Vikišaltiniai

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Vikišaltinių logo

Vikišaltiniai (angl. Wikisource) – kaip ir Vikipedija yra Vikimedijos projektas, paremtas MediaWiki programine įranga; internetinis projektas, kuriame kaupiama tekstinė informacija, dokumentai, skirti tekstinėms kitų Vikimedijos projektų „iliustracijoms“ ir papildymams.

Tekstams netaikomos autorinės teisės apsaugos režimas dėl riboto naudojimo arba jie yra viešo naudojimo arba taikoma GNU-FDL licencija. Kitoms medijų rūšims kaip vaizdinei, garso informacijai yra skirtas Vikitekos projektas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Projektas 2003 m. lapkričio 24 d. laikinai patalpintas sources.wikipedia.org, o vėliau atskirame puslapyje wikisource.org.

Projekto pavadinimas kilo iš angliškos frazės „Project Sourceberg“, kuris nukonkuravo kitą – Project Gutenberg pavadinimą, kai 2003 gruodžio 6 balsavimo metu pasirinktas Vikišaltinių (angl., Wikisource) pavadinimas.

Lietuviškieji Vikišaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis straipsnis – Lietuviškieji Vikišaltiniai.

2006 m. liepos 17 d. buvo įkeltas pirmas dalykinis puslapis („Lietuvos Respublikos Konstitucija“).

2011 m. Projekte buvo 383 puslapiai. Administravimo teises turi 2 dalyviai.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Vikimedijos fondas
Vikipedija · Vikicitatos · Vikiknygos (Wikijunior) · Vikiteka · Vikižodynas · Vikinaujienos · Vikikelionės · Vikišaltiniai · Vikiversitetas · Vikirūšys · Metaviki · Vikižemėlapiai

Vikiteka