Šablonas:Savaitės tema

Šablonas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
FIAV 111111.svg Vėliavos santykis: 2:3

Mozambiko vėliava buvo įteisinta 1983 metų gegužės 1 dieną, tuo pakeisdama iki tol egzistavisią senąją Mozambiko vėliavą. Ši vėliava vadinama viena iš unikaliausių iš kada nors egzistavusiųjų dėl joje vaizduojamo šiuolaikinio kovos ginklo – Kalašnikovo automato (AK-47).

Šios vėliavos pagrindas yra socialistinės Mozambiko Išlaisvinimo Partijos FRELIMO (port. Frente de Libertação de Moçambique) vėliava, kuri savo ruožtu rėmėsi Afrikos Nacionalinio Kongreso vėliava. FRELIMO užėmė valdžią nuo 1975 metų birželio 25 dienos (nepriklausomybės paskelbimo), kuomet Portugalijai pasitraukus iš šios kelis šimtmečius valdomos teritorijos, įsitvirtino valdžioje. Kadangi ši partija 19751992 metais vykdė prokomunistinę ir su Rytų bloko šalimis sietiną politiką, naujosios šalies simboliai, kaip ir daugelio kitų prokomunistinių šalių, buvo pasirinkti remiantis ideologiniais sumetimais.

Vėliavos pagrindą sudaro horizontali keturspalvė su kairiajame vėliavos esančiame krašte esančiu lygiašoniu trikampiu. Šioje vėliavoje vyrauja penkios spalvos bei keturi simboliai. Spalvų išdėstymas vėliavoje: horizontaliai – žalia, balta, juoda, balta, geltona ir raudonos spalvos trikampis. Žalia – gamtos turtai, juoda – Afrikos žemynas, geltona – mineraliniai ištelkliai, balta – taika, raudona – kova už nepriklausomybę. Simboliai: geltona žvaigždė – solidarumas, liaudies kova bei socialistinis šalies kursas; knyga – švietimas ir tautos pažanga; kauptukas – žemės ūkis; AK-47 – šalies stiprybė.

Šios savaitės iniciatyva yra vėliavos.

Daugiau…