YouTube

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
YouTube
YouTube Logo 2017.svg
URL www.youtube.com
Tipas vaizdo įrašų internetinė svetainė
Registracija nebūtina
Savininkas Google
Įkūrėjas Steve Chen, Chad Hurley, ir Jawed Karim
Startavo 2005 m.
Dabartinė būklė Aktyvus
Vieta Jungtinių Amerikos Valstijų vėliava Jungtinės Amerikos Valstijos

„YouTube“ – „Google“ bendrovės socialinis tinklas, kurį aplanko daugiau nei 1 mlrd. vartotojų per dieną.

Tai internetinė svetainė, kurioje kiekvienas prisiregistravęs gali įkelti vaizdo įrašus ar dalintis jais su kitais. Žiūrėti įrašus gali ir neprisiregistravę naudotojai. Svetainę 2005 m. vasarį įkūrė trys „PayPal“ darbuotojai Chad Hurley, Steve Chen ir Jawed Karim.

„YouTube“ duomenų bazėje labai daug kategorizuotų vaizdo įrašų, tarp kurių yra ir filmų bei televizijos laidų ištraukų, muzikos videoklipų, namudinių įrašų ir pan. Bet kurį įrašą galima nesunkiai įkelti į savo interneto svetainę ar videoblogą. „YouTube“ griežtai draudžia įkelti autoriaus teisėmis apsaugotus darbus, bet tokie įrašai svetainėje sudaro didelę visos kolekcijos dalį.

Svetainės populiarumas staigiai pakilo 2005 m. gruodį, kai į ją buvo įkeltas populiarus „Lazy Sunday“ klipas iš „Saturday Night Live“. 2006 m. vasarį „NBC Universal“ paprašė ištrinti iš „YouTube“ kelis autorinėmis teisėmis apsaugotus NBC vaizdo įrašus, tarp kurių buvo „Lazy Sunday“ ir 2006 m. žiemos olimpinių žaidynių ištraukos.

2006 m. kovą visi serialo „Family Guy“ įrašai buvo ištrinti dėl autorių teisių pažeidimų. 2006 m. balandį „YouTube“ įkeliamoms byloms nustatė dešimties minučių ribą. Dabar šio apribojimo nėra.

2006 m. spalį „YouTube“ už 1,65 mlrd. JAV dolerių akcijomis nupirko pasaulio IT gigantas „Google“.[1][2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka