Vikiprojektas:Savaitės straipsnis/Straipsnis

Projektas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
uBlock Origin programos meniu

uBlock Origin – nemokamas atvirojo kodo naršyklės plėtinys, skirtas turiniui filtruoti, įskaitant reklamų blokavimą. Šis plėtinys palaiko keletą naršyklių, kaip antai: Safari, Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox bei Opera. uBlock Origin buvo palankiai įvertintas technologijų tematikos svetainių, teigiama, kad plėtinys naudoja mažiau operatyviosios atminties resursų, nei kiti analogiški naršyklių plėtiniai. uBlock Origin kūrėjų nurodoma plėtinio paskirtis – suteikti vartotojams priemones, kad būtų užtikrintas jų pasirinktas turinio filtravimas.

uBlock Origin yra aktyviai plėtojamas bei palaikomas šio plėtinio kūrėjo Raymond Hill, kuris nutraukė palaikymą ankstesnei plėtinio versijai uBlock, tvirtindamas, kad esama rimtų neatitikimų projekto dvasiai. Sprendžiant iš viešai prieinamos plėtinio kodo pakeitimų istorijos, ankstesnė projekto atšaka nebėra aktyviai palaikoma.

uBlock Origin pradžioje buvo vadinamas „μBlock“. Vėliau pavadinimas pakeistas į „uBlock“, kad būtų išvengta painiavos dėl raidės 'µ' tarimo. Plėtinys pradėtas kurti kaip HTTP Switchboard atšaka, drauge sukuriant ir pažengusiems vartotojams skirtą turinio filtravimo plėtinį uMatrix. uBlock Origin buvo sukurtas naudoti bendruomenės palaikomus juoduosius blokavimo sąrašus, išplečiant funkcionalumą bei pagerinant kodo kokybę. 2014 m. birželį uBlock buvo išleistas kaip plėtinys Google Chrome ir Opera naršyklėms, o 2015 m. žiemą jau buvo palaikomos ir kitos naršyklės.

2015 m. balandį bei gegužę uBlock projektas išsivystė į du plėtinius su atskiromis programinės įrangos saugyklomis. uBlock skirta svetainė ublock.org, o uBlock Origin plėtinį toliau vysto kūrėjas R. Hill.

Daugiau…