Michael Schumacher

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Michael Schumacher

Michael Schumacher, 2012 m. Kinijos Grand Prix
GimėMichael Schumacher
1969 m. sausio 3 d. (55 metai)
Hiurtas, Vakarų Vokietija
Karjera Formulėje 1
TautybėVokietija vokietis
Metai1991-2006, 2010-2012
KomandaJordan, Benetton, Ferrari, Mercedes
Dalyvauta GP308 (306 startai)
Čempionas7 (1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004)
Pergalių91
Podiumai155
Taškai1566
Pole pozicijos68
Greičiausių ratų77
Pirmas GP1991 m. Belgijos Grand Prix
Pirmoji pergalė1992 m. Belgijos Grand Prix
Paskutinė pergalė2006 m. Kinijos Grand Prix
Paskutinis GP2012 m. Brazilijos Grand Prix

Michaelis Šumacheris (vok. Michael Schumacher; g. 1969 m. sausio 3 d.) – vokiečių Formulės 1 lenktynininkas, septyniskart Formulės 1 pasaulio čempionas. Jo brolis Ralfas Šumacheris taip pat dalyvavo Formulės 1 lenktynėse iki 2007 m. Jie yra vieninteliai broliai Formulėje 1 laimėję lenktynes. Taip pat jie yra vieninteliai broliai, kurie finišavo 1 ir 2 vietose tose pačiose lenktynėse.

Kartu su britu Luisu Hamiltonu vokietis turi daugiausiai čempiono titulų Formulės 1 istorijoje.[1]

Michaelis po 2006 m. sezono pasitraukė iš Formulės 1 lenktynių, tačiau 2009 m. gruodžio 23 d. buvo oficialiai patvirtinta, kad vokietis pasirašė trejų metų trukmės sutartį su Mercedes GP ekipa.[2]

2011 m. Belgijos Grand Prix metu vokietis minėjo savo lenktyniavimo Formulėje 1 20 metų sukaktį. 1991 m. Belgijos GP vokietis debiutavo Jordan ekipos gretose.

2012 m. spalio 4 d. vokiečio interneto svetainėje buvo paskelbta, kad Michaelis po 2012 m. sezono pasitrauks iš Formulės 1 lenktynių.[3]

2013 m. gruodžio 29 d. slidinėdamas Prancūzijos kalnuose vokietis patyrė sunkią galvos traumą. Po jos sportininkui buvo sukelta dirbtinė koma.[4] Po pusės metų, 2014 m. birželio viduryje, sportininkas pabudo iš komos ir buvo išrašytas iš ligoninės.[5] Nuo to laiko jis gydomas privačiai savo namuose. Vokiečio šeima laikosi privatumo ir slaptumo, tad nuo pat incidento niekas viešai nėra matęs M. Šumacherio.

Ankstyvoji karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Michaelis gimė mažame Hiurto miestelyje, netoli Kelno vakarų Vokietijoje, Rolfo ir Elisabethos Šumacherių šeimoje. Kai Šumacheriui buvo vos ketveri, jo tėvas jam sukonstravo keturratį pedalinį kartą ir įmontavo jame mažą motociklo variklį. Kuomet jaunasis Šumacheris padarė avariją su šiuo kartu, jo tėvas nusprendė sūnų leisti į kartingų mokyklą gretimame mieste. Tuomet Michaelis tapo jauniausiu šio klubo moksleiviu. Greitai tėvas vėl jam sukonstravo kartingą, o būdamas šešerių metų Michaelis laimėjo savo pirmąjį karjeroje čempionatą su kartingais. Norėdamas savo sūnui padėti finansiškai, Rolfas įsidarbino kartingų remonto meistru, o jo žmona dirbo klubo valgykloje. Tačiau to tėvams nepakako, kai Michaeliui prireikė naujo variklio, kainuojančio 800 markių (apie 600 eurų). Variklį padėjo įsigyti vietinis verslininkas.

Vokietijoje kartingų licencijos buvo išduodamos lenktynininkams nuo 14 metų, tad Šumacheris „apėjo“ šią taisyklę licenciją išsilaikydamas Liuksemburge, kuriame tai leidžiama nuo 12 metų.

1983 m. jis gavo ir Vokietijoje kartingų licenciją ir po metų nugalėjo Vokietijoje jaunimo kartingų čempionate. Nuo 1984 m. jis laimėjo daugelį Vokietijos bei Europos kartingų čempionatų. 1988 m. Michaelis pirmą kartą perėjo prie vienviečių automobilių, o vėliau tapo čempionu Vokietijos Formulės Ford ir kituose čempionatuose.

1989 m. Šumacheris pasirašė sutartį su Willi Weberio WTS ekipa Formulėje 3. Jau kitais metais jis tapo šio čempionato nugalėtoju. Vėliau jis prisijungė prie Mercedes jaunųjų lenktynininkų programos pasaulio sportinių prototipų čempionate. Toks žingsnis buvo neįprastas, nes dauguma tokių jaunų lenktynininkų kelyje į Formulę 1 išbando savo jėgas Formulėje 3000. Tačiau W. Webberis pasiūlė Šumacheriui rinktis kitą kelią sakydamas, kad lenktynės ilgomis distancijomis padės vėlesnei Michaelio karjerai. Per dvejus metus šiose lenktynėse Šumacheris sugebėjo pelnyti porą pergalių. 1991 m. jis prisijungė ir prie komandos dalyvavusios 24 val. Le Mano lenktynėse, kuriose pelnė 5 vietą. Tais pačiais metais Michaelis dalyvavo vieneriose lenktynėse Japonijos Formulėje 3000, kuriose finišavo antras.

Formulės 1 karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Debiutas 1991 m. Belgijos GP[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmoji M. Šumacheio pažintis su F1 bolidu.

Karjerą Formulėje 1 Michaelis Šumacheris pradėjo 1991-ųjų sezono pabaigoje, kuomet Belgijos etape pakeitė Jordan komandos pilotą Bertrand’ą Gachot. Michaelis turėjo galiojantį kontraktą su Mercedes kompanija, kuri ir sumokėjo Jordan ekipos vadovui E. Jordanui 150 000 $ už vokiečio debiutą šioje komandoje. Vokietis nebuvo lenktyniavęs Spa-Francorshamps trasoje, tad ją mokėsi važiuodamas dviračiu. Belgijos GP kvalifikacijoje su silpnu bolidu vokietis kvalifikavosi aukštoje septintoje vietoje, tačiau lenktynės dėl bolido gedimo baigėsi vos prasidėjusios [6]. Tokiu kvalifikacijos rezultatu jis nustebino visus – tai buvo geriausia iki tol Jordan ekipos pasiekta kvalifikacijoe vieta ir tokiu rezultatu Michaelis aplenkė labiau patyrusį veteraną komandos draugą de Cesarį.

19911995 m. Jordan ir Benetton[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jau kitame, Italijos GP, Šumacheris atstovavo Benetton ekipai. Čia iškart iškovojo pirmuosius taškus, o sezoną pabaigė dar kelissyk finišuodamas taškuose.

1992 m. sezonas buvo sėkmingas: Michaelis netruko palypėti ant podiumo (pirmą kartą trečias finišavo antrajame sezono etape Meksikoje, o iš viso ant podiumo apsilankė 8 kartus), o Belgijoje, praėjus metams po F1 debiuto, iškovojo pergalę [7]. Šumacheris pirmą pilną sezoną baigė tapdamas asmeninės įskaitos laureatu – surinkęs 53 taškus užėmė 3-ią vietą.

1993-iaisiais, Williams ekipos dominavimo metais, sezonas Michaeliui susiklostė panašiai, kaip ir ankstesnysis. Vėl viena pergalė, 52 tšk. ir ketvirtoji čempionato įskaitos vieta.

1994 m. sezoną Michaelis pradėjo įspūdingai – keturiomis pergalėmis iš eilės bei pirmąją savo Pole pozicija [8]; buvo aišku, jog jis kovos dėl čempiono titulo. Trečiajame etape, vykusiame Imolos trasoje, tragiškai žuvo Ayrtonas Senna. Vokiečio konkurentu dėl titulo tapo pastarojo komandos draugas Damonas Hillas. Čempionato likimas sprendėsi paskutiniajame etape, Australijoje. Konkurentai susidūrė ir abu nebaigė lenktynių, tačiau Šumacheris laimėjo titulą vieno taško persvara [9].

Po metų, 1995-aisiais, Michaelis apgynė titulą. Pagrindiniu jo konkurentu vėl buvo britas Damonas Hillas, tačiau šįkart viskas paaiškėjo kiek anksčiau. Ramiojo Vandenyno etape Šumacheris užsitikrino titulą, iki sezono pabaigos likus dar dvejoms lenktynėms.

1996–2006 m. Ferrari[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2006 m. Monako GP metu

Tapęs jauniausiu dukart čempionu, Michaelis Šumacheris perėjo į italų Ferrari ekipą. Jo komandos draugu tapo airis Eddie Irvine’as. 1996-ųjų Ferrari bolidas neprilygo tais metais abu čempionų titulus pelniusiam Williams bolidui, tačiau Šumis pelnė tris pergales ir čempionatą baigė trečioje asmeninės įskaitos pozicijoje [10].

1997 m. Ferrari bolidas buvo konkurencingesnis ir vokietis kovojo dėl nugalėtojo vardo su Williams pilotu Jacques’u Villeneuve’e. Vėl viskas sprendėsi paskutiniajame etape, ir vėl viską lėmė avarija. Michaelis, lenkiamas kanadiečio, nepasidavė ir jiedu susidūrė. Vokiečiui lenktynės baigėsi iškart, o Villeneuve’as finišavo trečias ir tapo čempionu. Michaelis buvo pripažintas kaltas dėl incidento, iš jo atimtas vicečempiono titulas (tiesa, pasiekimai palikti statistikai).

1998 Šumacherio konkurentu tapo suomis Mika HäkkinenasMcLaren ekipos. Šis puikiai pradėjo sezoną, tačiau galop Šumacheris sumažino persvarą ir paskutinis etapas Japonijoje turėjo išaiškinti nugalėtoją. Vokiečio viltis sužlugdė pirmiausiai nesėkmingas startas, o vėliau – sprogusi bolido padanga [11]. Čempionu tapo Mika, o jų kova tęsėsi ir kitamet. Sezonas vėl sėkmingiau prasidėjo suomiui, tačiau iki sezono vidurio Michaelis nedaug atsiliko nuo Mikos. Didžiosios Britanijos GP vokietis pateko į avariją, kurios metu lūžo koja; čempionatas Michaeliui baigėsi [12]. Tais metais debiutaviusiame Malaizijos GP Michaelis sugrįžo po reabilitacijos ir stengėsi padėti komandos draugui Irvine’ui kovoti dėl titulo, tačiau antrąkart triumfavo Häkkinenas.

2000 m. vėl Michaelis Šumacheris vėl kovojo su Mika, tačiau šįkart nugalejo vokietis, iškovojęs net devynias pergales. Tai buvo pirmasis Šumacherio titulas su italų komanda.

2001 ir 2002 m. Michaelis nugalėjo palyginus nesunkiai, čempionato titulus užsitikrindamas likus atitinkamai keturioms ir šešioms lenktynėms iki sezono pabaigos.

2003-iaisiais teko kovoti iki paskutiniojo etapo, o kova vyko su McLaren pilotu, 2002-aisiais Miką pakeitusiu Kimiu Räikkönenu. Šumis nugalėjo vos dviejų taškų persvara.

2004 m. sezoną Ferrari dominavo. Šumis pergales skynė vieną po kitos: po 13-os etapų jis buvo nugalėjęs 12 kartų ir tik kartą, Monake, nefinišavo. Per sezoną surinko rekordinius 148 taškus [13] ir iškovojo paskutinįjį, septintąjį savo titulą.

2005 m. buvo panašūs į 1996-ųjų sezoną. Ferrari bolidas buvo nekonkurencingas, o Šumis vienintėlę pergalę pelnė JAV GP, kuriame po padangų skandalo startavo vos šeši bolidai [14]. Michaelis galutinėje įskaitoje liko tik trečias.

Paskutiniuoju Michaelio Šumacherio sezonu tapo 2006-ųjų sezonas. Ferrari vėl grįžo į lyderių gretas ir nuo sezono pradžios vokietis kovojo su titulą gynusiu 2005 m. čempionu ispanu Fernando Alonso. Sėkmingiau vokiečiui susiklostė antroji sezono pusė, kuomet ekipa susitvarkė su patikimumo problemomis. Po Italijos GP, kurį laimėjo, Šumacheris paskelbė, jog sezono pabaigoje baigs lenktynininko karjerą [15]. Priešpaskutiniame etape Suzukoje, kuomet Šumis užtikrintai pirmavo, apvylė bolido variklio gedimas. Tai palaidojo viltis kovoti dėl titulo [16]. Paskutiniame etape Brazilijoje Alonso tapo čempionu, o Šumis paskutiniųjų savo lenktynių Formulėjė 1 paskutiniajame rate užfiksavo greičiausiąjį ratą [17].

Pertrauka nuo Formulės 1 lenktynių[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2007 m. Ferrari bolido bandymuose.

Po 2006 m. sezono baigęs karjerą, Michaelis konsultavo komandą kuriant bolidą bei automobilius ir palaikė nuolatinį ryšį su komanda, kurioje praleido 11 sezonų – joks kitas pilotas nebuvo lojalus bet kuriai komandai tiek daug laiko.

2007 ir 2008 m. sezonų sandūroje vykusiuose bandymuose Šumacheris grįžo prie Ferrari bolido vairo. Vokietis sužibėjo, užfiksuodamas greičiausią pirmosios dienos laiką [18].

Tarpuose tarp bandymų M. Šumacheris dalyvauja motociklų lenktynėse. 2008 m. gegužės 3 d. jis dalyvavo ADAC 100 Berge neprofesionaliose moto lenktynėse ir užėmė antrąją vietą.[19]

Nuo 2004 m. vokietis dalyvauja Čempionų lenktynėse. Penkis kartus iš eilės – nuo 2007 iki 2011 m. tautų lenktynėse jis gynė Vokietijos garbę ir su komanda tapo nugalėtoju.

Sugrįžimas į Formulės 1 lenktynes[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

M. Šumacheris su Mercedes GP automobiliu 2010 m. Ispanijos Grand Prix metu.

2009 m. Vengrijos GP smarkiai susižeidus Felipei Massai, pasigirdo gandų, kad M. Šumacheris gali sugrįžti į trasą ir pakeisti brazilą. Tačiau vokiečio agentas Willi Webberis paneigė bet kokias kalbas, sakydamas, kad lenktynininkas nėra susipažinęs su šiuometiniu Ferrari automobiliu ir nėra pasirengęs rizikuoti savo reputacija.[20] Tačiau liepos 29 d. Ferrari ir pats vokietis patvirtino, kad jis ketina grįžti prie Ferrari bolido vairo ir dalyvauti Europos Grand Prix lenktynėse ir jei reikės, visose, kuriose negalės dalyvauti Felipe Massa.[21]

Rugpjūčio mėnesį po kelių bandymų vokietis pranešė, kad atšaukia savo planus vėl grįžti į Formulę 1 dėl atsinaujinusios vasario mėnesį motociklų lenktynėse patirtos kaklo traumos.[22]

2009 m. gruodžio mėnesį gandai apie vokiečio sugrįžimą vėl sustiprėjo. Šį kartą, pasak vokiečių leidinio „Bild“, Michaelis dėl lenktyniavimo 2010 m. sezone susitarė su Brawn GP ekipą perpirkusia Mercedes GP ekipa.[23]

2009 m. gruodžio 23 d. Mercedes GP ekipa oficialiai patvirtino, kad vokietis pasirašė su ekipa trejų metų sutartį.[24]

2010–2012 m. Mercedes GP[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2010[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Per 6 pirmas 2010 m. sezono lenktynes vokietis vieną kartą nefinišavo, o geriausia pasiekta vieta buvo finišas ketvirtoje vietoje Ispanijos GP. Monako GP Michaelis finišą pasiekė šeštoje vietoje, tačiau po finišo buvo nubaustas teisėjų už lenkimą, kuomet paskutiniame rate iš trasos pasitraukė saugos automobilis.[25] Tuomet galiojo saugos automobilio fazė, nors lenktynių maršalai mojavo žaliomis vėliavomis. Po bausmės FIA pripažino, kad žada keisti saugos automobilio fazės taisykles, kad ateityje nebūtų panašių nesklandumų.[26]

Kitose lenktynėse Turkijoje Michaelis dar kartą buvo arti podiumo – ketvirtoje vietoje. Per likusias sezono 12 lenktynių vokietis vieną kartą buvo ketvirtas ir dar 6 kartus finišavo taškų zonoje. Paskutinėse sezono lenktynėse Abu Dabyje vokiečio nelydėjo sėkmė ir padaręs klaidą pasitraukė iš lenktynių jau pirmame rate.

Po šio sezono Michaelis prasitarė, kad naująjį ekipos automobilį pradėjo ruošti anksčiau, tad kitais metais galima tikėtis geresnių rezultatų.[27]

Tai buvo pirmas vokiečio sezonas Formulėje 1 nuo debiuto 1991 m., kuriame jis nepelnė pergalės, pole pozicijos, nefinišavo ant podiumo arba nepasiekė greičiausio rato.

2011[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Antrasis sezonas po sugrįžimo taip pat prasidėjo nesėkme – dėl pradurtos padangos Michaelis nebaigė Australijos lenktynių. Antrų sezono lenktynių Malaizijoje kvalifikacijoje vokietis sugebėjo užimti tik 11 starto vietą, tačiau lenktynėse pakilęs iki 8 vietos pelnė vienintelius komandos taškus. Kinijoje kvalifikacija susiklostė dar prasčiau – iškovota tik 14 starto vieta. Lenktynėse vokietis sugebėjo demonstruoti tinkamą tempą ir finišavo 8-as.

Arčiausiai podiumo Michaelis buvo Kanadoje – startavęs 8 vietoje, pasinaudojęs besikeičiančiomis oro sąlygomis, vokietis tik artėjant finišui iš antros vietos nukrito į ketvirtąją. Belgijos GP Michaeliui buvo jubiliejinės – minėta 20 metų nuo pirmųjų vokiečio lenktynių 1991 m. Belgijos GP. 2011 metų lenktynėse vokietis startavęs iš paskutinės 24 vietos sugebėjo finišą pasiekti 5-as.

Japonijos GP vokietis finišavo 6 vietoje. Šiose lenktynėse Michaelis tris ratus buvo lenktynių lyderiu – tai buvo pirmas kartas, kuomet jis pirmavo lenktynėse nuo 2006 m. sezono. Vokietis antrą sezoną po sugrįžimo baigė 8-oje asmeninės įskaitos vietoje su 76 taškais. Nuo komandos draugo Nico Rosbergo Michaelis atsiliko 13 taškų.

2012[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2012 m. sezonas Mercedes komandai prasidėjo geriau, nei ankstesniais sezonais. Pirmose lenktynėse Australijoje M. Schumacher kvalifikacijoje pelnė 4 starto vietą (aukščiausią po sugrįžimo į Formulės 1 lenktynes). Tačiau dėl pavarų dėžės gedimo vokietis nefinišavo lenktynėse.[28]

Pirmoje sezono pusėje vokietį dažnai lydėdavo techniniai gedimai – per pirmas 13 lenktynių Schumacher nefinišavo net 6 lenktynėse. Tuo tarpu Europos GP metu pirmą kartą po sugrįžimo į Formulę 1 finišavo ant podiumo (3 vieta). Tokiu būdu vokietis tapo vyriausiu (43 metai ir 173 dienos) ant podiumo lipusiu lenktynininku po Jack Brabham pelnytos antros vietos 1970 m. Didžiojoje Britanijoje.

Rugsėjo 28 dieną Mercedes ekipa oficialiai pranešė, kad jos ekipą 2013 m. papildys britas Lewis Hamiltonas, pakeisiantis vokietį M. Schumacherį.[29] Spalio 4 dieną vokietis pranešė, kad po sezono pasitrauks iš Formulės 1 lenktynių.[30]

Formulės 1 rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Komanda Taškai Vieta
1991 Airija Jordan-Ford ir Italija Benetton-Ford 4 14 [31]
1992 Italija Benetton-Ford 53 3
1993 Italija Benetton-Ford 52 4
1994 Italija Benetton-Ford 92 1
1995 Italija Benetton-Renault 102 1
1996 Italija Ferrari 59 3
1997 Italija Ferrari 78 D [32]
1998 Italija Ferrari 86 2
1999 Italija Ferrari 44 5 [33]
2000 Italija Ferrari 108 1
2001 Italija Ferrari 123 1
2002 Italija Ferrari 144 1
2003 Italija Ferrari 93 1
2004 Italija Ferrari 148 1
2005 Italija Ferrari 62 3
2006 Italija Ferrari 121 2
2010 Vokietija Mercedes 72 9
2011 Vokietija Mercedes 86 8
2012 Vokietija Mercedes 49 13

Detalūs Formulės 1 rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

(Paryškinti rezultatai – pole pozicijos, pakreipti – greičiausi ratai)

Metai Komanda Pakaba Variklis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Vieta Taškai
1991 Team 7UP Jordan Jordan 191 Ford HBB 4 3.5 V8 USA BRA SMR MON CAN MEX FRA GBR GER HUN BEL
Ret
14 4
Camel Benetton Ford Benetton B191 Ford HBA 5 3.5 V8 ITA
5
POR
6
ESP
6
JPN
Ret
AUS
Ret
1992 Camel Benetton Ford Benetton B191B Ford HB 3.5 V8 RSA
4
MEX
3
BRA
3
3 53
Benetton B192 ESP
2
SMR
Ret
MON
4
CAN
2
FRA
Ret
GBR
4
GER
3
HUN
Ret
BEL
1
ITA
3
POR
7
JPN
Ret
AUS
2
1993 Camel Benetton Ford Benetton B193 Ford HB 3.5 V8 RSA
Ret
BRA
3
4 52
Benetton B193B EUR
Ret
SMR
2
ESP
3
MON
Ret
CAN
2
FRA
3
GBR
2
GER
2
HUN
Ret
BEL
2
ITA
Ret
POR
1
JPN
Ret
AUS
Ret
1994 Mild Seven Benetton Ford Benetton B194 Ford Zetec-R 3.5 V8 BRA
1
PAC
1
SMR
1
MON
1
ESP
2
CAN
1
FRA
1
GBR
DSQ
GER
Ret
HUN
1
BEL
DSQ
ITA
POR
EUR
1
JPN
2
AUS
Ret
1 92
1995 Mild Seven Benetton Renault Benetton B195 Renault RS7 3.0 V10 BRA
1
ARG
3
SMR
Ret
ESP
1
MON
1
CAN
5
FRA
1
GBR
Ret
GER
1
HUN
11
BEL
1
ITA
Ret
POR
2
EUR
1
PAC
1
JPN
1
AUS
Ret
1 102
1996 Scuderia Ferrari S.p. A. Ferrari F310 Ferrari 046 3.0 V10 AUS
Ret
BRA
3
ARG
Ret
EUR
2
SMR
2
MON
Ret
ESP
1
CAN
Ret
FRA
DNS
GBR
Ret
GER
4
HUN
9
BEL
1
ITA
1
POR
3
JPN
2
3 59
1997 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F310B Ferrari 046/2 3.0 V10 AUS
2
BRA
5
ARG
Ret
SMR
2
MON
1
ESP
4
CAN
1
FRA
1
GBR
Ret
GER
2
HUN
4
BEL
1
ITA
6
AUT
6
LUX
Ret
JPN
1
EUR
Ret
DSQ‡ 78
1998 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F300 Ferrari 047 3.0 V10 AUS
Ret
BRA
3
ARG
1
SMR
2
ESP
3
MON
10
CAN
1
FRA
1
GBR
1
AUT
3
GER
5
HUN
1
BEL
Ret
ITA
1
LUX
2
JPN
Ret
2 86
1999 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F399 Ferrari 048 3.0 V10 AUS
8
BRA
2
SMR
1
MON
1
ESP
3
CAN
Ret
FRA
5
GBR
Ret
AUT
GER
HUN
BEL
ITA
EUR
MAL
2
JPN
2
5 44
2000 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F1-2000 Ferrari 049 3.0 V10 AUS
1
BRA
1
SMR
1
GBR
3
ESP
5
EUR
1
MON
Ret
CAN
1
FRA
Ret
AUT
Ret
GER
Ret
HUN
2
BEL
2
ITA
1
USA
1
JPN
1
MAL
1
1 108
2001 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F2001 Ferrari 050 3.0 V10 AUS
1
MAL
1
BRA
2
SMR
Ret
ESP
1
AUT
2
MON
1
CAN
2
EUR
1
FRA
1
GBR
2
GER
Ret
HUN
1
BEL
1
ITA
4
USA
2
JPN
1
1 123
2002 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F2001 Ferrari 050 3.0 V10 AUS
1
MAL
3
1 144
Ferrari F2002 Ferrari 051 3.0 V10 BRA
1
SMR
1
ESP
1
AUT
1
MON
2
CAN
1
EUR
2
GBR
1
FRA
1
GER
1
HUN
2
BEL
1
ITA
2
USA
2
JPN
1
2003 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F2002 Ferrari 051 3.0 V10 AUS
4
MAL
6
BRA
Ret
SMR
1
1 93
Ferrari F2003-GA Ferrari 052 3.0 V10 ESP
1
AUT
1
MON
3
CAN
1
EUR
5
FRA
3
GBR
4
GER
7
HUN
8
ITA
1
USA
1
JPN
8
2004 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F2004 Ferrari 053 3.0 V10 AUS
1
MAL
1
BHR
1
SMR
1
ESP
1
MON
Ret
EUR
1
CAN
1
USA
1
FRA
1
GBR
1
GER
1
HUN
1
BEL
2
ITA
2
CHN
12
JPN
1
BRA
7
1 148
2005 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari F2004M Ferrari 053 3.0 V10 AUS
Ret
MAL
7
3 62
Ferrari F2005 Ferrari 055 3.0 V10 BHR
Ret
SMR
2
ESP
Ret
MON
7
EUR
5
CAN
2
USA
1
FRA
3
GBR
6
GER
5
HUN
2
TUR
Ret
ITA
10
BEL
Ret
BRA
4
JPN
7
CHN
Ret
2006 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari 248 F1 Ferrari 056 2.4 V8 BHR
2
MAL
6
AUS
Ret
SMR
1
EUR
1
ESP
2
MON
5
GBR
2
CAN
2
USA
1
FRA
1
GER
1
HUN
8
TUR
3
ITA
1
CHN
1
JPN
Ret
BRA
4
2 121
2010 Mercedes GP Petronas F1 Team Mercedes MGP W01 Mercedes FO 108X 2.4 V8 BHR
6
AUS
10
MAL
Ret
CHN
10
ESP
4
MON
12
TUR
4
CAN
11
EUR
15
GBR
9
GER
9
HUN
11
BEL
7
ITA
9
SIN
13
JPN
6
KOR
4
BRA
7
ABU
Ret
9 72
2011 Mercedes GP Petronas F1 Team Mercedes MGP W02 Mercedes FO 108Y 2.4 V8 AUS
Ret
MAL
9
CHN
8
TUR
12
ESP
6
MON
Ret
CAN
4
EUR
17
GBR
9
GER
8
HUN
Ret
BEL
5
ITA
5
SIN
Ret
JPN
6
KOR
Ret
IND
5
ABU
7
BRA
15
8 76
2012 Mercedes GP Petronas F1 Team Mercedes F1 W03 Mercedes FO 108Z 2.4 V8 AUS
Ret
MAL
10
CHN
Ret
BHR
10
ESP
Ret
MON
Ret
CAN
Ret
EUR
3
GBR
7
GER
7
HUN
Ret
BEL
7
ITA
6
SIN
Ret
JPN
11
KOR
13
IND
22†
ABU
11
USA
16
BRA
7
13 49

‡ Schumacher buvo diskvalifikuotas iš 1997 m. įskaitos dėl pavojingo važiavimo Europos GP.

† Lenktynėse nefinišavo, tačiau nuvažiavo daugiau nei 90% distancijos ir buvo klasifikuotas.

Formulės 1 rekordai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

M. Šumacheriui priklauso šie Formulės 1 rekordai:

 • Daugiausiai pergalių: 91
 • Daugiausiai pergalių, iškovotų lenktyniaujant vienoje komandoje: 72 (Ferrari)
 • Daugiausiai podiumų: 155
 • Daugiausiai 2 vietų: 43
 • Daugiausiai Pole pozicijų: 68
 • Daugiausiai greičiausių ratų: 76
 • Daugiausiai pergalių, iškovotų startuojant iš Pole pozicijos: 40
 • Daugiausiai surinktų taškų: 1560
 • Daugiausiai podiumų per sezoną: 17 (per 17 etapų) (2002)
 • Daugiausiai čempiono titulų: 7
 • Daugiausiai čempiono titulų iš eilės: 5
 • Daugiausiai pergalių iš eilės: 7 (2004)
 • Daugiausiai pergalių tame pačiame Grand Prix: 8 (Prancūzijos GP)
 • Daugiausiai pergalių skirtinguose Grand Prix: 22
 • Ilgiausias laiko tarpas tarp pirmos ir paskutinės pergalės: 14 metų, 1 mėnuo ir 2 d.
 • Finišai ant podiumo iš eilės: 19 (2001–2002)
 • Finišai taškuose: 220
 • Finišai taškuose iš eilės: 24
 • Daugiausiai ratų buvo pirmas lenktynėse: 4741
 • Startai iš pirmos eilės: 115
 • Daugiausiai „trigubų pergalių“ (pole, pergalė ir greičiausias ratas): 22
 • Formulės 1 pergalės Monzoje: 5
 • Pergalės sezone: 13 (2004)
 • Greičiausi ratai sezone: 10 (2004)
 • Taškai per vieną sezoną: 148 (2004) (sena taškų sistema)
 • Nugalėta čempionate, likus daugiausiai lenktynių iki jo pabaigos: 6 (2002)
 • Sezonai iš eilės, pelnant bent po pergalę kiekviename: 15 (1992–2006)
 • Dienos iš eilės esant čempionu: 1813 (nuo 2000 m. spalio 8 iki 2005 rugsėjo 25 d.))
Jo rekordai liks nepagerinti. „Ferrari“ ekipoje jis yra komandos variklis. Nesu tikras, kad kiti lenktynininkai yra tokie stiprūs, turi tiek ryžto ir valios bei gali tiek daug dirbti kaip jis.

Bernie Ecclestone, Formulė 1 teisių savininkas.


Šeimyninė padėtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vedęs 1995 m. Žmona Corinna Betsch, du vaikai: dukra Gina-Maria (g. 1997 m.), sūnus Mick (g. 1999 m.).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Hamilton seals historic 7th title with peerless wet-weather victory in Turkey
 2. M. Šumacheris grįžta į „Formulę-1“, lenktyniaus „Mercedes“
 3. Michael to leave Formula 1 Archyvuota kopija 2012-12-26 iš Wayback Machine projekto.
 4. Michael Schumacher: One month on, unanswered questions remain
 5. Michael Schumacher out of coma and leaves hospital after ski accident
 6. GRAND PRIX RESULTS: BELGIAN GP, 1991
 7. 1992 Belgian Grand Prix
 8. Grand Prix de Monaco 1994 Starting Grid[neveikianti nuoroda]
 9. http://www.statsf1.com/default.asp?From=/resultat/gp/gp.asp?idGp=564%26LG=2 LIX Australian Grand Prix]
 10. Schumacher, Michael 1996
 11. GRAND PRIX RESULTS: JAPANESE GP, 1998
 12. Silverstone 1999 Archyvuota kopija 2007-12-30 iš Wayback Machine projekto.
 13. 2004 World Championship Result
 14. JAV GP: lenktynės[neveikianti nuoroda]
 15. Schumacher confirms his retirement
 16. M. Šumacheris: „Čempiono titulas prarastas”[neveikianti nuoroda]
 17. FORMULA 1™ Grande Prêmio do Brasil 2006
 18. Bandymai: 2007-11-13, Barselona[neveikianti nuoroda]
 19. Michaelis Šumacheris užėmė antrą vietą[neveikianti nuoroda]
 20. W. Weberis: M. Šumacheris F. Massos nepakeis
 21. http://www.autosport.com/news/report.php/id/77418
 22. http://www.abc.net.au/news/stories/2009/08/11/2652868.htm
 23. „Bild“: M. Šumacheris ir „Mercedes“ susitarė
 24. http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/formula_one/8427552.stm
 25. M. Šumacheriui – 20 sek. bauda
 26. FIA: saugos automobilio taisyklės bus keičiamos
 27. M. Schumacheris: kitais metais kovosime dėl titulo
 28. M. Schumacherio lenktynes užbaigė pavarų dėžės gedimas
 29. Oficialu: L. Hamiltonas pereina į „Mercedes“, keičia M. Schumacherį
 30. Michael to leave Formula 1 Archyvuota kopija 2012-12-26 iš Wayback Machine projekto.
 31. 1991 m. debiutavo 11-ajame sezono etape, Belgijoje. Jau kitose lenktynėse, Italijos GP, perėjo į Benetton.
 32. 1997 m. buvo diskvalifikuotas, atimta 2-oji vieta už sukeltą avariją su Jacques’u Villeneuve’u paskutiniame sezono etape.
 33. 1999 m. 8-ajame sezono etape, Didžiojoje Britanijoje, pateko į avariją ir dėl kojų traumos turėjo praleisti 6 etapus. Likus dviem etapams iki sezono pabaigos, Malaizijos GP vėl važiavo Ferrari komandoje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]