Android Auto

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Android Auto
Ecran d'accueil Android Auto.jpg
„Android Auto“ ekranvaizdis
AutoriusGoogle
KūrėjasGoogle
Pirmoji versija2015 m. kovo 19 d.
Kūrimo būsenaaktyvi
Operacinė sistemaAndroid 5.0+ („Lollipop“)
Tipastelematika
Licencijalaisva; patentuota
Svetainėandroid.com/auto/

Android Auto – „Google“ kompanijos sukurta programa, skirta išmaniajam telefonui susieti su automobilio informacine-pramogine sistema. Naudotis programa galima turint „Androidoperacinės sistemos pagrindu veikiantį mobilųjį įrenginį su įdiegta Android Lollipop ir automobilį, palaikantį „Android Auto“.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apie „Android Auto“ buvo pranešta 2014 m. birželio 25 d. Google I/O konferencijoje, mobilioji programėlė išleista 2015 m. kovo 19 d.

Pietų Korėjos automobilių gamintoja „Hyundai“ tapo pirmąja gamintoja, pradėjusi savo klientams siūlyti galimybę įdiegti „Google Android“ sistemą 2015 metų gamybos modelyje „Hyundai Sonata“.[2]

Funkcijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Android“ telefonai ar kiti įrenginiai automobilyje su transporto navigacijos sistema borto kompiuterio pagalba prijungiami prie tokių programėlių kaip „Google Maps“ naudojant balsu valdomas komandas, kontrolės mygtukus ant vairo ar prietaisų skydelio jutiklinį ekraną. „Android Auto“ taip pat siūlo daug pramoginių programėlių: „Google Play Music“, muzikos siuntimosi paslaugą „Spotify“, podcast turinį, radijo ir audio knygų programėlių. „Android Auto“ neleidžia vairuotojui skaityti ar rašyti pranešimų vairavimo metu, tačiau yra palaikomos programos Skype ir WhatsApp. Programinė įranga gali garsiai perskaityti gaunamus pranešimus ir paversti diktuojamą atsakymą į įprastą tekstinį pranešimą.

Programa mažina vairuotojo dėmesio trikdymą kelyje, nes yra valdoma balsu, todėl nėra poreikio liesti ekraną. Balso atpažinimas pradedamas nuspaudus aktyvavimo mygtuką. Telefono ekranas įjungus „Android Auto“ yra blokuojamas, todėl vairuotojai telefonais naudotis tiesiogiai nebegali.

Automobilių audio sistemų gamintojai taip pat gamina savo sistemas su „Android Auto“, tarp kurių Pioneer,[3] Kenwood[4] ir Panasonic[5]

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Devine, Richard (2014 m. birželio 26 d). „What you need to know about Android Auto“. Android Central. Nuoroda tikrinta 2014-06-27. 
  2. „„Hyundai“ savo automobiliuose jau siūlo diegti „Google Android Auto“ sistemą“. VE.lt. Suarchyvuotas originalas 2017-03-07. Nuoroda tikrinta 2017-03-06. 
  3. „Pioneer-Android-Auto“. Nuoroda tikrinta 2015-08-28. 
  4. „Kenwood-Android-Auto“. Suarchyvuotas originalas 2016-01-25. Nuoroda tikrinta 2016-01-04. 
  5. „Android Auto for Panasonic“. Android (anglų). Nuoroda tikrinta 2016-11-17. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]