Pasaulio vandens sporto čempionatas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pasaulio vandens sporto čempionatas – kas dvejus metus vykstantis vandens sporto čempionatas, rengiamas pasaulinės vandens sporto asociacijos FINA. Pirmasis čempionatas įvyko 1973 m. Belgrade, Jugoslavijoje. Lietuva čempionato istorijoje yra iškovojusi 7 medalius: 2 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Čempionatas Vieta Atletų sk. Rungčių sk.
1973 I FINA čempionatas Jugoslavijos Socialistinė Federacinė Respublika Belgradas, Jugoslavija 686 15 (v), 14 (m)
1975 II FINA čempionatas Kolumbija Kalis, Kolumbija 682 15 (v), 14 (m)
1978 III FINA čempionatas Vakarų Vokietija Vakarų Berlynas, Vakarų Vokietija 828 15 (v), 14 (m)
1982 IV FINA čempionatas Ekvadoras Gvajakilis, Ekvadoras 848 15 (v), 14 (m)
1986 V FINA čempionatas Ispanija Madridas, Ispanija 1119 16 (v/m)
1991 VI FINA čempionatas Australija Pertas, Australija (1) 1142 16 (v/m)
1994 VII FINA čempionatas Italija Roma, Italija (1) 1400 16 (v/m)
1998 VIII FINA čempionatas Australija Pertas, Australija (2) 1371 16 (v/m)
2001 IX FINA čempionatas Japonija Fukuoka, Japonija 1498 20 (v/m)
2003 X FINA čempionatas Ispanija Barselona, Ispanija 2015 20 (v/m)
2005 XI FINA čempionatas Kanada Monrealis, Kanada 1784 20 (v/m)
2007 XII FINA čempionatas Australija Melburnas, Australija 2158 29 (v), 36 (m)
2009 XIII FINA čempionatas Italija Roma, Italija (2) 2556 29 (v), 36 (m)
2011 XIV FINA čempionatas Kinijos LR Šanchajus, Kinija 2220 29 (v), 36 (m)
2013 XV FINA čempionatas Ispanija Barselona, Ispanija (2) 2293 30 (v), 37 (m), 1 (maiš.)
2015 XVI FINA čempionatas Rusija Kazanė, Rusija 2400 30 (v), 37 (m), 8 (maiš.)
2017 XVII FINA čempionatas Vengrija Budapeštas, Vengrija 2360 30 (v), 37 (m), 8 (maiš.)
2019 XVIII FINA čempionatas Pietų Korėja Kvandžu, Pietų Korėja 2623 30 (v), 38 (m), 8 (maiš.)
2022 XIX FINA čempionatas Vengrija Budapeštas, Vengrija 2034 29 (v), 37 (m), 8 (maiš.)
2023 XX FINA čempionatas Japonija Fukuoka, Japonija

Rungtys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Visose rungtyse dalyvauja ir vyrai ir moterys išskyrus sinchroninį plaukimą, kuriame dalyvauja tik moterys.

Šuoliai į vandenį[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 1 m nuo tramplino
  • 3 m nuo tramplino
  • 10 m nuo platformos
  • Sinchroninis 3 m nuo tramplino
  • Sinchroninis 10 m nuo platformos

Atviras vandens[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 5 km
  • 10 km
  • 25 km

Plaukimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Distancija Nugara Krūtine Peteliške Laisvu st. Ind. mišrus Laisvo st. estafetė Mišri estafetė
50 m X X X X
100 m X X X X
200 m X X X X X
400 m X X X X
800 m X X
1500 m X

Sinchroninis plaukimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Individualus
  • Duetas
  • Komandinis
  • Laisvos kombinacijos

Vandensvydis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Vyrų
  • Moterų

Lietuvos pasiekimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Medalis Sportininkas Rungtis
2013 Auksas Rūta Meilutytė 100 m krūtine
2022 Auksas Rūta Meilutytė 50 m krūtine
2013 Sidabras Rūta Meilutytė 50 m krūtine
2015 Sidabras Rūta Meilutytė 100 m krūtine
1994 Bronza Raimundas Mažuolis 50 m laisvu stiliumi
2009 Bronza Giedrius Titenis 200 m krūtine
2022 Bronza Rūta Meilutytė 100 m krūtine

Medalių lentelė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

VietaŠalysAuksasSidabrasBronzaIš viso
1Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos285216166667
2Kinijos vėliava Kinija15110680337
3Rusijos vėliava Rusija1057362240
4Australijos vėliava Australija9510677278
5Rytų Vokietijos vėliava Rytų Vokietija514427122
6Italijos vėliava Italija444162147
7Vengrijos vėliava Vengrija40293099
8Vokietijos vėliava Vokietija356065160
9Didžiosios Britanijos vėliava Didžioji Britanija302448102
10Prancūzijos vėliava Prancūzija28302987
11Kanados vėliava Kanada264958133
12Nyderlandų vėliava Nyderlandai17363083
13Švedijos vėliava Švedija17201754
14Sovietų Sąjungos vėliava Sovietų Sąjunga16282872
15Brazilijos vėliava Brazilija15151646
16Japonijos vėliava Japonija144572131
17Ukrainos vėliava Ukraina12162654
18Pietų Afrikos Respublikos vėliava Pietų Afrikos Respublika1261634
19Ispanijos vėliava Ispanija9352771
20Vakarų Vokietijos vėliava Vakarų Vokietija871227
21Lenkijos vėliava Lenkija610925
22Danijos vėliava Danija48820
23Graikijos vėliava Graikija45716
24Zimbabvės vėliava Zimbabvė4509
25Serbijos vėliava Serbija4217
26Rumunijos vėliava Rumunija41712
27Suomijos vėliava Suomija3227
28Kroatijos vėliava Kroatija2349
29Tuniso vėliava Tunisas2248
30Lietuvos vėliava Lietuva2237
31Baltarusijos vėliava Baltarusija2136
Jugoslavijos vėliava Jugoslavija2136
33Pietų Korėjos vėliava Pietų Korėja2125
34Meksikos vėliava Meksika181322
35Šveicarijos vėliava Šveicarija1517
36Norvegijos vėliava Norvegija1214
37Bulgarijos vėliava Bulgarija1146
Malaizijos vėliava Malaizija1146
39Belgijos vėliava Belgija1124
Jugoslavijos FR vėliava Jugoslavijos FR /
Serbijos ir Juodkalnijos vėliava Serbija ir Juodkalnija
1124
Kosta Rikos vėliava Kosta Rika1124
Šiaurės Korėjos vėliava Šiaurės Korėja1124
43Kolumbijos vėliava Kolumbija1001
Surinamo vėliava Surinamas1001
45Naujosios Zelandijos vėliava Naujoji Zelandija05611
46Austrijos vėliava Austrija0358
47Slovakijos vėliava Slovakija0325
48Čekijos vėliava Čekija0303
49Islandijos vėliava Islandija0112
Jamaikos vėliava Jamaika0112
Kubos vėliava Kuba0112
Čekoslovakijos vėliava Čekoslovakija0112
53Ekvadoro vėliava Ekvadoras0101
Juodkalnijos vėliava Juodkalnija0101
55Egipto vėliava Egiptas0033
56Argentinos vėliava Argentina0022
Singapūro vėliava Singapūras0022
58Puerto Riko vėliava Puerto Rikas0011
Trinidado ir Tobago vėliava Trinidadas ir Tobagas0011
Venesuelos vėliava Venesuela0011
Iš viso (60 Šalys)1062107010593191

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]