Vidurio ir Pietų Amerikos kalnuose.

Genčiai priklauso žemi arba vidutinio aukščio krūmai (1-2 m), lygiomis ir dygliuotomis šakomis. Lapai pražanginiai, skiautėti. Žiedai smulkūs, susitelkę į kekes, vaisiai - raudonos, juodos, gelsvos sultingos uogos su keliomis arba daug sėklų, augančios kekėmis. Uogos viršuje - apyžiedžio liekanos.

Serbentai auginami soduose, taip pat auga drėgnuose miškuose, upių ir ežerų pakraščiuose. Žydi balandžio - gegužės mėnesiais. Uogos prinoksta liepos - rugpjūčio mėnesiais. Lietuvoje savaime auga 3 rūšys ir dar kelios auginamos.

Plačiau...

Aktualijos
Aktualijos
  • Kaunas, rugsėjo 3 d. Daugiau kaip trečdalis šalies gyventojų naudoja šachtinių šulinių vandenį. Apie 60 proc. šulinių yra užteršti nitratais bei organinėmis medžiagomis, pusėje jų nustatyta padidėjusi mikrobinė tarša. Dažna per didelio nitratų kiekio vandenyje priežastis – per arti esantys ūkiniai pastatai, tręšiami laukai, laikomi gyvuliai.
  • Biržai, rugsėjo 3 d. Kaip sumažinti išlaidas – tokį uždavinį pastaruoju metu tenka spręsti ne tik pieno, bet ir augalininkystės ūkių šeimininkams. Vieni taupo, mažindami trąšų normas, kiti taiko tiksliosios žemdirbystės sistemas, tačiau dažniausiai žemdirbiai renkasi minimalias žemės dirbimo technologijas. Dirvų neariančių ūkininkų daugėja ir Biržų rajone.
  • Paryžius, rugsėjo 3 d. Tarptautinės grūdų tarybos (IGC) duomenimis, 20092010 prekybos metais pasaulinė prekyba kviečiais, miežiais ir ryžiais sumažės, o kukurūzais, sojomis ir ankštiniais augalais išaugs.
Nauji straipsniai

Rinktinė iliustracija
Viščiukai parduotuvėje, Mazatlan, Sinaloa, Meksika


Straipsniai
Mokslas & Agronomija Žemdirbystės sistemos Agrotechnika Istorija
Augalinė produkcija Gyvulinė produkcija Žemės ūkis ir aplinka Žemės ūkio ekonomika

Sąrašai