PageRank

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
PageRank veikimo principas

Google PageRank – „Google“ paieškos kriterijus, kuris nurodo kiekvieno individualaus puslapio populiarumą skalėje nuo 0 iki 10. „Google“ reguliariai atnaujina „PageRank“, tačiau viešai rezultatus skelbia tik maždaug kas 3 mėnesius.

Kartais „Google“ rodo skirtingus „PageRank“ rezultatus skirtingiems asmenims. Taip yra todėl, kad „Google“ turi daug duomenų centrų, išdėstytų skirtingose geografinėse vietose, todėl praeina laiko tarpas, kol visi duomenų centrai būna atnaujinti po „Google PageRank“ atnaujinimo.

Tėra vienas būdas padidinti „Google PageRank“ – turėti nuorodų kitose svetainėse į savo puslapį. „PageRank“ yra skaičiuojamas pagal nuorodų skaičių skirtinguose puslapiuose (taip pat svarbus yra tų puslapių, kuriuose patalpinta tinklalapio nuoroda, „PageRank“). Reikšmingi, aukštos kokybės tinklalapiai gauna aukštesnį „PageRank“ įvertinimą, kuris lemia tai, kaip bus pateikiami paieškos rezultatai.[1]

Tinklalapių indeksavimo dažnumas priklauso nuo puslapio svarbumo ir naujumo, taip pat „PageRank“ yra svarbus kriterijus, kad Google paieškos vorai sugrįžtų į puslapį. Kuo didesnis puslapio „PageRank“, tuo dažniau „Google“ peržiūri tinklalapio atnaujinimus.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]