Satanizmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Žemyn pasukta pentagrama dažniausiai naudojama satanizmui simbolizuoti.

Satanizmu vadinama keletas pasaulėžiūrinių sistemų ir praktikų. Kasdienėje kalboje satanizmas dažniausiai suprantamas kaip Šėtono (pagal biblinį krikščioniškąjį supratimą) garbinimas.[1]

Mokslininkai "satanizmu" vadina keletą skirtingų pasaulėžiūrų ir praktikų, iš kurių žinomiausios yra LaVey satanizmas ir teistinis satanizmas. Bendriausia prasme satanizmu vadinama pasaulėžiūra, iš savo išpažinėjo reikalaujanti susitapatinimo su blogio simboliais ir opozicijos tradicinės religijos turiniui. Satanistinę pasaulėžiūrą konkretaus asmens ar bendruomenės atveju gali lydėti tikėjimas ar netikėjimas Dievo buvimu, magijos pripažinimas ar atmetimas. Be to, saviidentifikacijai pasirinkti blogio simboliai gali būti labai įvairūs.

Apverstas kryžius dažnai laikomas satanizmo simboliu.

LaVey satanizmas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Griežtąja prasme nuoseklūs A. Sz. LaVey'aus sekėjai nevadintini satanistais, nes netiki Šėtono buvimu. Tačiau jie laikosi aktyvios opozicijos krikščionybės atžvilgiu ir susitapatina su blogio simboliais. Laikantis duotojo apibrėžimo, jie yra satanistai ta pačia prasme, kaip ir tariami Velnio garbintojai, aprašomi Raganų kūjyje.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vikiteka