Carla Bruni

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Carla Bruni

Karla Bruni (g. 1967 m. gruodžio 23 d., Turine, Italijoje; Carla Gilberta Bruni Tedeschi) – Italijos dainininkė ir manekenė, Prancūzijos Respublikos pirmoji dama.

2008 m. vasario 2 d. susituokė su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy ir tapo jo trečiąja žmona.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 5 metų Karla gyvena Prancūzijoje (nors yra Italijos pilietė), mokėsi elitinėje mokykloje – internate Šveicarijoje. Paskui grįžo į Paryžių studijuoti menų ir architektūros, bet baigusi mokyklą 19 metų amžiaus tapo modeliu.

Ji yra Italijos pianistės Marisa Borini duktė ir pramonininko (koncerno „Pirelli“ savininko), klasikos kompozitoriaus Alberto Bruni – Tedeski podukra. Be sesers Valerijos Bruni – Tedeski – aktorės, turėjo ir brolį Virginio Bruni – Tedeski.

Manekenės karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Manekenės karjerą pradėjo būdama 19 metų. Ji bendradarbiavo su daugeliu mados pasaulyje žinomų kūrėjų, tokiais, kaip: Christian Dior, Paco Rabanne, Sonia Rykiel, Christian Lacroix, Karl Lagerfeld, John Galliano, Yves Saint Laurent, Chanel ir Versace.

2008 m. balandžio 11 d. nuogos Karlos Bruni nuotraukos, darytos 1993 m., buvo parduotos aukcione už 91,000 mln. dolerių (46,098 eurą). Aukcionas truko daugiau kaip 20 valandų.

Muzika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1997 metais paliko podiumą ir pradėjo dainininkės karjerą. Išleido du albumus: pirmąjį su savo kūrybos dainomis (prancūzų ir italų kalbomis, „Quelqu’un m’a dit“, 2002), antrąjį – pagal žinomų anglakalbių poetų tekstus (Kristinos Rosetti, Emili Mikson, V. B. Jeitso ir kitų („No Promises“, 2007). 2006 metais Bruni dalyvavo įrašant albumą, skirtą Serge Gainsbourg atminti „Monsieur Gainsbourg Revisited“.

Tapusi pirmąja Prancūzijos respublikos dama, Karla Bruni tęsia muzikinę karjerą: 2008 m. liepos 11 d. išleido trečiąjį albumą „Comme si de rien n'était“. Skelbiama, kad albumo pelnas bus skirtas neįvardintam labdaros fondui.

2006 m. Žiemos olimpinių žaidynių atidaryme nešė Italijos vėliavą.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2001 metasi 33-metei Bruni gimė sūnus Orelienas (Aurelien), kurio tėvas buvo 23 metų Aukštesniosios mokyklos studentas (vėliau filosofijos profesorius ir radijo laidų vedėjas) Rafaelis Entovenas. Tuo metu Entovenas buvo vedęs Žiustin Levi, prancūzų intelektualo Bernaro-Anri Levi, žinomo kaip BHL, dukrą. Tuo tarpu Bruni gyveno su Entoveno tėvu ir geriausiu Levi draugu, kritiku, filosofu ir leidėju Žanu-Poliu Entovenu. Vėliau, kai Bruni ir Entovenas jaunesnysis išsiskyrė, ji skyrė jam dainą „Rafael“ savo pirmajame albume. Įžeista Žiustin Levi atkeršijo romane „Rien de grave“ („Nieko ypatingo“), kur gana tulžingai nupieštas portretas „Paulos“ – „Maldininko patelė su Terminatoriaus šypsena“. Bruni ne kartą pareiškė, kad jai pabodo „monogamija“, teigiama, jog tarp daugelio jos mylimųjų be tėvo ir sūnaus Entovenų buvo Mikas Džageris, Erikas Klaptonas, Kevinas Kostneris, Vensanas Peresas, Donaldas Trampas ir buvęs Prancūzijos ministras pirmininkas Loranas Fabiusas.

Tačiau padaryti Bruni savo žmona pavyko tik Prancūzijos prezidentui Nikola Sarkozy. Bruni ir Sarkozy susipažino 2007 metų rudenį, tuoj po jo skyrybų; kartu jie praleido kalėdų atostogas ir aplankė daug kurortinių vietovių. 2008 metų sausio 8 d. spaudos konferencijoje Sarkozy patvirtino, kad ketina vesti Karlą. Bruni ir Sarkozy vestuvės įvyko 2008 metų vasario 2 dieną Eliziejaus rūmuose. Nikola Sarkozi tai trečioji santuoka, Karlai Bruni – pirmoji. Tai pirmas atvejis, kai Prancūzijos Respublikos vadovas veda eidamas prezidento pareigas.

Politinės pažiūros[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nebūdama Prancūzijos piliete, Karla Bruni nebalsavo per prezidento rinkimus 2007 metais, tačiau viename iš interviu tvirtino, kad balsuotų už Sarkozy oponentę – Segoleną Ruajal. Ji taip pat pasisakė prieš genetinių testų naudojimą šeimai sujungti (opus klausimas Prancūzijoje 2007 m. pabaigoje, svarstytas Konstitucinėje taryboje). Apskritai ji tikina, kad nėra politinė figūra. Oficialiame respublikos prezidento tinklalapyje ji paminėta tik vieną kartą – kaip dalyvavusi Sarkozy spaudos konferencijoje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]