Pereiti prie turinio

Stefan Raab

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Stefan Raab

Stefan Raab, 2010.
Biografija
Pilnas vardasStefan Konrad Raab
Dar žinomasRaabinator, König Lustig
Gimė1966 m. spalio 20 d. (57 metai)
KilmėVokietija Vokietija, Kelnas
Žanraikomedija, parodija, pop, rap, šlageris, disco, instrumentinė muzika, downtempo, cool jazz, easy listening
VeiklaTV laidų vedėjas, dainininkas, dainų kūrėjas, muzikantas, muzikos prodiuseris, TV prodiuseris, radijo laidų vedėjas
Instrumentaivokalas, gitara, ukulėlė, pianinas, būgnai
Aktyvumo metai1990–dabar
Įrašų kompanijaRARE
Susijusi veiklaProSieben, ARD, VIVA, Lena Meyer-Landrut, Eurovizija, Brainpool

Stefan Raab (g. 1966 m. spalio 20 d. Kelne, Vokietijoje) – vokiečių komikas, muzikantas, dainininkas ir dainų kūrėjas, muzikos ir televizijos laidų prodiuseris, TV ir radijo laidų vedėjas, 1999-2015 m. „ProSieben“ kanale vedęs ilgiausiai Vokietijos televizijoje gyvavusį vėlyvo vakaro šou „TV total“[1] bei daugybę kitų šeštadienio vakarą rodomų ir vienus aukščiausių reitingų turinčių laidų kaip žaidimas „Schlag den Raab“ ar turnyras „Stock Car Crash Challenge“. 2015 m. pabaigoje po 22 metų nutraukė televizinę veiklą. 2000 m. atstovavo Vokietiją Eurovizijoje ir užėmė 5–ą vietą. Yra 2010 m. Eurovizijos nugalėtojos Lena Meyer-Landrut atradėjas ir prodiuseris.[2] Laikomas kultine figūra[3] ir vienu įtakingiausių Vokietijos pramogų verslo atstovų.[4] Pelnė 9 auksinius bei 7 platininius diskus, laimėjo virš 40 Vokietijos muzikos, televizijos ir komedijos srities apdovanojimų.

Televizinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

S. Raabas (kairėje) – laidoje „Wok-Weltmeisterschaft“ 2008 m.

Karjeros pradžia[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tėvų pageidavimu įgijęs mėsininko specialybę (kadangi tėvai turėjo mėsos apdirbimo įmonę), Stefanas taip pat penkis semestrus studijavo teisę, tačiau galiausiai nusprendė užsiimti tuo, kas jį visada traukė – muzika, ir 1990 m. pradėjo nuo radijo stotims skirtų džinglų kūrimo. Tais pačiais metais pasirodė ir jo debiutinis albumas „The Best of Schäng and the Gäng Vol. 3“, kuriame jis bendradarbiavo su garsiu trimitininku Till Brönner (su juo buvo įrašytas ir sekantis albumas „Get Ready“). 1993 m. S. Raabas atsidūrė neseniai įkurtame Vokietijos muzikiniame kanale „VIVA“, siūlydamas savo, kaip reklaminių džinglų kūrėjo paslaugas, tačiau buvo priimtas dirbti laidų vedėju. Kanalui startavus 1993 m. gruodžio mėnesį, jame Raabas ėmė vesti humoristines jaunimui skirtas laidas „Vivasion“[5] bei „Ma' kuck’n“ (nuo 1995 m.), paraleliai dar dirbdamas ir radijo stotyje „WDR/Eins Live“, kurioje reguliariai vedė 2 valandų trukmės šmaikščią autorinę laidą „Raabio“.

TV total[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

S. Raabas, gavęs pasiūlymą iš vieno pagrindinių Vokietijos kanalų „ProSieben“, kuris sutiko įgyvendinti jo naujos laidos koncepciją, 1998 m. gruodžio pabaigoje pasitraukė iš „VIVA“ (lygiai po 5-ių metų), o „ProSieben“ eteryje debiutavo 1999 m. kovo 8 d. „Late–night–comedy–show“ tipo laida „TV total“, filmuota S. Raabo gimtajame mieste Kelne, Miulhaimo rajone ir kurios jis buvo kūrėjas, prodiuseris bei vedėjas, tik debiutavusi, iš karto tapo viena žiūrimiausių laidų.[6] Pradžioje išeidavusi į eterį kartą per savaitę, nuo 2001 m. rodyta 4 kartus savaitėje. Ji pagrinde koncentravosi į juokingiausius kitose Vokietijos televizijos laidose nutikusius įvykius, vyko protmūšis „Blamieren oder kassieren“, „stand–up“ tipo humoristų pasirodymai, rodytos įvairios rubrikos – „Raab in Gefahr“, „Shocker der Woche“, „Lovestory der Woche“, įteikiami „Raab der Woche“ apdovanojimai bei vyko pokalbiai su laidos svečiais, kuriais būdavo tiek vietinės įžymybės (ne tik muzikos, kino ar televizijos atstovai, bet ir magai, rašytojai, dailininkai, gydytojai, mokslininkai ir kt.), tiek garsiausios pasaulio žvaigždės. Pastarąsias Stefanas kalbino angliškai be vertėjo pagalbos. Šou turėjo savo gyvai grojančią grupę „Heavytones“, o laidoje svečiavosi tokios įžymybės kaip kino žvaigždės Sacha Baron Cohen, Jackie Chan, grupės „Red Hot Chili Peppers“, „Green Day“, „Keane“, „Coldplay“, „U2“, „Oasis“ ar „Metallica“, dainininkai Robbie Williams, Rihanna, Jay-Z, Jennifer Lopez, Kylie Minogue, Sting ar Eminem, ir dauguma iš šių besisvečiavusių atlikėjų surengė koncertinius pasirodymus „TV total“ scenoje. Neretai interviu metu su jais Stefanas kartu ir dainavo, pritardamas gitara arba ukulėle arba susitikdavo su garsenybėmis įvairiuose renginiuose ir skirdavo specialiai sukurtą „Raabigram“ (serenados tipo trumpą humoristinę dainelę).

2014 m. vasarį eteryje pasirodė 2000-oji „TV total“ laida,[7] ir ši 16-ą sezoną rodoma laida tapo ilgiausiai gyvuojančiu „Late–night–show“ Vokietijos televizijoje.[8]

2015 m. gruodžio 16 d. parodyta paskutinė „TV total“ laida.[9] Viso ji truko 17 sezonų.

TV laidų prodiuserio karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„TV total“ tapus vienai pačių populiariausių, S. Raabas įkūrė prodiuserinę kompaniją „Raab TV“ ir prodiusavo dar kelias dešimtis skirtingo žanro gyvai geriausiu eterio laiku, šeštadienio vakarą per „ProSieben“ (kai kurių – ir per „ARD“) rodytų laidų. Politinėse laidose jis dalyvavo kaip vedėjas, muzikiniuose šou – kaip komisijos pirmininkas, o sporto turnyruose ir žaidimuose – kaip dalyvis.[10] Kadangi pastarosiose komikas dažniausiai būdavo nenugalimas, pramintas „Raabinatoriumi“ (analogas „Terminatoriui“).

Muzikinės laidos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • „Bundesvision Song Contest“ (2005-2015 kasmet vykęs Vokietijos regionų dainų konkursas)
 • „SSDSGPS“ („Stefan sucht den Super–Grand–Prix–Star“ – vok. Stefanas ieško super Grand–Prix žvaigždės; aliuzija į garsų šou „Deutschland sucht den Superstar“ – „Vokietija ieško superžvaigždės“. Vyko 2003 m. pab. - 2004 m. prad. Laimėjo Max Mutzke, kuris atstovavo Vokietiją Eurovizijoje 2004)
 • „SSDSDSSWEMUGABRTLAD“ (Stefan sucht den Superstar, der singen soll, was er möchte, und gerne auch bei RTL auftreten darf! – Stefanas ieško superžvaigždės, kuri dainuotų tai, ką nori ir dar galėtų pasirodyti RTL kanale. Šios 2007 m. laidos pavadinimas buvo pašiepiantis RTL kanalą, kurio muzikiniame konkurse „Deutschland Sucht den Superstar“ dalyvaujantys atlikėjai neturi teisės pasirodyti kitų kanalų laidose ir privalo dainuoti tik nurodytas dainas. Laimėjo Stefanie Heinzmann)
 • „Jazz und Swing“ (Džiazas ir svingas)
 • „Unser Star für Oslo“ (pažodžiui – „Mūsų žvaigždė – Oslui“, pagal prasmę – „Vokietijos atstovas(-ė) Eurovizijos dainų konkurse 2010“. Nugalėtoja tapo Lena Meyer-Landrut, kuri vėliau ir laimėjo „Eurovizijoje“)
 • „Unser Song für Deutschland“ (pagal prasmę – „Vokietijos daina Eurovizijos konkursui“. Buvo rinkta daina, su kuria Lena Meyer-Landrut antrąkart dalyvaus 2011 m. Eurovizijos dainų konkurse)
 • „Unser Star für Baku“ (pagal prasmę – „Vokietijos atstovas(-ė) Eurovizijos konkursui Baku“. Laimėjo Roman Lob, kuris atstovavo Vokietiją Eurovizijos dainų konkurse 2012)

Politinės laidos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

S. Raabas 2010 m.
 • „Bundestagswahl 2005“ (2005-ųjų Vokietijos parlamento rinkimai)
 • „Bundestagswahl 2009“
 • „Bundestagswahl 2013“
 • „Absolute Mehrheit“ (kasmėnesinė laida „Absoliuti dauguma“, rodyta 2012-2013 m.)
 • „Das TV Duell – Merkel gegen Steinbrück“

Sporto laidos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • „Tanzwoche“ (Šokių savaitė)
 • „Boxen“ (Boksas) ir speciali laida „Promiboxen“ (Garsenybių boksas)
 • „Eisschnelllauf“ (Greitasis čiuožimas)
 • „Springreiten“ (Konkūrų varžybos)
 • „Turmspringen“ (Šuoliai į vandenį)
 • „Hochsprung“ (Šuoliai į aukštį)
 • „Parallelslalom“ (Paralelinis slalomas)
 • „Bowling-Abend“ (Boulingo vakaras)
 • „Deutscher Eisfußball-Pokal“ („Vokietijos ledo futbolo taurė“ – futbolo, kuris žaidžiamas ledo arenoje su ledo ritulio lazdomis, dėvint boulingo batelius, laida. Vyko 2009 ir 2015 m.)
 • „Quizboxen“ („Kvizboksas“ – viktorinos ir bokso derinys. 2012-2013 m. buvo surengtos 5 laidos)

Kasmetiniai įvairių sporto šakų turnyrai

 • „Stock Car Crash Challenge“ („Autorodeo iššūkis“, kuriame lenktyniaujama kaip įprastoje žiedinių lenktynių trasoje, o paskutinėje „Rodeo“ rungtyje išlikę tebevažiuojantys automobiliai stengiasi sudaužyti oponentų komandas, kol lieka tik vienas ar keli sveiki vienos komandos automobiliai. Vyko 2005-2015 m.)
 • „Wok-WM“ („Wok–Weltmeisterschaft“ – „Pasaulio leidimosi WOK keptuvėmis čempionatas“, kuris vėliau buvo pripažintas profesionalia sporto šaka. Jame pasiekti rekordai buvo įtraukti į Gineso rekordų knygą. Vyko 2002-2015 m.)
 • „Autoball-WM“ („Pasaulio autobolo čempionatas“. Autobolas – panašus į motobolą komandinis techninis sportinis žaidimas kamuoliu, tik vietoj motociklo važiuojama automobiliu. Vyko 2008-2014 kas 2 metus)

Žaidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • „Schlag den Raab“ („Įveik Raabą“ – 15–os įvairių sričių, kuriose rezultatą lemia žinios, atmintis, sportinė forma, ištvermė, reakcija ar tiesiog sėkmė, turnyras. Dalyviai rungėsi ieties metimo, boulingo, skvošo, golfo, motokroso, stalo teniso, šaudymo iš lanko, protmūšio, lempučių sukimo, žvakių degimo, balionų pūtimo, domino dėlionių, smėlio pilių statymo, nekvėpavimo, daiktų svorio ar ilgio spėjimo, kvapų ar balsų atpažinimo ir įvairiausių kitokių sporto šakų ar sričių rungtyse. Ši laida vyko 2006-2015 m. kas antrą mėnesį ne tik studijoje, įnešant į ją reikiamas rungtims priemones, bet ir lauke. Žiūrovų atrinkti dalyviai kovojo dėl pusės milijono eurų, o Raabo laimėjimo atveju piniginis prizas sekančiose laidose atitinkamai kaupėsi. Pažymėtina, kad visose laidose buvo pastovi tik viena rungtis – „Blamieren oder Kassieren“ (Susikirsti ar išlošti). Viktorinos „Stimmts?“ (Tiesa?), „Wer lügt?“ (Kas meluoja?), „Sortieren“ (Surūšiuokite), „Wer is das?“ (Kas tai?), „Tieren“ (Gyvūnai) ir „Menschenkenntnis“ (Žmonių pažinimas) buvo surengtos tik po keletą kartų, o visos kitos jau įvykusios rungtys sekančiose laidose daugiau nebesikartojo. Dalyviai, įskaitant patį Raabą, iš anksto apie jas nežinodavo bei turėjo atlikti užduotis be jokių bandymų ar pasiruošimų. Iš 55-ių laidų, kurių paskutinė įvyko 2015 m. gruodžio 19 d., Raabas nugalėjo 39-iose. Tik vieną kartą oponentas buvo už jį vyresnis.[11] llgiausia nenutrūkstamų Raabo pergalių serija – šešios iš eilės – tęsėsi metus laiko (nuo 2011 m. gruodžio iki 2012 m. gruodžio).[12] Jų dėka buvo sukauptas rekordinis šio žaidimo aukso puodas – 3,5 mln. eurų. Per pertraukas laidos scenoje koncertavo tokie garsūs atlikėjai kaip Phil Collins, „Placebo“, Eminem, Lady Gaga, Robbie Williams, Lorde, Katy Perry, Lana Del Rey, „Maroon 5“, Lily Allen, „Hurts“, Taylor Swift, „Unheilig“, Grace Jones, Lenny Kravitz, Bruno Mars, Kylie Minogue, „The Black Eyed Peas“, James Blunt, Leona Lewis, „The Pussycat Dolls“, Michael Bublé, „Simply Red“, Nelly Furtado, „Take That“, Alicia Keys, Katie Melua, Miley Cyrus, „Bastille“, Carla Bruni, Noel Gallagher ir kt.)
 • „Schlag den Star“ („Įveik žvaigždę“ – „Schlag den Raab“ analogas, kurioje Raabas dalyvavo kaip vedėjas. Kiekvienoje laidoje oponentai yra skirtingi, vienas kurių būna tam tikra vokiškai kalbančių šalių garsenybė, o kovojama dėl dešimtkart mažesnio piniginio prizo – 50 tūkst. eurų. Vyksta nuo 2009-ųjų kelis kartus metuose. Nuo 2016 m. ją veda buvęs Raabo praktikantas Elton)
 • „PokerStars.de Nacht“ („Pokerio žvaigždžių naktis“ – lošimo kortomis laida. Vyko 2011-2015 m. kelis kartus metuose)

TV veiklos pabaiga[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2015 m. birželio 17 d. „ProSieben“ televizija išplatino S. Raabo pareiškimą, kuriame jis teigia metų pabaigoje ketinantis baigti TV karjerą: „Nusprendžiau metų pabaigoje savo televizinius batus pakabinti ant vinies. „ProSieben“ pasiūlė man ilgametį kontraktą. Tai – didelė garbė, tačiau priėmiau savo sprendimą nuodugniai apsvarstęs ir esu juo tikras. Dėkoju „ProSieben“ kanalui, kuris per tuos metus suteikė galimybę įgyvendinti visas mano idėjas. Užbaigiame bendradarbiavimą pačiais draugiškiausiais santykiais, kokie tik begali būti. [...] Labai ačiū už 16 nepaprastų, puikių ir sėkmingų metų.“[13] „ProSieben“ ir „Sat.1“ kanalų šefas Wolfgang Link teigia, kad jei Raabas sumanys grįžti, jam „yra atviros visos durys“.[14]

2015 m. gruodžio 16 d. Raabas pravedė savo paskutinę laidą „TV total“, o gruodžio 19 d. sudalyvavo paskutinėje „Schlag den Raab“ laidoje ir pasitraukė iš televizijos.[15] Sulig šiuo įvykiu nutrauktos ir visos kitos jo prodiusuotos laidos, išskyrus „Schlag den Star“, kurią nuo šiol veda buvęs Raabo praktikantas Elton.

Muzikinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Be televizinės veiklos, Stefanas yra ne tik dainininkas, bet ir dainų kūrėjas, muzikantas multiinstrumentalistas (groja daugybe instrumentų – gitara, ukulėle, pianinu, būgnais ir kt.) bei muzikos prodiuseris (žinomas ir Alf Igel, „Dicks on Fire“, Eddie Rodriguez ir „Stefan Raab & Die Bekloppten“ pseudonimais). Įkūrė savo įrašų kompaniją RARE (=RAab REcords). Iki šiol išleido 5 solinius, 1 laidos „TV total“ albumą, 5 „TV total“ DVD, nemažai singlų, prodiusavo dešimtis atlikėjų bei sukūrė apie 200 dainų.

„Stefan Raab & Die Bekloppten“ vardu buvo išleistas trečiasis to paties pavadinimo Raabo albumas (1996 m.), Alf Igel pseudonimu 1998 m. Raabas sukūrė atlikėjui Guildo Horn dainą „Guildo Hat Euch Lieb“, kuri pasiekė 4-ą Vokietijos topo vietą ir 7-ą 1998-ųjų „Eurovizijoje“. 2001 metais scenoje pasirodė Raabo alter ego – „Puerto Riko sekso simbolis ir legenda“ Eddie Rodriguez, kurį Raabas kelis kartus suvaidino laidose ir muzikiniuose pasirodymuose. Išleista jo daina „Sensaçion“ tapo hitu Vokietijoje.

„Dicks on Fire“ yra dar vienas Raabo muzikinis projektas, kurį, be jo paties, sudaro humoristas Rick Kavanian ir dainininkas Max Mutzke. Pirmasis projekto singlas „I Want Rock“ pasirodė 2004 m. ir buvo panaudotas filme „(T)Raumschiff Surprise – Periode 1“. Antrasis „S.U.P.E.R.B.A.D. Motherfucker“, įrašytas su metalo grupe Rage, išleistas 2007 m. 2013 m. pasirodė kartu su Lena Meyer-Landrut įrašytas kūrinys „Revolution“. Visos trys dainos su išskirtiniais pasirodymais buvo pristatytos tų metų Raabo laidose „Stock Car Crash Challenge“.

Eurovizinė karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Anke Engelke, Stefan Raab ir Judith Rakers – 2011 m. Eurovizijos vedėjai.

Stefanas glaudžiai susijęs su vienu svarbiausių pasaulyje muzikinių renginių – Eurovizijos dainų konkursu. Iki šiol jis prisidėjo viso prie 5–ių vykusių renginių įvairiuose amplua – kaip dainų kūrėjas, dalyvis, vedėjas, nacionalinės atrankos į ESC komisijos pirmininkas bei prodiuseris. Garsiausia jo globotinė – dainininkė Lena Meyer-Landrut,[16] su daina „Satellite“ laimėjusi S. Raabo organizuotame konkurse „Unser Star für Oslo“ (kuriame jis buvo ir žiuri pirmininku) ir taip įgavusi teisę dalyvauti 2010 metų „Eurovizijoje“, kurioje tapo nugalėtoja. Lena dar dalyvavo ir sekančiais metais vykusioje Eurovizijoje su daina „Taken by a Stranger“ (laimėjo 10-ą vietą), išrinkta konkurse „Unser Song für Deutschland“, kurio vėlgi S. Raabas buvo prodiuseris ir žiuri pirmininkas. Ankstesniais metais su jo kurtomis dainomis „Eurovizijoje“ Vokietiją atstovavo atlikėjai Guildo Horn (užėmė 7–ą vietą) bei Max Mutzke (8–ą), o 2012–ų m. ESC Vokietiją atstovavo atlikėjas Roman Lob (užėmė 8–ą vietą), kuris nugalėjo Stefano organizuotame konkurse „Unser Star für Baku“.

2000 m. Stefanas pats dalyvavo Eurovizijoje, kai atrankoje už jo atstovavimą Vokietijai balsavo 57 proc. televizijos žiūrovų. Eurovizijoje su daina „Wadde Hadde Dudde Da?“ (žargonas, taisyklingai vokiškai tai būtų: „Was hast du denn da?“ – Ką tu ten turi?) jis užėmė 5–ą vietą, taip iškovodamas aukščiausią vietą Vokietijai per pastaruosius 15 metų, po maksimalų balų skaičių gavęs iš kaimyninių šalių Austrijos bei Šveicarijos (o taip pat Ispanijos), kuriose jis irgi labai populiarus. O 2011 metais, kai šis Europos muzikos konkursas vyko Vokietijoje, Diuseldorfo „Esprit“ arenoje, Stefanas kartu su TV vedėja Judith Rakers bei aktore Anke Engelke dar ir vedė šį renginį (už tai vėliau laimėjo „Deutsche Fernsehpreis“[17] ir „Rose d’Or“ apdovanojimus) bei kartu su Lena per atidarymą atliko jos nugalėtojos dainos „Satellite“ naujovišką rockabilly versiją.

Kita veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2013 m. S. Raabas pristatė savo išrastą nepilno puslankio formos reguliuojamos srovės dušo galvutę „Doosh“, atliekančią ir feno funkciją. Bendradarbiaujant su Vokietijos namų apyvokos reikmenų bei baldų gamintoja, kompanija „Butlers“, netrukus dušo galvutė „BUTLERS DOOSH Duschkopf“ pasirodė prekyboje.[18]

Kontroversijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nepaisant savo neabejotinai didelės sėkmės televizijoje, Stefanas dėl savo kartais pernelyg kandaus humoro buvo kelis kartus paduotas į teismą ir nukentėjusiems privalėjo atlyginti atitinkamai 70 000 bei 20 000 eurų žalą. Raabui kartais prikišima, jog laidose jis peržengia kitų žmonių asmeniškumo ribas, nors pats savo šeimą saugo nuo bet kokio viešumo (vedėjas su savo drauge Nike augina dvi 2004 bei 2006 m. gimusias dukreles, kurių vardų žiniasklaida nesužinojo iki šiol). Tačiau į tokius kaltinimus Raabas atsako, jog nemato nieko blogo pašiepti žmones, kurie afišuoja savo asmeninį gyvenimą žiniasklaidoje, savanoriškai išstatydami save pajuokų objektais.

1999 m. „Sat.1“ laidoje „Teisėja Barbara Salesch“ dalyvavusi namų šeimininkė Regina Zindler kaltino savo kaimyną Gerdą Trommerį, jog jo baltauogės meškytės krūmas pernelyg išsikerojo į jos tvorą. Po kelių dienų S. Raabas savo „TV total“ laidoje parodė juokingas ištraukas iš šio televizinio teismo ir čia pat sudainavo savo sukurtą country stiliaus dainą „Maschen-Draht-Zaun“, kurioje panaudojo R. Zindler saksonišku dialektu ištartų žodžių „Maschen-Draht-Zaun“ (Vielinė tvora) bei „Knallerbsenstrauch“ (Baltauogės meškytės krūmas) semplus. Po poros savaičių ši ironiška daina, išleista su R. Zindler sutikimu, iškart pasiekė hitparadų viršūnes ir buvo parduota virš 800 tūkst. kopijų tiražu. Zindler nuo kiekvieno parduoto singlo gavo savo dalį – po 10 pfenigų, ir taip susikrovė nemenkus pinigus. Šios namų šeimininkės sėkmės fenomenas nepaprastai sudomino bulvarinę žiniasklaidą bei žiūrovus, kurie apguldavo moters namus Auerbache ir atsiminimui atsiplėšdavo po tvoros gabalėlį. Iš pradžių moteris mėgavosi „žvaigždės“ statusu ir mielai dalyvavo įvairiose televizijos laidose, kuriose buvo klausiama jos nuomonės įvairiausiomis temomis, o kaimynas patenkino jos prašymą ir persodino krūmą toliau nuo tvoros. Tačiau net ir po to bulvarinė žiniasklaida nepaliko R. Zindler ramybėje, kol galiausiai moteriai apkarto ją persekiojančių žurnalistų bei gerbėjų dėmesys. Patyrusi nervų priepuolį, ji ėmė skųstis S. Raabo dėka taip išgarsėjusi. R. Zindler buvo priversta parduoti namą ir išsikraustyti gyventi į Berlyną, kur jos nesuras žurnalistai.[19]

1995 m. S. Raabas sukėlė skandalą, kuomet „Auksinio kamertono“ apdovanojimuose prieš atsiimant laimėtą prizą, išėjo į sceną atlikti savo dainos. Protestuodamas prieš būtiną fonograminį atlikimą ir tai, kad turėjo pasirinkti atlikti kitą dainą vietoj norimos („Ihre Füsse“ vietoj „Ich Mache Nur Noch Volksmusik“), jis, skambant fonogramai, tik vaikščiojo po sceną šypsodamasis, laikydamas mikrofoną toli nuo burnos ir net nejudindamas lūpų, taip demonstratyviai parodęs, kad ceremonijoje yra visada leidžiamos fonogramos, pagal kurias atlikėjai tik žiopčioja. Įsiutęs ceremonijos vedėjas Dieter Thomas Heck po šio pasirodymo S. Raabui net neįteikė laimėto apdovanojimo – 2 tūkst. markių.

Pripažinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Stefan Raab dainos pasižymi išskirtiniu originalumu – jose neretai būna naudojami semplai iš įvairiausių gyvenimiškų situacijų (dažniausiai paimtų iš televizijos laidų). Didžiausiu S. Raabo hitu tapo jo 1999 m. country daina „Maschen–Draht–Zaun“, susilaukusi nemažai kontroversiškų vertinimų ir pasiekusi 1–ą vietą Vokietijoje ir Austrijoje bei 2–ą – Šveicarijoje. Iki 2–os topo vietos pakilo 4 jo kūriniai – „Hier kommt die Maus“ (skirta laidos vaikams „Die Sendung mit der Maus“ 25-ečiui), eurovizinė „Wadde Hadde Dudde Da?“, „Ho mir ma 'ne Flasche Bier (Schluck, Schluck, Schluck)“ (kurioje panaudoti tuometinio kanclerio Gerhard Schröder žodžiai) bei „Space–Taxi“ (panaudota filme „(T)Raumschiff Surprise“), 3–ą vietą pasiekė „Wir kiffen!“, 4–ą – „Böörti Böörti Vogts“ (apie futbolininką Berti Vogts) bei „Gebt das Hanf frei!“ (su Shaggy).

2014 m. gegužės mėn. prieš Brazilijoje vykusį XX pasaulio futbolo čempionatą Raabas įrašė Vokietijos rinktinei skirtą motyvacinę dainą „Wir kommen, um ihn zu holen“ (liet. „Atvykstam ją pasiimti“ – apie čempionato taurę, kurią turėtų laimėti vokiečiai). Buvo išleistos trys šios dainos versijos, tarp kurių – „Raabinho Samba Version“ bei „Raabstein Version“. Kūrinys tapo dar vienu Raabo hitu, o liepos mėnesį vokiečiai iš tiesų laimėjo Pasaulio futbolo čempionatą.

Itin kūrybingas ir produktyvus S. Raabas ne tik triumfavo topuose, bet taip pat pelnė 9 auksinius bei 7 platininius diskus bei kone visus įmanomus Vokietijos muzikos, televizijos bei komedijos apdovanojimus (iki šiol – virš 40). Viso vokiškai kalbančiose šalyse jis pardavė apie 2,5 mln. įrašų.

Karjeros pradžioje Raabas kūrė muziką produktų reklamoms kaip „Blend-a-Med“ ar „Ültje“, o išgarsėjęs, filmavosi tokių žymių prekinių ženklų kaip „Katjes“ ar „McDonald's“ reklamose, taip pat sukūrė muziką kino komedijai „(T)Raumschiff Surprise – Periode 1“.

Įsigijus Stefano prodiusuotų laidų franšizes, jos yra sėkmingai rodomos kitų pasaulio šalių televizijose. Pvz, „Schlag den Raab“ rodoma 18-oje šalių, įskaitant JAV, Prancūziją, Italiją, Ispaniją (šiose šalyse – „Beat your Host“ pavadinimu), Jungtinę Karalystę ir Australiją (pastarosiose – „Beat the Star“).

2009 m. Berlyno Madam Tiuso vaškinių figūrų muziejuje buvo pastatyta ir S. Raabo figūra, vaizduojanti jį sėdintį prie analogiško „TV total“ studijoje stovėjusio specifiniais mygtukais įrengto stalo (tik studijoje stovėjo nestacionarinis, kuris valdomas galėjo judėti iš vieno studijos kampo į kitą).

2008 m. grupė „Lollies“ įrašė šiam komikui skirtą dainą „Stefan Raab, wir lieben Dich“ (liet. Mes mylim tave, Štefanai Rabai), o 2011 m. dainininkas Friedemann Weise – „Das Privatleben von Stefan Raab“ (Asmeninis Štefano Rabo gyvenimas).

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Videografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 2001 m. – TV total
 • 2002 m. – TV total, Vol. 2
 • 2003 m. – TV total, Vol. 3
 • 2004 m. – TV total, Vol. 4
 • 2009 m. – 10 Jahre TV Total – Die Jubiläums DVD
 • 2014 m. – TV Total – 15 Jahre Jubiläums Box

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Apdovanojimas Kategorija
1995 Auksinis kamertonas
1996 Auksinis liūtas Geriausia jaunimui skirta laida (už „Vivasion“)
1997 RSH-Gold Geriausia TV programos daina (už „Hier kommt die Maus“)
ECHO Geriausias vokiečių prodiuseris
1999 Vokiečių komedijos apdovanojimas Geriausias laidų vedėjas (už „TV total“)
Vokiečių televizijos apdovanojimas Geriausias pramoginis šou (už „TV total“)
2000 ECHO Geriausias vokiečių prodiuseris
Bravo Otto, auksas Metų humoristas
RSH-Gold
2001 Montrė rožė, bronza Už „TV total“
Bravo Otto, auksas Metų humoristas
2002 Bravo Otto, auksas Metų humoristas
2003 Bravo Otto, auksas Metų humoristas
2004 Bravo Otto, bronza Metų humoristas
Auksinė kamera Geriausias TV šoumenas
Comet Geriausia filmo daina (už „Space-Taxi“)
2005 Adof Grimme apdovanojimas Specialus prizas už muzikinių talentų atradimą ir skatinimą (už „SSDSGPS – Ein Lied für Istanbul“)
Vokiečių–turkų draugystės apdovanojimas
ECHO Geriausias vokiečių prodiuseris
Metų medijos partneris
2006 Auksinis Prometėjas (žurnalistų apdovanojimas) Metų pora („TV total“ rinkimai kartu su Peter Limbourg)
2007 Bravo Otto, bronza Metų humoristas
Vokiečių televizijos apdovanojimas Geriausia pramoginė laida (už „Schlag den Raab“)
2008 Bambi (Vokietijos medijos apdovanojimas) Metų pramogų pasaulio asmenybė
Auksinė kamera Metų vedėjas kartu su Matthias Opdenhövel
Live Entertainment Award Geriausias jaunųjų talentų ugdytojas
2009 Auksinė višta Už novatoriškumą televizijoje
Herbert apdovanojimas Geriausia sporto laida (už „TV total Turmspringen“)
Romy apdovanojimas Metų laida (už „Schlag den Raab“)
2010 1Live Krone Už nuopelnus televizijoje ir muzikos prodiusavimo srityje
Bavarijos televizijos apdovanojimas Už laidos „Unser Star für Oslo“ inicijavimą ir žiuri pirmininko nuopelnus
Vokiečių komedijos apdovanojimas Geriausia „Late-Night-Show“ laida (už „TV total“)
Vokiečių televizijos apdovanojimas Geriausia pramoginė laida (už „Unser Star für Oslo“)
Už ypatingus Metų šoumeno nuopelnus pramogų pasauliui
2011 ECHO Metų medijos partneris (už „Unser Star für Oslo“ kartu su „Brainpool“, „ARD“ ir „ProSieben“)
Vokiečių televizijos apdovanojimas Geriausia pramoginė laida (už „Eurovizijos dainų konkursas 2011“)
Publikos apdovanojimas – Metų šoumenas
2012 Rose d’Or Novatoriškumo apdovanojimas už ilgametį ir produktyvų televizijos laidų kūrimą
Geriausias tiesiogiai transliuotas renginys (už „Eurovizijos dainų konkursas 2011“)
2013 Vokiečių komedijos apdovanojimas Geriausias humoro renginys (už „Die große TV total Prunksitzung“)
2015 Vokiečių komedijos apdovanojimas Garbės apdovanojimas už visos karjeros nuopelnus
Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Sürpriz
Vokietijos atstovas Eurovizijoje
2000
Po to:
Michelle

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • Andreas Hepp: Stefan Raab, Regina Zindler und der Maschendrahtzaun: Ein populäres Medienereignis als Beispiel der Eventisierung von Medienkommunikation. In: Andreas Hepp, Marco Höhn, Waldemar Vogelgesang (Hrsg.): Populäre Events. Medienevents, Spielevents, Spaßevents. 2., überarbeitete Auflage, VS Verlag für Sozialwissenschaften, Wiesbaden 2010, ISBN 978-3-531-15770-2, S. 37–112.
 • Stefan Raab: Raab Total. Das offizielle Stefan Raab Fanbuch. Aqua, 2001, ISBN 3-9806778-7-7.
 • Andrea Rungg, Lutz Knappmann: Raab total, in: Financial Times Deutschland vom 1. Juni 2010, S. 8.
 • Julia Wenmakers: Rechtliche Grenzen der neuen Formen von Satire im Fernsehen. Wo hört bei Stefan Raab und Harald Schmidt der Spaß auf?. Verlag Dr. Kovac, Hamburg 2009, ISBN 978-3-8300-4299-0.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. www.deutscher-fernsehpreis.de Deutscher Fernsehpreis: Stefan Raab
 2. www.balsas.lt Stefan Raab: Politikai tokie nuobodūs!
 3. www.spiegel.de SPIEGEL-Gespräch mit Stefan Raab: "Wir verkaufen Spaß"
 4. www.brainpool.de Künstler: Stefan Raab Archyvuota kopija 2014-12-23 iš Wayback Machine projekto.
 5. www.whoswho.de Who's who: Stefan Raab
 6. www.desired.de Stefan Raab präsentiert die 2000. Ausgabe von TV Total
 7. www.ksta.de Stefan Raab, TV total: „Das erste Fünftel ist geschafft“
 8. top.de Stefan Raab feiert 2000. TV total-Sendung
 9. www.t-online.de "Machen Sie es gut. Dankeschön!" Stefan Raabs tränenreicher Abschied
 10. www.spiegel.de Stefan Raab: "Ich will immer gewinnen"
 11. www.augsburger-allgemeine.de Zur 50. Ausgabe: Alles zu Stefan Raabs Erfolgsshow
 12. www.bild.de Super-Bauer Bernd bezwingt den Raabinator… und buddelt sich zu 3,5 Millionen Euro!
 13. www.prosieben.de Eine Ära geht zu Ende: Stefan Raab beendet seine TV-Karriere Archyvuota kopija 2015-07-15 iš Wayback Machine projekto.
 14. www.tz.de Ende der TV-Karriere: Stefan Raab hört auf
 15. www.spiegel.de Abschied von Stefan Raab: "Ich hoffe, Sie hatten ein bisschen Spaß"
 16. www.europeanhitradio.lt Stefan Raab baigia karjerą Eurovizijoje Archyvuota kopija 2015-09-24 iš Wayback Machine projekto.
 17. www.handelsblatt.com Triumph für Raab und Engelke Archyvuota kopija 2014-12-26 iš Wayback Machine projekto.
 18. www.spiegel.de TV-Entertainer: Stefan Raab bringt selbstentwickelten Duschkopf in den Handel
 19. intouch.wunderweib.de Stefan Raab: Das wurde aus Regina Zindler und ihrem Maschendrahtzaun Archyvuota kopija 2014-12-26 iš Wayback Machine projekto.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]