UEFA čempionų lyga 2021–2022 m.

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Soccerball current event.svg  Šis straipsnis aprašo dar vykstantį arba būsimą futbolo įvykį.
Įvykio eigoje informacija gali greitai pasikeisti.
UEFA čempionų lyga, 2021–2022 m.

Spb 06-2017 img40 Krestovsky Stadium.jpg Finalas vyks Sankt Peterburgo Krestovskij stadione

Čempionai
Antra vieta
Rungtynių skaičius
Pelnyta įvarčių
Rezultatyviausias žaidėjas
Žiūrovų skaičius
Komandų skaičius 32 (grupių varžybose)
80 (iš viso)


2021–2022 m. UEFA čempionų lyga – 30-asis UEFA čempionų lygos turnyras (67-asis skaičiuojant nuo UEFA čempionų taurės).

Turnyras prasidės 2021 m. birželio mėn. kvalifikacinėmis rungtynėmis ir baigsis 2022 m. gegužės 28 d. finalo rungtynėmis Sankt Peterburgo Krestovskij stadione.

Šių metų turnyro sistemą sudaro 5 atkrintamieji etapai, grupių etapas, ir finaliniai atkrintamieji etapai, prasidedantys aštunfinaliais. Viso turnyre dalyvauja 80 komandų, pagrindinio veiksmo pradžia yra skaitomas grupių etapas, jame varžysis 32 komandos.[1]

Tvarkaraštis ir dalyviai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2021–2022 m. Čempionų lygos komandų paskirstymas
Etapas sk. Burtai traukiami Rungynių datos Dalyviai
Pirminė atranka 4 2021 m. birželio 8 d. 2021 m. birželio mėn. 22–25 dd.
  • 4 šalių lygų čempionai; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 52-55 vietose
    • Dvejų rungtynių nugalėtojai žaidžia dėl vienos vietos Pirmąjame atrankos etape
Pirmasis atrankos etapas 32 2021 m. birželio 15 d. 2021 m. liepos mėn. 6-7 ir 13-14 d.
  • 1 pirminės atrankos etapo laimėtojas
  • 31 šalies lygų čempionai; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 20-51 vietose
Antrasis atrankos etapas 26 2021 m. birželio 16 d. 2021 m. liepos mėn. 20-21 ir 27-28 d.
  • 16 pirmojo etapo laimėtojų
  • 4 šalių lygų čempionų; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 16-19 vietose
  • 6 antrąsias vietas šalių lygose užėmusios komandos; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 10-15 vietose
Trečiasis atrankos etapas 20 2021 m. liepos 19 d. 2021 m. rugpjūčio mėn. 3-4 ir 10 d.
  • 13 antrojo etapo laimėtojų
  • 2 šalių lygų čempionų; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 14-15 vietose
  • 3 antrąsias vietas šalių lygose užėmusios komandos; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 7-9 vietose
  • 2 trečiasias vietas šalių lygose užėmusios komandos; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 5-6 vietose
Atrankos atkrintamasis etapas 12 2021 m. rugpjūčio 2 d. 2021 m. rugpjūčio mėn. 17-18 ir 25-25 d.
  • 10 trečiojo etapo laimėtojų
  • 2 šalių lygų čempionų; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 12-13 vietose
Grupių etapas 32 2021 m. rugpjūčio 26 d. 2021 m. rugsėjo mėn. 14-15 d.
2021 m. rugsėjo mėn. 28-29 d.
2021 m. spalio mėn. 19-20 d.
2021 m. lapkričio mėn. 2-3 d.
2021 m. lapkričio mėn. 23-24 d.
2021 m. gruodžio mėn. 7-8 d.
  • 6 trečiojo atrankos etapo laimėtojų
  • 11 šalių lygų čempionai; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 1-11 vietose
  • 6 antrąsias vietas šalių lygose užėmusios komandos; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 1-6 vietose
  • 4 trečiąsias vietas šalių lygose užėmusios komandos; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 1-4 vietose
  • 4 ketvirtąsias vietas šalių lygose užėmusios komandos; iš lygų, pagal UEFA koeficientus esančių 1-4 vietose
  • 1 praeito sezono UEFA Europos lygos nugalėtojai
Aštunfinaliai 16 2021 m. gruodžio 13 d. 2022 m. vasario mėn. 15-23 d. ir
2022 m. kovo mėn. 8-16 d.
1 ir 2 vietas grupėse užėmusios komandos
Ketvirtfinaliai 8 2022 m. kovo 18 d. 2022 m. vasario mėn. 15-23 d. ir
2022 m. kovo mėn. 8-16 d.
Aštunfinalių nugalėtojai
Pusfinaliai 4 2022 m. balandžio mėn. 5-6 d. ir 12-13 d. Ketvirtfinalių nugalėtojai
Finalas 2 2022 m. gegužės 28 d. Pusfinalių nugalėtojai

Atrankos varžybos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirminė atranka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2021 m. birželio mėn. 22 – 25 dienomis vyko pirminės atrankos varžybos. Keturios komandos žaidė pusfinalio rungtynes, jų nugalėtojai pateko į finalą. Finalo nugalėtojas iškovojo vietą pirmąjame atrankos etape (1Q).[2]

I komanda  Rez.  II komanda
Pirminės atrankos pusfinaliai
SS Folgore San Marinas 0:2 Kosovas KF Prishtina
HB Tórshavn Farerai 0:1 Andora Inter Club d'Escaldes
I komanda  Rez.  II komanda
Pirminės atrankos finalas
KF Prishtina Kosovas 2:0 Andora Inter Club d'Escaldes

Pirmasis atrankos etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Burtai buvo traukiami birželio 15 d., rungtynės bus žaidžiamos liepos 6-7 d., atsąkomosios – 13-14 dienomis.

I komanda Rez. II komanda I rungt. II rungt.
Fola Esch Liuksemburgas 2:7 Gibraltaras Lincoln Red Imps 2:2 0:5
Slovan Bratislava Slovakija 3:2 Airija Shamrock Rovers 2:0 1:2
Malmö FF Švedija 2:1 Latvija Riga FC 1:0 1:1
Bodø/Glimt Norvegija 2:5 Lenkija Legia 2:3 0:2
Connah's Quay Nomads Velsas 2:3 Armėnija Alashkert 2:2 0:0, p.p.0:1
HJK Suomija 7:1 Juodkalnija Budućnost Podgorica 3:1 4:0
CFR Cluj Rumunija 4:3 Bosnija ir Hercegovina Borac Banja Luka 3:1 0:2, p.p.1:2
Shkëndija Šiaurės Makedonija 0:6 Slovėnija Mura 0:1 0:5
Teuta Albanija 0:5 Moldavija Sheriff 0:4 0:1
Dinamo Tbilisi Gruzija 2:4 Azerbaidžanas Neftçi 1:2 1:2
Maccabi Haifa Izraelis 1:3 Kazachstanas Kairat 1:1 0:2
Ludogorets Razgrad Bulgarija 2:0 Baltarusija Šachcior Salihorsk 1:0 1:0
Ferencváros Vengrija 6:1 Kosovas KF Prishtina 3:0 3:1
  Žalgiris  Lietuva 5:2 Šiaurės Airija Linfield 3:1 2:1
Flora Estija 5:0 Malta Hibernians 2:0 3:0
Dinamo Zagreb Kroatija 5:2 Islandija Valur 3:2 2:0

Antrasis atrankos etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

I komanda Rez. II komanda I rungt. II rungt.
GNK Dinamo Zagreb Kroatija 3:0 Kipras AC Omonia 2:0 1:0
ŠK Slovan Bratislava Slovakija 2:3 Šveicarija BSC Young Boys 0:0 2:3
KP Legia Warszawa Lenkija 3:1 Estija FC Flora 2:1 1:0
FC Alashkert Armėnija 1:4 Moldavija FC Sheriff Tiraspol 0:1 1:3
Olympiacos F.C. Graikija 2:0 Azerbaidžanas Neftçi Baku 1:0 1:0
FC Kairat Kazachstanas 2:6 Serbija FK Crvena Zvezda 2:1 0:5
Lincoln Red Imps F.C. Gibraltaras 1:4 Rumunija CFR Cluj 1:2 0:2
Malmö FF Švedija 4:3 Suomija HJK 2:1 2:2
Ferencvárosi TC Vengrija 5:1 Lietuva   FK Žalgiris  2:0 3:1
NŠ Mura Slovėnija 1:3 Bulgarija PFK Ludogorec Razgrad 0:0 1:3
SK Rapid Wien Austrija 2:3 Čekija AC Sparta Praha 2:1 0:2
Celtic F.C. Škotija 2:3 Danija FC Midtjylland 1:1 1:1, p.p.1:2
PSV Eindhoven Nyderlandai 7:2 Turkija Galatasaray 5:1 2:1

Trečiasis atrankos etapas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

I komanda Rez. II komanda I rungt. II rungt.
GNK Dinamo Zagreb Kroatija R1 Lenkija KP Legia Warszawa rugpjūčio 3-4 rugpjūčio 10
CFR Cluj Rumunija R2 Šveicarija BSC Young Boys rugpjūčio 3-4 rugpjūčio 10
Olympiacos F.C. Graikija R3 Bulgarija PFK Ludogorec Razgrad rugpjūčio 3-4 rugpjūčio 10
FK Crvena Zvezda Serbija R4 Moldavija FC Sheriff Tiraspol rugpjūčio 3-4 rugpjūčio 10
Malmö FF Švedija R5 Škotija Rangers F.C. rugpjūčio 3-4 rugpjūčio 10
Ferencvárosi TC Vengrija R6 Čekija SK Slavia Praha rugpjūčio 3-4 rugpjūčio 10
PSV Eindhoven Nyderlandai L1 Danija FC Midtjylland rugpjūčio 3-4 rugpjūčio 10
FK Spartak Maskva Rusija L2 Portugalija S.L. Benfica rugpjūčio 4 rugpjūčio 10
K.R.C. Genk Belgija L3 Ukraina FK Šahtar Donecʹk rugpjūčio 3 rugpjūčio 10
AS Monaco FC Prancūzija L4 Čekija AC Sparta Praha rugpjūčio 3 rugpjūčio 10

Žalgirio FK pasirodymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


2021 m. liepos 6 d. (2021-07-06)
20:00
I etapas
FK Žalgiris 3–1 Linfield FC LFF stadionas (Vilnius)
Žiūrovų: ?
Teisėjas: Farerų salos Alex de Albuquerque Troleis[3]
Hugo Vidémont Scored after 38 minutes 38'
Tomislav Kiš Scored after 45 minutes 45' (11m)
Chris johns įvartis į savo vartus in the 66-as minute 66'
(soccerway) Scored Christy Manzinga


2021 m. liepos 13 d. (2021-07-13)
21:45
I etapas
Linfield FC 1–2 FK Žalgiris Windsor Park (Belfast)
Žiūrovų: ?
Teisėjas: Malta Matthew De Gabriele
Chris Shields Scored after 66 minutes 66' (11m) (soccerway) Saulius Mikoliūnas Scored after 17 minutes 17'
Ogenyi Onazi Scored after 44 minutes 44'
Elhadji Diaw Red card 64'
Karolis Uzėla Red card 89'

Susiję puslapiai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]