Grigeo Grigiškės

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 Tango-nosources.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Koordinatės: 54°40′31″š. pl. 25°05′25″r. ilg. / 54.675157°š. pl. 25.090351°r. ilg. / 54.675157; 25.090351

AB „Grigeo“
Komercinis pavadinimasAB „Grigeo“
FormaAkcinė bendrovė
Prekybos simbolisGRG1L
Centrinė būstinėLietuva
Svarbiausi darbuotojaiGintautas Pangonis (prezidentas)
PajamosAB „Grigeo“ - 67,6 mln. Eur (2021 m.) „Grigeo“ įmonių grupė - 163,2 mln. Eur (2021 m.)

AB „Grigeo“ (anksčiau AB „Grigiškės“) – vienas didžiausių popieriaus ir medienos pramonės įmonių gamintojų Baltijos šalyse. Grupė apjungia šias bendroves: AB „Grigeo“, UAB „Grigeo Packaging“, AB „Grigeo Klaipėda“, UAB „Grigeo Baltwood“, UAB „Grigeo Recycling“, SIA „Grigeo Recycling“ ir AT „Mena Pak“. AB „Grigeo“ įsikūrusi Vilniaus g. 10, Grigiškėse, šalia magistralės  A1  VilniusKaunasKlaipėda .

Įmonių grupėje dirba apie 800 darbuotojų. AB „Grigeo“ grupės metinė apyvarta siekia apie 163 mln. eurų.[1] AB „Grigeo“ yra asociacijos „Lietuvos mediena“ narė. Grupės įmonė UAB „Grigeo Baltwood“ yra Europos plokščių federacijos EPF narė, UAB „Grigeo Packaging“ yra Europos gofruoto kartono gamintojų asociacijos FEFCO narė. AB „Grigeo“ yra pirmoji gamybos įmonė Lietuvoje, gavusi IFS HPC kokybės ir saugumo sertifikatą.[reikalingas šaltinis] Yra sertifikuota Ecolabel, SWAN, FSC ir kitais sertifikatais.[reikalingas šaltinis]

Bendrovės teritorijoje yra išlikęs saugomas technikos paminklas – Grigiškių akvedukas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grigiškių popieriaus fabrikas įkurtas 1923 metais. Grigiškių popieriaus fabriko statybas Neries ir Vokės upių santakoje pradėjo mechanikas, hidrotechnikas, verslininkas Grigas Kurecas. 1925 m. fabrikas pradėjo savo veiklą.

1936 m. pradėjo gaminti baltąjį kartoną, kartonines dėžutes, vyniojamąjį popierių. Prieš karą fabrike dirbo 300 žmonių. 1944 m. liepos 12 d. traukiantis vokiečių kariuomenei, fabrikas sugriautas ir sudegintas. Atstatymui prireikė daugiau nei metų. 1980–1985 m. Grigiškių fabrikas buvo didžiausia Lietuvos celiuliozės ir popieriaus pramonės įmonė. Joje dirbo beveik 3000 darbuotojų. Grigiškių įmonė valdė Pabradės ir Naujųjų Verkių fabrikus.

1991 m. įsteigta akcinė bendrovė „Grigiškės”. 2003 m. spalį AB „Grigiškės” prisijungė AB „Naujieji Verkiai“. 2003 m. naujos lentpjūvės steigimo projektui įgyvendinti buvo įsteigta UAB „Baltwood“, kuri veikia Grigiškėse. 2010 m. įsigijo įmonę AB „Klaipėdos kartonas“, kuri šiuo metu veikia kaip AB „Grigeo Klaipėda“. Nuo 2015 m. naudoja prekės ženklą „Grigeo“. 2019 m. sausio mėn. AB „Grigeo“ dalį savo verslo – gofruotojo kartono gamybą – perleido 2009 m. įsteigtai dukterinei bendrovei UAB „Grigeo Packaging“.[2]

Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grigeo popieriaus fabrikas
Grigeo

Kartu su patronuojančia bendrove AB „Grigeo“ įmonių grupei taip pat priklauso šios pagrindinės grupės įmonės:  

AB „Grigeo Klaipėda“ – didžiausia kartono gamybos ir popierinių pakuočių perdirbėja Baltijos šalyse.

UAB „Grigeo Packaging“ – gofruoto kartono lakštų, maisto ir gėrimų pakuočių, baldų pakuočių, taip pat individualių pakavimo užsakymų gamintoja ir eksportuotoja.

UAB „Grigeo Baltwood“ – medienos plaušo plokščių, dažytos ir nedažytos medienos plaušų plokštės baldų bei pakuotės gamintoja ir eksportuotoja.

UAB „Grigeo Recycling“ – antrinių žaliavų surinkėja, paruošianti medžiagas perdirbimui.

SIA „Grigeo Recycling“ – Latvijoje veikianti antrinių žaliavų surinkėja, paruošianti medžiagas perdirbimui.

AT „Mena Pak“ – Ukrainoje veikianti gofruoto kartono gamintoja.

AB „Grigeo“ akcijos yra įtrauktos į AB Nasdaq Vilnius vertybinių popierių biržos Baltijos Oficialųjį sąrašą (akcijų prekybinis kodas – GRG1L).

Produkcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

AB „Grigeo“ grupės įmonės gamina higieninį popierių, pakavimo popierių ir korinį užpildą, gofruotą kartoną ir pakuotes, medienos plaušų plokštes. Grupė produkciją gamina vadovaudamasi žiedinės ekonomikos principais: į gamybos ciklą grąžina panaudotą popierių ir pakuotę.[reikalingas šaltinis]

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

AB „Grigeo“ yra ne kartą įvertinta Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Skandinavijos rinkose. Bendrovės gaminama „Grite“ produkcija pelnė „Nielsen“ metų prekės ženklo, Lietuvos metų gaminio apdovanojimus.[3]

2018 m. AB „Grigeo“ pateko tarp pažangiausių „Nasdaq“ Baltijos šalių biržose kotiruojamų įmonių.[4]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]