UEFA Europa Conference League

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear action spellcheck.png  Šį straipsnį ar jo skyrių reikėtų peržiūrėti.
Būtina ištaisyti gramatines klaidas, patikrinti rašybą, skyrybą, stilių ir pan.
Ištaisę pastebėtas klaidas, ištrinkite šį pranešimą.
UEFA Europa Conference League
Sporto šakaFutbolas
Įkurta2019 m.
Pirmasis sezonas2021-2022 m.
Komandų sk.184
Valstybė (-ės)Europos Sąjunga Europa
Susiję turnyraiUEFA Čempionų lyga
UEFA Europos lyga

Ateinantis sezonas ar turnyras:
2021–2022 m. UEFA Europa Conference League

UEFA Europa Conference League, iš pradžių vadinosi UEFA Europos lyga 2, (UEL2). Tai bus naujas kasmetinis futbolo klubų turnyras, kurį nuo 2021 m. organizuos UEFA. Tai bus trečiasis Europos klubų futbolo lygmuo po Čempionų lygos ir Europos lygos. Varžybos buvo laikinai pavadintos „Europos lyga 2“, o 2019 m. rugsėjo 24 d. buvo pakeista į oficialų pavadinimą UEFA Europa Conference League. [1]

Turnyras prasidės nuo 2021–2022 m. sezono, jame dalyvaus žemesnio rango UEFA šalių dalyviai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo 2015 m. UEFA ėmė svarstyti idėją apie trečiojo lygio Europos varžybas, kurios suteiktų galimybę klubams iš silpnesniųjų UEFA šalių patekti į aukštesnius etapus, iš kurių jie greičiausiai iškristų dabartinėje Čempionų lygoje ir Europos lygoje.

2018 m. gruodžio 2 d. UEFA pranešė, kad naujas turnyras, laikinai pavadintas UEFA Europa League 2 arba tiesiog UEL2, prasidės nuo 2021 metų, ir pritrauks daugiau klubų, daugiau asociacijų, bus surengta daugiau rungtynių.

2019 m. rugsėjo 24 d. pavadinimas buvo pakeistas į UEFA Europa Conference League, patvirtinta turnyro sistema.

Turnyro sistema[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kvalifikacija į UEFA Europa Conference League bus panaši į UEFA Europos lygos kvalifikaciją, ji bus padalinta į du „kelius“ – Konferencijos lygos kelią bei Čempionų / Europos lygos kelią. Čempionų / Europos lygų keliu komandos pralaimėjusios kvalifikacijos rungtynes ​​Čempionų bei Europs lygose iškris tiesiai į UEFA Europa Conference League. Kvalifikacija Konferencijos lygos keliu bus grindžiama standartiniu UEFA koeficiento kriterijumi, kuris yra bendras visuose UEFA turnyruose. Viso naujajame čempionate dalyvaus 184 komandos.

Antrajame etape prisijungs 20 komandų, iškritusių iš Čempionų lygos. Ketvirtąjame 'play-off' etape prisijungs 8 komandos, iškritusios iš Europos lygos.

Grupių etape bus aštuonios grupės po keturias komandas kiekvienoje grupėje. Į šį etapą prisijungs 10 komandų, iškritusių iš Europos lygos.

Aštuonios antrąsias vietas grupėje užėmusios komandos žais su aštuoniomis trečiąsias vietas Europos lygoje užėmusiomis komandomis. Laimėtojai, kartu su Konferencijos grupių laimėtojais pateks į aštunfinalį, po kurio bus ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas. Naujojo turnyro nugalėtojas turės teisę dalyvauti UEFA Europa lygoje kitame sezone.

Iš viso per 15 savaičių įvyks 141 mačų, varžybos vyks ketvirtadieniais.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

UEFA Europos lyga 2 kvalifikacija

  1. https://www.uefa.com/insideuefa/about-uefa/news/newsid=2625412.html