Kimi Räikkönen

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Kimi Matias Räikkönen
Kimi Raikkonen 2008 (square).jpg
Kimi Raikkonen 2008 m.
Gimė Kimi-Matias Räikkönen
1979 m. spalio 17 d. (37 metai)
Espas, Suomija
Karjera Formulėje 1
Tautybė Suomija suomis
Komanda 2017 m. Ferrari
Automobilio numeris 7
Dalyvauta GP 254 (253 startai)
Čempionas 1 (2007 m.)
Pergalių 20
Podiumai 84
Taškai 1372
Pole pozicijos 16
Greičiausių ratų 44
Pirmas GP 2001 m. Australijos Grand Prix
Pirmoji pergalė 2003 m. Malaizijos Grand Prix
Paskutinė pergalė 2013 m. Australijos Grand Prix
Paskutinis GP 2017 m. Kinijos Grand Prix
2016 m. pozicija 6 (186 taškai)

Kimis Raikonenas (suom. Kimi Matias Räikkönen, adaptacija pagal originalų tarimą – Kimis Reikionenas; g. 1979 m. spalio 17 d. Espo mieste, netoli sostinės, Helsinkio, Suomija) – Suomijos Formulės 1 pilotas, lenktyniaujantis Scuderia Ferrari komandos gretose.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kimis Raikonenas gimė 1979 spalio 17 d. Espo mieste, netoli sostinės – Helsinkio, Suomija. Jis yra jauniausias sūnus Raikkonenų šeimoje. Motina – Paula Räikkönen, tėvas – Matti Räikkönen. Kimio brolis yra metais vyresnis už jį, jis taip pat yra lenktynininkas – dalyvauja Suomijos ralyje. Nuo 11 iki 15 metų Kimis sėkmingai lenktyniavo kartingais, kelis kartus laimėjo nacionalinėse kartingo čempionatuose. Mokykloje jam sekėsi gana neblogai. 2004 metais liepos 31 dieną susituokė su savo 22 metų sužadėtine, buvusia „Miss Skandinavia“ – Jenni Dahlman. Pora iki vestuvių draugavo dvejus su puse metų.

Laisvalaikiu, kurio turi labai nedaug, Kimis mėgsta susitikti su draugais, žaisti golfą, lankytis sporto salėje. Per žiemos atostogas grįžta į tėvynę, kur laisvalaikį leidžia čiuoždamas snieglente, važinėdamas sniego motociklu ar žaisdamas ledo ritulį.

Raikonenas yra ramus ir šaltas, gerai numatantis savo lenktynių strategiją – todėl jį vadina „Iceman“ (liet. Ledo Žmogus), ši pravardė užrašyta ir ant jo šalmo šono. Raikoneną mechanikai vadindavo „Kimppa“, „Räikkä“ ir „Kimster“.

Karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Karjera iki F1[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Savo lenktynininko karjerą Kimi Raikonenas pradėjo būdamas 10 metų, lenktyniaudamas kartingais. 1995 metais Raikonenas, būdamas 16, įstojo į Formule A, kur lenktyniavo vis sėkmingiau. 1997 metais – Suomijos čempionas „Intercontinental A“ klasėje, „A klasės“ Suomijos ir Šiaurės šalių čempionas. 1999 m. dalyvavo Formulės A čempionate, kuriame užėmė 2 vietą. Tais pačiais metais lenktyniavo ir Formulė Ford Euro Cup lenktynėse.

Būdamas 20 metų, tapo Britų Formulės Renault žiemos čempionato nugalėtoju. 2000 metais dalyvavo Didžiosios Britanijos „Formulė Renault 2000“ čempionate, jis nugalėjo septyniose trasose iš dešimties, ir tapo čempionu.

Sauber (2001)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Dėl tokių įspūdingų rezultatų, 2000 metų rugsėjį, Peteris Sauberis pakvietė Kimį Raikoneną dirbti Sauber bolidų bandytoju. Tolesni bandymai vyko Jereze ir Barselonoje, vėliau komanda pasirašė sutartį dėl 2001 Formulės 1 sezono. Australijos Grand Prix varžybose Kimis, finišuodamas šeštoje vietoje, Sauber ekipai iškovojo 1 tašką.

Kimis 2001 m. Formulės 1 sezoną užbaigė surinkdamas 9 taškus, o jo komandos draugas Nikas Haidfildas – 12, tai padėjo komandai pirmą kartą pakilti į 4-ą vietą konstruktorių įskaitoje, tai buvo Sauber aukščiausia iki tol iškovota vieta.

McLaren (2002–2006)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2002 metais Raikonenas gavo piloto vietą McLaren ekipoje. Jis pakeitė kitą suomį, dukart pasaulio čempioną, Miką Hakineną, kuris baigė F1 karjerą. McLaren ekipa buvo kritikuojama, kodėl vietoje Kimio nepasirinko Niko Haidfildo, kuris buvo labiau patyręs.

2002[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Raikonenas, 2002 m. JAV Grand Prix lenktynių metu

Pirmose sezono lenktynėse, Australijoje laimėjo trečią vietą. Prancūzijoje Raikonenas buvo labai arti iki pirmosios savo Formulės 1 pergalės, tačiau dėl trasoje buvusios alyvos, kuri išsiliejo avarijos metu, išslydo iš trasos, bet sugebėjo finišuoti antras. 2002 m. F1 Sezone, Kimis pelnė 24 taškus, 4 kartus užkopė ant podiumo ir iškovojo 6 vietą.

2003[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kimi Raikkonen su McLaren, lenktynių metu (važiuoja už abiejų Ferrari bolidų, trečias), JAV GP 2003 m.

2003 m. F1 sezono pradžioje, Australijos trasoje kvalifikavosi 15-oje vietoje. Lenktynėse pirmavo, kol nebuvo nubaustas už greičio viršijimą boksuose, todėl finišavo trečias. Malazijoje, lenktynes pradėdamas iš 7-sios vietos, Kimis pasiekia savo pirmąją pergalę.

Brazilijos GP, pirmasis finišo liniją nutraukus lenktynes kirto G. Fisichella, tačiau pergalė buvo atiduota Raikonenui dėl to, kad lenktynių nutraukimo atveju galutinė lenktynininkų rikiuotė paskelbiamos jų pozicijos prieš 2 ratus. Oficialiame pareiškime teigiama, kad Jordan pilotas Giancarlo Fisichela jau buvo pradėjęs važiuoti 56-ą ratą iki lenktynių sustabdymo, o tai reiškė, kad galutinė rikiuotė turėjo būti skaičiuojama pagal 54-ojo rato rezultatus. Gavę duomenis iš laiko skaičiavimu lenktynių metu užsiimančios organizacijos, teisėjai nusprendė, kad Giancarlo Fisichella spėjo užbaigti 55-ąjį ir pradėti 56-ąjį ratą prieš tai, kol lenktynės buvo nutrauktos. Todėl galutiniais lenktynių rezultatais turi būti laikomi 54-ojo rato, o ne 53-iojo rato, kaip anksčiau manyta, rezultatai. Todėl Kimis prarado pirmąją poziciją, ir buvo paskelbtas antru.

Kai kitos komandos tobulino savo bolidus, McLaren vis dar važiavo su 2002 metų prototipu. Nepaisant to, Raikonenas Imoloje finišavo antras. Ispanijos kvalifikacijoje padarė klaidą, todėl jam teko startuoti paskutiniam. Starte susidūrė su Antonio Pizzonia (Jaguar), kuris buvo užstrigęs savo starto vietoje, dėl gedimo, todėl Kimis nebaigė Ispanijos GP.

Kitos keleta GP buvo stratėginės. Raikonenas turėdamas vairo problemų gynė savo antrąją vietą nuo Rubenso Barrichello Austrijos GP metu. Jis buvo labai arti pergalės Monake, bet finišuodami juos skyrė mažiau negu sekundė, Juan Pablo Montoya finišavo pirmas. Kanados GP, Kimis startavo iš boksų, nes kvalifikacijoje išlėkė iš trasos. Jis finišavo šeštas, atsilikdamas nuo lenktynių lyderio Michaelio Šumacherio apie 1 minutę.

Europos GP, iškovojo pole poziciją ir lyderiavo lenktynėse, tol kol sugedo variklis 25-ame rate. Pilotų įskaitoje Ferrari lyderis buvo 5-tas, ir turėjo prieš Kimi 4 taškų pranašumą. Raikonenas finišavo 4-tas, o Schumacheris 3-oje vietoje, todėl legendinis pilotas atsiplėšė dar vienu tašku nuo Raikoneno, Didžiosios Britanijos GP metu. Vokietijos GP, Kimis nefinišavo, nes pateko į avariją pirmame posūkyje, su Ralfu ir Rubensu Barrichello. Kitas etapas vyko Vengrijoje, kuriose jis iškovojo antrąją vietą.

JAV GP metu, Raikkonenas iškovojo pole poziciją, bet Michaelis Schumacheris finišavo pirmas, palikdamas už nugaros Kimi, kuris finišavo antras. Paskutinėse lenktynėse, Ferrari pilotui tereikėjo tik vieno taško kad taptu čempionu, o Raikonenui reikėjo nugalėti paskutinėse lenktynėse, ir kad Michaelis negautu nei vieno taško. Paskutinėse 2003 Formulės 1 sezono lenktynėse Japonijoje, Kimis kvalifikavosi 8-oje vietoje. Finišavo antras, o 7 kart pasaulio čempionas atvažiavo taškuose, taip tapdamas 6-ą kartą pasaulio čempionu. Juan Pablo Montoya nekirto finišo linijos ir tai reiškė, kad Kimis pilotų įskaitoje liko antras, dviem taškais atsilikdamas nuo Ferrari piloto. McLaren konstruktorių įskaitoje liko trečia atsilikdama nuo Williams 2-iem taškais, o nuo Ferrari 12 taškų.

2004[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

McLaren mechanikai stumia Kimi Räikköneno MP4-19 į garažą kvalifikacijos metu, JAV GP. 2004 m.

2004 Formulės sezoną pradėjo iškovodamas tik 1 tašką pirmose lenktynėse. Kimis finišavo tik dvejuose GP, kituose GP jam neatlaikydavo variklis. Po 7-ių GP jis turėjo tik 1 tašką, o Michaelis turėjo 60 taškų. Kanadoje 5 kartus sustojo boksuose, nors jis buvo klasifikuotas 5-oje vietoje, todėl kad Williams ir Toyota pilotai buvo diskvalifikuoti. JAV GP metu finišo liniją kirto šeštas.

Prancūzijoje McLaren išvairavo naująjį MP4-19B bolidą. Raikonenas finišavo 7-tas už komandos draugo Davido Coulthardo. Silverstone jis startavo iš pole pozicijos ir finišavo antras už čempionato lyderio. Vengrijoje bolido galinis sparnas nutrūko, ir Kimis trenkėsi į apsaugos sienelę, taip nebaigdamas Vengrijos GP. Belgijoje kvalifikavosi 10-oje vietoje, lenktynėse jis išsiveržė į pirmąją vietą jau 11 rate, taip likdamas lenktynių lyderiu iki lenktynių galo ir finišuodamas pirmas. Tai buvo pirma McLaren ekipos pergalė ir vienintelė šiame sezone. Kitą savaitgalį Monzoje Kimis 13-ame rate turėjo pasitraukti iš lenktynių dėl elektronikos gedimo. Kinijos GP, finišavo trečias atsilikdamas nuo lenktynių nugalėtojo Rubenso Barrichello 1,4 sekundes.

Japonijoje finišą pasiekė 6-oje vietoje. Brazilijoje Kimis kovodamas dėl lyderio pozicijos nusileido, ir Juan Pablo Montoya išplėšė pergalę, palikdamas Raikoneną antroje vietoje. Kimis sezoną baigė septintas, su 45 taškais atsilikdamas nuo šeštoje vietoje esančio Jarno Trulli 1 tašku, ir turėdamas iškovojęs keturis podiumus.

2005[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2005 metais Britų ekipos bolidai buvo lėti kvalifikacijose.[1] Per 3 GP geriausias pasiektas rezultatas kvalifikacijoje buvo 6-oji vieta. Pirmajame, Australijos GP, Raikonenas atvežė komandai tik vieną tašką. Malazijoje jis buvo nusitaikęs į podiumą, bet tai jam sutrukdė padaryti padanga, kuri prakiuro, ir taip jis iškrito iš pozicijų už kurias gaunami taškai, ir finišavo devintoje vietoje. Bahreine jam pavyko užlipti ant podiumo, trečiojo laiptelio.

Po Bahreino GP pavyko iškovoti 3 pole pozicijas, San Marine, Barselonoje ir Monake. Imoloje, Kimi dėl gedimo pasitraukė jau 9 rate, o kitus du GP (Barcelonos ir Monako) jis nugalėjo. Europos GP, Raikkoneno dešinėje priekinėje padangoje, nuo staigaus stabdymo, atsirado didelis nelygumas – griovelis, kai lenkė ratu atsilikusį Jacques Villeneuvą. Dėl to padangos nelygumo – griovelio atsirado didelė vibracija, kuri sukėlė pakabos gedimą, ir eliminavo Kimį paskutiniame rate. Po šio GP Fernandas aplenkė Kimi pilotų įskaitoje, ir tapo lyderiu. Jei Raikonenas būtų pasikeitęs padangą jis būtų išsaugojęs nors trečią vietą. Tačiau padangas buvo leidžiama keisti, 2005 metais, tik tada kai padanga yra rimtai pažeista. Kimis galėjo pasikeisti padangą ir nebūtų buvęs nubaustas. (2005 metais nebuvo keičiamos padangos lenktynių metu).[2]

Kimi Raikkonen (priekyje) Kanados GP 2005

Alonsas padarė pirmąją didžiulę klaidą 2005 metų sezone, kuria pasinaudojo Raikonenas Kanados GP. JAV GP metu visos ekipos kurios naudojo Michelin padangas nedalyvavo lenktynėse, po apšilimo rato pasukdamos į boksus. JAV GP startavo tik 6 bolidai Ferrari , Jordan ir Minardi. Ir viskas įvyko saugumo sumetimais, dėl to kad Michelin nebuvo atvežusi patikimų padangų specialiai JAV GP. Prancūzijos GP metu, Kimis gavo 10 pozicijų baudą, todėl, kad pakeitė seną, į naują Mercedes-Benz varyklį (2005 metais buvo leidžiama keisti variklį kas 2 etapus). Kvalifikacijoje sugebėjo parodyti trečią geriausią laiką (bet dėl baudos Kimis turėjo startuoti dešimčia pozicijų žemiau) todėl jis prisipylė daug degalų. Startuodamas iš 13 pozicijos, finišą kirto antroje vietoje, už Alonso. Po savaitės Didžosios Britanijos GP metu patyrė dar vieną variklio gedimą. Todėl jo kvalifikacinė antroji vieta tapo 12-a. Lenktynėse Raikonenas užkopė net iki trečiosios vietos ant podiumo.

Vokietijoje Kimis dominavo visą savaitgalį, bet dėl hidraulikos gedimo, turėjo atiduoti pergalę ir 10 taškų čempionato lyderiui. Tai buvo jau trečias Kimio gedimas lenktynėse kai jis važiuodavo pirmoje pozicijoje. Tuos kartus kai Kimi kamuodavo gedimai Fernando Alonso pasinaudodavo jo gedimais ir didindavo savo taškų kraitį, dėl čempiono titulo. Vengrijos GP metu, Raikonenas galvoja pakeisti komandą, kada jam baigsis sutartis su McLaren 2006-siais. Lenktynėse, pirmas pamatė prieš save juodai baltą languotą vėliavą ir nugalėjo Vengrijoje, už savęs palikdamas legendinį lenktynininką Michaelį. Vengrijos Grand Prix, startuodamas iš dulkėtos trasos pusės sugebėjo nugalėti lenktynėse. Pirmajame Turkijos Grand Prix lenktynėse, iškovojo pergalę. Italijoje Kimis prarado savo pole pozicija dėl baudos už tai kad vėl pakeitė sugedusį varyklį. Kimi ir McLaren nusprendė lenktynėse sustoti tik 1-ą kartą. Bet buvo pažeista kairioji galinė padanga, todėl turėjo dar kartą sustoti boksuose. Grižęs iš boksų Kimi buvo 12 vietoje, iki lekntyniu galo jis pakilo iki ketvirtosios pozicijos, ir spaudė trečioje vietoje esantį pilotą, tačiau liko ketvirtas.

Kimi, antrus metus iš eilės, laimėjo Belgijos Grand Prix lenktynes. Kitos lenktynės buvo Brazilijoje, Fernando Alonso tapo čempionu, finišuodamas trečias už Montoyos ir Raikkoneno. Japonijoje, iškovojo septintąją pergalę 2005 Formulės 1 čempionate, iš 20-ies Grand Prix. Paskutiniuose ratuos Kimis aplenkė Giancarlo Fisichella (Renault), nors Giancarlo Fisichella važiavo visas lenktynes priekyje.

2006[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Räikkönenas testuoja naująjį McLaren Valencia 2006 metų pradžioje.

Bahreine, Kimis turėjo elektronikos problemų, penktadienio treniruotėse. Pirmojoje kvalifikacijos dalyje, sulūžo galinė pakaba. Todėl jis nukrito į paskutinę 22-ą vietą, kvalifikacijoje. Nepaisant to lenktynėse sugebėjo kirsti finišo linija trečias, už Michaelio ir Renault lyderio. Malazijos GP, į Raikkoneno bolido galą atsitrenkė Red Bull Racing ekipos atstovas Christianas Klienas. Tai sukėlė galinės pakabos gedimą, ir todėl Kimis finšo linijos nepasiekė.

Sezoną pradedami už Renault, McLaren sustiprėjo Australijoje, kur Raikkonenas finišą kirto antrojoje vietoje, nors lenktynėse turėjo daug problemų. Lenktynių pabaigoje Kimis spaudė Fernando Alonso, ir sugebėjo įveikti greičiausią ratą, ir atsiliko nuo ispano tik 1.8 sekundės. San Marino GP, blogai buvo pasirinkta strategija ir klaida kvalifikacijoje, po kurios jis startavo iš 8 vietos. Lekntynių pradžioje Kimis pateko į spūstį, todėl Schumacheris ir 2005 metų čempionas Alonsas labai nutolo nuo suomio. Raikkonenas finšą kirto penktoje vietoje, o jo komandos draugas Juan Pablo Montoya finišavo trečiojoje vietoje.

Räikkönenas su McLaren bolidu Silverstone balandį 2006.

Ispanijoje kvalifikavosi devintas. Jis sugebėjo lenktynių pradžioje pakilti iki penktosios vietos, toje pačioje vietoje ir finišavo. Po kelių dienų pasibaigus Ispanijos GP Kimis pareiškė kad neturėjo šansų nugalėti Ispanijoje.[3] Monte Carlo gatvėse, Monako GP, kvalifikavosi trečioje vietoje. Lenktynėse važiuodamas antrojoje vietoje būtų spaudęs praeito sezono čempioną, bet saugos automobilio fazėje bolidas sugedo.

Didžiojoje Britanijoje, Silverstone trasoje Raikkonenas kvalifikavosi antras, šalia Fernando Alonso ir priekyje Ferrari lyderio. Pirmasis trejetukas išsilaikė toks pat iki pirmųjų sustojimų boksuose, po kurių Kimis nukrito į trečią vietą, kurį aplenkė pirmasis Ferrari pilotas Šumacheris, taip viskas liko iki lenktynių galo, Kimis finšavo trečias. Kanadoje iškovojo dar vieną podiumą. JAV GP, jo komandos draugas sukėlė avarija į kurią Kimis buvo įtrauktas. Prancūzijoje kvalifikacioje parodė šeštąjį laiką. Jo komandos draugas buvo pilotas-bandytojas Pedro de la Rosa pakeitęs Juan Pablo Montoya. Raikkonenas finšavo penktas. Vokietijos GP, iškovojo dar vieną pole poziciją. Po kovos su Jensonu Buttonu Kimis pirmą kartą finišavo Vokietijos GP savo karjeroje, užėmęs trečiąją vietą. Kita pole pozicija jam atiteko jau kitose varžybose, Vengrijoje. Bet finišo linijos taip ir nekirto. 25-ame rate atsitrenkė į Vitantonio Liuzzi. Tai buvo Kimio ketvirtas iškritimas iš lenktynių šiame sezone.

Turkijoje, turėjo incidentą su Scottu Speedu, po šio ivykio Kimiui sprogo padanga ir buvo pažeista pakaba. Raikkonenas pravažiavo tik puse lenktynių kol 4-ame posūkyje išlekė iš trasos ir trenkėsi į apsauginius barjerus. Italijos GP, išplešė pole poziciją aplenkęs Michaelį Schumacherį per dvi tūkstantasias sekundes, kvalifikacijos pabaigoje. Iki pirmųjų sustojimų boksuose, Kimis buvo lenktynių lyderis, po sustojimų likęs antras, kurį aplenkė legendinis Šumacheris. Kimis pasiliko antroje pozicijoje iki lenktynių pabaigos. Po to kai baigėsi lenktynės, Michaelis Šumacheris pranešė, kad baigsiantis karjerą, Ferrari pranešė kad jį pakeis Kimis Raikkonenas.[4]

Kinijoje Kimis turėjo problemų dėl variklio. Paskutinėse dvejuose GP Kimis finšavo, bet du kartus praleido progą užlipti ant podiumo. Jis baigė savo erą su McLaren penktoje vietoje pilotų įskaitoje, McLaren ekipa liko trečioje vietoje konstruktorių įskaitoje.

Ferrari (2007–2009)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Räikkönenas su Ferrari bolidu Silverstone 2007 m.

Po 2006 metų Italijos GP, Ferrari pranešė, kad yra pasirašiusi su Kimiu Raikkonenu 3-ijų metų kontraktą, 2007–2009 metams. Raikkonenas pareiškė, kad yra labai laimingas ateidamas į Ferrari gretas, ir palinkėjo McLaren komandai sekmės ateityje. Jis tapo brazilo Felipės Massos komandos draugu, kuris važiavo su Ferrari nuo 2006 metų. Po Michaelio išėjimo Kimis tapo daugiausiai uždirbančiu Formulės 1 pilotu. Apie 51 milioną dolerių per sezoną.[5]

Raikkonenas Australijoje užemė pole pozicija, parodė greičiausią ratą ir nugalėjo lenktynėse, tai buvo padaręs tik Nigelui Mansellui 1989 metais. Taip Kimis laimėjo savo pirmąsias lenktynes su Ferrari ekipa. Malazijoje buvo aplenktas Lewiso Hamiltono ir finišavo trečiojoje vietoje. Bahraino GP, startavo iš trečiosios vietos bet jį aplenkė McLaren pilotas Fernando Alonso, tačiau Kimis sugebėjo susigrąžinti savo prarastą trčiąją poziciją, ir finišavo joje. Ispanijoje ištiko elektronikos problemos, todėl jis turėjo pasitraukti iš lenktynių, ir pilotų įskaitoje liko 4-as už komandos draugo Massos. Monake kvalifikacijos metu atsitrenkė į barjerą, ir sugadino pakabą, todėl jis startavo iš 16 vietos, finišą pasiekė budamas aštuntoje vietoje.

Kanadoje Kimis kvalifikavosi ketvirtas, finšą kirto penktas. Jo komandos draugui Felipei Massai buvo parodyta juoda vėliava (diskvalifikuoja pilotą iš lenktynių). Ferrari pilotai nesugebėjo aplenkti šeis metais lyderiaujančiu McLaren pilotų, JAV GP. Kimis finišavo 4 už Felipes Massos, kuris finišą kirto 3-oje vietoje

Indianapolyje Kimis finišavo tik ketvirtas, nors buvo žymiai greitesnis už savo komandos draugą. Prancūzijoje Kimis įrodė, kad kova dėl titulo dar nebaigta, kirsdamas finišo liniją pirmas Silverstone Kimis taip pat laimėjo Belgijoje ir Kinijoje.

Laimėjęs paskutinį etapą Brazilijos Grand Prix ir surinkęs 110 taškų iškovojo F1 pasaulio čempiono titulą, nors prieš lenktynes buvo nuo pirmaujančio Lewis Hamilton atsilikęs net 7 taškais. Pastarąjam tereikėjo užimti Kimio pergalės atveju penktą vietą ir jis butų tapęs jauniausiu Formulės 1 čempionu.

2008[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Naująjį sezoną Kimi tęsė Ferrari komandoje. Antrajame etape Malaizijoje pelnė pirmąją pergalę naujame sezone. Ispanijos GP metu vėl pelnė pergalę, o praėjus penkiems etapams jis buvo pirmoje pilotų įskaitoje su 35 taškais.

Monako GP metu, po labai permainingų oro sąlygų startavęs antroje vietoje finišuoti sugebėjo tik devintas.

2008 m. Kanados GP ketvirtadienio (2008 m. birželio 5 d.) spaudos konferencijoje Kimi Räikkönen pareiškė, kad dar nėra apsisprendęs dėl savo ateities. Jis neatmetė galimybės, jog po 2009 metų sezono (baigiasi sutartis su Scuderia Ferrari) gali baigti savo karjerą Formulės 1 lenktynėse.[6]

Prancūzijos GP Kimi Räikkönen 5-tą kartą paeiliui tapo greičiausio rato „savininku“. Tokį rezultatą buvo pasiekęs ir Michael Schumacher 2004 m. sezone. Rekordas (6) priklauso italų pilotui Alberto Ascari.

Po 4 lenktynių: Europos GP , Belgijos GP , Italijos GP ir Singapūro GP, kuriose Kimi Räikkönenas nepelnė taškų, suomis palaidojo viltis kovoti dėl čempiono titulo 2008 metų Formulės 1 sezone. Paskutiniuose trijuose sezono etapuose jis finišavo trečias (75 taškai) ir taip pakilo į trečią galutinės įskaitos vietą, aplenkdamas Robert Kubica.

2009[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po techninio Formulės 1 reglamento pokyčių 2009 m. Ferrari komanda prarado turėtą lyderės poziciją. Pirmuosius sezono taškus Kimi Raikkonenas iškovojo ketvirtajame sezono etape Bahreine. Monake lenktyninkas finišavo trečias ir pirmą kartą sezone užlipo ant nugalėtojų pakylos. Daug sėkmingiau suomiui susiklostė antroji sezono pusė, Kimiui ketveriose lenktynėse iš eilės pavyko finišuoti pirmajame trejetuke: Vengrijoje Raikkonenas liko antras, Europos didžiojo prizo lenktynėse Valensijoje trečias, Belgijoje jis iškovojo pergalę, o Italijoje vėl liko trečias. Iš viso per sezoną Kimi Raikkonenas surinko 48 taškus ir galutinėje pilotų rikiuotėje užėmė šeštą vietą. Po šio sezono Ferrari pranešė, kad suomis paliks komandą nepaisant to, kad turi sutartį dar vienam sezonui.

Pasaulio ralio čempionatas (2009–2011)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

K. Raikkonen 2011 m. Suomijos ralyje

Pasitraukęs iš Ferrari ekipos suomis pradėjo savo karjerą pasaulio ralio čempionate. Iš viso per trejus metus Kimi lenktyniavo Citroën Junior Team ir ICE 1 Racing komandose, dalyvavo 21 ralyje, surinko 59 taškus ir pelnė vieną etapo pergalę.

NASCAR (2011)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. kovo 29 d. buvo pranešta, kad suomis išbandys savo jėgas NASCAR Camping World Truck Series čempionate.[7] Suomis dalyvavo tik vienose NASCAR lenktynėse „Top Gear 300“. kurios vyko gegužės mėnesį. Kimi finišavo 27-tas ir pelnė vieną įskaitinį tašką.

Lotus GP – Renault (2012–2013)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2012[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 m. lapkričio 29 d. buvo oficialiai patvirtinta, kad suomis sugrįš į Formulės 1 lenktynes Lotus GP-Renault ekipoje. K. Raikkonen su ekipa pasirašė dvejų metų sutartį.[8]

2012 m. vasario 23-24 dienomis suomis dalyvavo privačiuose bandymuose su 2010 m. sezone naudotu Renault automobiliu laikinojoje Valensijos trasoje. Tokiu būdu Kimi sugrįžo prie Formulės 1 automobilio vairo po dvejų metų pertraukos. Tiek lenktynininkas, tiek komanda liko patenkinta bandymais.[9]

Sezono metu suomis buvo konkurencingas ir per 20 lenktynių 6 kartus finišavo ant apdovanojimų pakylos bei pelnė vieną pergalę Abu Dabio GP. Surinkęs 207 taškus K. Raikkonenas lenktynininkų įskaitoje liko trečias.

2013[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmose 2013 m. sezono lenktynėse Australijoje K. Raikkonenas startavęs iš 7 vietos dėka tinkamai parinktos strategijos pelnė pergalę. Vėliau sezone suomis dar 7 kartus finišavo ant podiumo, tačiau galutinėje įskaitoje liko 5 su 183 taškais.

Sugrįžimas į Ferrari (2014-)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2014[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2013 m. rugsėjo 11 d. buvo paskelbta, kad K. Raikkonen pasirašė dvejų metų sutartį su Ferrari ekipa.[10]

Pirmoji 2014 m. sezono pusė buvo nuvilianti ir tik Belgijos GP, pasirinkus tinkamą strategiją, jis finišavo 4 – tai buvo pirmas kartas sezone, kai suomis finišavo aukščiau už komandos draugą Fernando Alonso.

2015[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2015 m. sezone suomis tris kartus finišavo ant podiumo. Geriausią poziciją jis pasiekė Bahreino GP, kur finišavo antras. Galutinėje įskaitoje K. Raikkonen liko ketvirtas, nuo komandos draugo Sebastian Vettel atsilikęs net 128 taškais.

Formulės 1 rezultatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Metai Komanda Taškai Vieta
2015 Scuderia Ferrari 150 4
2014 Scuderia Ferrari 47 12
2013 Lotus 183 5
2012 Lotus 207 3
2009 Scuderia Ferrari 48 6
2008 Scuderia Ferrari 75 3
2007 Scuderia Ferrari 110 1
2006 McLaren 65 5
2005 McLaren 112 2
2004 McLaren 45 7
2003 McLaren 91 2
2002 McLaren 24 6
2001 Sauber 9 10
2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2012 2013 2014 Iš viso
Dalyvauta GP 17 17 16 18 19 18 18 18 17 20 17 16 210
Pergalės 1 1 7 7 2 1 1 1 0 20
Pole pozicijos 2 1 6 3 3 2 0 0 0 0 16
Greičiausi ratai 1 3 2 10 3 6 7 0 2 2 1 40
Podiumai 4 10 4 12 6 13 9 5 7 8 0 78
Taškai 9 24 91 45 112 65 94 75 48 207 193 47 1016
Vieta pilotų įskaitoje 10 6 2 7 2 5 1 3 6 3 5 12

Formulės 1 rekordai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 • 2005 metais Raikkonenas laimėjo 7 lenktynes neiškovodamas čempiono titulo, kartu su keturis kart pasaulio čempionu Alain Prost, kuris rekordą pasekė 1984 metais ir pakartojo 1988 metais.
 • 2005 ir 2008 metais jis pakartojo Michaelio Schumacherio rekordą – 10 greičiausių ratų per sezoną.
 • 2007 tapo pirmuoju lenktynininku po Nigelo Mansello, kuris laimėjo pirmąsias savo lenktynes atstovaudamas Ferrari ekipai bei pirmuoju po Juano Manuelio Fangio, kuris debiutuodamas Ferrari pirmosiose lenktynėse iškovojo pirmą starto poziciją, nuvažiavo greičiausią ratą lenktynėse ir laimėjo lenktynes.
 • 2007 m. buvo daugiausiai uždirbantis pilotas Formulėje 1.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Autosport.com – The 2005 Teams Review
 2. BBC Sport – Coulthard condemns F1 tyre rules
 3. Sporting Lige – Schumacher: Title Race Open
 4. Formula1.com – Ferrari confirm Räikkönen, Massa for ‘07
 5. Forumula1.net – Räikkönen now highest paid driver in F1
 6. K. Raikkonenas – neapsisprendęs dėl ateities (www.f-1.lt naujiena)
 7. Raikkonen to compete in NASCAR
 8. Oficialu: K. Raikkonenas grįžta į F-1, atstovaus „Renault“
 9. K. Raikkonenas užbaigė privačius bandymus Valensijoje
 10. Kimi Raikkonen joins Ferrari as Fernando Alonso’s team-mate
Šis straipsnis įtrauktas į Vertingų straipsnių kategoriją
Verta.png Šis straipsnis įtrauktas į Vertingų straipsnių kategoriją.