Marcelas II

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Popiežius Marcelas II)
Jump to navigation Jump to search
Bullet purple.png
Bullet purple.png
Marcelas II
lot. Marcellus II
222-asis popiežius
Pope Marcellus II.jpg
Gimimo vardas: it. Marcello Cervini
Gimė: 1501 m. gegužės 6 d.
Montefanas, Markė, Italija
Mirė: 1555 m. gegužės 1 d.
Palaidotas: Roma
Tautybė: italas
Image:Marcelo II herbas
Image:Marcelo II herbas
222-asis popiežius
Išrinktas: 1555 m. balandžio 9 d.
Baigė: 1555 m. gegužės 1 d.
Pirmtakas: Julijus III
Įpėdinis: Paulius IV
Commons-logo.svg Vikiteka: Marcelas IIVikiteka

Marcelas II (lot. Marcellus II, pasaulietinis vardas – Marcello Cervini, 1501 m. gegužės 6 d. Montefane, Markės regione – 1555 m. gegužės 1 d. Romoje) – Romos katalikų bažnyčios 222-asis popiežius, valdęs 22 kalendorines dienas nuo 1555 m. balandžio 9 d. iki 1555 m. gegužės 1 d. – mirties dienos. [1]

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Marcelo II antkapis

Marčelas Červinis mokėsi Sienos universitete. Buvo visapusiškai išsilavinęs žmogus, nusimanęs daugelyje sričių: matematikoje, astronomijoje, architektūroje, mene. 1534 m. tapo popiežiaus sekretoriumi. 1539 m. Paulius III paskyrė M. Červinį Nikastro vyskupu (Katancare). Buvo Pauliaus III nepotų mokytoju. Tais pačiais metais tapo kardinolu. Vėliau dirbo apaštališkuoju administratoriumi vyskupystėse Kalabrijoje ir Perudžoje. Buvo vienu iš trijų Tridento susirinkimo prezidentų.

1548 m. (arba 1550 m.) M. Červinis paskirtas pirmuoju iš kardinolų vadovauti Vatikano bibliotekai. Jo namai Romoje buvo tapę renesanso kultūros centru, susirašinėjo su daugeliu to meto humanistų.

Valdymo laikotarpis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Marcelas II iš karto po savo išrinkimo popiežiumi uždraudė bet kokias iškilmes, neleisdamas net giminaičiams atvažiuoti į Romą atšvęsti. Planavo reformuoti daugelį bažnyčios vidinių taisyklių, ekonomiškai naudoti Vatikano lėšas. Tačiau buvo silpnos sveikatos, kurią galutinai pakirto didelis darbų krūvis, dalyvavimas Didžiosios savaitės ir Velykų apeigų renginiuose.

Marcelas II pagal savo buvimo valdžioje trukmę buvo šeštuoju trumpiausiai valdžiusių popiežių dešimtuke. Šis bažnyčios vadovas – paskutinis iš popiežių, panaudojusių savo tikrąjį vardą. Prieš jį su savo vardu buvo Adrianas VI ( Adriaan Florenszoon).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Romos katalikų bažnyčios titulai
Pirmtakas
Popiežius
Julijus III
Emblem of the Papacy SE.svg Popiežius
Marcelas II

1555 m. balandžio 9-gegužės 1 d.
Įpėdinis
Popiežius
Paulius IV
  1. [1]