YouTube

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Youtube
Pramonė internetinis tinklas
Įkurta 2005 m. vasario 14 d. (2005-02-14)
Centrinė būstinė 901 Cherry Ave,
San Bruno, Kalifornija, JAV
Svarbiausi darbuotojai Susan Wojcicki
Tinklalapis www.youtube.com

„YouTube“ yra internetinė svetainė, kurioje kiekvienas prisiregistravęs gali įkelti vaizdo įrašus ar dalintis jais su kitais. Žiūrėti įrašus gali ir neprisiregistravę naudotojai. Svetainę 2005 m. vasarį įkūrė trys „PayPal“ darbuotojai Chad Hurley, Steve Chen ir Jawed Karim. „YouTube“ vaizdo įrašams rodyti naudoja „Adobe Flash“ (ankščiau vadintas „Macromedia Flash“) grotuvą.

„YouTube“ duomenų bazėje labai daug kategorizuotų vaizdo įrašų, tarp kurių yra ir filmų bei televizijos laidų ištraukų, muzikos videoklipų, namų darbo įrašų ir pan. Bet kurį įrašą galima nesunkiai įkelti į savo interneto svetainę ar videoblogą. „YouTube“ griežtai draudžia įkelti autoriaus teisėmis apsaugotus darbus, bet tokie įrašai svetainėje sudaro didelę visos kolekcijos dalį.

Svetainės populiarumas staigiai pakilo 2005 m. gruodį, kai į ją buvo įkeltas populiarus „Lazy Sunday“ klipas iš „Saturday Night Live“. 2006 m. vasarį „NBC Universal“ paprašė ištrinti iš „YouTube“ kelis autorinėmis teisėmis apsaugotus NBC vaizdo įrašus, tarp kurių buvo „Lazy Sunday“ ir 2006 m. žiemos olimpinių žaidynių ištraukos.

2006 m. kovą visi serialo „Family Guy“ įrašai buvo išimti dėl autorių teisių pažeidimų. 2006 m. balandį „YouTube“ padarė įkeliamoms byloms dešimties minučių limitą. Dabar šio limito nėra.

2006 m. spalį „YouTube“ už 1,65 mlrd. JAV dolerių akcijomis nupirko pasaulio IT gigantas „Google“.[1]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg

Vikiteka