Trakijos diecezija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Trakijos diecezija
DIOECESIS THRACIAE
Διοίκησις Θράκης
314 – VI a.
Valstybė Rytų Romos imperija
Pretorinė prefektūra Rytų pretorinė prefektūra
Administracinis centras Filipopolis
Provincijos 5

Trakijos diecezija (lot. Dioecesis Thraciae, gr. Διοίκησις Θράκης = Dioikesis Trakes) – Senovės Romos (Rytų Romos imperijos) administracinis vienetas (diecezija) dabartinės Bulgarijos, Europinės Turkijos ir šiaurės rytų Graikijos teritorijose.

Balkanai VI a.

Diecezija buvo įkurta apie 314 m., ir tapo viena iš 15 imperijos diecezijų. IV a. viduryje įsteigus dar stambesnius teritorinius vienetus – pretorines prefektūras, ji priskirta Rytų prefektūrai.

Diecezijai priklausė 6 provincijos: Antroji Mezija, Trakija, Europa, Hemimontas, Rodopė ir Mažoji Skitija. Jos administracinis centras Filipopolis kartu buvo ir Trakijos provincijos centras.

Kadangi ši diecezija buvo nuolatinis barbarų genčių taikinys, nuo 535 m. jos vikarai gavo pretoriaus laipsnį ir sukaupė kartu karinę ir civilinę valdžias. 536 m. dvi šiauriausios provincijos Antroji Mezija ir Mažoji Skitija buvo paverstos specialia karine provincija Quaestura exercitus.

VI a. diecezijos teritorijas apgyvendinus slavams, ir Bizantijai praradus kontrolę, diecezija nunyko. Didžiąją diecezijos dalį VII a. nukariavo Pirmoji Bulgarijos imperija.