Eurovizijos dainų konkursas 2004

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Eurovizijos dainų konkursas 2004
ESC2004.jpg
Datos
Pusfinalio data 2004 m. gegužės 12 d.
Finalo data 2004 m. gegužės 15 d.
Programa
Vieta Abdi İpekçi Arena,
Stambulas, Flag of Turkey.svg Turkija
Vedėjas(-ai) Korhan Abay
Meltem Cumbul
Režisierius Sven Stojanovic
Vykdantysis vadovas Svante Stockselius
Programos transliuotojas Turkish Radio and Television Corporation (TRT)
Atidarymo numeris Sertab Erener
Pertraukos numeris ABBA: The Last Video
Fire of Anatolia
Dalyviai
Dalyvių skaičius 36
Debiutuojančios šalys  Albanija
 Andora
 Baltarusija
 Serbija ir Juodkalnija
Sugrįžtančios šalys  Danija
 Makedonija
 Monakas
 Suomija
 Šveicarija
Balsai
Balsavimo sistema Kiekviena šalis skiria 12, 10, 8-1 taškus dešimčiai labiausiai patikusių dainų
Nuliniai taškai  Šveicarija (pusfinalyje)
Nugalėtojo daina Ukraina Ruslana
Wild Dances
Eurovizijos dainų konkursas
◄2003 Wiki Eurovision Heart (Infobox).svg 2005►

Eurovizijos dainų konkursas 2004 – Eurovizijos konkursas, 2004 m. gegužės 1215 d. vykęs Turkijoje, Stambule, Abdi İpekçi arenoje. Renginį vedė turkų aktorius rašytojas Korhan Abay ir TV laidų vedėja Meltem Cumbul. 2004 m. Eurovizijos konkursą laimėjo Ukrainos dainininkė Ruslana su daina „Wild Dances“. Tai pirmasis Eurovizijos konkursas, kada pradėta taikyti pusfinalio ir finalo sistema. Konkurse debiutavo Andora, Albanija, Baltarusija, Serbija ir Juodkalnija (iki tol dalyvavo kaip Jugoslavija), po pertraukos grįžo Monakas ir Lietuva. Lietuvai Eurovizijoje atstovavo Linas ir Simona su daina „What’s Happened to Your Love?“, bet užėmė 16 vietą ir į finalą nepateko.

Konkurso vieta[taisyti | redaguoti kodą]

Abdi İpekçi arena Stambule, 2004 m. konkurso vieta.

Konkursas vyko Stambule po to, kai Turkijai atstovavusi Sertab Erener 2003 m. konkurse Rygoje (Latvija) laimėjo konkursą su daina „Everyway That I Can“. Iš pradžių konkursui rengti buvo pasirinkta Mydonose Showland arena, bet vėliau buvo pakeista į Abdi İpekçi Arena.

Konkursą vedė Korhan Abay ir Meltem Cumbul.

Dalyvaujančios šalys[taisyti | redaguoti kodą]

██ Dalyvaujančios šalys

██ Šalys nepatekusios į finalą

██ Šalys, nedalyvaujančios 2004 metų konkurse

Šių metų „Eurovizijos“ konkursas buvo pirmasis dviejų dienų renginys, kuriame pradėta taikyti pusfinalio ir finalo sistema. Pagal ši naują formatą, automatiškai į finalą patenka „Didysis ketvertas“ (Big 4): Prancūzija, Vokietija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė (Europos transliuotojų sąjungos didžiausios finansininkės) ir dešimt 2003 m. geriausiai pasirodžiusių šalių. Andora, Albanija, Baltarusija ir Serbija ir Juodkalnija konkurse dalyvavo pirmą kartą, o Monakas grįžo po 25 metų pertraukos. Liuksemburgas iš pradžių nusprendė grįžti po 11 metų pertraukos, tačiau vėliau pasitraukė. Visos dalyvavusios šalys turėjo teisę balsuoti tiek pusfinalyje, tiek ir finale. Tai buvo pirmieji metai, kai visos 36 dalyvaujančios šalys balsavo telefoniniu balsavimu.

Pusfinalio rezultatai[taisyti | redaguoti kodą]

Eilė Šalis Kalba Atlikėjas Daina Vieta Taškai
1 Flag of Finland.svg Suomija anglų Jari Sillanpää Takes 2 To Tango 14 51
2 Flag of Belarus.svg Baltarusija anglų Aleksandra & Konstantin My Galileo 19 10
3 Flag of Switzerland.svg Šveicarija anglų Piero & The Musicstars Celebrate 22 0
4 Flag of Latvia.svg Latvija latvių Fomins & Kleins Dziesma Par Laimi 17 23
5 Flag of Israel.svg Izraelis anglų, hebrajų David D'or Lehaamin 11 57
6 Flag of Andorra.svg Andora katalonų Marta Roure Jugarem A Estimar-Nos 18 12
7 Flag of Portugal.svg Portugalija portugalų Sofia Vitória Foi Magia 15 38
8 Flag of Malta.svg Malta anglų Julie & Ludwig On Again… Off Again 8 74
9 Flag of Monaco.svg Monakas prancūzų Maryon Notre planète 20 10
10 Flag of Greece.svg Graikija anglų Sakis Rouvas Shake It 3 238
11 Flag of Ukraine.svg Ukraina anglų, ukrainiečių Ruslana Wild Dances 2 256
12 Flag of Lithuania.svg Lietuva anglų Linas & Simona What’s Happened to Your Love? 16 26
13 Flag of Albania.svg Albanija anglų Anjeza Shahini The Image Of You 4 167
14 Flag of Cyprus.svg Kipras anglų Lisa Andreas Stronger Every Minute 5 149
15 Flag of Macedonia.svg Makedonija anglų Toše Proeski Life 10 71
16 Flag of Slovenia.svg Slovėnija anglų Platin Stay Forever 21 5
17 Flag of Estonia.svg Estija veru Neiokõsõ Tii 12 57
18 Flag of Croatia.svg Kroatija anglų Ivan Mikulić You Are The Only One 9 72
19 Flag of Denmark.svg Danija anglų Tomas Thordarson Shame On You 13 56
20 Flag of Serbia and Montenegro.svg Serbija ir Juodkalnija serbų Željko Joksimovičius Lane Moje 1 263
21 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnija ir Hercegovina anglų Deen In The Disco 7 133
22 Flag of the Netherlands.svg Nyderlandai anglų Re-union Without You 6 146

Finalo rezultatai[taisyti | redaguoti kodą]

Šalys finalistės yra:

Eilė Šalis Kalba Atlikėjas Daina Vieta Taškai Nuotrauka
1 Flag of Spain.svg Ispanija ispanų Ramón Para llenarme de ti 10 87 Flickr - proteusbcn - Eurovision Song Contes 2004 - Istambul (34).jpg
2 Flag of Austria.svg Austrija vokiečių Tie Break Du bist 21 9 Tie Break - Austria 2004.jpg
3 Flag of Norway.svg Norvegija anglų Knut Anders Sørum High 24 3 Sorum.jpg
4 Flag of France.svg Prancūzija prancūzų, ispanų Jonatan Cerrada À chaque pas 15 40 Flickr - proteusbcn - Eurovision Song Contes 2004 - Istambul (35).jpg
5 Flag of Serbia and Montenegro.svg Serbija ir Juodkalnija serbų Željko Joksimovičius Lane moje (Лане моје) 2 263 JoksimovicESC2004.jpg
6 Flag of Malta.svg Malta anglų Julie & Ludwig On Again… Off Again 12 50 Julie & Ludwig.jpg
7 Flag of the Netherlands.svg Nyderlandai anglų Re-union Without You 20 11
8 Flag of Germany.svg Vokietija anglų, turkų Max Can’t Wait Until Tonight 8 93 Max Mutzke 01.jpg
9 Flag of Albania.svg Albanija anglų Anjeza Shahini The Image Of You 7 106 Flickr - proteusbcn - Eurovision Song Contes 2004 - Istambul (29).jpg
10 Flag of Ukraine.svg Ukraina anglų, ukrainiečių Ruslana Wild Dances 1 280 Flickr - proteusbcn - Eurovision Song Contes 2004 - Istambul (36).jpg
11 Flag of Croatia.svg Kroatija anglų Ivan Mikulić You Are The Only One 13 50
12 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnija ir Hercegovina anglų Deen In The Disco 9 91 Deen - Bosnia & Herzegovina 2004.jpg
13 Flag of Belgium.svg Belgija anglų Xandee 1 Life 22 7 Xandee - Belgium 2004.jpg
14 Flag of Russia.svg Rusija anglų Julija Savičeva Believe Me 11 67 Julia Savicheva - Russia 2004.jpg
15 Flag of Macedonia.svg Makedonija anglų Toše Proeski Life 14 47 Projeski Eurovision 2004.jpg
16 Flag of Greece.svg Graikija anglų Sakis Rouvas Shake It 3 252 Sakis Rouvas ESC 2004 Istanbul.jpg
17 Flag of Iceland.svg Islandija anglų Jónsi Heaven 19 16 ESC2004-Iceland-Jónsi.jpg
18 Flag of Ireland.svg Airija anglų Chris Doran If My World Stops Turning 23 7
19 Flag of Poland.svg Lenkija anglų Blue Café Love Song 17 27
20 Flag of the United Kingdom.svg Jungtinė Karalystė anglų James Fox Hold on to our Love 16 29 James Fox.jpg
21 Flag of Cyprus.svg Kipras anglų Lisa Andreas Stronger Every Minute 5 170 Lisa Andreas - Cyprus 2004.jpg
22 Flag of Turkey.svg Turkija anglų Athena For Real 4 195 Athena Band(Gökhan Özoğuz).JPG
23 Flag of Romania.svg Rumunija anglų Sanda I Admit 18 18
24 Flag of Sweden.svg Švedija anglų Lena Philipsson It Hurts 6 170 Lena Philipsson Eurovision 2004.jpg

Balsavimo eilė finale[taisyti | redaguoti kodą]

  1.  Andora
  2.  Albanija
  3.  Austrija
  4.  Bosnija ir Hercegovina
  5.  Belgija
  6.  Baltarusija
  7.  Šveicarija
  8.  Serbija ir Juodkalnija
  9.  Kipras
  10.  Vokietija
  11.  Danija
  12.  Estija
  1.  Ispanija
  2.  Suomija
  3.  Prancūzija
  4.  Jungtinė Karalystė
  5.  Graikija
  6.  Kroatija
  7.  Airija
  8.  Izraelis
  9.  Islandija
  10.  Lietuva
  11.  Latvija
  12.  Monakas
  1.  Makedonija
  2.  Malta
  3.  Nyderlandai
  4.  Norvegija
  5.  Lenkija
  6.  Portugalija
  7.  Rumunija
  8.  Rusija
  9.  Švedija
  10.  Slovėnija
  11.  Turkija
  12.  Ukraina

Marcel Bezençon apdovanojimai[taisyti | redaguoti kodą]

Marcel Bezençon apdovanojimai pirmiausiai buvo išdalinti per 2002 m. Eurovizijos konkursą Taline, Estijoje, pagerbti geriausias dalyvaujančias konkurse dainas. Apdovanojimai įkurti Christer Björkman (Švedijos atstovas 1992 m. Eurovizijos dainų konkurse ir dabartinis Švedijos delegacijos vadovas) ir Richard Herrey (grupės Herreys narys; su kuria jis laimėjo 1984 m. Eurovizijoje). Šie apdovanojimai skirstomi į tris kategorijas: spaudos apdovanojimas; meno apdovanojimas ir kompozitoriaus apdovanojimas.

Kategorija Šalis Atlikėjai Daina Kompozitoriai Vieta Taškai
Meno apdovanojimas
(balsavo praėjusių metų Eurovizijos laimėtojai)
 Ukraina Ruslana „Wild Dances“ Oleksandr Ksenofontov,
Ruslana Lyžyčko
1 280
Kompozitoriaus apdovanojimas  Kipras Lisa Andreas „Stronger Every Minute“ Mike Konnaris 5 170
Spaudos apdovanojimas  Serbija ir Juodkalnija Željko Joksimovičius „Lane moje“ (Лане моје) Željko Joksimovičius 2 263

Komentatoriai[taisyti | redaguoti kodą]

  •  Airija – Marty Whelan (RTÉ One), Brendan Balfe (finale, RTÉ Radio 1)
  •  Andora – Meri Picart ir Josep Lluís Trabal
  •  Austrija – Andi Knoll (ORF2), Martin Blumenau (finale, Hitradio Ö3)
  •  Baltarusija – Ales Kruglyakou
  •  Belgija – olandų kalba: André Vermeulen ir Bart Peeters (VRT TV1), Julien Put ir Michel Follet (finale, VRT Radio 2), prancūzų kalba: Jean-Pierre Hautier (La Une), Patrick Duhamel ir Serges Otthiers (finale, La Première)
  •  Bosnija ir Hercegovina – Dejan Kukric (BHTV1)
  •  Danija – Jørgen de Mylius (DR1)
  •  Estija – Marko Reikop
  •  Graikija – Dafni Bokota (NET)
  •  Islandija – Gísli Marteinn Baldursson (Sjónvarpið)
  •  Ispanija – Beatriz Pécker (TVE1)
  •  Jungtinė Karalystė – Paddy O’Connell (pusfinalyje, BBC Three), Terry Wogan (finale, BBC One), Ken Bruce (finale, BBC Radio 2)
  •  Kipras – Evi Papamichail (RIK 1)
  •  Kroatija – Aleksandar „Aco“ Kostadinov
  •  Latvija – Kārlis Streips
  •  Lenkija – Artur Orzech (TVP1)
  •  Lietuva – Darius Užkuraitis
  •  Makedonija – Milanka Rasic
  •  Malta – Eileen Montesin
  •  Nyderlandai – Willem van Beusekom ir Cornald Maas (Nederland 2), Hijlco Span ir Ron Stoeltie (Radio 3)
  •  Norvegija – Jostein Pedersen (NRK1)
  •  Portugalija – Eládio Clímaco (RTP1)
  •  Prancūzija – Laurent Ruquier ir Elsa Fayer (finale France 3), Jean-Luc Delarue (finale, France Bleu)
  •  Rumunija – Andreea Demirgian (TVR2)
  •  Rusija – Yuri Aksyuta ir Yelena Batinova (Channel One)
  •  Serbija ir Juodkalnija – Duška Vučinić-Lučić & Mladen Popović (RTS1), Dražen Bauković & Tamara Ivanković (TVCG2)
  •  Slovėnija – Andrea F
  •  Suomija – Markus Kajo ir Asko Murtomäki (YLE TV2), Sanna Kojo & Jorma Hietamäki (YLE Radio Suomi)
  •  Šveicarija – vokiečių kalba: Sandra Studer (SF2), prancūzų kalba: Jean-Marc Richard (TSR2), italų kalba: Daniela Tami ir Claudio Lazzarino (TSI 1)
  •  Turkija – Bülend Özveren ir Didem Tolunay (TRT 1), Ümit Tunçağ, Osman Erkan ir Gülşah Banda (finale, TRT Radyo 3)
  •  Ukraina – Rodion Pryntsevsky (First National TV Channel)
  •  Vokietija – Peter Urban (Das Erste), Thomas Mohr (Deutschlandfunk/NDR 2)

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]