Kalijuga

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Kalijuga (skr. कली युग) – paskutinė pasaulio era (juga), aprašoma hinduizmo šventuosiuose raštuose. Tai blogio demono Kali viešpatavimo metai. Joje dabar mes ir gyvename. Remiantis budistų ir indų kalendoriais Kalijugos pradžia yra 3012 m. pr. m. e.. Pasak daugumos indų tikėjimų, tuo metu Krišna buvo nužudytas strėle. Tradiciškai skaičiuojama, kad Kalijugos trukmė 432 000 metų.

Induistų tikėjimu Kalijuga yra žmonijos dvasinės degradacijos laikotarpis, tamsieji amžiai, nutolimas nuo dievo.

Mahabharatoje išminčius Markandėja nurodo tokius Kalijugos ženklus:

  • Valdovai taps neprognozuojami, kels mokesčius, nebemokys žmonių dvasiškumo, nebegins jų. Žmonės pradės masiškai migruoti ieškodami kur kviečiai ir miežiai dera geriau.
  • Gobšumas ir rūstybė taps įprasti. Žmonės vieni kitiems atvirai reikš priešiškumą, dharma bus ignoruojama. Žmonės žudys vieni kitus be pateisinamos priežasties ir nematys tame nieko blogo. Geidulingumas taps įprastas, lytinis santykiavimas taps svarbiausia gyvenimo prasme, 13-16 metų mergaitės taps nėščiomis. Nuodėmės plis eksponentiškai, o dorovė palaipsniui išnyks. Žmonės prisiekinės tik tam, kad priesakus laužytų. Žmonės pripras prie nuodingų vaistų ir gėrimų. Darbas taps toks įtemptas, kad visi svajos iš jo kuo greičiau ištrūkti. Guru nebebus gerbiami, o mokiniai bandys juos sužeisti. Jų mokymai bus įžeidinėjami, o Kama užvaldys visų žmonių protus.
  • Kai gėlės žydės be žiedų, o vaismedžiai augs be vaisių, tada baigsis juga. Ir kai jugos pabaiga prasidės, lietus pradės kristi iš debesų.