Vakarų Trakijos turkai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Vakarų Trakijos turkai
Vakarų Trakijos turkų vėliava
Gyventojų skaičius ~"50 000
Populiacija šalyse Graikija Graikija:
150 000

Turkija Turkija:
?
Vokietija Vokietija:
?

Kalba (-os) turkų, graikų
Religijos sunitai
Giminingos etninės grupės turkai

Vakarų Trakijos turkai (turk. Batı Trakya Türkleri) – oficialiai nepripažinta etninė mažuma Graikijoje, gyvenanti Trakijos šiaurės rytų dalyje, kuri dar vadinama Graikijos Trakija arba Vakarų Trakija, kad atskirti nuo Trakijos, kuri priklauso Bulgarijai ir Turkijai.

Pagal oficialius duomenis Vakarų Trakijos turkų yra apie 50 tūkst. Jie yra dalis Graikijos gyventojų, kurie oficialiai laikomo etnine mažuma ir vadinami Trakijos musulomonais (jų 1991 m. buvo apie 98000). Kai kurios nevyriausybinės organizacijos visus Graikijos musulmonus laiko turkais.

Vakarų Trakijos turkai buvo išimtis, 1922–1923 m. jie nedalyvavo gyventojų mainuose tarp Turkijos ir Graikijos. Jiems buvo suteiktos ypatingos teisės, pvz., teisė mokytis mokyklose turkų kalba.

Turkijoje Vakarų Trakijos turkus vadina Batı Trakyalı 'Vakarų trakai', kai juos reikia tiksliai apibūdinti, arba tiesiog Trakyalı 'trakais', kadangi turkai paprastai juos laiko vieningos Trakijos, kurios dalis yra ne Turkijoje, kultūros atstovais.
Nemažai Vakarų Trakijos turkų gyvena Stambule, Izmire ir netoli jų, taip pat vakarų Anatolijoje. Nedaug Vakarų Trakijos turkų gyvena emigravę į Vokietiją ir kitas šalis.

Nuo 1990 m. Graikijoje veikia naujas rinkimų įstatymas, pagal kurį į parlamentą patenka partijos, surenkančios mažiausiai 3 % balsų. Musulmonai į parlamentą gali patekti kaip bet kurios partijos atstovai nuo Trakijos.
0,5 % vietų Graikijos universitetuose yra yra rezervuojamos musulmonų mažumai.