Pagrindinis puslapis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.

Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 172 124 straipsniai
Wbar green2.jpg
Wikipedia-logo.png Apie Vikipediją

Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 172 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.


Wbar blue.jpg
Star Ouro 8bits.png Savaitės straipsnis
Claudia Cardinale ~1960 m.

Klaudija Kardinalė (it. Claudia Cardinale, g. 1938 m. balandžio 15 d. Tunisas) – Italijos kino aktorė, viena geriausiai žinomų septintojo ir aštuntojo praėjusio amžiaus dešimtmečių Europos aktorių.

Kardinalė gimė Chalk el Uede, Prancūzijos valdomo Tuniso protektorate. Čia buvo didelė italų bendruomenė, jos motina Yolande Greco buvo kilusi iš emigrantų iš Sicilijos, o tėvas – sicilietis geležinkelio darbuotojas. Gimtąja Klaudijos kalba buvo prancūzų (iš motinos pusės), taip pat Tuniso arabų bei siciliečių. Itališkai ji išmoko vėliau, tik pradėjusi vaidinti kine. Kartu su jaunesniąja seserimi Blanche ji mokėsi Saint-Joseph-de-l’Apparition mokykloje, vėliau įstojo į Paul Cambon mokyklą, ketindama tapti mokytoja.


Pirmoji patirtis filmuojantis Klaudijai tapo jos ir viso klasės dalyvavimas prancūzų režisieriaus Rene Vaultier trumpametražiniame filme, sulaukusiame sėkmės Berlyno kino festivalyje. Šis nedidelis vaidmuo padarė Klaudiją vietinio populiarumo žvaigžde ir atkreipė režisieriaus Jacques Baratier, ieškojusio tunisietės aktorės filmui „Goha“, dėmesį. Juostoje taip pat vaidino garsus Egipto aktorius Omar Shariff ir ji tapo Klaudijos aktoriniu debiutu.

Daugiau…


Wbar green2.jpg
Kal-Gegužės 27.png gegužės 27 dienos įvykiai

Lietuvoje

Pasaulyje

Wbar green3.jpg
Crystal Clear app package network.png Mėnesio šalys
Žemė

Šiuo metu mėnesio šalies projektas skirtas įvairių geografinių, istorinių, kultūrinių straipsnių, kurie projekto eigoje nebuvo sukurti, kūrimui. Labai prašome prisidėti prie straipsnių plėtojimo. Reikalingiausių straipsnių sąrašą rasite čia. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti.


Wbar pink.jpg
Nuvola filesystems camera.png Rinktinė iliustracija
Lepelioniu piliakalnis.jpg
Prienų rajono kraštovaizdis, tolumoje – Lepelionių piliakalnis
Vikiprojektas:Straipsnių iliustravimas
Wbar green1.jpg
Pp clock 8bits.png Savaitės iniciatyva
Kūrinys (174 nuorodos)

Lietuviškojoje Vikipedijoje vedama alternatyvi statistika, kurios vienas iš tikslų yra pateikti trokštamiausių nepradėtų bei nebaigtų kurti straipsnių sąvadus pagal temas tam, kad kiekvienas prie Vikipedijos kūrimo prisidėti norintis asmuo galėtų rasti reikalingiausių išmanomų sferų straipsnių sąrašus. Trokštamiausi nesukurti straipsniai – nepradėti kurti straipsniai, į kuriuos tiesiogiai („raudonomis nuorodomis“) rodo daugiausiai straipsnių.

Vidinės nuorodos Vikipedijoje yra nuorodos, rodančios į kitus Vikipedijos puslapius, naudojantis sintakse „[[Straipsnio pavadinimas]]“ ar „[[Straipsnio pavadinimas|nuorodos tekstas]]“. Pagal nutylėjimą vidinės nuorodos į dar nesukurtus straipsnius pateikiamos raudonu tekstu, dėl ko jos ir vadinamos „raudonomis nuorodomis“.

Trokštamiausių nesukurtų straipsnių sąraše įtraukta 1000 sukurtinų straipsnių. Sąrašas atnaujintas 2015 m. balandžio 6 d. Vien į pirmojo dešimtuko temas nukreipta maždaug po šimtą ir daugiau nuorodų. Tai reiškia, kad šios temos šimte ir daugiau Vikipedijos straipsnių yra paminėtos ir pažymėtos raudonu tekstu. Pasirinkus iš sąrašo norimą sukurti straipsnį ir paspaudus eilutę „Susiję straipsniai“ kairiajame vertikaliame meniu, surandami minimi ryšiai. Pagal juos lengviau „pataikyti“ į konkrečią temą ir jos paiešką įvairiuose šaltiniuose, kitakalbėse Vikipedijose.

Daugiau…

Šios savaitės iniciatyva yra trokštamiausi nesukurti straipsniai.

Wbar yellow.jpg
Disambigua compass.svg Vikisritys

Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-lightblue.png Geografija    Logo tecnica.jpg Informatika    P history-lightblue.png Istorija   
Crystal Clear talk2.png Kalbos    P cartesian graph.svg Matematika    P art-lightblue.png Menas    Year template.gif Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport-lightblue.png Sportas    Scales template.gif Teisė   

Vikižodynas
Laisvasis žodynas
Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos
Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos
Commons-logo.svg
Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka
Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai
Vikiknygos
Vadovėliai, knygos
Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas
Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas
Vikiduomenys
Žinių bazė
Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga
Vikikelionės
Kelionių vadovas
MediaWiki
Viki programinė įranga