XVII amžiaus 2-as dešimtmetis: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
Tai buvo [[keliamieji metai, prasidedantys penktadienį]]. Šių metų svarbiausi įvykiai:
* Metų pr. [[Lisauskėliai]] grįžo prie Smolensko.
* '''[[Kovo]]''' mėn. kunig. Samuilas Koreckis suruošė kazokų žygį į MaldovąMoldovą, sutriuškino MaldovosMoldovos turkų statytinio kariuomenė, o vėliau ir turkų burįbūrį. MušyjeMūšyje prie Sasovo Rago pralaimėjo mūšį ir pakliuvo į turkų belaisvę, kalinamas Stambule. KitametKitąmet stebuklingai pabėgo iš įkalinimo vietos.
* '''[[Balandžio 26]]''' d. – birželio 7 d. Varšuvoje vyko eilinis ATR seimas, [[Seimo maršalka]] Jokūbas Ščavinskis (lenk. Jakub Szczawiński). Seimas pritarė karinei ekspedicijai į Maskvą ir jos vadu buvo paskirtas [[Jonas Karolis Chodkevičius]].
* '''[[Birželio 16]]''' d. Varšuvoje Ldk Zigmanto Vazos rašte [[Merkinė]]s seniūnui liepiama panaikinti žydų smuklę ir iškeldinti žydus, darančius žalą miestiečiams, nurodyti savo tarnautojams neskriausti miestiečių ir su jais elgtis pagal jiems suteiktas privilegijas.
* Kražiuose [[jėzuitai]] įkūrė kolegiją. Tai buvo populiariausia ir garsiausia aukštesnės pakopos mokykla [[Žemaitija|Žemaitijoje]].
* Minske prieš [[Bresto unija|Bresto bažnytinė uniją]] sukilo miestiečiai.
* '''[[Spalio 11]]''' d. prie Viazmos netikėtai, nukritus nuo žirgo, mirė [[Aleksandras Juozapas Lisauskas]] (g. 1580 m. Vilniuje). Vadovavimą jo buriuibūriui laikinai perėmęs [[LDK didysis vėliavininkas]] [[Kristupas Chodkevičius]] užėmė ir sudegino Kurską, sutriuškino rusų dalinius prie Bolchovo miesto.
 
==== Mirtys ====
3 605

pakeitimai

Naršymo meniu