Amber Grid

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
AB Amber Grid
FormaAkcinė bendrovė
PramonėGamtinių dujų perdavimas
ĮkurtaVilnius (2013)
Centrinė būstinėLaisvės pr. 10, Vilnius
PaslaugosDujų perdavimo paslaugos
Paprastosios akcijos96,58 % „EPSO-G",
3,42 % smulkieji akcininkai
Darbuotojų320
Tinklalapiswww.ambergrid.lt

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ užtikrina patikimą ir saugų gamtinių dujų perdavimą klientams aukšto slėgio dujotiekiais.

Įmonė atsakinga už Lietuvos dujų perdavimo infrastruktūros, kurią sudaro  daugiau kaip 2100 km dujotiekių, tinklą ir dvi dujų kompresorių stotis, eksploatavimą, priežiūrą ir plėtrą. Gerai išvystyta Lietuvos dujų perdavimo infrastruktūra patogi didelio energijos kiekio transportavimui Baltijos šalims ir Suomijai.

Dujotiekių jungtis tarp Lenkijos ir Lietuvos (GIPL)

Įmonė įgyvendina strateginį energetikos projektą GIPL (Gas Interconnection Poland-Lithuania), kuris sujungs Lenkijos ir Lietuvos, taip pat Baltijos šalių ir Suomijos dujų perdavimo sistemas su Europos Sąjunga. Siekiant dujų sektoriaus dekarbonizacijos tikslų, „Amber Grid” aktyviai veikia ieškodama naujų technologinių ir rinkos sprendimų bei kurdama  sąlygas pritaikyti dujų perdavimo sistemą žaliųjų dujų, įskaitant vandenilį, transportavimui. „Amber Grid“ taip pat administruoja dujų, pagamintų iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI), nacionalinį kilmės garantijų registrą.

„Amber Grid“ priklauso valstybės valdomai energijos perdavimo ir mainų įmonių grupei EPSO-G. „Amber Grid“ valdo 100 proc. gamtinių dujų biržos GET Baltic įstatinio kapitalo.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Amber Grid“ buvo įkurta 2013 m. birželio 11d. AB „Lietuvos dujos“ visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu, kuriuo, vykdant Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus atskirti gamtinių dujų perdavimo veiklą, buvo patvirtintos AB „Lietuvos dujos“ atskyrimo sąlygos ir nuspręsta nuo tęsiančios veiklą AB „Lietuvos dujos“ atskirti gamtinių dujų perdavimo veiklą su šiai veiklai priskirtu turtu, teisėmis bei pareigomis. LR juridinių asmenų registre AB „Amber Grid“ buvo įregistruota 2013 m. birželio 25 d. Bendrovė yra Europos dujų perdavimo sistemos operatorių tinklo (ENTSO-G) narė.


Valdymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valdyba

  • Algirdas Juozaponis, valdybos pirmininkas, UAB „EPSO-G“ finansų direktorius
  • Renata Damanskytė-Rekašienė, valdybos narė, UAB „EPSO-G" teisės ir korporatyvinio valdymo direktorė
  • Sigitas Žutautas, nepriklausomas valdybos narys, UAB „Būsto paskolų draudimas“ direktorius
  • Ignas Degutis, nepriklausomas valdybos narys, RB Rail SA (Rail Baltica) finansų direktorius, valdybos narys

Vadovybė

Nemunas Biknius, generalinis direktorius

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]