Google Chrome

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Google Chrome
Google Chrome icon (September 2014).svg
ChromeVikipedija.png
Vikipedija Google Chrome 58.0.3029.81 naršyklėje
Autorius Google
Pirmoji versija 2008 m. rugsėjo 2 d.
Stabili versija 64.0.3282.119
Parašyta C++[1]
Operacinė sistema Android 4.1 ir naujesnė, iOS 9 ir naujesnė, Linux (+GCC v4.6 & +GTK v2.24), OS X 10.9 ir naujesnė, Windows 7 ir naujesnė
Tipas Interneto naršyklė
Licencija Freeware
Svetainė www.google.com/chrome

Google Chrome – Google kuriama naršyklė, puslapių atvaizdavimui naudojanti WebKit variklį. Pirmoji vieša beta versija Windows operacinėms sistemoms išleista 2008 m. rugsėjo 2 d., pirmoji stabili versija – 2008 m. gruodžio 11 d. Pagal „StatCounter“ duomenis naršyklė yra pirma pagal populiarumą, o jos rinkos dalis pasaulyje 2012 m. gegužės mėn. buvo 33 %[2], Lietuvoje 30,92 proc.[3]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš pradžių Chrome išleista tik Microsoft Windows platformai, o nuo 2009 m. gruodžio 9 d. atsirado dev ir beta versijos GNU/Linux ir Mac OS X operacinėms sistemoms. Pirmosios versijos šioms sistemoms nevisiškai atitiko Windows versijos funkcionalumą ir visos funkcijos tapo analogiškomis tik nuo 5.0.* versijos.

Pirmoji versija Windows operacinei sistemai buvo išleista 43 kalbomis.[4] Per pirmąsias kelias valandas po išleidimo į Google buvo nusiųsti keli šimtai įvairių pranešimų apie klaidas.[5]

Savybės[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Google Chrome išskirtinės savybės:

  • Naršymas naudojant atskirus procesus – kiekvienai kortelei bei kiekvienam trečios šalies papildymui kuriamas atskiras procesas, taip pagerinant naršyklės stabilumą. Kitose naršyklėse kortelėms kuriamos atskiros gijos, todėl dėl kritinių klaidų apdorojant vieną puslapį užsidaro visa naršyklė.
  • Skriptų (parašytų JavaScript kalba) apdorojimas spartesnis nei kitų naršyklių dėl specialiai Google Chrome sukurtos JavaScript virtualios mašinos V8.
  • Juodieji sąrašai – naršyklė automatiškai atsisiunčia atnaujintus juoduosius sąrašus, pagal kuriuos atskiria rizikingus puslapius.
  • Integruota Gears naudojimo atsijungus nuo interneto technologija.
  • Pradinis naršyklės puslapis iškart rodo dažniausiai lankytus puslapius bei paieškas, panašiai kaip Opera naršyklėje naudojamas SpeedDial.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Vikiteka