Popmuzika

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Pop)
Peršokti į: navigacija, paiešką
Pop muzikos atlikėjas Michael Jackson

Pop muzika (arba pop) yra viena iš didžiausių populiariosios muzikos dalių, susidariusi XX amžiuje iš liaudies dainų ir šokių įtakotų „pop kultūros“ judėjimo. Ji neretai yra maišoma su populiariąja muzika, nekreipiant dėmesio į jos specifinį stilių, turintį savo požymius ir muzikos skambesį, tolygiai su kitais tokiais kaip dance, rokas, ritmenbliuzas ir kt.

Pop muzika paprastos, lengvos ritmikos. Pop muzikos kūrinių eilės banalios (įprastos temos: meilė, jausmai), dažnai kartojami tie patys žodžiai, priedainis kartais smarkiai kontrastuoja savo melodija su likusiu tekstu. Dainų tematika ir naudojami žodžiai kartojasi iš dainos į dainą. Popmuzika orientuota į mases, nederinama prie specifinių muzikinių skonių ar profesionalumo. Popmuzikos ribos nėra griežtai apibrėžtos. Dažnai po „pop“ terminu patenka ir poproko, roko, šokių, disko, elektroninės muzikos kūriniai.

Pop muzika paprastai yra suprantama kaip komerciniai muzikos įrašai, dažnai orientuoti į jaunimo rinką, paprastai sudaryti iš santykinai trumpų, paprastų dainų naudojant technologines naujoves gaminti naujus variantus esamoms temoms. Pop muzika labiausiai buvo įtakota kitų formų populiariosios muzikos, bet kaip žanras yra ypač susijusi su rokenrolo, vėliau ir roko stiliais.