Vikisritis:Sportas

Peršokti į: navigacija, paiešką
SPORTO VIKISRITIS


Sportas yra veikla, skirta varžymuisi, laisvalaikio praleidimo būdas, įgūdžių lavinimas. Tai pagal tam tikras taisykles organizuojama žmonių veikla, sudaroma, suderinant jų fizinius ir intelektualinius sugebėjimus, o taip pat pasiruošimas šiai veiklai ir to pasiruošimo metu atsirandantys tarpusavio santykiai. Dažniausiai sportas yra specifinė fizinių ar intelektualinių užsiėmimų rūšis, kuria užsiimama, turint tikslą varžytis, pagerinti sveikatą, gauti moralinį ir materialinį pasitenkinimą, išreikšti save; tai – tobulybės ir šlovės siekimas, įgūdžių bei sugebėjimų gerinimas.

Plačiau…

Rinktinis straipsnis taisyti

Rodžeris Federeris – šveicarų tenisininkas, pirmoji pasaulio raketė (pagal ATP; nuo 2012 m. liepos 9 d.). Pirmoje Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų pozicijoje išsilaikė rekordiškai ilgą laiką – 237 savaites iš eilės (nuo 2004 m. vasario 2 d. iki 2008 m. rugpjūčio 17 d.) R. Federeris yra laimėjęs septyniolika Didžiojo kirčio turnyrų ir tuo pagerinęs P. Sampraso rekordą.

Tenisininkas yra patekęs į 22-iejų Didžiojo kirčio turnyrų finalą, taip pat 23-uose Didžiojo kirčio turnyruose iš eilės pateko bent jau į pusfinalį. R.Federeris yra patekęs į paskutiniuosius 18-a iš 19-os Didžiojo kirčio turnyrų finalų ir pasiekęs 10 finalų iš eilės rekordą. Taip pat jis per savo karjerą laimėjo jau 76 turnyrus.

Ar žinote, kad… taisyti

...golfo take yra 18 duobučių ir atstumas tarp duobučių gali būti nuo 90 m iki 550 m ?

...dabar Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas yra vokietis Thomas Bachas, kuris pareigas eina nuo 2013 m. rugsėjo 10 d.?

...1896 m. pirmakart įvyko Olimpinės žaidynės Graikijoje, Atėnų mieste ir jas atgaivino prancūzas Pjeras de Kubertenas (Pierre de Coubertin)?

...beisbolas populiarius JAV ir Rytų Azijoje?

...kriketas 1900 m. buvo įtrauktas į Paryžiaus olimpinių žaidynių oficialių sporto šakų sąrašą?

... Lietuvoje pirmasis rankinio turnyras suorganizuotas 1927 m. Klaipėdoje?

Rinktinė iliustracija taisyti

Ultimeitas 01.jpg
Lėkščiasvydžio žaidimas

Nauji taisyti

Diskgolfo žaidimo krepšys
Diskgolfas (angl. Disc Golf), tai individualus (būna ir žaidimų poromis) lauko žaidimas su skraidančiu disku labai panašus į tradicinį golfą, tik diskgolfe naudojami diskgolfo skraidantys diskai (diskai skiriasi nuo lėkščiasvydžio diskų). Žaidimas buvo sukurtas Edo Headricko (Ed Headrick) 1976 metais JAV.

Žaidimas žaidžiamas golfo principu. Žaidimo tikslas atlikus kuo mažiau metimų, įmesti diską į specialų diskgolfo žaimo krepšį (mėgėjiškai žaidžiant gali būti naudojami ir kiti objektai). Pataikius diską į vandens telkinį ar nusprestą aikštės užribį, žaidėjai pelno baudos taškus. Tradiciškai yra žaidžiama vadinamąjį 18 krepšių žaidimą. Nugalėtoju skelbiamas žaidėjas atikęs mažiausiai metimų.

Plačiau...

Naujienos taisyti

Girdėjote neįtikėtiną dalyką apie pasaulio čempionatą ar olimpines žaidynes ? Rašykite čia ir mitas bus paneigtas arba patvirtintas.

O gal norite daugiau sužinoti apie boulingą ? Rašykite čia ir po kelių dienų galite tikėtis perskaityti daugiau.

Norite peržiūrėti anksčiau užduotus klausimus? Užsukite čia

Prisidėkite prie sporto srities kurdami ar tobulindami nebaigtus straipsnius:

Sporto vikisritys
WPF1logo.png Football (soccer ball).svg Tennis ball.svg Chess.svg
Formulė 1 Futbolas Tenisas Šachmatai


Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-vector.svg Geografija    P computing.svg Informatika    P history.svg Istorija   
Logo of Spanish language.svg Kalbos    P mathematics.svg Matematika    P art.png Menas    XXX P icon.png Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport.svg Sportas    P derecho.svg Teisė