Litgrid

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Litgrid
Pajamos614 mln. Lt (2013)[1]
Pelnas25,4 mln. Lt (2013)[2]
Nepainioti su skaičiavimo tinklu LitGRID.

Litgrid – Lietuvos akcinė bendrovė, valdanti Lietuvos elektros perdavimo tinklą. Bendrovei taip pat priklauso Lietuvos elektros birža „BaltPool“, taip pat Lietuvos dalis strateginiuose projektuose „NordBalt“ (jungtis tarp Lietuvos ir Švedijos) bei „LitPolLink“ (jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos). Bendrovėje dirba daugiau kaip 200 specialistų.

Lietuvos perdavimo tinklai keturiomis 330 kV įtampos elektros linijomis sujungti su Latvijos, penkiomis – su Baltarusijos ir trimis – su Rusijos (Kaliningrado) energetikos sistemomis.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Įmonė įkurta 2010 m., pertvarkius Lietuvos energetikos sektorių. 2010–2011 m. perėmė elektros perdavimo tinklo priežiūrą ir nuosavybę iš „Lietuvos energijos“, kurios balanse liko tik stambiausios šalies elektros jėgainės. Nuo 2010 m. pradėta prekiauti įmonės akcijomis NASDAQ OMX Vilnius biržoje.[3]

2010 m. pabaigoje „Litgrid“ valdė 6630 km elektros oro linijų bei 39 km požemio kabelių, 230 transformatorių pastotes ir skirstyklas.

97,50 proc. įmonės akcijų netiesiogiai valdo Lietuvos valstybė.

Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Stebėtojų taryba
  • Aleksandras Spruogis (g. 1963 m.), Stebėtojų tarybos pirmininkas, Lietuvos Respublikos energetikos viceministras
  • Audrius Misevičius (g. 1959 m.), Stebėtojų tarybos narys, Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėjas
  • Violeta Greičiuvienė, Stebėtojų tarybos narė, Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos Strateginių projektų skyriaus vedėja
Valdyba

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]