Viktoras II

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Viktoras II
153-asis Popiežius
Gimimo vardas vok. Gebhard Graf von Calw, Tollenstein und Hirschberg
Gimė apie 1018
Bavarija, Vokietija
Mirė 1057 m. liepos 28 d.
Palaidotas (-a) Ravena, Italija
Tautybė vokietis
153-asis Popiežius
Išrinktas 1055 m. balandžio 13 d.
Baigė 1057 m. liepos 28 d.
Pirmtakas Leonas IX
Įpėdinis Steponas IX
Vikiteka Viktoras II

Viktoras II (Vittore II, gimimo vardas Gebhard Graf von Calw, Tollenstein und Hirschberg, gimė apie 1018 m. Bavarijos regione, Vokietijoje, – mirė 1057 m. liepos 28 d., palaidotas Ravenoje, kapas neišlikęs) – Popiežius nuo 1055 m. balandžio 13 d. iki mirties.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Viktoras II kilęs iš didikų šeimos, Švabijos kunigaikščio sūnus, imperatoriaus Henriko III giminaitis. Būdamas 24 metų paskirtas Eichšteto vyskupu, buvo vienas iš imperatoriaus patarėjų.

Mirus Leonui IX Romos delegacija vadovaujama Hildebranto (Grigalius VII) susitiko su imperatoriumi 1054 metų spalį norėdami sužinoti jo kandidatūrą į popiežiaus vietą. Nominuotas Hebhardas atvyko į Romą 1055 metais ir buvo įšventintas Šventojo Petro bazilikoje balandžio 13 dieną.

1055 m. birželį Viktoras susitiko su imperatoriumi Florencijoje, kur surengė Bažnyčios susirinkimą. Dar kartą patvirtintos Leono IX smerktos simonijos, dvasininkų vedybos, bažnyčios turto švaistymas. Po susirinkimo negrįžo į Romą ir pasiliko imperatoriaus dvare, kaip jo patarėjas. Išnaudodamas imperatorius galias, stiprino Bažnyčios įtaką ir turtus. Mirė greitai po grįžimo į Italiją, Arezo mieste 1057 m. liepos 28 dieną.

Vykdydami popiežiaus valią, jo palaikai buvo gabenami į Eichštetą, bet pakeliui pavogti ir nugabenti į Raveną, kur jis ir buvo palaidotas.

Romos katalikų bažnyčios vadovai
Pirmtakas
Popiežius
Leonas IX
Popiežius
Viktoras II

1055 - 1057
Įpėdinis
Popiežius
Steponas IX

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]