Pereiti prie turinio

Formulė 3

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Sebastianas Vettelis su Europos Formulės 3 automobiliu 2006 m.

Formulė 3 (taip pat vadinama F3) – autosporto lenktynių klasė, kurioje varžomasi atvirų ratų vienviečiais lenktyniniais automobiliais. Formulė 3 yra dalinama į daugelį skirtingų atskirų čempionatų, tad jų surengiama Europoje, Azijoje, Australijoje ir Pietų Amerikoje. Formulė 3 dažnai vadinama kaip pirmasis svarbus žingsnis link Formulės 1 čempionato. Daugumai Formulės 3 čempionatų nugalėtojų FIA metams suteikia superlicenciją. Formulės 3 lenktynės nėra pigios, pvz., norint lenktyniauti stiprioje Didžiosios Britanijos Formulės 3 komandoje, reikėtų sumokėti apie 400 000 svarų sterlingų. Nepaisant tokių kainų, tai laikoma gera investicija į lenktynininko ateitį. Gerai pasirodę lenktynininkai dažniausiai kyla į tokius čempionatus kaip Formulė 2, GP2, A1 Grand Prix ar pretenduoja net į Formulės 1 bandytojo ar lenktynininko vietą.

Formulės 3 lenktynes po II pasaulinio karo išvystė automobilių entuziastai, norėję automobilių lenktynes padaryti kuo pigesnes. FIA šį čempionatą oficialiai patvirtino 1950 m.

Vieno Formulės 3 čempionato niekada nebuvo. Nuo pat įkūrimo pradžios pagrindiniai buvo Europos ir Didžiosios Britanijos čempionatai. Šiuo metu stipriais čempionatais laikomi Italijos, Vokietijos, Prancūzijos ir kt. Formulės 3 čempionatai.

Šiuo metu FIA superlicencijas vieneriems metams gauna šių čempionatų nugalėtojai:

  • Europos Formulės 3
  • Didžiosios Britanijos Formulės 3
  • Italijos Formulės 3
  • Japonijos Formulės 3
  • Ispanijos Formulės 3