Aptarimas:Pagrindinis puslapis

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Informacija norintiems keisti Pagrindinį puslapį - skaitykite šio puslapio keitimo vadovą. Dalis informacijos yra užrakinta, jei matote netikslumų uždraustoje informacijoje, kreipkitės į administratorius.

Jei norite padiskutuoti apie Vikipediją bei veiklą joje, prašome apsilankyti tam specialiai skirtame puslapyje Vikipedijos forumas.Išsidėstymas[redaguoti vikitekstą]

Manau dienos įvykiai turėtų būti aukščiau, tarkim po rinktine iliustracija. Taip pagrindinis puslapis taptų informatyvesnis ir naudingesnis, nes žmogus įėjes į vikipedija iškart matytų dienos įvykius. Taip pat Apie Vikipediją straipsnis galėtų būti nuleistas gerokai žemiau kitų puslapio elementų, nes tiesą sakant mažai kas tą skaitys, žmonės dažnai atsidaro Vikipediją ne tam kad sužinotu kas yra Vikipedija, o tam kad susirastų reikiamą informaciją, daugelyje Vikipedijų net nėra straipsnis Apie Vikipediją įkeltas pagrindiniame puslapje.

Deja, Vikipedijoje nuolat atsiranda dalyvių, kurie niekaip nesupranta, kad tai ne platforma rašyti ir bet ką publikuoti, o enciklopedija. Dėl to gal nėra blogai pirmame puslapyje parašyti kas gi visgi čia per projektas. Dėl dienos įvykių - anksčiau jie nebuvo labai informatyvūs ir prižiūrimi, dabar gal tikrai vertėtų pakelti aukščiau.--Dirgela (aptarimas) 09:42, 22 kovo 2020 (EET)

Netvarkinga rašyba[redaguoti vikitekstą]

Prašymas Registruotiesiems-privilegijuotiesiems susitvarkyti ilgųjų brūkšnių rašybą straipsnyje: "-" yra keistinas į "—".

O man jie atrodo vienodai geri.--Dirgela (aptarimas) 19:57, 19 rugsėjo 2019 (EEST)

rinktinė iliustracija[redaguoti vikitekstą]

Rinktinė iliustracija kažkodėl sulygiuota į kairę, jei puslapis platesnis atrodo labai nekaip, berods anksčiau taip nebuvo. Greitai nerandu kodėl, gal kas žino kaip pataisyti, kad nuotrauka būtų centruojama?--Dirgela (aptarimas) 22:31, 27 vasario 2019 (EET)

Na, čia visas šablonas užveltas, visur naudota "table", turėtų būti pereita prie "div'o" pagal visas tendencijas. Čia tvarkingiau ir geriau atrodo: Naudotojas:Zygimantus/Pagrindinis puslapis.--Zygimantus (aptarimas) 14:54, 3 kovo 2019 (EET)
Tai gal užkelk savo versiją? Tarkim kokiai savaitei eksperimento tvarka, tuo pačiu paklausime bendruomenės nuomonės kaip jiems patinka.--Dirgela (aptarimas) 19:07, 4 kovo 2019 (EET)
Neturiu teisių redagavimui, net nežinau, kokių reikia. Rašo: Šis puslapis yra iš dalies užrakintas, jo negali redaguoti neregistruoti ir neseniai registruoti dalyviai. Kas keista, nes registruotas aš senai, gal koks vertimas vėl blogas? Kaip bebūtų, gali turbūt tu užkelti, tą puslapį leidžiu visiems kopijuoti/perpanaudoti.--Zygimantus (aptarimas) 20:20, 6 kovo 2019 (EET)
@Dirgela: pagrindinio puslapio nereiktų naudoti eksperimentams. Tam yra skirti juodraščiai. Balsavimas irgi gali vykti dėl juodraščių, o ne čia. Naujas eksperimentas iškraipo atvaizdavimą mob. įrenginiuose, vaizdas juose prastesnis palyginus su tai, kas buvo anksčiau. @Zygimantus: reiktų tinklapio išvaizdą derinti ir prie mob. įrenginių. Be to, HTML lentelė niekur nedingo. Powermelon (aptarimas) 11:53, 11 kovo 2019 (EET)
Na mano telefone niekas neiškraipyta, tik trukdo fiksuoto dydžio paveiksliukai, dėl ko netelpa puslapis horizontaliai. Deja, mano galva, šansų padaryti puslapį tokį, kad gerai rodytų ir normaliam ekrane ir labai mažame nėra. Turėtų būti atskiros versijos skirtingo dydžio ekranams. Safaris ant iphone ir dabar rodo kažkokį special pritaikytą puslapį tai matyt tame taikyme reikėtų ieškoti bėdų jei atsiranda "iškraipymas". Revertinau į seną versiją ir galiu pasakyti, kad per Safarį ant iphone tas pats - puslapis netelpa, matosi tik kairė pusė. Tai sakyčiau nei viena iš tų versijų netinkama mobiliems įrenginiams. Jei neatsiras susigaudančių kaip tą išspręsti tai siūlyčiau orientuotis į desktopinę versiją. Kažkiek pagelbėtų, jei sutartume, kad paveiksliukai dedami tik kairėje pusėje ir tam tikro dydžio, tada realiai Zygimantus versija atrodytų normaliai.--Dirgela (aptarimas) 13:27, 11 kovo 2019 (EET)
Daugumoje emuliuotų ekranų (http://mobiletest.me, https://ready.mobi) dabartinė versija atrodo ženkliai geriau už pasiūlytą. Beje, gal galima išdėstymą „pasiskolinti“ iš enwiki? Ten pagrindinis puslapis atrodo itin gerai. Powermelon (aptarimas) 08:14, 19 kovo 2019 (EET)
IMG DCABAA8B8293-1.jpeg
Pasakysiu paprastai - atrodo baisiai. O dabar ir per naršyklę nekaip atrodo. Tai rezultatas web blogai- mobile blogai, lyginant su ta versija kur buvau užkėlęs, ten bent jau brauzeryje normaliai atrodo. Bet čia kaip bevyniosi, jei nebus mobiliems rodomas visiškai atskiras ir specialiai suformatuotas puslapis tai mobili pagrindinio puslapio versija bus labai prasta, arba teks subaisinti naršyklėje matomą puslapį. Angliška versija irgi nekaip atrodo - per pusę lango šūkis Sveiki, Dirgela! lyg tai būtų svarbiausia, toliau netinkamo dydžio paveiksliuko iškraipytas dienos straipnis. Atrodo kaip koks dvidešimt metų senumo wap puslapis. O juk žinome, kad galima padaryti normalų puslapį mobiliems, kad ir delfi.lt pasižiūrėjus. Aš galvoju, kad gal netgi visai normaliai atrodytų, jei per telefoną atsidarius lt.wikipedia.org rodytų tik antraštes, kurias galėtumei išsiskleisti. Tik va nežinau ar galima kažkur užrodyti kas turi būti pakišama lt.m.wikipedia.org puslapiui ar jis visada bando iškankinti įprastinį puslapį.--Dirgela (aptarimas) 20:47, 19 kovo 2019 (EET)

Tikrai niekas nesugalvojat kaip sutvarkyti tą rinktinį paveiksliuką? Gal grąžinti versiją, kur šitos problemos nebuvo?--Dirgela (aptarimas) 18:07, 5 balandžio 2019 (EEST)

Dirgela, Homo ergaster Sutvarkiau iliustraciją ir viršutinę lentelę (peržiūrėti galite čia), tai jei nesunku administratoriams, įkelkite naują versiją į pagrindinį puslapį Manvydasz (aptarimas) 11:19, 28 gruodžio 2020 (EET)
Super, ačiū!!!--Dirgela (aptarimas) 16:11, 28 gruodžio 2020 (EET)

Sukaktys[redaguoti vikitekstą]

Gal vertėtų ir sukaktims padaryti nuorodą panašią į „Projekto puslapis“ naujienoms? Atitinkamas puslapis – turbūt tiktų Vikipedija:Sukaktys pagrindiniam puslapiui.

Vis būtų paprasčiau peržvelgti kitų dienų sukaktis (o matant kelias išsyk, kartais, pavyzdžiui, lengviau pagauti „pasikartojimus“). --Martynas Patasius (aptarimas) 21:04, 9 liepos 2019 (EEST)

Congrat[redaguoti vikitekstą]

Sveikinu lietuviškąją Vikipediją su 200 000 straipsnių ribos perkopimu. Linkiu greičiau pasiekti ir perkopti sekančią(-ias) ribą(-as). Nuširdžiai Jūsų --Kusurija (aptarimas) 19:50, 18 birželio 2020 (EEST)