Pereiti prie turinio

Vikipedija:Kas nėra Vikipedija

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Kas nėra Vikipedija)
Trumpinys:
VP:NE
   Čia aprašytos Vikipedijos taisyklės, galiojančios visiems Vikipedijos dalyviams.
Taisyklės gali būti keičiamos tik nustatyta tvarka.
Atspausdinta Angliškoji Vikipedija (2015 m. versija).

Vikipedija yra nemokama internetinė enciklopedija. Informacijos kiekis Vikipedijoje yra praktiškai neribotas, tačiau Vikipedija nesiekia sutalpinti visų žinių. Taigi:

Toliau pateikiamos nuostatos, kuriomis remiantis informacija į enciklopediją nėra įtraukiama.

Enciklopedinis turinys[redaguoti vikitekstą]

Informacija neturėtų būti įtraukta į enciklopediją vien todėl, kad ji yra teisinga arba naudinga. Vikipedijos straipsnis turi būti ne išsamus visų įmanomų temos (objekto) detalių išdėstymas, o pripažintų žinių apie tą temą santrauka. Patikrinami ir pagrįsti teiginiai turėtų turėti deramą svorį. Nors redaktoriai turi skirtingas nuomones, kur tiksliai turėtų būti brėžiama riba tarp enciklopedinio ir neenciklopedinio turinio, bendruomenės konsensusu yra sutarta, kad toliau pateikiami pavyzdžiai į Vikipediją yra neįtraukiami. Šis sąrašas nėra baigtinis.

Vikipedija nėra žodynas[redaguoti vikitekstą]

Vikipedija nėra žodynas.

Vikipedija nėra žodynas, tam tikro leksikono ar žargono žinynas. Jei norima tik trumpai paaiškinti sąvokas, vietovardžius, jų kilmę – tam labiau tiktų Vikižodynas. Vikipedijos straipsniai nėra:

 • Apibrėžimai. Straipsniai turėtų prasidėti aiškiu ir tiksliu apibrėžimu ar aprašymu. Tačiau straipsniai, kuriuose yra tik apibrėžimas, turėtų būti papildyti papildomu enciklopediniu turiniu. Jei jų negalima išplėsti daugiau nei apibrėžti, tuomet Vikipedija jiems nėra tinkama vieta. Kai kuriais atvejais žodžio apibrėžimas gali būti enciklopedinis dalykas, pavyzdžiui, planetos apibrėžimas.
 • Žodyno įrašai. Enciklopedijos straipsniai yra apie asmenį ar jų grupę, sąvoką, vietą, daiktą, įvykį ir taip toliau. Kai kuriais atvejais pats žodis ar frazė gali būti enciklopedinis dalykas, pvz., Makedonija (reikšmės) arba tiesa. Tačiau straipsniuose retai yra daugiau nei vienas atskiras straipsnio pavadinimo apibrėžimas arba vartosena. Taip pat priimtini straipsniai apie kultūrinę ar matematinę atskirų skaičių reikšmę.
 • Kalbos vartojimo, slengo ar idiomų žinynas. Pageidautini aprašomieji straipsniai apie kalbas, dialektus ar slengo tipus (pvz., Vakarų aukštaičių patarmė ar Kanados anglų kalba). Tačiau mokomieji žinynai būsimiems kalbėtojams nėra pageidaujami. Tam yra skirtas Vikiknygos projektas.

Vikipedija nėra originalių minčių leidėjas[redaguoti vikitekstą]

Trumpinys:
VP:NERAŠINIAI
Vikipedija nėra vieta publikuoti asmeniniams rašiniams ar asmeninėms nuomonėms.

Vikipedija nėra vieta, skirta publikuoti savo mintis, analizes ar skelbti naują informaciją. Pagal Vikipedija nėra pirminis šaltinis taisyklę, nenaudokite Vikipedijos šiems tikslams:

 1. Pirminiai (originalūs) tyrimai, tokie kaip teorijų ir sprendimų siūlymas, originalių idėjų perdavimas, naujų terminų apibrėžimų siūlymas, naujų žodžių kūrimas ir taip toliau. Jei atlikote tyrimą tam tikra tema, jūsų rezultatai turėtų būti paskelbti kituose šaltiniuose, pvz., recenzuojamuose žurnaluose, išleisti knygos forma respektabilių leidyklų ir pan. Vikipedija gali publikuoti informaciją apie jūsų darbą tik po to, kai jis bus įvertintas nepriklausomų šaltinių ir taps pripažintų žinių dalimi.
 2. Asmeniniai išradimai. Jei jūs ar draugas sugalvojote naują žaidimą, naujo tipo šokio judesius ar naują žodį, tai nėra pakankamai reikšminga, kad apie tai būtų enciklopedijos straipsnis tol, kol apie tai nepaskelbė keli nepriklausomi ir patikimi antriniai šaltiniai. Vikipedija tikrai nėra skirta vienadieniams išgalvotiems dalykams.
 3. Asmeniniai rašiniai, kuriuose dėstomi jūsų jausmai tam tikra tema (o ne ekspertų nuomonė). Vikipedija turėtų kaupti žmonijos žinias, todėl tai nėra priemonė, skirta asmeninėms nuomonėms tapti tokių žinių dalimi.
 4. Diskusijų forumai. Stenkitės užsiimti enciklopedijos kūrimu. Galite kalbėtis su kitais dalyviais temomis, susijusiomis su Vikipedija, jų naudotojų aptarimų puslapiuose. Taip pat, spręsti problemas, susijusias su straipsniais atitinkamuose aptarimų puslapiuose, bet neperkelkite diskusijų į straipsnius. Be to, atminkite, kad straipsnių aptarimų puslapiai yra skirti tik diskusijoms, kaip patobulinti straipsnius; jie nėra skirti bendrai diskusijai straipsnio tema. Šie puslapiai nėra skirti instrukcijoms ar techninei pagalbai gauti. Pokalbių puslapiams netinkama medžiaga gali būti pašalinta. Jei norite užduoti konkretų klausimą tam tikra dalyko tema, Vikipedijoje yra informacijos biuras; klausimai turėtų būti užduodami ten, o ne pokalbių puslapiuose. Tačiau jie turėtų būti naudojami pagrįsto akademinio intereso klausimais; Vikipedija neveikia kaip techninės pagalbos linija ar klientų aptarnavimo skyrius įmonėms ar skaitytojams.

Vikipedija nėra propagavimo ar reklamos priemonė[redaguoti vikitekstą]

Trumpinys:
VP:PROP
Trumpinys:
VP:NESKANDALAS
Trumpinys:
VP:REKLAMA
Vikipedija nėra propagavimo ar reklamos priemonė.
Vikipedija neužsiima skandalų kurstymu ar sensacionalizmu.

Vikipedija nėra platforma idėjų ar produktų propagavimui; Vikipedija nėra propagandos, reklamos ir demonstravimo priemonė; tai taip pat nėra erdvė debatams ar asmeniniams ginčams spręsti. Tai taikoma straipsniams, kategorijoms, juodraščiams, byloms, diskusijų puslapiams, šablonams bei naudotojų puslapiams ir netgi naudotojų vardams. Todėl Vikipedijoje talpinamas turinys nėra skirtas:

 1. Bet kokio pobūdžio propagavimui, propagandai ar verbavimui: komerciniams, politiniams, moksliniams, religiniams, nacionaliniams, su sportu susijusiems ar kitokiems tikslams. Straipsnis gali objektyviai informuoti apie tokius procesus, jei tik tai apibūdinama neutraliu požiūriu.
 2. Nuomonių kūriniams. Nors kai kurios temos, ypač susijusios su aktualijomis ir politika, gali kurstyti aistras ir gundyti dalyvius užsiimti debatais bei ginčais, Vikipedija tam nėra tinkama terpė. Straipsniai turi būti subalansuoti taip, kad turinys, ypač apie dabartinius įvykius, būtų pateiktas tinkamoje perspektyvoje ir atspindėtų neutralų požiūrį. Be to, Vikipedijos autoriai turėtų stengtis rašyti straipsnius, kurie greitai nepasens.
 3. „Skandalų“ kurstymui, užsiimant gandų bei apkalbų skleidimu. Straipsniai ir turinys apie gyvus žmones turi atitikti ypač aukštus standartus, kad neturėtų šmeižimo požymių bei nepažeistų tų asmenų teisių į privatumą. Straipsniai neturi būti rašomi vien siekiant pakenkti kito asmens reputacijai.
 4. Savireklamai. Gali kilti pagunda rašyti apie save arba projektus, kuriuose asmeniškai dalyvaujate. Tačiau atminkite, kad tokiems puslapiams taikomi tokie patys enciklopedinių straipsnių standartai, įskaitant ir reikalavimą išlaikyti objektyvų bei neutralų požiūrį. Gali būti sunku išlaikyti nešališkumą rašant apie save arba apie jums artimus projektus, todėl patartina to vengti. Nepriimtina kurti pernelyg gausių nuorodų ir išnašų į autobiografinius šaltinius, pvz., gyvenimo aprašymą. Taip pat skaitykite Vikipedija:Reikšmingumas ir Vikipedija:Interesų konfliktas.
 5. Reklamai, rinkodarai ar viešiesiems ryšiams. Informacija apie įmones ir produktus turi būti parašyta objektyviu ir nešališku stiliumi, nenaudojant įtaigios kalbos ar perteklinių epitetų. Visos straipsnio temos (objektai) turi būti patikrinamos remiantis nepriklausomais šaltinais; todėl straipsniai apie labai mažas komercines veiklas ar vietinės reikšmės įmones paprastai yra nepriimtini. Vikipedijos straipsniai apie asmenį, įmonę ar organizaciją nėra jų svetainės papildymas; tai nėra vieta atkartoti jų pranešimus spaudai ar atspindėti jų rinkodaros pastangas. Išorinės nuorodos į komercines organizacijas yra priimtinos, jei jose nurodomos reikšmingos organizacijos, kurios yra straipsnio tema. Vikipedija neremia organizacijų ir nevykdo su jomis bendrų programų. Redaktoriai, kurie gauna atlygį už Vikipedijos redagavimą, privalo tai atskleisti. Taip pat skaitykite Vikipedija:Reikšmingumas ir Vikipedija:Interesų konfliktas.

Vikipedija nepranašauja ateities[redaguoti vikitekstą]

Trumpiniai:
VP:GANDAI
VP:SPĖLIONĖS
Vikipedija neaprašinėja gandų, paskalų ar spėlionių.

Vikipedija nėra nepatikrinamų spėlionių, gandų ar prielaidų rinkinys. Vikipedija neprognozuoja ateities. Visi straipsniai apie numatomus įvykius turi būti patikrinami, o tema turi būti pakankamai plati, kad būtų verta straipsnio, jei įvykis jau būtų įvykęs. Yra tikslinga pranešti apie diskusijas ir argumentus apie būsimų pasiūlymų, projektų, plėtros ir pan. sėkmės perspektyvas, jei diskusija tinkamai pagrįsta patikimais šaltiniais. Redaktoriams nedera įterpti savo nuomonės ar analizės. Gali būti įtrauktos prognozės, spėjimai, skaičiavimai ir teorijos, pateiktos patikimų šaltinių, cituojančių ekspertus ar pripažintus autoritetus toje srityje; tačiau redaktoriai turėtų žinoti, kad taip gali būti kuriamas nepagrįstas šališkumas vienam ar kitam konkrečiam požiūriui. Būkite ypač atsargūs į ateitį orientuotuose straipsniuose apie neišleistus komercinius produktus (pvz., filmus, renginius, žaidimus ir pan.), kad išvengtumėte jų reklamos ir nepatvirtintų teiginių.

Vikipedija nėra beatodairiškas informacijos rinkinys ar katalogas[redaguoti vikitekstą]

Trumpiniai:
VP:NEVISKAS
VP:PERTEKLINĖ
VP:NEKATALOGAS

Siekiant, kad straipsniai turėtų enciklopedinę vertę, duomenys turėtų būti pateikiami atitinkamame kontekste su paaiškinimais, pagrįstais nuorodomis į nepriklausomus šaltinius. Kaip paaiškinta šios taisyklės skyriuose, vien tai, kad tam tikra informacija yra tiesa ar net jei ta informacija patikrinama, automatiškai nepadaro tos informacijos tinkamos įtraukti į enciklopediją. Pavyzdžiui, Vikipedijos straipsniai neturėtų būti:

 1. Tik santraukos, aprašančios kūrinius. Vikipedija kūrybinius darbus (įskaitant, pavyzdžiui, meno ar grožinės literatūros kūrinius, dokumentinius filmus, stalo ar kompiuterinius žaidimus, mokslines knygas ar straipsnius ir religinius tekstus) traktuoja enciklopediškai, aptardama kūrinių raidą, dizainą, priėmimą, reikšmę ir įtaką šalia glaustų tų darbų santraukų.
 2. Dainų žodžių duomenų bazės. Straipsnyje apie dainą turėtų būti pateikta informacija apie autorystę, išleidimo datą, socialinį poveikį ir pan. Dainos citatos turėtų būti pagrįsto ilgio, ypač lyginant su likusia straipsnio dalimi, ir naudojamos aprašymui palengvinti arba stiliui iliustruoti; visą tekstą galima įdėti į Vikišaltinius ir pateikti nuorodą iš straipsnio. Atminkite, kad bet koks dainų tekstų naudojimas turi atsižvelgti į autorių teises.
 3. Perteklinė nepaaiškinta statistika. Statistika, kuriai trūksta konteksto ar paaiškinimo, gali sumažinti skaitomumą ir gali būti paini; atitinkamai, statistiniai duomenys turėtų būti pateikiami lentelėse, kad būtų lengviau skaityti, o straipsniuose su statistika turėtų būti paaiškinamasis tekstas, suteikiantis kontekstą. Jei statistika yra tokia ilga, jog apsunkina straipsnio skaitomumą, tuomet statistiką išskirti į atskirą straipsnį ir apibendrinti pagrindiniame straipsnyje. Taip pat atsižvelkite į reikšmingumo gaires.
 4. Ilgi produktų versijų ar programinės įrangos atnaujinimų įrašai. Remkitės nepriklausomais šaltiniais, aprašydami komercinius produktus. Vadovaukitės bendra nuovoka, nustatydami deramą detalumo lygį, spręsdami, ką įtraukti į straipsnį.
Vikipedija nėra katalogas, nors ir pateikia įvairius sąrašus.

Vikipedijoje yra daugybė sąrašų ir nuorodų į Vikipedijos straipsnius, kurie naudojami vidiniam organizavimui arba svarbiai temai apibūdinti. Šia prasme Vikipedija veikia kaip savo turinio rodyklė arba katalogas. Tačiau Vikipedija nėra visko, kas egzistuoja ar egzistavo, katalogas. Todėl, pavyzdžiui, Vikipedijoje taip pat neturėtų būti šių straipsnių:

 1. Paprasti sąrašai be konteksto ir informacijos, kuri pademonstruotų enciklopedinę vertę.
 2. Menkai susijusių temų sąrašai, tokių kaip (bet neapsiribojant): citatos, aforizmai arba asmenys (tikrieji ar išgalvoti). Tačiau galima kurti sąrašus, jei jų įrašai yra svarbūs, nes yra susiję su to sąrašo tema arba reikšmingai prisideda prie jos. Vikipedijoje taip pat yra nuorodų lentelės ir lentelių informacija, kad būtų galima greitai rasti informaciją.
 3. Genealoginiai įrašai. Šeimų istorijos turėtų būti pateikiamos tik tada, kai reikia, kad skaitytojas suprastų reikšmingą temą.

Šie pavyzdžių sąrašai nėra baigtiniai.

Vikipedija nėra tinklaraštis, tinklalapių talpinimo svetainė, socialinis tinklas ar atminimo lenta[redaguoti vikitekstą]

Trumpinys:
VP:NEFB
Vikipedija nėra asmeninis tinklalapis ar socialinis tinklas.

Vikipedija nėra socialinis tinklas, kaip Facebook, Twitter, Instagram ar Threads. Tai nėra vieta, kur galima talpinti savo asmeninę svetainę, tinklaraštį, vikisvetainę, gyvenimo aprašymą ar naudotis Vikipedija kaip hostingo ar debesijos paslauga. Taigi Vikipedijos puslapiai, įskaitant esančius naudotojo erdvėje, nėra:

 1. Asmeniniai tinklalapiai. Vikipedijos dalyviai turi atskirus naudotojų puslapius, tačiau jie pirmiausia turėtų būti naudojami informacijai, susijusiai su enciklopedija, pateikti. Leidžiama pateikti ribotą autobiografinę informaciją, tačiau naudotojų puslapiai nenaudotini kaip asmeniniai tinklalapiai, tinklaraščiai ar didelio kiekio medžiagos, nesusijusios su Vikipedijos tikslais, saugyklos. Tokie asmeniniai tinklalapiai dažnai trinami greituoju būdu. Naudotojų puslapiuose pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas ne socialiniams tinklams ar pramogoms, o efektyviam bendradarbiavimui enciklopedijos kūrimo tikslais.
 2. Failų saugykla. Įkelkite tik tuos failus, kurie yra naudojami (arba gali būti naudojami) enciklopedijos straipsniuose ar projektų puslapiuose; visa kita (pvz., asmeninės nuotraukos) bus ištrinta. Idealiu atveju laisvai licencijuoti failai turėtų būti įkelti į Wikimedia Commons, į kur galima kurti nuorodas iš Vikipedijos.
 3. Memorialas. Enciklopedijos straipsnių objektai turi atitikti Vikipedijos reikšmingumo kriterijus. Vikipedija nėra vieta įamžinti mirusiems draugams, giminaičiams, pažįstamiems ar kitiems, kurie neatitinka nustatyto kriterijaus. Ši taisyklė netaikoma Vikipedija:Memorialas puslapiui.
 4. Su Vikipedija nesusijusių projektų turinys. Nesaugokite su Vikipedija nesusijusios medžiagos, įskaitant naudotojo erdvę. Vikipedija nėra skelbimų lenta. Taip pat žiūrėkite Vikipedija:Naudotojo puslapis nuostatas.

Naudotojo puslapis nėra jūsų nuosavybė. Tai Vikipedijos dalis ir šių puslapių paskirtis yra palengvinti Vikipedijos redaktorių bendradarbiavimą.

Vikipedija nėra vadovas, gidas, vadovėlis ar mokslo žurnalas[redaguoti vikitekstą]

Trumpinys:
VP:NEGIDAS
Vikipedija nėra vadovėlis ar instrukcijų vadovas.
Vikipedija nėra kelionių gidas.

Vikipedija yra enciklopedinis žinių rinkinys, o ne instrukcijų vadovas, gidas ar vadovėlis. Vikipedijos straipsniai neturėtų būti:

 1. Instrukcijų vadovai: straipsniai neturėtų būti panašūs į „pasidaryk pats“ stiliaus vadovus, kulinarijos knygas ar konsultacijų arba patarimų skiltį (teisinę, medicininę ar kitokią). Tai apima vadovėlius, instrukcijų vadovus, žaidimų vadovus ir receptus; maisto gamybos, techninių įrenginių, sodininkystės ir panašias instrukcijas; taip pat kompiuterinių programų ar interneto gidus bei dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) ir panašiai. Straipsnių turinys rašomas proza ir enciklopediniu stiliumi, nenaudojant liepiamosios nuosakos bei nenurodinėjant skaitytojui kaip ką nors daryti.
 2. Kelionių gidai: straipsnyje apie Vilnių derėtų paminėti tokius orientyrus, kaip Gedimino bokštas ar Rotušė, bet ne „geriausius“ restoranus, Pilies gatvės kavinių ar suvenyrų kainas ir t. t. Vikipedija nėra vieta rašyti turinį, kuris atitiktų viešbučių gidus, kulinarinius straipsnius, kelionių aprašymus ir pan. Jei norite rašyti kelionių gidus ar panašų turinį, tam yra Vikikelionių eksperimentinė versija lietuvių kalba.
 3. Vadovėliai: Vikipedijos tikslas – apibendrinti priimtas žinias, o ne dėstyti dalyką. Straipsniai neturėtų atrodyti kaip vadovėliai, kuriuose suformuluojami pagrindiniai klausimai ar problemos ir pateikiami sistemingi jų sprendimai. Tačiau pavyzdžiai, skirti informuoti, o ne pamokyti, gali būti tinkami įtraukti į Vikipedijos straipsnius.
 4. Moksliniai žurnalai: straipsniai neturėtų būti pateikiami darant prielaidą, kad skaitytojas gerai išmano temos sritį. Įžanginė kalba straipsnio pradžioje (o kartais ir pradinėse dalyse) turėtų būti parašyta paprastais terminais ir sąvokomis, kurias galėtų suprasti bet kuris raštingas Vikipedijos skaitytojas, neturintis žinių šioje srityje, prieš pereinant prie išsamesnio temos paaiškinimo. Be to, straipsnių vardinimui naudotini įprasti pavadinimai, o ne akademinė terminologija.
 5. Žaidimų vadovai: straipsnyje apie žaidimą turėtų būti trumpai apibendrinta istorija ir pagrindiniai žaidėjo veiksmai žaidime. Venkite žaidimo scenarijaus, elementų ar detalių aprašų, nebent jie išsamiai aptariami antriniuose šaltiniuose to žaidimo kontekste. Be to, aprašant tokias detales derėtų atsižvelgti į žaidimo ir jo elementų reikšmingumą.

Vikipedija nėra žiniasklaidos priemonė[redaguoti vikitekstą]

Trumpinys:
VP:NELAIKRAŠTIS
Vikipedija nėra žiniasklaidos priemonė.

Redaktoriai raginami įtraukti dabartinę ir naujausią informaciją į straipsnių turinį bei kurti atskirus straipsnius apie svarbius dabartinius įvykius. Tačiau ne visi patikrinami įvykiai yra tinkami įtraukti į Vikipediją. Įsitikinkite, kad Vikipedijos straipsniai nėra:

 1. Originalūs reportažai. Vikipedija neturėtų siūlyti tiesioginių naujienų pranešimų apie naujausias istorijas. Vikipedija nėra pirminis šaltinis.
 2. Naujienų pranešimai. Vikipedijoje atsižvelgiama į ilgalaikį asmenų ir įvykių reikšmingumą. Nors naujienų turinys gali būti naudinga enciklopedinių temų šaltinio medžiaga, dauguma naujienų vertų įvykių neatitinka enciklopedijos kriterijų, o Vikipedija neturi būti rašoma naujienų stiliumi. Be to, nors kartais tikslinga įtraukti informaciją apie naujausius pokyčius kokia nors tema, pačios „karščiausios“ naujienos neturėtų būti akcentuojamos; būkite atsargūs vertindami jų svorį ir šaltinių patikimumą.
 3. Pasakojimai apie veikėjus. Net jei įvykis yra reikšmingas, jame dalyvaujantys asmenys gali neturėti reikšmingumo. Išskyrus atvejus, kai naujienos apie asmenį aprėpia ne tik vieno įvykio kontekstą, Vikipedijos informacija apie tą asmenį turėtų apsiriboti straipsniu apie tą įvykį, proporcingai jo svarbai bendrai temai.
 4. Su įžymybėmis susijusios paskalos ir triviali informacija. Net jei asmuo yra reikšmingas, tai nereiškia, kad visi su juo susiję įvykiai yra reikšmingi. Ne kiekvienas garsenybės gyvenimo aspektas, asmeninė informacija, žaistos rungtynės ar įmušti įvarčiai pateisina įtraukimą į to asmens biografiją; įtraukiama tik tai, kas turi enciklopedinį reikšmingumą. Atminkite, kad Vikipedija nėra gerbėjų klubo svetainė: straipsniai apie garsenybes rašomi dalykiškai, vengiant perdėtai asmeninio (bei tuo labiau buitinio, intymaus) gyvenimo aprašymo. Vikipedijoje gali būti aprašoma profesinė, dalykinė asmens veikla, pasiekimai, rekordai ir taip toliau.

Vikipedija necenzūruojama[redaguoti vikitekstą]

Vikipedijoje gali būti turinio, kurį kai kurie skaitytojai laiko nepriimtinu ar įžeidžiančiu – netgi labai. Bandymai užtikrinti, kad straipsniai ir vaizdai būtų priimtini visiems skaitytojams arba atitiktų bendrąsias socialines ar religines normas, yra nesuderinami su enciklopedijos tikslais. Turinys bus pašalintas, jei bus nuspręsta, kad jis pažeidžia Vikipedijos taisykles (ypač gyvų asmenų biografijų ir neutralaus požiūrio) arba įstatymus.

Kita[redaguoti vikitekstą]

 • Lietuviška Vikipedija nėra kitos kalbos Vikipedijos kopija. Vien tai, kad straipsnis tam tikra tema ar pavadinimu yra kitoje Vikipedijoje, nereiškia, kad jis būtinai turi būti ir lietuviškoje Vikipedijoje. Nors visoms Vikipedijos versijoms galioja Penki stulpai ir iš jų išplaukiantys principai, lietuviška Vikipedija turi savas taisyklių variacijas.
 • Vikipedija nėra tarpusavio santykių aiškinimosi vieta. Vikipedijoje vengiama asmeniškumų; tai nėra vieta asmeninėms kovoms, ideologiniams mūšiams ar konfliktams, ypač esant išankstiniam nusistatymui arba neapykantai. Joje galimos tik dalykinės diskusijos, kurių tikslas – ne įrodyti, kas klysta, ko neišmano ar kas neteisus, o tobulinti ar papildyti straipsnius. Aptarimų puslapiuose pateikiami motyvai ir argumentai, ką ir kodėl reikia pakeisti, nurodant patikimus šaltinius.
 • Vikipedija nėra privaloma. Vikipedija yra savanorių bendruomenė, todėl Vikipedijos redaktoriai skiria tiek laiko ir pastangų, kiek jie nori. Susitelkite į pačios enciklopedijos tobulinimą, o ne pageidavimus kitiems Vikipedijos redaktoriams. Redaktoriai gali bet kada padaryti pertrauką, nutraukti veiklą arba pasitraukti iš Vikipedijos projekto.

Taip pat žiūrėkite[redaguoti vikitekstą]

 • {{Trinti}} – naudojamas siūlant puslapį ištrinti
 • {{Perrašyti}} – naudojamas, kai straipsnio tema įtrauktina, bet tekstas iš esmės neatitinka enciklopedinių reikalavimų ir, tikėtina, bus trinamas
 • {{Tvarkyti}} – naudojamas, kai straipsnis yra įtrauktinas, tačiau reikalauja esminių patobulinimų

Papildomai skaitykite[redaguoti vikitekstą]