Vikipedija:Netikusių idėjų sąrašas

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Tai yra Vikipedijos rašinys.
Čia pateikta vieno ar keleto naudotojų (o gal ir visos bendruomenės) nuomonė kai kuriais Vikipedijos tvarkos klausimais.
Kad ir koks mielas jūsų katinėlis, straipsnis vien apie jį čia greičiausiai nepritaps.

Netikusių idėjų sąrašas - sąrašas temų, kuriomis parašyti straipsniai buvo daug kartų atmesti ir ištrinti. Naujam bendruomenės nariui patartina labai gerai pagalvoti, ar verta pradėti rašyti straipsnį tokiomis temomis:

  1. Jūs pats, partija ar organizacija, kuriai priklausote, firma, kurioje dirbate ar muzikos grupė, kurioje grojate.
  2. Gatvė, kurioje gyvenate (nebent tai – Laisvės alėja).
  3. Straipsnis, pateikiantis vieną požiūrį, kai galimi keli. Ilgainiui tokiame straipsnyje pasirodys visi požiūriai, tame tarpe ir priešingi, o taip pat ir esamo požiūrio kritika.
  4. Straipsnis tema, kuri yra jau apžvelgta seniau sukurto Vikipedijos straipsnio. Redaguokite esamą straipsnį, nekurkite naujo.
  5. Bet kokia tema, kuria jūs nesate nusiteikęs parašyti bent vieną užbaigtą sakinį.
  6. Ypač specifinė tema, kuri rūpi tik keletui tuo besidominčių žmonių.
  7. Bet kokia tema, jei rašote labai emocingai nusiteikę arba dėstote savo asmeninę nuomonę (Vikipedija nėra blogas).
  8. Jūsų parašytos kompiuterio programos automatiškai sukurtas straipsnis, nesvarbu kiek gerai išmanote programavimą. Taip galima „prikepti“ galybę straipsnių be ypatingo vargo, tačiau kokybė ir svarbiausia reikšmingumas paprastai abejotini. Žmonės tokius straipsnius paskui plečia ir pildo nenoriai.
  9. Automatiškai išverstas straipsnis, kurio nesirengiate nedelsdamas taisyti. Lietuvių kalba sunki ir automatinis vertimas be žmogaus redagavimo nepasiekia priimtinos kokybės.