Vikipedija:Bendruomenė

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Tai yra Vikipedijos lietuvių kalba bendruomenės puslapis. Šiame puslapyje pateikiama informacija aktyviems Vikipedijos dalyviams, t. y. kuriantiems ir taisantiems Vikipedijos straipsnius. Ir Tu gali kurti Laisvąją enciklopediją lietuvių kalba. Kviečiame įsijungti į šaunią Vikibendruomenę.

Domiesi tik tam tikra sritimi? Peržiūrėk subprojektus, išvardytus dešinėje, arba sukurk naują.

Šiuo metu Vikipedijoje yra 166 828 straipsniai.

Kaip prisidėti

Info bulb.png

Jei turėsi laiko ir noro, pranešk apie sutvarkytą straipsnį Cleanup projekto puslapyje

Pageidaujami vertimai:

NAUJIENOS

SUBPROJEKTAI, VIKISRITYS

Aktyvūs:

VIKISRIČIŲ SĄRAŠAS.

TURINIO PRIEŽIŪRA

Savaitės tema

VAZ-2102

VAZ-2102 (LADA 1200 ESTATE) – lengvasis Tarybų Sąjungos automobilis, universalo tipo kėbulu. Buvo gaminamas Volžsko automobilių gamykloje nuo 1971 iki 1986 metų.

Naujas modelis buvo daug kur suvienodintas su baziniu sedanu VAZ-2101. Prietaisų skydelis ir vairuotojo darbo vieta buvo identiška kaip VAZ-2101. Bagažinės durų apvadas nuvestas iki bamperio ir yra lygiai su „grindim“, kas supaprastina pakrovimą ir iškrovimą. Ištisinė galinė sėdynė sulankstoma, kas leido gauti horizontalią krovimo vietą. Valstybinis numeris yra ant galinių durų, galiniai žibintai išdėstyti vertikaliai. Techninis universalo lygis tuo metu atskyrė menką salono hermatizaciją nuo dulkių iš galinės pusės durų į poras per benzino bako angą. Dėl didelio, pagal masę, keleivinio VAZ-2102 svorio, pakabos spyruoklės ir amortizatoriai buvo papildomai sustiprinti, kas leido vežti krovinius iki 250 kg su dviem keleiviais (ar 60 kg su 5 keleiviais) nors savaiminė automobilio masė lyginant su sedanu VAZ-2101 išaugo 55 kg.

Automobilis buvo su benzininiu 64 AG jėgos varikliu, skirto benzinui AI-93. Dėl variklio svorio padidinimo ir sankabos perdavimo laikas pagrindinės poros padidintas nuo 3,9 iki 4,4, panaudojant taip vadinamą krovininį krumpliaratį.


Šios savaitės iniciatyva yra tarybinis transportas.


Plačiau skaityk Savaitės iniciatyvos puslapyje.

Pagalba straipsniams kurti

Nuvola apps laptop pcmcia.png

Dalyviai

Redagavimas

Taisyklės ir susitarimai

Kita