Šablonas:Savaitės tema

Šablonas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
The Pirate Bay logotipas

The Pirate Bay (dar žinoma trumpiniu TPB) – interneto svetainė, pristatanti save „Didžiausiu pasaulyje BitTorrent serveriu“. Alexa, interneto svetainių lankomumo duomenimis, 2007 m. spalio 6 d. užėmė 192 vietą lankomiausių svetainių suvestinėje.

TPB 2004 m. pradžioje įkūrė Švedijos anti-autorinių (anti-copyright) teisių organizacija „Piratbyrån“, bet nuo spalio mėn. ji tapo atskira organizacija. Dabar šiam puslapiui vadovauja Gottfridas Svartholmas (Anakata), Fredrikas Neij (TiAMO) ir Peteris Sunde (brokep).

2006 m. gegužės 31 d., kai puslapis buvo patalpintas Švedijos serveriuose, policija surengė reidą ir interneto puslapis nebeveikė tris dienas, o kai puslapis vėl tapo pasiekiamas, jis buvo patalpintas Nyderlanduose esančiuose serveriuose. Reidas įvyko dėl didelio MPAA (Motion Picture Association of America) spaudimo. Reikalaujant Nyderlandų Teisingumo Ministerijai, tų pačių metų birželio 14 d. puslapis vėl buvo patalpintas Švedijos serveriuose. Dėl žiniasklaidos dėmesio po atsidarymo svetainės lankytojų skaičius padvigubėjo. Padvigubėjo ir svetainės pajamos iš reklamos – per mėnesį TPB sugebėjo uždirbti 75 000 JAV dolerių.

2008 m. sausio 31 d. prokurorai pateikė kaltinimus TPB valdantiems asmenims dėl „žmonių skatinimo pažeisti autorines teises“. IFPI teigė, kad TPB svetainėje buvo patalpinta daugiau negu 1.6 milijono nelegalių failų vien per praėjusį mėnesį, kurių dauguma buvo autorines teises pažeidžiantys muzikos, filmų, programų kitų dalykų nelegalios reprodukcijos. TPB buvo kaltinama laikiusi torrent failus, kurie padėjo nelegaliam failų platinimui.

Prokuroras Håkan Roswall sausio 16 dieną pasakė, kad „kaip ir visos panašios technologijos, Bittorrent protokolas gali būti panaudotas legaliems ir nelegaliems tikslams (…) Teisiamas šiandien ne pats protokolas (…) bet žmonės, kurie šią technologiją naudoja nelegaliems tikslams“. Atsakovų advokatas Per Samuelsson į tai atsakė: „Failų dalinimasis gali būti legalus ir ne, tačiau Švedijos įstatymai leidžia teikti paslaugas, kurios gali būti panaudotos legaliems ir nelegaliems tikslams“. Pasak jo, TPB teikiamos paslaugos gali būti palyginamos su „mašinų, kurios gali važiuoti greičiau negu didžiausias leistinas greitis, gamyba“. Kitas atstovų advokatas Jonas Nilsson pasakė: „Interneto vartotojai, kurie naudojasi TPB paslaugomis (…) turi prisiimti atsakomybę už turinį, kurį turi ir kuriuo dalijasi“.

Šios savaitės iniciatyva yra informacinių technologijų sektorius.

Daugiau…