Vikisritis:Sportas

Peršokti į: navigacija, paiešką
SPORTO VIKISRITIS


Sportas yra veikla, skirta varžymuisi, laisvalaikio praleidimo būdas, įgūdžių lavinimas. Tai pagal tam tikras taisykles organizuojama žmonių veikla, sudaroma, suderinant jų fizinius ir intelektualinius sugebėjimus, o taip pat pasiruošimas šiai veiklai ir to pasiruošimo metu atsirandantys tarpusavio santykiai. Dažniausiai sportas yra specifinė fizinių ar intelektualinių užsiėmimų rūšis, kuria užsiimama, turint tikslą varžytis, pagerinti sveikatą, gauti moralinį ir materialinį pasitenkinimą, išreikšti save; tai – tobulybės ir šlovės siekimas, įgūdžių bei sugebėjimų gerinimas.

Plačiau…

Rinktinis straipsnis taisyti

Biliardo stalas

Biliardasžaidimas kamuoliukais, paprastai žaidžiamas dviejų asmenų. Žaidžiama ant medžiaga padengto stalo, naudojant kamuoliukus ir lazdą. Medžiaga užtikrina tolygią trintį tarp žaidimo stalo ir kamuoliukų, dėl to kamuoliukų judėjimas juos mušant lazda yra nuspėjamas.

petardos kilmė vis dar nėra aiški. Pasak kai kurių šaltinių, biliardas gimė Kinijoje, tuo tarpu kiti gi tvirtina, kad jis buvo vadinamas pall - mall („aksomu dengta vieta“) ir į Europą šį žaidimą atvežė kryžiuočiai, grįždami iš Artimųjų Rytų. Kiti vis tik biliardo išradimą priskiria Prancūzijai, Italijai, Anglijai arba Ispanijai. Pirmasis biliardo stalas buvęs pagamintas Prancūzijoje 1469 m. karaliui Liudvikui XIV. Anksčiau žaidimas buvo žaidžiamas ant žemės ir priminė boulingą, nors Ispaniškoje viliorta kamuoliukui pastumti tarp dviejų taškų buvo naudojama lazda (vadinama bilorta, vėliau – billarda ir, galiausiai billiards).

Plačiau...

Ar žinote, kad… taisyti

...golfo take yra 18 duobučių ir atstumas tarp duobučių gali būti nuo 90 m iki 550 m ?

...dabar Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas yra vokietis Thomas Bachas, kuris pareigas eina nuo 2013 m. rugsėjo 10 d.?

...1896 m. pirmakart įvyko Olimpinės žaidynės Graikijoje, Atėnų mieste ir jas atgaivino prancūzas Pjeras de Kubertenas (Pierre de Coubertin)?

...beisbolas populiarius JAV ir Rytų Azijoje?

...kriketas 1900 m. buvo įtrauktas į Paryžiaus olimpinių žaidynių oficialių sporto šakų sąrašą?

... Lietuvoje pirmasis rankinio turnyras suorganizuotas 1927 m. Klaipėdoje?

Rinktinė iliustracija taisyti

Ultimeitas 01.jpg
Lėkščiasvydžio žaidimas

Nauji taisyti

Diskgolfo žaidimo krepšys
Diskgolfas (angl. Disc Golf), tai individualus (būna ir žaidimų poromis) lauko žaidimas su skraidančiu disku labai panašus į tradicinį golfą, tik diskgolfe naudojami diskgolfo skraidantys diskai (diskai skiriasi nuo lėkščiasvydžio diskų). Žaidimas buvo sukurtas Edo Headricko (Ed Headrick) 1976 metais JAV.

Žaidimas žaidžiamas golfo principu. Žaidimo tikslas atlikus kuo mažiau metimų, įmesti diską į specialų diskgolfo žaimo krepšį (mėgėjiškai žaidžiant gali būti naudojami ir kiti objektai). Pataikius diską į vandens telkinį ar nusprestą aikštės užribį, žaidėjai pelno baudos taškus. Tradiciškai yra žaidžiama vadinamąjį 18 krepšių žaidimą. Nugalėtoju skelbiamas žaidėjas atikęs mažiausiai metimų.

Plačiau...

Naujienos taisyti

Girdėjote neįtikėtiną dalyką apie pasaulio čempionatą ar olimpines žaidynes ? Rašykite čia ir mitas bus paneigtas arba patvirtintas.

O gal norite daugiau sužinoti apie boulingą ? Rašykite čia ir po kelių dienų galite tikėtis perskaityti daugiau.

Norite peržiūrėti anksčiau užduotus klausimus? Užsukite čia

Prisidėkite prie sporto srities kurdami ar tobulindami nebaigtus straipsnius:

Sporto vikisritys
Alonso-WPF1logo.png Football (soccer ball).svg Tennis ball.svg Chess.svg
Formulė 1 Futbolas Tenisas Šachmatai


Q space.svg Astronomija    P vip.svg Biografijos    P biology.svg Biologija    Socrates blue version2.png Filosofija    P physics.svg Fizika    P countries-vector.svg Geografija    P computing.svg Informatika    P history.svg Istorija   
Logo of Spanish language.svg Kalbos    P mathematics.svg Matematika    P art.png Menas    XXX P icon.png Metai    P antiquity.PNG Mitologija    P religion world.svg Religija    P sport.svg Sportas    Derecho-icon.png Teisė