Klubo komanda kelis dešimtmečius nuo įkūrimo buvo tik vidutinio lygio, 1929 m. klubas buvo ant bankroto ribos, iš finansinės krizės klubą išgelbėjo sirgaliai, padengę skolas. Iki 1937 m. klubo vadybininku buvo lietuvių kilmės vokietis Heinrich Czerkus.
Tik po karo komandos lygis pakilo, 1949 m. ji pateko į šalies čempionato finalą, 1956 ir 1957 m. tapo čempionais, taip pat laimėjo paskutiniame čempionate prieš Bundeslygos įkūrimą (1963). Įkūrus Bundeslygą, Borussia tapo vienu iš 16 klubų, patekusių į šią aukščiausiąją lygą. 1965 m. klubas iškovojo Vokietijos taurę, kitais metais – Europos taurę. Po to sekė du dešimtmečiai be aukštų pasiekimų. 1985 m. vėl iškovota Vokietijos taurė, 1993 m. komanda pateko į UEFA taurės finalą, 1995 ir 1996 m. laimėjo Bundeslygos čempionatą, o 1997 m. laimėjo Europos čempionatą ir Tarpžemyninę taurę. 2002 m. komanda vėl tapo Bundeslygos čempione.
2005 m. komanda pateko į finansinę krizę, kurios metu klubo akcijų vertė krito 80 proc.